FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1394 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
TELE2 - Co zrobić z tymi skur***? 
[powiadom znajomego]    
Autor "TELE2 - Co zrobić z tymi skur***?"   

Bilind
 Wysłana - 28 sierpień 2006 14:39        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam! Mam problem, a raczej moj dziadek ma...

Mieszka sobie spokojnie, płacił rachunki TePsie. A tu pewnego dnia...
Wpadają jakieś 2 młode babki reklamując TELE2 zachwalając jakie to jest tanie, super i wogóle...
Namieszały, namieszały - dały coś do podpisu (niestety moj dziadek podpisał, należy do ludzi nie lubiących nowości i nie znających się na nowościach, w każdym razie PODPISAŁ coś...) jakieś papierki mu zostawiły, część wzięły...

no i wszystko by było fajnie, gdyby nie to:
- po jakimś czasie PRZYSZŁA KARA :/ 100 zł za NIEWYKONYWANIE ŻADNYCH POŁĄCZEŃ WYCHODZĄCYCH :/ ponieważ z reguły do mojego dziadziusia ktoś dzwoni, a on tylko sobie płaci abo żeby mieć numer.

on się wziął i zadzwonił gdzieś tam, kazali mu sprawe opisać i wysłać na adres do W-wy czy gdzieś (a oni sobie tam wyrzucą to w kosz :/)

oczywiście nie ma zamiaru płacić, bo to jest chore, więc chce to wyjaśnić.

i teraz kurcze - co on może w takim wypadku zrobić?

osobiście mi sie wydaje ze -> raz, to to że babki mogły nie mówić o 'haczykach', no ale nie ma żadnego obowiązku czasem wyjaśnić wszystko klientowi jasno i sprawnie? Bo jeśli jest to może by można się tego uczepić i wykłócać...

a ponadto to co poza tym można zrobić?
no bo szkoda mi dziadziusia i szkoda mi jego nerwów i do tego wkur@@@ mnie wielkie firmy albo takie dziwy co chcą zarabiać tylko na biednych staruszkach :[

z góry dzięki, chyba w dobrym temacie założyłem

pafiel_007
B O M B E K
 Wysłana - 28 sierpień 2006 14:53      [zgłoszenie naruszenia]

zle ze podpisal bo tym samym zobowiazal sie do warunkow umowy. nie wiem co moga mu zrobic w takim wypadku ale za 100zl to raczej nic bo nawet sad grodzki chyba tego nie przyjmie bo kwota jest zbyt mala, no ale z drugiej strony jak sprawe przejmie jakas firma windykacyjna to bedzie chyba gorzej. chyba lepiej juz zaplacic niz w takim wieku sie ciagac op sadach jeszcze

Zapraszam do gotowania [http://www.insomnia.pl/-t670340.html]
Sprzedam MSI Dominator GT70 [http://www.insomnia.pl/-t685017.html]

Bilind
 Wysłana - 28 sierpień 2006 15:14      [zgłoszenie naruszenia]

a nie może sie przyczepić że np te babki mu źle umowe wytłumaczyły albo coś? że nie wiedział że musi dzwonić żeby nie mieć kary... (to jest kretyńskie swoją drogą...)

pafiel_007
B O M B E K
 Wysłana - 28 sierpień 2006 15:19      [zgłoszenie naruszenia]

nie no chyba takiego obowiazku nie ma a poza tym nie da sie im tego udowodnic i tak. na umowie jest napewno wszystko napisane

zreszta to sa tylko moje przypuszczenia, pozniej moze przyjdzie ktos kto sie zna na tym i ci powie dokladnie co i jak

Zmieniony przez - pafiel_007 w dniu 2006-08-28 15:20:11

Zapraszam do gotowania [http://www.insomnia.pl/-t670340.html]
Sprzedam MSI Dominator GT70 [http://www.insomnia.pl/-t685017.html]

Daer
 Wysłana - 29 sierpień 2006 00:05      [zgłoszenie naruszenia]

Tele 2 nie prowadzi akwizycji. Jak ludzie chodzą po domach i sprzedają Tele 2, to są to oszuści. Tj. umowy mogą dać i prawdziwe, nie wnikałem w szczegóły jak to możliwe, w każdym razie firma takich zleceń nie daje i tą drogą nie można jej zaskarżyć. Nie jest to kruczek prawny, bowiem firma naprawdę traci przez takich sprzedawców - to akurat wiem z praktyki.

Tak przynajmniej tłumaczyli mi na szkoleniach (swego czasu sprzedawałem Tele 2 przez telefon - takie akcje firma prowadzi).

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

Kask
 Wysłana - 29 sierpień 2006 08:21      [zgłoszenie naruszenia]

Daer chyba nie sadzisz ze ktos sobie dla zartu sprzedal pakiet Tele2?

Niech nie placi niech pisze odwolania albo TY rob to za niego. Tez uwazam ze to jest przegiecie ale oni na tym zeruja. Bo inaczej da zlodziejom za nic 100 zeta. Niech nie odbiera z poczty poleconych od TELE2.
Ale prawnie jak podpisal to jest na kiepskiej pozycji.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

Daer
 Wysłana - 29 sierpień 2006 09:55      [zgłoszenie naruszenia]

Nie mówię, że dla żartu. Tyle że np. normalnie w Tele 2 nie ma przymusu dokonywania połączeń wychodzących, etc.
Dzwoniłem do ludzi próbując sprzedać im Tele 2 i wiem, ilu ludzi nieuczciwi akwizytorzy oszukało - nie informowało o usługach, o kosztach, o wymogach, etc. Przykładowo jak ktoś posiada pakiet socjalny w TP SA, to nie może przejść na Tele 2 bez zmiany w TP SA pakietu na conajmniej standardowy - o tym jednak akwizytorzy nie informowali i sprzedawali Tele 2 mimo tego.
Firma na początku działalności korzystała z usług sprzedawców bezpośrednich, jednak conajmniej dwa lata temu z tego zrezygnowała z tego właśnie powodu, że nagminna była nieuczciwość, a i kontrola była trudna. Telemarketera z kolei łatwiej kontrolować, bo wszystkie rozmowy są nagrywane.
Nie wiem na jakiej podstawie Ci akwizytorzy sprzedają Tele 2, ale wedle mojej wiedzy wygląda to tak, jak napisałem.
Czemu Tele 2 nie mówi o tym głośno? Spróbuj sprzedać coś ludziom mówiąc: "pan/i pewnie spotkała oszustów, teraz jednak pan/i ni rozmawia z oszustem, a z przedstawicielem Tele 2". Od razu pojawia się odpowiedź "a skąd mam wiedzieć, że pan nie jest??". No i przy okazji zanika wiarygodność firmy.

Bilind, jak już umowa podpisana, to weź ją do ręki i dokładnie przeczytaj.

Znawca -

Eska
 Wysłana - 29 sierpień 2006 18:53      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem zcy firma nie prowadzi akwizycji ale wszedzie laza ludzie z umowami tele 2 - u mnie nawet byli tylko nawet nie powiedzieli ze sa z tele 2 tylko ze jest jaka nowa taryfa - mowili tak jak by to bylo w TPSA i wystarczy podpisac zeby placic mniej...

dziwne ze jakos z innych firm nie chodza tacy ludzie po domach a tylko z tele 2. Widac firmie to pasuje i nie wierze ze nie 'maczaja' w tym palcow. Bo inaczej skad by ci akwizytorzy mieli umowy tele 2 itd... Ktos im za to musi placic a watpie zeby jakas inna firma im placila jak umowy i kasa z umow ida do tele 2

!-=PEACE, LOVE & TOLERANCE=- !

Znawca -

Daer
 Wysłana - 29 sierpień 2006 20:28      [zgłoszenie naruszenia]

Ja tylko mówię to, co mi powiedziano na szkoleniu ze sprzedaży Tele 2 rok temu - co wyraźnie zaznaczyłem Czy mówili mi prawdę, czy coś się zmieniło, na jakiej zasadzie toczy się ten proceder - nie wiem.

Przyznam szczerze, że mnie jakoś to nie interesowało, bo:
a) i tak klientom miałem o tym nie mówić
b) nigdy akwizytorów nie wpuszczam ani ja, ani rodzina

Widzę że ktoś ma problem, to postanowiłem podzielić się swoją wiedzą - i swoją niewiedzą też

W każdym razie to teoretyczne rozważania, teraz najważniejsze poczytać umowę.

Edit:

Dobra, sprawdziłem stronę tele 2 - obecnie prowadzą sprzedaż bezpośrednią. Ten wątek wyjaśniony.
Przepraszam, jak kogoś wprowadziłem w błąd.

Zmieniony przez - Daer w dniu 2006-08-29 20:31:10

Znawca -

Bilind
 Wysłana - 30 sierpień 2006 08:59      [zgłoszenie naruszenia]

dzieki za pomoc

odezwe sie jak poczytam umowe

kryspix
 Wysłana - 30 sierpień 2006 09:48       [zgłoszenie naruszenia]

ja bylem w podobnej sytuacji bo moja ciocta podpisala umowe pol roku temu, przyszedl akwizytor do domu i dalej nchodza ludzi po blokach wiec prowdza bezposrednia przedaz....ale do rzeczy rozwiazalem umowe dzwoniac do warszawy pare razy, zlozylem tekzee zawiadomienie o rzecznika miejskiego kionsumentow i rizwazali umowe..

kryspix

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

TELE2 - Co zrobić z tymi skur***?

Warto przeczytać: zaginiona paczka na poczcie :-( | staż absolwencki | Kolizja drogowa-sprawca uciekł | Wypadek w pracy za granica a odszkodowanie | Kolegium?? | szukam ustaw | Kredyt studencki.... | Gra na giełdzie.. ebooki.. wszystko. :) | kodeks pracy | oświadczenie majątkowe sprowadzenie samochodu - akcyza | Jak ma wygladac pismo wzor wniesienie o separacje? | 50 za przeklinanie | umowa zlecenie | RACHUNKI INWESTYCYJNE.... | Polska vs Rosja. Co jest grane? | odpowiedzialność parkingu strzeżonego | test ciążowy | wykop | wykop zboże | reese | kajdanki | chętna napalona | kartografia | upadek | poszukuje pewnej osoby | avensis | toyota | toyota avensis | nasza broń biała | psychoza | mu online | Siddhi | owłosione cipki | nagie dzieci | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.