FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2357 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Teściowie kupują mieszkanie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Teściowie kupują mieszkanie"   

INSOMNIA
192.168.28.*
 Wysłana - 7 lipiec 2014 12:16        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Hej,
przyszli teściowie kupują mieszkanie dla mnie i narzeczonej na zasadzie takiej, że połowę kasy dają w gotówce, połowę kredyt (na nich, my nie mamy zdolności) na 10 lat który my będziemy spłacać. Teściowie będą widnieć jako właściciele nabytej nieruchomości.
Z jednej strony nie chcę na siłę być współwłaścicielem (żeby nie pomyśleli, że łaszę się na mieszkanie) a z drugiej strony, zgodnie z zasadą "kochajmy się jak bracia, rozliczajmy się jak żydzi" chciałbym się zabezpieczyć.
Różnie w dzisiejszych czasach może być a nie chcę po 10 latach i kupie kasy wrzuconej w mieszkanie zostać z niczym. Teściowie twierdzą, że po 5latach przepiszą na nas to mieszkanie, ponieważ chcą uniknąć podatku od darowizny...
Pytanie do Was brzmi jak mogę w tym wypadku się zabezpieczyć?
Jak to jest z tym podatkiem od darowizny?
Czy jeśli pieniądze na kredyt będę ze swojego konta bankowego wysyłał na konto teściów jest to jakiś dowód w sprawie późniejszego dochodzenia praw do nieruchomości?

adamg-85
 Wysłana - 7 lipiec 2014 12:24      [zgłoszenie naruszenia]

To zbieraj kase przez te 5 lat i jak przepiszą mieszkanie,to im wtedy przelejesz.W ogóle to nie jesteście jeszcze małżeństwem,więc różnie może być,może się rozejdziecie i co wtedy? będziesz się po sądach włóczył żeby Ci pieniądze oddali? Wiem,że porada z dvpy ale ja to tak widze:)

kulmas
 Wysłana - 7 lipiec 2014 14:07      [zgłoszenie naruszenia]

I co ci da przelewanie pieniedzy na ich konto bankowe?
W sytuacji kryzysowej stiwerdza, ze placiles im czynsz
Musisz spisać konkretną umowę, zameldować sie w tym mieszkaniu i w razie wygaśniecia tej umowy, najemca będzie ci musiał oddać pieniądzę.
Najlepiej umowa o comiesięcznej kaucji w wysokosci XXX-XXXX, która sie sumuje i ulega w razie twojego wymeldowania oddaniu.
Drukujesz kartke, wpisujesz sobie kwoty jakie przelales, podpisuja sie oni ze dostali i ty, ze dałeś.
I w razie czego masz zabezpieczenie.
Na logike ja bym rak to zrobił.

...

yusimo
 Wysłana - 7 lipiec 2014 17:31      [zgłoszenie naruszenia]

Tylko i wyłącznie umowa z teściami, chociaż ktoś z PiE, powinien orzec co do skuteczności takiej umowy w ew. postępowaniu sądowym.
W takich sytuacjach tak na prawdę nie ma dobrych rozwiązań chyba, że masz dobry kontakt z teściami, no ale 5 lat to szmat czasu.

"na serio-spalem z nia.
jeszcze zanim sie stala slawna.
Ja sie urodzilem w Czluchowie, ona w Przechlewie-to jest 10km oddalone. "
~Lipiński Wojownik, Lipiny

thomekh
PIZZERMAN
 Wysłana - 7 lipiec 2014 17:44      [zgłoszenie naruszenia]

Na logikę to się nawet intercyzę podpisuje ale w życiu jest inaczej. Strasznie drażliwy temat. Chyba najrozsądniej jest pogadać z teściem i powiedzieć, że przez te 5 lat będziesz odkładał kase i po 5 latach im dasz.

Desertdog
 Wysłana - 7 lipiec 2014 18:24      [zgłoszenie naruszenia]

Bardzo kruchy temat. Jeden nietaktowny ruch i do końca życia będą ci w kłótniach wypominać moment, w którym upomniałeś się u wielmożnego państwa o swoje. Decyzje musisz podjąć sam, ponieważ nikt nie zna Twoich teściów tak jak Ty. Jednak pod żadnym pozorem nie rób niczego "na gębę"; jakimkolwiek niesmakiem miałoby to się skończyć.

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

mlkv
 Wysłana - 7 lipiec 2014 20:24      [zgłoszenie naruszenia]

Pomysł autora, jak przedmówcy pisali, szalenie głupi.

Od strony prawnej - osoba na którą jest mieszkanie jest właścicielem i Ona decyduje czy i na jakich warunkach to mieszkanie potem zbyć/przenieść własność na kogoś.

Jak zadecyduje że nie ma ochoty - to chvj i cześć. Możesz Sobie dochodzić po Sądach mając lub nie mając papierów, że spłacałeś to Ty kredyt.

Od strony ludzkiej to pokłócić się z teściami nie jest problem, nie jest problem rozwieść się z żoną i wtedy kłótnia z teściami w pakiecie.

Mocno nie polecam takiego rozwiązania które Ci chodzi po głowie.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 7 lipiec 2014 20:37      [zgłoszenie naruszenia]

mlkv jakieś inne propozycje?
Naprawdę bardzo drażliwy temat. Teściowie są bardzo, bardzo okej. No ale nie wiadomo jak to może być.
Chyba zaproponuję, że chciałbym zostać po prostu współkredytobiorcą, poczytam coś jeszcze na ten temat czy się tak da i z czym się to wiąże.
Dzięki za odpowiedzi, temat jak najbardziej otwarty do dalszej dyskusji

Merlin666
 Wysłana - 7 lipiec 2014 21:45      [zgłoszenie naruszenia]

prawnej porady nie udziele, ale jak miło i szczesliwie by nie było, zabezpiecz sie chłopie. Niesmak niesmakiem ale wizja ze mozesz zostac na lodzie powinna ci dodac odwagi w tej sprawie

Moja głowa pełna jest
Bzdurnych haseł oraz wzniosłych tez
Co mam robić z głową moją
Która nie chce myśleć według wzoru

_Tyler_
 Wysłana - 7 lipiec 2014 22:53      [zgłoszenie naruszenia]

Może to nie porada prawna ale źle zrobiłeś już na samym początku że zgodziłeś się na takie rozwiązanie żeby teściowie kupowali wam mieszkanie. Dużo rozsądniej byłoby już wynajmować do czasu gdy sami osiągniecie jako taką zdolność kredytową żeby skombinować sobie coś wspólnie, wtedy razem w to ładujecie, ale gdy coś się posypie jesteś zabezpieczony i wiesz że nie zostaniesz z niczym.

A tak jesteś do końca życia na pozycji z możliwym "misiu jak coś ci się nie podoba to wypjerdalaj z mojego domu", a wtedy powodzenia z próbowaniem udowodnienia że też masz do niego prawo. Dla sądu z pewnością ważniejsze jest to kto jest w papierach jako właściciel niż kto się dokładał. Jak chcecie się hajtnąć to pewnie ufacie sobie bezgranicznie ale życie jest różne, ja wolałbym nie stawiać wszystkiego na jedną kartę.

Względnie myślałbym o sporządzeniu jakiejś notarialnej umowy określającej twój wkład jaki mógłbyś odzyskać w razie ewentualnego rozejścia się z panną/twojego zrzeczenia się roszczeń do tego mieszkania, choć jak wiadomo może to wprowadzić delikatny niesmak w relacjach z teściami ale wydaje mi się to lepsze niż ww perspektywa.

Zmieniony przez - _Tyler_ w dniu 2014-07-07 23:03:33

batmandio
 Wysłana - 8 lipiec 2014 08:48      [zgłoszenie naruszenia]

na dwoje babka wróżyła zależy jaki to kredyt, ogólnie rzecz biorą to wg mnie powinieneś się zamknąć i cieszyć się że wam starzy kupują chatę, dają połowe kasy więc kredyt wam wyjdzie spodziewam się nie więcej niż 1 000 zł na dwie osoby to jest po 500 zł na głowe plus opłaty, życzę powodzenia w znalezieniu za 500 zł pokoju do wynajęcia, wg mnie nic nie tracisz tylko zyskujesz w hvj a jak się rozejdziecie to trudno

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Teściowie kupują mieszkanie

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Linie lotnicze | zaswiadczenie o niekaralnosci | Wyjazd osoby niepełnoletniej za granice z 19 letnia osoba | Staż z UP - dwa pytania | Komornik a przekraczanie granicy... | Prawo pracy,zmiana warunkow - skrocenie okresu wypowiedzenia? | Rejestracja pojazdu na osobę niepełnoletnią | ubezpieczenie pojazdu - w jaki sposob przechodzi? | pytanko | grillowanie | model Beveridge'a | PILNE problem z psem | Zwrot towaru | strach sie bac | Namawianie do czynów karalnych. | Wysylka duzej paki %) | zerwany przyczep | jesteś dla mnie za dobry | weekend majowy | night club | e60 kontrolki zułte | drunk | mlode | męska przyjaciółka | alkohol prezent | sugarcubes deus | blondyna | stresuje sie przy niej | pijana na dyskotece | sama na dyskotece | rekord guinessa w ilości stosunków seksualnych film | test angielskiego konduktora | dyskoteki | haker | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.