FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8662 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Tatry, parę zdjęć. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Tatry, parę zdjęć."   

GjeEm
 Wysłana - 2 grudzień 2013 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

Jakieś dobre całoroczne buty w górki, w kwocie do 400 zł znacie?

Noubady
 Wysłana - 3 grudzień 2013 14:26      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem posiadaczem AKU Camana fitzroy. jest gtx, jest podeszwa vibramu, za 400zl wyhaczysz. lecę w nich teraz 4ty sezon, gdzie używane są zima/jesień/wczesna wiosna(podczas deszczu) w mieście i na wędrówki w góry.
GTX to wiadomo, swoje wytrzyma, chociaż mi po tych kilku latach i dość intensywnym użytku zaczynają cieknąć, ale to w dużym deszczu albo brodząc w śniegu kilka godzin. W lekkim deszczu, woda ładnie się zbryla.
Ogólnie but wygodny, made in italy , bardzo podobny do La Sportivy Nevady.
Ja generalnie jestem z nich zadowolony, mimo że już puszczają ale to trochę z mojego zaniedbania w temacie czyszczenia i impregnacji.
Trudno mi powiedzieć, jak but się będzie zachowywać zimą w dużym śniegu, ale prawdopodobnie może pizgać bo nie jest to trzewik stricte zimowy (długotrwałe latanie w śniegu, raki, etc).

W tym budżecie też można znaleźć buty Zamberlan Storm GT. Są wygodne i ciut nowsze niż AKU, do tego pianka między cholewką a podeszwą wpływa na komfort podczas chodzenia i dodaje kilka cm jak żeś króciak no ale to też nie jest but typowo zimowy i może pizgać w śniegu na dużym mrozie.

Jakbyś szukał typowo zimowych butów w góry to chyba należałoby celować w marki Meindl, Hanwag, wyższe modele Zamberlanów, Dolomite, no ale tutaj cena jest już dużo wyższa, na promocji z 600zł.

Generalnie, musisz szukać i przymierzać, żeby but był przede wszystkim wogodny.

CHGW,
KMWTW!
Karasie jedzo guwno

AntyKebab
 Wysłana - 13 grudzień 2013 13:04      [zgłoszenie naruszenia]

Polecam Ci kiedyś na teneryfę się wybrać i tam wejść na szczyt wulkanu, nie trzeba sprzętu, szlak prosty, można z laka wejść ale męczy diabelsko bo tlenu mniej, zaczynasz na ok 2500m a koniec ok 3700. Opcja dla leniwych wyciąg na ponad 3300 - ale to polecam już w dół tylko .

Widoki takie, że do końca życia można pamiętać.

booe
biały miś
 Wysłana - 14 grudzień 2013 13:19      [zgłoszenie naruszenia]

wąwóz samalia chyba lepszy od tede

Zmieniony przez - booe w dniu 2013-12-14 13:19:41

Specjalista -

Góras_-
 Wysłana - 14 grudzień 2013 18:14      [zgłoszenie naruszenia]

Zdjęcia spoko. Sam choruję od dwóch lat na góry
Byłem na majówkę rok temu, potem w sierpniu, teraz na majówkę i w październiku. Ale ja latam znad morza samego, więc ciężej.

Latam po górach w butach wojskowych, dostałem od znajomej.
Rok temu wziąłem je nierozchodzone na Kasprowy i Świnicę. Zeszło łącznie 11 godzin spokojnym tempem i ze zdjęciami. Po powrocie nie mogłem prawie nóg wyjąć z nich takie pęcherze mi się probiły z tyłu A potem jeszcze 2 dni chodzenia
Ale jak je rozchodziłem to problemu już nie ma.

chinasky_
 Wysłana - 14 grudzień 2013 19:30      [zgłoszenie naruszenia]

GjeEm: w samochodzie też używasz opon całorocznych?

W lecie generalnie IMO lepsze są buty niskie i lekkie (choć to kwestia gustu; ja też długie lata chodziłem w butach "za kostkę", dopiero potem kupiłem "podejściówki"), natomiast typowe warunki zimowe to już zupełnie inna para kaloszy.

Ja proponowałbym zdecydować się, czy buty mają Ci raczej służyć w lecie czy w zimie i od tego uzależnić swój wybór.

Jak chodzi o buty, to pozwolę sobie zacytować wypowiedź jednej osoby z innego forum (o tematyce typowo górskiej), pod którą podpisuję się obiema rękami :

"Bardzo dobre: Meindl, Chiruca, Scarpa, La Sportiva, Boreal
Dobre: Salomon, Asolo, Karrimor(RIP), Aku, Trezeta
Dostateczne: HiMountain, Bergson, Hi Tech
Na własną odpowiedzialność: Campus (Alpinus -modele od czasu wykupienia przez Campus) "

Zmieniony przez - chinasky_ w dniu 2013-12-14 20:27:22

booe
biały miś
 Wysłana - 15 grudzień 2013 19:33      [zgłoszenie naruszenia]

asolo i salomon to dwie zupełnie inne bajki. asolo robi duzo lepsze buty
wstawił bym je do tej wyzszej półki.
a salomony do tej nizszej - trzeciej
ja z kolei w wysokie góry - tylko buty za kostkę. zdecydowanie stabilniejsza noga, co na tak zróznicowanym terenie jest dla mnie duzym komfortem. ale to co dla jednego wygodne, niekoniecznie będzie dla drugiego

Specjalista -

chinasky_
 Wysłana - 15 grudzień 2013 22:08      [zgłoszenie naruszenia]

Nie wiem czy bym Asolo zestawił razem z Meindlem i Chirucą. Różne opinie już słyszałem, częsty zarzut co do Asolo jest taki, że b. szybko się ścierają. No ale ja Asolo nie miałem

Dla mnie w lecie dużym udogodnieniem jest to, że but jest lżejszy - a przy kilkunastogodzinnych wyrypach naprawdę może być to odczuwalne. Dzięki cieńszej podeszwie dużo lepiej też czuć skałę, co też jest sporą zaletą, szczególnie gdy wybieramy się na drogi o trudności większej niż 0+. A co do trzymania kostki to cóż, znam takich, którzy skręcali kostkę i w butach wysokich, więc nie ma reguły

Zmieniony przez - chinasky_ w dniu 2013-12-15 22:10:29

chinasky_
 Wysłana - 30 grudzień 2013 22:40      [zgłoszenie naruszenia]

I jak autorze, kupiłeś jakieś buciki?

GjeEm
 Wysłana - 19 styczeń 2014 10:36      [zgłoszenie naruszenia]

A McArtury za 70 zł na razie Dają rade, przecena z 450 więc może się nie rozpadną z roczek/dwa

Zmieniony przez - GjeEm w dniu 2014-01-19 10:45:14

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Tatry, parę zdjęć.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7