FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemylenia seks

∑ temat zosta odczytany 11911 razy ¬

ROZRYWKA | Nauki cise
Tmm - sia rownowaca 
[powiadom znajomego]    
Autor "Tmm - sia rownowaca"   

Chinczas
 Wysana - 19 maj 2014 19:11        | zgo naruszenie regulaminu

Sprawd swoje BMI

Czesc, mam problem z wyznaczeniem sily rownowazacej S. Rownania sil dzialajacych na czlony wygladaj tak:
1: F41+F21+FA1+G=0
2: F32+ F12 = 0
3: F43 + F23 + FD3 + Q = 0
4: F14 + F34 = 0

Nie moge sobie poradzic, poniewaz liczac skladowe poszczegolnych sil z momentow wzgledem jakiegos wspolnego punktu dwoch czlonow, np wg punktu C dla czlonu 3 i 2 zawsze mam o jedna niewiadoma wiecej niz rownan. Drgi problem przejawia sie z wyznaczeniem kierunku sily czlonu 1 dzialajacego na 2 (F12) poniewaz sila przeciwna wg rownania czlonu 2 czyli F32 nie lezy na tym samym kierunku - jest ona prostopadla do czlonu 3.

Te cale zagadnienia z grafoanalitycznym wyznaczaniem sily rownowazacej nie wydaja sie trudne, a jednak czegos chyba nie zrozumialem do konca. Nakieruje mnie kto gdzie robie bd ?

Aha, metoda Cullmana zastosowana dla czlony 3 lub 1 te mi nie wychodzi. :/

Nie wolno si ba, strach zabija dusz.
Strach to maa mier, a wielkie unicestwienie.

Deschain
 Wysana - 19 maj 2014 21:23      [zgoszenie naruszenia]

Drgi problem przejawia sie z wyznaczeniem kierunku sily czlonu 1 dzialajacego na 2 (F12) poniewaz sila przeciwna wg rownania czlonu 2 czyli F32 nie lezy na tym samym kierunku - jest ona prostopadla do czlonu 3.

jeste pewny? musz lee na jednej prostej, bo inaczej wystpi para si i moment.

Znawca -

Chinczas
 Wysana - 19 maj 2014 22:00      [zgoszenie naruszenia]

No wiec wlasnie, nie moze ona byc (F32) prostopadla do czlonu 3 tylko leze w linii z F12, to samo F34 musi lee w linii z F14. W zwizku z tym, na czlon nr 3 dziaaj 4 rznie sierowane siy z czego nie znam kierunku siy FD3. Jak go wyznaczy majc tak mao danych ? Analogiczna sytuacja z czonem 1.

Czon 3:
Z si F34 oraz F32 utworzy wypadkow, nastpnie z twierdzenia o 3 siach narysowa wykres zawierajcy t wanie wypadkow, FD3 oraz Q ?

Cholerka, nie utworze z nich wypadkowej, bo nie znam ich wartoci... Kurde to ju nie wiem, kombinowalem ju chyba w kady sposb...

Zmieniony przez - Chinczas w dniu 2014-05-19 22:24:22

Deschain
 Wysana - 19 maj 2014 22:42      [zgoszenie naruszenia]

Na kiedy to masz? Nie bardzo teraz mam czas eby Ci to rozrysowa i policzy :/

Znawca -

Chinczas
 Wysana - 20 maj 2014 15:16      [zgoszenie naruszenia]

Teraz na sobote (24.05) Fajnie by byo, bo jestem ciekaw co robie le, albo o czym nie wiem :)

Temat wci aktualny jakby co :)dowiedziaem sie przed chwil e mozna ten projekt do 31.05 odda wiec jeszcze mam troche czasu.

Chciabym te zapyta o jaki pomocny tytul przy obliczaniu przeoe przekadni obiegowych, bo wykad by kompletnie niezrozumiay, a w ksikach i pdfach jakie znalazem w sieci sa tylko klarowne przykady rozwizane, te bardziej skomplikowane s dla mnie wci zagadk, tzn tworze co ale mj wynik zawsze jest inny. Z gry dziki, sorki za moje zacofanie ale ze wzgldu na prace musiaem to troche ola ;/

Zmieniony przez - Chinczas w dniu 2014-05-23 21:53:10

Lunar
 Wysana - 21 lipiec 2014 00:30      [zgoszenie naruszenia]

Liczyem setki kratownic i ukadw i... czo to kurcze jest?
Bez wymiarw, ktw czy czegokolwiek? :s I ciar Q przy sztywnej tarczy trjktnej to jest obciaenie dodatkowe czy ciar wasny (ktry wwczas powinien by w 1/3 wysokoci trjkta zaczepiony).

No i jak metod to masz zrobi? Jeli starowieck graficzn Culmana to wci potrzeba do tego wymiarw. Tak jak do kadej innej przyzwoitej metody. Graficzn to nawet w Autocadzie bym Ci machn ;p zatem dokadno niemale analityczna.

Poprosz o schludny rysunek, bo tak to nic nie widz

"Pieprzy to ja si chc z tysicem kobiet, ale kocha tylko z tob."
[www.alterkino.org] - kino ludzi mylcych

Chinczas
 Wysana - 21 lipiec 2014 20:47      [zgoszenie naruszenia]

Wsztstko adnie wyszo, jak gdzies znajde notatki, to zeskanuje i ci przesle rozwiazane, trzeba bylo obliczyc cos w rodzaju momentu wzgledem utworzonego punktu, a nastepnie wykreslic graf i za pomoca podzialki przeliczyc dlugosci odcinkow na sily Jak si okazao wcale nie byo trudne. Ciezar wlasny pominac.

btw. refleks szachisty

Zmieniony przez - Chinczas w dniu 2014-07-21 20:49:03

Swujhop
 Wysana - 8 luty 2018 18:33      
 Usunita przez Banan za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeli kto odpowie na ten artyku.]

Przegld tygodnia

Tmm - sia rownowaca