FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 13642 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
Symulacja wojny Polska v .... 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Symulacja wojny Polska v ...."   

Madness666
 Wysłana - 10 wrzesień 2006 10:25        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Co wy na to, by przeprowadzić symulację działań wojennych z naszymi sąsiadami?.

Jak wyglądałoby takie starcie i kto teoretycznie mógłby wygrać.

Nie bierzemy pod uwagę sojuszy, chodzi mi o walkę państwo versus państwo.

By przeprowadzić symulację na pewno potrzebne bedą informacje na temat:

ważniejszych punktów strategicznych, ukształtowania terenu, liczebność

armii, sprzęt itd. Pierwsza propozycja to Białoruś.

Zmieniony przez - Madness666 w dniu 2006-09-10 10:33:49

magisterek
 Wysłana - 10 wrzesień 2006 10:56      [zgłoszenie naruszenia]

Kilka lat temu czytałem gdzieś (chyba w Najwyższym Czasie ? )opracowanie dwóch polskich oficerów którzy twierdzili że nie byliśmy wówczas przygotowani na np.zmasowany atak pancerny Białorusi i w ciągu 24 godzin ich czołgi pojawiłyby się na przedpolach Warszawy nawet nie niepokojone przez naszą armię .
Jestem zupełnym laikiem w dziedzinie militariów ale temat jest bardzo interesujący .

[http://www.bet-at-home.com/affiliate.aspx?aid=16155&lang=PL] - najlepsze zakłady bukmacherskie :)

Madness666
 Wysłana - 10 wrzesień 2006 10:56      [zgłoszenie naruszenia]

Wojsko Polskie

[pl.wikipedia.org/wiki/Wojsko_Polskie]
[http://www.strategie.com.pl/dzial/armie/279]

Zmieniony przez - Madness666 w dniu 2006-09-10 11:08:07

Madness666
 Wysłana - 10 wrzesień 2006 11:09      [zgłoszenie naruszenia]

Wojsko Białoruskie

[http://www.strategie.com.pl/dzial/armie/18]

Madness666
 Wysłana - 10 wrzesień 2006 11:21      [zgłoszenie naruszenia]

Sam nie poradzę sobie z tym wszystkim...

minner
SZPIEG
 Wysłana - 10 wrzesień 2006 12:44      [zgłoszenie naruszenia]

Powiem krotko z Bialorusia nie mamy kompletnie szans, nasze wojsko wiadomo w jakim jest stanie, mimo ze Bialorus praktycznie napewno polowe swojego sprzetu ma niesprawna, to u nas jest podobnie, tylko ze oni maja tego sprzetu zmagazynowane o wiele wiecej niz my. Poza tym sila naszego lotnictwa jest za slaba na lotnictwo Bialorusi (a wiadomo jak duza role odgrywa obecnie lotnictwo). Poza tym Bialorus niedawno weszla w posiadanie zestawow plot S-300, ktore z powodzeniem moga juz atakowac samoloty w naszej przestrzeni powietrznej.

Fakty sa takie :

Polska -
Czolgi okolo 900 sztuk (T-72, PT-91, Leopard 2)

Bojowe Wozy Piechoty okolo 1200 sztuk (BWP-1, BWR, KTO Rosomak) Rosomaki dopiero powoli wchodza do sluzby

Wozy Innego przenaczenia nazbiera sie ok 100 sztuk (BRDM-2, i inne)

Artyleria okolo 1000 sztuk (Gozdziki, Grad, Dana, Toczka inne)

Obrona plot - tutaj jest duzo recznych wyrzutni plot , ale jest troche ZSU-23-4 Szylka, S-125, S-200, nic specjalnego.

Lotnictwo - tutaj mamy biede spora okolo 20 sprawnych Mig-29, 48 sztuk Su-22, 100 szt TS-11 Iskra i inne (niedlugo dostaniemy pierwsze F-16) przypominam ze pewnie mamy zmagazynowane troche Mig-21 i Su-20 o ile jeszcze nie poszly na zlom , niestety ich wartosc bojowa jest mizerna.
Mamy tez okolo 40 sztuk smiglowcow Mi-24 oraz okolo 40 sztuk Sokolow, poza tym malo przydatne Mi-2 oraz kilkanascie Mi-8 i Mi-14 sluzacych glownie zadaniom transportowym lub desantowym.

A teraz dane o armii Bialorusi, nie jest latwo je zdobyc oraz niewiadomo na ile sa prawdziwe, dane wzialem z globalsecurity.org stan 2005

Czolgi - 29 sztuk T-55, 1465 szt T-72, 92 szt T-80 juz tutaj maja przewage liczebna czolgow
Bojowe Wozy Piechoty - 109 szt BMP-1, 1164 szt BMP-2, 161 szt BRM, 154 BMD-1 do tego okolo 850 szt BTR w roznych wersjach
Artyleria nie bede sie tu rozpisywal ale maja tego okolo 1000 sztuk roznego rodzaju artylerii ciagnianej i samobieznej.
To co mnie niepokoi u nich najbardziej to lotnictwo
obecnie maja 40 sztuk Mig-29 oraz 23 sztuki Su-27 z samolotow mysliwskich, samoloty bombowe to ponad 40 sztuk Su-24 oraz ponad 70 sztuk Su-25, smiglowce to ponad 70 szt Mi-24 do transportu maja 10 szt olbrzymich Mi-26 oraz duza liczbe Mi-8. Maja takze wiecej samolotow transportowych niz my glownie maja An-26 oraz Il-76. Obrona plot jest mocna za sprawa nowoczesnych zestawow S-300, ale maja takze na wyposazeniu S-125, Buk, S-200

Trzeba wziasc pod uwage ze ich lotnictwo napewno ma zmagazynowana bardzo duzo liczbe samolotow takich jak Mig-21, Mig-23. Tu sytuacja jest podobna jak u nas niewiadomo ile z nich poszlo na zyletki.

A wiec jesli Polska mialaby byc strona agresora w wojnie z Bialorusia to nie mamy kompletnie szans. Jesli to Bialorus miala by nas atakowac to juz role moglyby sie odwrocic. Szanse obrony przed nimi mamy duze, jednak w ofensywie nie mamy kompletie szans. Nasze lotnictwo zostaloby zmiecione , a wojska pancerne bez wsparcia lotniczego moga zostac rozniesione przez wrogie lotnictwo. Nie mowie ze nasza obrona plot jest zla, ale oni niestety maja troche nowszy sprzet i wiecej ilosciowo.

pozdrawiam

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 10 wrzesień 2006 12:50      [zgłoszenie naruszenia]

z bialorusia napewno bysmy wygrali
podobnie z litwa, slowacja i czechami

"Wiedzie mnie po wlasciwych sciezkach, przez wzglad na Swoje imie.
Chociazbym chodzil ciemna dolina, zla sie nie ulekne, bo Ty jestes ze mna"

"Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce."

Znawca -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 10 wrzesień 2006 12:56      [zgłoszenie naruszenia]

Litwa, Slowacja, Czechy sie zgodze, ale od Bialorusi bysmy dostali baty w przypadku gdybysmy ich atakowali, gdyby oni nas to mamy szanse w wojnie obronnej. Ale wkraczajac na ich teren dostajemy tak podupie ze szok.

INSOMNIA 2013

Ekspert -

Madness666
 Wysłana - 10 wrzesień 2006 13:01      [zgłoszenie naruszenia]

Hmm byćmoże Białoruś ma więcej sprzętu w spadku po ZSRR, ale żeby

prowadzić wojnę trzeba mieć i kasę.

Minimalnie większe szanse ma tutaj RP!.

A jeśli chodzi o Czechy czy Słowacje w przypadku gdybyśmy atakowali

dostalibyśmy niezłe baty ze względu na tereny górzyste, na których leżą te

dwa państwa. Byłoby to coś czym dla Rosjan Afganistan. Ale wygralibyśmy

heh.

Zmieniony przez - Madness666 w dniu 2006-09-10 13:07:02

Regggie
PUMBUS
 Wysłana - 10 wrzesień 2006 13:07      [zgłoszenie naruszenia]

ale to tez chodzi o cala mysl dowodcza. wiadomo, ze Polska ma b. dobrej klasy oficerow i tez patrzcie na to!!

"Wiedzie mnie po wlasciwych sciezkach, przez wzglad na Swoje imie.
Chociazbym chodzil ciemna dolina, zla sie nie ulekne, bo Ty jestes ze mna"

"Pozwol mi zwyciezyc, a jesli nie zdolam, pozwol mi byc dzielnym w mej walce."

Znawca -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 10 wrzesień 2006 13:09      [zgłoszenie naruszenia]

1 mln ochotnikow gotowych oddac za nia zycie
Ty chyba zartujesz w obecniej sytuacji w naszym kraju gdzie spoleczenstwo ma juz dosc RP myslisz ze ludzie z ochota pobiegnac walczyc z Bialorusia ????

Co do wydatkow to my akurat klepiemy biede, a dane o 20 mln z Bialorusi to mozliwe ze sa to dane oficjalne, ale nieoficjalnie Rosja bardzo pomaga naszemu sasiadowi sie zbroic, myslisz ze kto im przekazal zestawy S-300 ???? Byla to odpowiedz Rosji na planowane u nas budowanie bazy antyrakietowej przez USA. Do tego wcale nie bylbym pewny co do dowodzenia, owszem mamy dobrych dowodcow, ale szkola rosyjska ktora pewnie ukonczylo wiekszosc oficerow bialoruskich jest jedna z najlepszych na swiecie. Do tego zapomnialem wspomniec o jednostkach specjalnych bialorusi, bija na glowe wiekszosc naszych. Chlopaki z 1 PSK czy z 6 BDSz nie mieliby szans z ich Specnazem czy innymi jednostkami specjalnymi. U nich jest to silnie rozwiniete.

Ja nadal obstaje przy swoim , jedynie w wojnie obronnej mamy szanse jakies z Bialorusia , ale atakujac ich nie mamy szans.

Jeszcze jedno zauwaz ze lwia czesc naszych doborowych jednostek jak ( 10 BKpanc, 12 DZmech sa rozlokowane na zachodniej scianie Polski, ich dyslokacja zajelaby tyle czasu ze Bialorus zdazylaby juz dojsc do Wisly )

INSOMNIA 2013

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Symulacja wojny Polska v ....

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: SZKOłA OFICERSKA PO LICEUM | Nowy wzór legitymacji w Policji | do którego roku życia kobieta może zostać szer.zaw. | urlop nadterminowych? | Ustawa o Policji 2010 | Likwidacja zasadniczej sluzby, a zawodowa od 2010 | Powtórka z durnego wykorzystania AT | Związek Strzelecki RWN | WYJAZD NA TESTY DO POLICJI KATOWICE | Kurs na Instruktora Strzelectwa Sportowego w Warszawie | Posiadanie broni. | Wiatrówka - prośba o porady | marynarka, wojsko itp. | Dobry ASG do 300zł | Co zrobić aby dostać sie do AT | Oblężenie City hall w Karbali 2004 | -2,5-Dimetoksy-4-chloroamfetamina | SMAK PUSSY | bez obiektywu | Preskaler | young2 | hvdc | zajęta dziewczyna | dziewczyna w związku | dietetyk | Eurokody | squash | metro 2033 | transformers | akupresura | złoto | przestępczość | Brzydota demokracji | cytrynówka | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.