FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3243 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Ścisłe
Tmm - siła rownoważąca 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Tmm - siła rownoważąca"   

Chinczas
 Wysłana - 19 maj 2014 19:11        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czesc, mam problem z wyznaczeniem sily rownowazacej S. Rownania sil dzialajacych na czlony wygladaj tak:
1: F41+F21+FA1+G=0
2: F32+ F12 = 0
3: F43 + F23 + FD3 + Q = 0
4: F14 + F34 = 0

Nie moge sobie poradzic, poniewaz liczac skladowe poszczegolnych sil z momentow wzgledem jakiegos wspolnego punktu dwoch czlonow, np wg punktu C dla czlonu 3 i 2 zawsze mam o jedna niewiadoma wiecej niz rownan. Drgi problem przejawia sie z wyznaczeniem kierunku sily czlonu 1 dzialajacego na 2 (F12) poniewaz sila przeciwna wg rownania czlonu 2 czyli F32 nie lezy na tym samym kierunku - jest ona prostopadla do czlonu 3.

Te cale zagadnienia z grafoanalitycznym wyznaczaniem sily rownowazacej nie wydaja sie trudne, a jednak czegos chyba nie zrozumialem do konca. Nakieruje mnie ktoś gdzie robie błąd ?

Aha, metoda Cullmana zastosowana dla czlony 3 lub 1 też mi nie wychodzi. :/

Nie wolno się bać, strach zabija duszę.
Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.

Deschain
 Wysłana - 19 maj 2014 21:23      [zgłoszenie naruszenia]

Drgi problem przejawia sie z wyznaczeniem kierunku sily czlonu 1 dzialajacego na 2 (F12) poniewaz sila przeciwna wg rownania czlonu 2 czyli F32 nie lezy na tym samym kierunku - jest ona prostopadla do czlonu 3.

jesteś pewny? muszą leżeć na jednej prostej, bo inaczej wystąpi para sił i moment.

Znawca -

Chinczas
 Wysłana - 19 maj 2014 22:00      [zgłoszenie naruszenia]

No wiec wlasnie, nie moze ona byc (F32) prostopadla do czlonu 3 tylko lezeć w linii z F12, to samo F34 musi leżeć w linii z F14. W związku z tym, na czlon nr 3 działają 4 róznie sierowane siły z czego nie znam kierunku siły FD3. Jak go wyznaczyć mając tak mało danych ? Analogiczna sytuacja z członem 1.

Człon 3:
Z sił F34 oraz F32 utworzyć wypadkową, następnie z twierdzenia o 3 siłach narysować wykres zawierający tę właśnie wypadkową, FD3 oraz Q ?

Cholerka, nie utworze z nich wypadkowej, bo nie znam ich wartości... Kurde to już nie wiem, kombinowalem już chyba w każdy sposób...

Zmieniony przez - Chinczas w dniu 2014-05-19 22:24:22

Deschain
 Wysłana - 19 maj 2014 22:42      [zgłoszenie naruszenia]

Na kiedy to masz? Nie bardzo teraz mam czas żeby Ci to rozrysować i policzyć :/

Znawca -

Chinczas
 Wysłana - 20 maj 2014 15:16      [zgłoszenie naruszenia]

Teraz na sobote (24.05) Fajnie by było, bo jestem ciekaw co robie źle, albo o czym nie wiem :)

Temat wciąż aktualny jakby co :)dowiedziałem sie przed chwilą że mozna ten projekt do 31.05 oddać wiec jeszcze mam troche czasu.

Chciałbym też zapytać o jakiś pomocny tytul przy obliczaniu przełożeń przekładni obiegowych, bo wykład był kompletnie niezrozumiały, a w książkach i pdfach jakie znalazłem w sieci sa tylko klarowne przykłady rozwiązane, te bardziej skomplikowane są dla mnie wciąż zagadką, tzn tworze coś ale mój wynik zawsze jest inny. Z góry dzięki, sorki za moje zacofanie ale ze względu na prace musiałem to troche olać ;/

Zmieniony przez - Chinczas w dniu 2014-05-23 21:53:10

Lunar
 Wysłana - 21 lipiec 2014 00:30      [zgłoszenie naruszenia]

Liczyłem setki kratownic i układów i... czo to kurcze jest?
Bez wymiarów, kątów czy czegokolwiek? :s I ciężar Q przy sztywnej tarczy trójkątnej to jest obciażenie dodatkowe czy ciężar własny (który wówczas powinien być w 1/3 wysokości trójkąta zaczepiony).

No i jaką metodą to masz zrobić? Jeśli staroświecką graficzną Culmana to wciąż potrzeba do tego wymiarów. Tak jak do każdej innej przyzwoitej metody. Graficzną to nawet w Autocadzie bym Ci machnął ;p zatem dokładność niemalże analityczna.

Poproszę o schludny rysunek, bo tak to nic nie widzę

"Pieprzyć to ja się chcę z tysiącem kobiet, ale kochać tylko z tobą."
[www.alterkino.org] - kino ludzi myślących

Chinczas
 Wysłana - 21 lipiec 2014 20:47       [zgłoszenie naruszenia]

Wsztstko ładnie wyszło, jak gdzies znajde notatki, to zeskanuje i ci przesle rozwiazane, trzeba bylo obliczyc cos w rodzaju momentu wzgledem utworzonego punktu, a nastepnie wykreslic graf i za pomoca podzialki przeliczyc dlugosci odcinkow na sily Jak się okazało wcale nie było trudne. Ciezar wlasny pominac.

btw. refleks szachisty

Zmieniony przez - Chinczas w dniu 2014-07-21 20:49:03

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Tmm - siła rownoważąca

Warto przeczytać: Fizyka - zadanko | ruch jednostajnie przysp. | proste fizyczne zadanko :D | >>Podstawy metrologii. PROSZĘ O POMOC!<< | [fizyka] | matematyka | [mat] zadanka maturalne | [Fizyka] 4 Zdania (temp., optyka) | [MAT] kilka zadań, głównie wielomiany | [chemia] elektroliza ... | [MAT] (Algebra) Liczby zespolone | Chemia | mój temat z przykładami z maty :] | Fizyka | Schematy przekładni i śruby | [Chemia] Naturalne źródła węglowodorów. | zwrot butelek | herminia | opowiadanie erotyczne | opowiadanie | mięśni PC | mięsień PC | filmu o romańsie | pierścionek | prawo jazdy | infini | anna popek | fotografia | Prezerwatywy fresja | podwinac | ruski forever alone | rosyjskie disco | klubowa | allen carr | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.