FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1393 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
Sytuacje zakotwiczone 
[powiadom znajomego]    
Autor "Sytuacje zakotwiczone"   

Baldwin
 Wysłana - 16 grudzień 2005 16:11        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czasami zdarza sie ze pewne charakterystyczne zdarzenia z przeszlosci koduja sie w naszej podswiadomosci i sa kojarzone z roznymi faktami terazniejszosci. W psychologii nazywa sie to "sytuacjami zakotwiczonymi".
Zalozmy ze w przeszlosci zdarzylo nam sie cos traumatycznego w skutkach. Rok pozniej, kiedy pora roku wyglada tak samo jak wtedy, te same nastroje, obrazy, zaczynamy sie zle czuc. Odbija sie to na naszym humorze, mimo ze nawet nie wiemy ze to przez to co stalo sie rok temu (bo odpowiedzialana jest za to podswiadomosc).

Zdarzylo wam sie kiedys miec cos podobnego? Mi wydaje sie ze tak. Rok temu zostalem zrobiony w c**** przez moja dziewczyne. Do konca roku nie moglem sie pozbierac. W tym roku problemy znow sie powtarzaja tylko z inna dziewczyna.
Myslicie ze cos takiego jak "sytuacje zakotwiczone" naprawde ma miejsc?

wioluś
 Wysłana - 16 grudzień 2005 17:51      [zgłoszenie naruszenia]

ja chyba miałam coś takiego, dziwne to było kiedy znalazłam się w pomieszczeniu gdzie było charakterystyczne światło, jak w szpitalu w którym byłam rok wcześniej, to zaczynałam się dziwnie czuć i jakoś się zawieszałam:P ale nie wiem czy to przypadek, czy to to o czym mówisz;)

[http://www.youtube.com/watch?v=_VzNvbPeAcg]

Errol
 Wysłana - 16 grudzień 2005 18:18      [zgłoszenie naruszenia]

A już myślałem, że będzie coś o NLS

U mnie też tak bywa

MES QUE UN CLUB :D

Znawca -

djNokio
 Wysłana - 16 grudzień 2005 20:48      [zgłoszenie naruszenia]

Poprostu wspomnienia wracają, jesli w tamtym roku mniej wiecej o tej porze patrzyles przez okno ze swojego pokoju, padał śnieg, świeciła ta sama latarnia i akurat myslales o kobiecie, ktora wlasnie cie zostawila to jest bardzo prawdopodobne, ze jak spojrzysz teraz i zobaczysz ten sam krajobraz to poczujesz się podobnie jak wtedy, rok temu.

Ja w tym co dobre, leciutkie chce zanurzyc sie i w tym plywać.

Specjalista -

marcelka
 Wysłana - 16 grudzień 2005 21:47      [zgłoszenie naruszenia]

Ja sie bardzo boję jeździć samochodem jako pasażer jak pada i jest ciemno, mam wrażenie że zaraz jakis samochód we mnie uderzy, a to dlatego że miałam wypadek w deszczową pogodę, ale czemu jak jest ciemno to nie wiem...

jestem znawcą... rok sie o to starałam, a kiedy dostane moda

Zmieniony przez - marcelka w dniu 2005-12-16 21:49:30

Szczęśliwa kobieta sukcesu :-)

Znawca -

PsG17
 Wysłana - 16 grudzień 2005 22:53      [zgłoszenie naruszenia]

ja to mam czasem tak że wydaje mi sie że to się już działo np. z miesiąc temu , tak jakby się to już wydarzyło.. a nigdy w rzeczywistości się nie wydarzyło

Errol
 Wysłana - 16 grudzień 2005 22:55      [zgłoszenie naruszenia]

Marcelka chciałbym mieć chociaż znawcę. Szpanowałbym przed kumpelami z roku

MES QUE UN CLUB :D

Znawca -

djNokio
 Wysłana - 16 grudzień 2005 22:56      [zgłoszenie naruszenia]

To jest deja vu :)

Ja w tym co dobre, leciutkie chce zanurzyc sie i w tym plywać.

Specjalista -

Baldwin
 Wysłana - 17 grudzień 2005 10:42       [zgłoszenie naruszenia]

Nie to nie jest deja vu. To raczej tlumaczy sie rozniaca czasu reakcji polkul mozgowych.
To nie jest tez to ze jakies zdarzenia przywoluja nasze wspomnienia.
Sek tkwi w tym ze wcale nie wiemy ze wlasnie z tym nam sie to kojarzy. Uzyskujemy efekt bez tej tzw. "czesci analizy". Mamy zly nastroj choc nie zdajemy sobie sprawy dlaczego:). A podswiadomie wynika to z zakodowanych autopsyjnie przezyc:)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Sytuacje zakotwiczone