FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 20725 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Tajemnice piramidy Cheopsa 
[powiadom znajomego]    
Autor "Tajemnice piramidy Cheopsa"   
 
Angel...
 Wysłana - 2 maj 2007 14:00       
 
Przeniesiona przez xami z działu 'Historia'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

~Wprowadzenie

Nikt z nas nie wątpi, że z Piramidą Cheopsa wiąże się wiele niewyjaśnionych zagadek. Ten obiekt, uznany za jeden z siedmiu cudów świata, możemy zaliczyć do najbardziej tajemniczych budowli na Ziemi.


~Piramida Cheopsa

Historia z piramidą Cheopsa opiera się na odkryciu dokonanym w 1837 roku przez Howarda Vysea. W piramidzie znalazł kartusze z wypisanym imieniem "Chufu", czyli "Cheops". Świadczyłoby to, że piramidę zbudowano za panowania Cheopsa, lecz gdyby dokładniej przyjrzeć się dowodom, okazałoby się, że nie jest to takie pewne. Napis ten został prawdopodobnie sfałszowany przez samego Vysea, pragnącego rozgłosu. Stwierdzono, że napis zawiera znaki, które za panowania tego faraona jeszcze nie istniały. Drugim dowodem na fałszerstwo napisu jest błąd ortograficzny. Istnieje jeszcze jeden dowód przemawiający za inną datą powstania piramidy. W roku 1850 Jean-Pierre Mariette wykopał w pobliżu piramidy stellę, pobudowaną dla uczczenia prac nad świątynią Izydy. Z umieszczonego na niej tekstu możemy dowiedzieć się, że piramida już stała, podczas gdy Cheops budował ową świątynię.

~Zagadki piramidy

Wysokość piramidy - 147,80734 m
Długość boku podstawy - 232,18406 m
Długość połowy boku podstawy - 116,09203 m
Długość obwodu podstawy - 928,7009 m
Długość krawędzi bocznej - 220,9064929246 m
Wysokość ściany bocznej - 187,9477831404 m
Wartość liczby pi - 3,14159265358979323846264
Odległość Ziemi do Słońca - 150000000 km
Ilość warstw bloków w Wielkiej Piramidzie - 203 = 7 * 29
Nachylenie ścian bocznych do płaszczyzny Ziemi - 51 ° 51`14,31``
Nachylenie korytarza wstępującego - 26 ° 18`9,73``
Nachylenie korytarza zstępującego - 26 ° 18`9,73``
Pole powierzchni bocznej piramidy - 87275,87811397 m˛
Objętość piramidy - 2656070,196669 m
Waga piramidy z piramidy - 6796136 ton
Długość przekątnej podstawy - 328,34536 m
Długość polowy przekątnej podstawy - 179,17268 m

To były czyste liczby, ale co z nich wynika i jakie są jeszcze inne warte uwagi stwierdzenia dotyczące Wielkiej Piramidy.

1) Stosunek obwodu podstaw do podwójnej wysokości wynosi tyle samo, co stosunek obwodu Ziemi do jego średnicy: OKOLO: 4 razy 232,4/2/146=3,1415 oraz 40075/2 razy 6350=3,1415
2) Wysokość piramidy: około 146 metrów, jeżeli pomnożymy przez 1000000000, to otrzymamy średnią odległość Ziemi od Słońca.
3) Południowy szyb z Komory Króla wychodzi na powierzchnie w warstwie 101, a północny w 102, suma tych liczba daje liczbę warstw w piramidzie, czyli 203.
4) Układ piramid zadziwiająco przedstawia układ gwiazd w pasie Oriona w roku 10583 p.n.e.
5) Jeżeli wierzchołki trzech małych piramid obok Wielkiej Piramidy połączymy z odpowiednimi punktami piramidy Chefrena, to otrzymamy trzy proste równolegle. To samo z trzema piramidkami przy piramidzie Mekirionosa.
6) Jeżeli przedłużymy wschodni bok Wielkiej Piramidy do przecięcia z przedłużeniem południowego boku w piramidzie Mekirionosa, to punkt przecięcia będzie leżał także na przedłużeniu przekątnej piramidy Chefrena.
7) Wszystkie cztery ściany boczne Wielkiej Piramidy nie są płaskimi trójkątami, lecz maja wklęśnięcia. Powodują one, ze podczas równonocny wiosennej i jesiennej, tuz po wschodzie słońca oświetlana jest jedynie polowa ściany bocznej.
8) Szerokość Komory Króla odjąć długość "sarkofagu", daje długość przedsionka.
9) Wartość kata korytarzy wstępujących i zstępujących (26°18'9,73") równają się niemal dokładnie połowie kąta, pod jakim wznoszą się boki piramidy (51°51'14,31").
10) Al Komory Króla: 2 razy 365,242/pi P''- calów piramidowych (1P''=2,5427 cm)
11) Piramida stoi niemalże na osi N-S - północ południe, gdzie najbardziej dokładny bok jest odchylony zaledwie o 2 sekundy! - Tak przy okazji jest to najdokładniej zorientowana według stron świata budowla na Ziemi.
12) Południk biegnący przez środek piramidy jest najdłuższym południkiem biegnącym przez lad i dzieli lady na dwie polowy.
13) Kąty piramidy dzielą deltę Nilu na dwie równe części.
14) ) Są nawet dowody na to, ze piramida istniała już w roku 4000 p.n.e.(przed panowaniem Cheopsa) Z tekstów Sumeryjskich został wybrany pewien fragment, który potwierdza to bez wątpliwości: "Jasny i ciemny Dom Nieba i Ziemi, dla szemów złożonych razem; E.KUR - Wielka Piramida, Dom Bogów o OSTRYM SZCZYCIE" !!!

Jednak czy wszystkie są prawdą?

Wokół Wielkiej Piramidy krąży wiele nieprawdziwych mitów takich jak: kąty piramidy dzielą deltę Nilu na dwie równe części, ani to, że jest ona zegarem słonecznym , pokazującym pory i długość roku. Niewątpliwie fałszem jest fakt, iż długość boku podstawy wynosi 365 342 łokci egipskich i jest równa liczbie dni roku słonecznego w tropikach.


~Przekaz Herodota

Najdokładniejsze informacje o budowie piramid podaje Herodot. W 450 roku p.n.e. podróżował on po Egipcie. W centrum jego zainteresowania znalazła się piramida, o którą wypytywał kapłanów. Nasza dzisiejsza wiedza w tej kwestii opiera się głównie na jego przekazie. Otóż, najpierw zbudowano drogę, po której sprowadzano nad Nil bloki kamienne z gór libijskich. Praca ta trwała 10 lat. W tym samym czasie przygotowywano grobowce. Właściwą piramidę budowano, jak podaje Herodot, 20 lat. 100 tysięcy ludzi pracowało każdego roku przez 3 miesiące na budowie, w czasie wylewów Nilu, kiedy woda paraliżowała prace w polu. Usypane rampy, pochylnie i całą sieć kołowrotów i dźwigni służyły do transportu ponad 2 milionów bloków wapiennych.


~Przepowiednia Majów

Dziś już wiadomo, że w piramidzie nie znajduje się grobowiec Cheopsa. Według przepowiedni Majów i starożytnych Egipcjan, Wielka Piramida jest źródłem potężnego systemu energetycznego, połączonego z energią pozaziemską, który może ochronić naszą planetę podczas zmian, które nieuchronnie ma przynieść rok 2012. Aby uchronić ten system, należy znaleźć prawdziwy grobowiec Cheopsa i przenieść jego mumię do sarkofagu w Wielkiej Piramidzie oraz odnaleźć wejście do opisywanego przez Herodota Wielkiego Labiryntu i dostać się do tzw. "wielkiego koła", gdzie potomkowie Atlantydów złożyli kamienne tablice, na których została spisana historia ziemskich cywilizacji.


~Car polarny

Około 1865 roku Anglik, John Taylor, dokonał skomplikowanych wyliczeń, na podstawie których stwierdził, że w Wielkiej Piramidzie zakodowane zostały wszystkie wydarzenia z przeszłości oraz te dotyczące przyszłości świata. Jego zdaniem, piramida obrazuje 6000 lat ludzkiej historii, poczynając od narodzin Adama (4000 lat przed Chrystusem) aż do końca świata. Podobno każdemu korytarzowi i każdej komorze odpowiada jakiś okres historyczny. Matematyk ten wyznaczył "cal polarny". Ustalono, że do pewnego momentu korytarz Wielkiej Piramidy wznosi się. Według obliczeń oznacza to historię ludzkości do 1914 roku, który jakoby miał kończyć w dziejach ludzkości okres harmonii i ładu. Potem następuje "Wielki Stopień", czyli rok 1914, po którym korytarz opada, zaś wydarzenia jakby przyspieszają. Zdaniem niektórych badaczy, zwłaszcza według Anglika Thamsona, historia ludzkości miała kończyć się w roku 2001. Dziś możemy stwierdzić, że się mylili.


~Piramida Cheopsa, a UFO

W rozdziale Piramidy, a UFO w książce "Tajemstvi pyramid autorstwa Challi El Hakima można przeczytać o zdarzeniu, którego świadkami byli duńscy i francuscy archeolodzy. 12 stycznia 1990 roku nad piramidą Cheopsa pojawiło się UFO. Zatrzymało się tam na około 3 minuty, oświetliło swoim światłem całą podstawę piramidy, następnie za pomocą specjalnego wysięgnika wybrało spod jednej kamiennej kostki jakąś czarną skrzynkę, po czym obiekt bardzo szybko odleciał. Archeolodzy sfotografowali to zdarzenie, jednak film okazał się dziwnie naświetlony i UFO było widoczne tylko na małej części zdjęcia. W tym samym czasie stacje radarowe w okolicy Kairu zarejestrowały wtargnięcie w przestrzeń powietrzną Egiptu nieznanego obiektu i jego bardzo szybki odlot.

~Napoleon w piramidzie

Najbardziej zagadkowym okresem życia Napoleona była jego wyprawa do Egiptu w roku 1798. Napoleon chciał za wszelką cenę dostać się do Piramidy Cheopsa, co mu się wreszcie udało. Kulisy tego wydarzenia odsłoniła telewizja Discovery w programie "Obsesje Napoleona- Egipt". Z przedstawionych tam materiałów wynika, że Cesarz poprosił wszystkich o to, aby pozostawić go samego w Komnacie Królewskiej Wielkiej Piramidy. Przebywał tam ponad godzinę. Kiedy wreszcie zaniepokojeni oficerowie Napoleona wysłali jednego z nich do komnaty, ten ujrzał niezwykły widok. Napoleon Bonaparte był wstrząśnięty czymś, co zobaczył. Cesarz znany był z tego, że mówił tylko prawdę. Na pytanie, co wydarzyło się w komnacie królewskiej Bonaparte odpowiedział: "Nieważne. I tak by nikt nie uwierzył !"

Wiadomo, że w Piramidzie doszło do wydarzenia, które można uznać za wyjątkowe. Do tej pory pojawiają się opinie, że do Napoleona w Piramidzie przyszedł duch Aleksandra Macedońskiego. Jest jednak teoria, według której Bonaparte był wcieleniem wyższej istoty, której jedno z wcieleń przebiegało w innym świecie, w którym przebywają prawdziwi "budowniczowie piramidy". Zwolennicy tej teorii twierdzą, że kiedy Korsykanin przebywał w piramidzie otworzy się sekretny tunel do ukrytej "komnaty wiedzy".

Wokół Wielkiej Piramidy krąży wiele nieprawdziwych mitów takich jak: kąty piramidy dzielą deltę Nilu na dwie równe części, ani to, że jest ona zegarem słonecznym , pokazującym pory i długość roku. Niewątpliwie fałszem jest fakt, iż długość boku podstawy wynosi 365 342 łokci egipskich i jest równa liczbie dni roku słonecznego w tropikach.


Źródło: [http://www.paranauka.pl]
z małymi ulepszeniami

Zmieniony przez - Angel... w dniu 2007-05-02 14:01:07

Zmieniony przez - Angel... w dniu 2007-05-02 14:02:35

Znawca -
 
Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 2 maj 2007 14:03      [zgłoszenie naruszenia]

1) Stosunek obwodu podstaw do podwójnej wysokości wynosi tyle samo, co stosunek obwodu Ziemi do jego średnicy: OKOLO: 4 razy 232,4/2/146=3,1415 oraz 40075/2 razy 6350=3,1415

No i co to ma udowadniac albo o czym swiadczyc ? dla mnie to tak jak powiedziec "stosunek dlugosci malego palca faraona do srednicy prawego ucha imhotepa podzielonego przez dwa daje liczbe 2012, to napewno swiadczy o koncu swiata w 2012 !" Pozatym juz udowodniono ze te dane to nieprawda, to sa brednie wymyslone przez Danikena.

Zmieniony przez - Klejcun w dniu 2007-05-02 14:03:41
_______________________________
 
Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

 
om
 Wysłana - 2 maj 2007 14:09      [zgłoszenie naruszenia]

3,1415 to pi (π)

 
Sejdżej
T1000
 Wysłana - 2 maj 2007 14:09      [zgłoszenie naruszenia]

 
Zinek_zmc
dziki kodżak
 Wysłana - 2 maj 2007 14:12      [zgłoszenie naruszenia]

nie chce byc upierdliwy ale nie zrzynajcie tematow z fzn****a pierwszy byl

Zmieniony przez - Zinek_zmc w dniu 2007-05-02 14:13:20

 
Angel...
 Wysłana - 2 maj 2007 14:16      [zgłoszenie naruszenia]

a czy temat jest zywcem zerzniety?
pozatym wiekszosc tematow tutaj bedzie sie powtarzala...
sadzilam ze temat ciekawy, a co z tego ze jest tez na fzn?

Znawca -
 
Sejdżej
T1000
 Wysłana - 2 maj 2007 14:20      [zgłoszenie naruszenia]

ja dałem tylko linka eby ktoś sobie mogł poczytac wiecej jak go to ciekawi , bo nie powiem ciekawe
_______________________________
 
Czasem coś sprzedaje na alegroszu:
[allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9936423]

 
himen20
 Wysłana - 14 listopad 2008 11:43      [zgłoszenie naruszenia]

Wiem że temat stary ale nie znalazłem innego tematu o piramidach który byłby nowszy. Poczytajcie sobie ten artykuł, bo niektórzy ,,znawcy" twierdzą ze nie ma zadnych dowodów na to jak budowano piramidy [74.125.39.104/search?q=cache:rSiibL-BnRAJ:http://www.muzarp.poznan.pl/archweb/archweb_pol/Publikacje/polemika.doc+dr+andrzej+%C4%87wiek&hl=pl&ct=clnk&cd=4&gl=pl]

 
Asef
 Wysłana - 11 kwiecień 2010 12:12      [zgłoszenie naruszenia]

Teoria dotyczaca czasu budowy Sfinksa i piramid w Gizie
Piramidy i Sfniks starsze niż cywilizacja Egiptu.[http://www.andrzejstruski.com/articles_5_Teoria-dotyczaca-czasu-budowy-Sfinksa-i-piramid-w-Gizie.html]


Ciekawa teoria, myślę że warte zapoznania się.

Zmieniony przez - Asef w dniu 2010-04-11 12:12:40

 
ewelinka.w
 Wysłana - 16 kwiecień 2010 17:01      [zgłoszenie naruszenia]

wydaje mi sie ze pod kamiennymi blokami kryje sie ukryta przez kosmitów maszyna schowana tysiące lat p.n.e.
mogli by ja rozebrać i dokładniej przebadać

 
Damiano_gt
 Wysłana - 16 kwiecień 2010 18:05       [zgłoszenie naruszenia]

Ewelinka.w, za dużo Transformersów.
_______________________________
 
Buk, horror, dziczyzna.
♪♫♪♫♪♫♪

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.] 
Przegląd tygodnia

Tajemnice piramidy Cheopsa

Warto przeczytać: Treningi parapsychiczne | Gladiatorzy | Nieznane dzienniki Mussoliniego? | SPIRYTYZM | teoria Szypova | Çatalhöyük | RUNY | spampost%-) | Czy działalność człowieka powoduje wzrost trzęsień ziemi? | CHMURA CHAOSU. DATA APOKALIPSY... | Neandertalczyk | Czy nasz Wszechświat jest czarną dziurą? | Proroctwa papiestwa | Kryptozoologia | Większa Ziemia. Hipoteza Jarkowskiego. | teoria strun | pułapka | foty dzieci jp | n k | kośció | malcolmm | multi bitch slap | allegro opłaty | renault megane | renault megane I | grafika inżynierska | bling | doda | apple | rola i funkcje tańca | model_tsw | urban terror | here we come | schizofrenia | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0