FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8662 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Tatry, parę zdjęć. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Tatry, parę zdjęć."   

INSOMNIA
 Wysłana - 8 sierpień 2013 21:20      [zgłoszenie naruszenia]

Pamiętam żekiedyś w połowie września idąc do MOKuz Toporowej Cyhrli bodajże brodziłem w śniegu powyżej kolan. Jet ryzyko takiej pogody, może być ładny wrzesień a może sypnąć.

Banan
ADMINISTRATOR
 Wysłana - 9 sierpień 2013 12:02      [zgłoszenie naruszenia]

zapewne jak Pittt napisał , ryzyko w górach jest zawsze

ja jezdze zawsze w okolicach wrzesnia, rok temu mialem pogodę idealną przez 2 tyg
2 lata temu było troche gorzej ale tez ladnie i np. na takim Kasprowym temp w okolicach 2-3 st i widoczne osniezone szczyty

ja wole jednak jezdzic tam we wrzesniu bo przede wszystkim jest mniejszy tłok , ruch , no i na pewno troche taniej noclegi itd

prosty chłopak

%-)

INSOMNIA
 Wysłana - 9 sierpień 2013 12:25      [zgłoszenie naruszenia]

Urlop w Tatrach tylko we wrześniu,dla mnie także z tego względu że same wakacje mam zbyt zajęte by gdzieś jechać. We wrześniu suma opadów deszczu w Tatrach nie jest wysoka. Lipca i sierpnia unikam jak ognia, w maju trafiałem na sporo śniegu. Kiedyś byłem w maju bodajże w Zachodnich-pogoda piękna, a kolega w tym czasie był gdzieś na Granatach i tam zadymka śnieżna. Nie wierzę w prognozy pogody w górach, bo za cholerę nie można przeiwdzieć jak to się ukształtuje, czy przewieje chmury czy gdzieś na grani zatrzyma.

Andromedaa
 Wysłana - 9 sierpień 2013 21:31      [zgłoszenie naruszenia]

Dziś popadało trochę na Podhalu

Znawca -

Vietnam90
 Wysłana - 9 sierpień 2013 22:49      [zgłoszenie naruszenia]

Ja praktycznie zawsze jak jestem pierwszego dnia w górach to mi serce tak ciężko bije jak na kacu po solidnej libacji mimo, że w zeszłym roku z kumplem przygotowywaliśmy się do P-ń maratonu to w górach pierwszego dnia myślałem, że zejdę na zawał i zastanawiałem się czy to przez to, że jestem pierd... pyrą i układ krwionośny musi się przyzwyczaić do rozrzedzonego tlenu czy to zmęczenie 13 h podróżą PKP

x19x
 Wysłana - 10 sierpień 2013 00:57      [zgłoszenie naruszenia]

^ Jeżeli stan powtarza się za każdym razem to jasne, że to sprawa różnicy wysokości. Ja na odmian ostatnio pokonałem w ok 4,5h 2km przewyższenia i nic szczególnego nie odczułem, ot szybsza zadyszka (chociaż też nieznacznie bo podjazd chociaż łatwy to raczej mocno stromy i to on męczył).

Banan i PITTT

Więc rozumiem, że jadąc we wrześniu przygotowujecie ekwipunek na ewentualne warunki śnieżne? Raki, czekan, buty ziomowe(uniwersalne?), jakieś kalesony?

Jak wygląda to u Was? Po sogu wbite naturalnie.

Macie wypisane na twarzy: chciałbym uciec do ameryki ale nie mogę.

Noubady
 Wysłana - 10 sierpień 2013 00:58      [zgłoszenie naruszenia]

Sogi poszły.
to ja trochu z innej beczki, podeślecie jakieś sprawdzone miejscówki do noclegu? w miarę blisko do busików kuźnicowych
nigdy nie kimałem w schronisku, a słyszałem, że za kąt podłogi 10plnów, zgadza się ?

co do ekwipunku to tylko i wyłącznie kwestia pogody, trzeba obserwować.

2 lata temu było troche gorzej ale tez ladnie i np. na takim Kasprowym temp w okolicach 2-3 st i widoczne osniezone szczyty

coś cyganisz byłem w połowie września, nawet sprawdziłem teraz na fotkach i patrząc po panoramie z czerwonych albo z kościelca ani grama śniegu nigdzie

co do maja się zgadzam, średnio z poziomu 1400m śnieg.

Zmieniony przez - Noubady w dniu 2013-08-10 01:10:07

Zmieniony przez - Noubady w dniu 2013-08-10 01:10:23

CHGW,
KMWTW!
Karasie jedzo guwno

Banan
ADMINISTRATOR
 Wysłana - 10 sierpień 2013 09:14      [zgłoszenie naruszenia]

x19x - ja nie przygotowuję takiego osprzętowania; bo aż takim kozakiem nie jestem poza tym byłem tam ostatnio 3 lata z rzędu o podobnej porzed i na aż tak hardcorowe warunki nie trafilem - zeby trzeba było mieć taki ekwipunek, możliwe, ze w innych rejonach Tatr - TAK ,ale tam gdzie ja chodziłem to nie było potrzeby

Noubady - sorry, to nie 2 lata temu było ,a 3 - teraz przejrzałem foty
w 2010 byłem tam w okresie 10-20 wrzesnia , moze przesadziłem z ośnieżonymi szczytami ale śnieg był i roznica temp niesamowita

na dole ładnie ,cieplo, slonecznie , temp na pewno +20 st

na gorze jak wspominalem warstwy sniegu, temp bliska 0 , spory wiatr itd

zdjecia dokladnie z 18.09.2010

prosty chłopak

%-)

Banan
ADMINISTRATOR
 Wysłana - 10 sierpień 2013 10:39      [zgłoszenie naruszenia]

"to ja trochu z innej beczki, podeślecie jakieś sprawdzone miejscówki do noclegu? w miarę blisko do busików kuźnicowych "

z tych, gdzie ja przebywałem polecam zdecydowanie:
[http://www.kabel-zakopane.pl/]

ja jeżdżę zawsze z kobietą to domek jak znalazł
jak latasz sam to sie zapewne nie oplaca , a jak we 2 lub wiecej osob to kompleks polecam w 100% ,nawet w malych domkach jest prosta lecz mająca wszystko kuchnia, toaleta z prysznicem , 2 lozka itp a od wrzesnia ceny idą w dół zawsze

okolica to droga na kuznice , bardzo blisko Ronda JP II więc to wlasnie te okolic co szukasz

prosty chłopak

%-)

Noubady
 Wysłana - 10 sierpień 2013 11:59      [zgłoszenie naruszenia]

Ja byłem w analogicznym okresie bo 17 - 19.09.11, więc jak widać trzeba trafić. Fakt, że na grani pizgało i dmuchał spory wiatr koło 15m/s ale śniegu ni hu hu

co do kwatery to ja za dużych wymagań nie mam, byleby było czysto, do 35zł, jakaś kuchnia i ciepła woda pod prysznicem. tv mile widziany

Kabla ostatnio sprawdzałem, bo znajomi tam mieszkali. Na kilka osób chyba najlepsza opcja.

Zmieniony przez - Noubady w dniu 2013-08-10 12:00:22

CHGW,
KMWTW!
Karasie jedzo guwno

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Tatry, parę zdjęć.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7