FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 472 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Szkoda 
[powiadom znajomego]    
Autor "Szkoda"   

Desertdog
 Wysłana - 21 czerwiec 2012 10:24        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam. Wróciłem dzisiaj rano do domu, i zastał mnie widok 50m śladów hamowania i auta dostawczego wbitego w mur oporowy na moim terenie. Kierowca (właściciel pobliskiej piekarni) z samego rana wypadł z drogi (pojazd w złym stanie technicznym, zero bieżnika na przedniej osi), ściął dwa modrzewie, przejechał przez łąkę, ściął małe drzewko i pas kosodrzewiny po czym wbił się w mur oporowy, uszkadzając go znacznie. Gdyby uderzył 1m bardziej w prawo- wjechałby w budę z psem w środku, 3m w lewo- w garaż, 5m dalej- w dom. Nie interesuje mnie załatwienie sprawy przez ubezpieczyciela, ponieważ o ile obejście jest ubezpieczone, to pas modrzewi w które wjechał na początku technicznie należy do drogi (choć sam je sadziłem), i nie dostanę za to złamanego grosza. Auto stoi, właściciel odezwie się później, zdjęcia porobione- Jak byście dalej rozwiązali temat?

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

Tiger_KK
 Wysłana - 21 czerwiec 2012 10:33      [zgłoszenie naruszenia]

A czemu nie przez ubezpieczyciela? Zgłoś szkodę z OC sprawcy, a jak stwierdzą że auto nie nadawało się do jazdy to będą co najwyżej jego ciągać za to, o ile w ogóle auto sprawcy będą oglądać

INSOMNIA
 Wysłana - 21 czerwiec 2012 10:36      [zgłoszenie naruszenia]

Wszystko co jest Twoje zgłaszałbym do zakładu ubezpieczeń sprawcy.
Co do tych drzewek to miałeś pozwolenie od kogoś na ich posadzenie?
Zawsze możesz skontaktować się z właścicielem drogi i przedstawić sytuację.

Desertdog
 Wysłana - 21 czerwiec 2012 10:45      [zgłoszenie naruszenia]

OK, czyli piszemy oświadczenie. Potrzebna jest notka policji?

INSOMNIA
 Wysłana - 21 czerwiec 2012 10:52      [zgłoszenie naruszenia]

Notka policji to zawsze pewniejsza sprawa. Ale samo oświadczenie sprawcy też wystarczy.

Desertdog
 Wysłana - 21 czerwiec 2012 11:46      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki wielkie!

Mam nadzieję, że załatwię to sprawnie. Jak będzie miał OC w ogarniętej firmie to napiszę oświadczenie, a jak okaże się, że ubezpieczył się w Link4, albo innym You can drive, to podliczę go za całokształt. Nauczę chvjka opony zmieniać

INSOMNIA
 Wysłana - 21 czerwiec 2012 11:57       [zgłoszenie naruszenia]

To gdzie ma OC wykupione nie ma większego znaczenia w kwestii oświadczenia czy wzywania policji.

Z oświadczenia zawsze typ się może wycofać. Ma takie prawo. Każdy zakład ubezpieczeń jest zobligowany wysłać list do sprawcy z prośbą o potwierdzenie spisanego oświadczenia.

Kwestia tego jaki to zakład ubezpieczeń będzie bardziej rzutowała na takie sprawy jak wycena szkody, no i ogólnie przebieg likwidacji. Ale to czy winę sprawcy ma potwierdzić oświadczenie, mandat od policji czy w ostateczności wyrok sądu, nie ma jakiegoś szczególnego związku z tym gdzie jest ubezpieczony sprawca.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Szkoda

Warto przeczytać: Problem z allegro | Potrzebuje paru informacji w sprawie pobicia | sprawa. | AC dla skuterów | Spłata za salę? | Podejrzenie substancji narkotycznej | Przedluzenie umowy Orange | Kupno samochodu, brak prawa jazdy. | Problem z wyrokiem zaocznym | Intercyza przedmałżeńska | Biznesplan - prośba o pomoc. | grozby karalne i przywłaszczenie | czs na odbiór prawka ????????????? | zgubiony dowód osobisty | siedziba firmy | Prezentacja maturalna - problem | buist | activeone | polka praca | polka | rozmowa z rodzicami | torba na ramię | sake | RB045081582CN | zeszmaci | Modelka bielizna | Modelka | oglozenia | michnik | michnik89 | qbek | qbek89 | diamond foxxx | tanie alko | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.