FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2579 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
To już chyba przegięcie... 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
Prawda bywa bolesna - popieram tę tezę 
Zgadzam się, to już przegięcie.. 
Nie zgadzam się, ale artykuł jest ok 
Nie mam zdania lub sprawdzam wyniki 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "To już chyba przegięcie..."   

Daer
 Wysłana - 31 styczeń 2006 11:56    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Chciałem się zapytać forumowiczów, czy tylko ja tak uważam, czy też ktoś się ze mną zgadza.. Pomijam dotychczasowe absurdalno-paranoidalne zarzutty przeciwko PiSowi i rządowi, nie o tym chciałem pisać.
Mam na myśli kwestię tragedii w Katowicach.
I tak - prezydent reaguje, to robi kampanię wyborczą. Prezydent by nie zareagował - też by był potępiany za obojętność.
Ale dobra, to się jeszcze mieści w schematach dotychczasowych.
Jednak teraz już się wini rząd - wczoraj czy przedwczoraj na forum Onetu widziałem komentarz, który mnie bardziej rozmieśzył niż zirytował, mianowicie, że winni tragedii są nie ludzie naprawdę odpowiedzialni, tylko Ci, którzy mieli kontrolować, i to nie Ci na szczeblu lokalnym, tylko rzad z premierem na czele. Tyle że teraz w prasie widać, że już całkiem poważnie wini się za to Dorna.

Alarmowałem rząd, że zalegający na dachach śnieg jest poważnym zagrożeniem i że należy natychmiast zrobić wszystko, by go usunąć. Niestety Ludwik Dorn zlekceważył moje ostrzeżenia - oskarża na łamach "Nowego Dnia" prof. Stefan Krajewski, do niedawna wojewoda łódzki.

2 stycznia, godz. 6 rano. Dach sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Proboszczewicach pod Łodzią ugina się pod ciężarem śniegu. Jest go co najmniej pół metra. Trzy czwarte dachu zapada się do środka i uderza z łoskotem o parkiet sali. Dwie godziny później miały w niej ćwiczyć dzieci. Władze centralne wiedziały o wypadku w Proboszczewicach jeszcze tego samego dnia.

Dzień po tragedii [w Katowicach], w niedzielę, zarządził natychmiastową kontrolę grubości śniegu zalegającego na dachach wielkich budynków. Zmusił też wszystkich wojewodów, by nakazali właścicielom budynków usuwanie śniegu. I wprowadzili kary za ośnieżone dachy. Dlaczego więc minister czekał tak długo? - pyta dziennik.

To nieprawda, że przed tragedią nic nie robiliśmy - ripostuje Tomasz Skłodowski, rzecznik Dorna. Już 23 stycznia podjęliśmy nadzwyczajne środki ostrożności.

Te "nadzwyczajne środki" z 23 stycznia to pismo do wojewodów "w związku z falą mrozów". Jest w nim prośba o: kontrolowanie sytuacji na drogach, informowanie ludzi o ciężkiej zimie, dbanie o bezdomnych, zastanowienie się nad przerwaniem zajęć w szkołach, dowożenie jedzenia do miejsc odciętych przez zimę oraz troskę o starszych ludzi. Dopiero w ósmym punkcie(!) władze proszą o zmuszenie właścicieli budynków do usuwania śniegu z dachów. I nie ma ani słowa o karach - pisze "Nowy Dzień". (PAP)

No mi słów brakuje, w jakim ja kraju żyję... Prosiłbym o odłożenie na bok niechęci do PiSu, kaczorów czy Dorna i o próbę spojrzenia obiektywnie, czy takie zarzuty są na miejscu i czy mają sens.
Czy za wypadki samochodowe spowodowane przez pijanych kierowców też będziemy winić PiS, rząd i Dorna? W końcu to policja nie skontrolowała, a policja podlego MSWiA, a więc rządowi.
Zresztą już nie chodzi o to, przeczytajcie raz jeszcze słowa:

Dopiero w ósmym punkcie(!) władze proszą o zmuszenie właścicieli budynków do usuwania śniegu z dachów. I nie ma ani słowa o karach

Dopiero w ósmym punkcie, no tak, no to Dorn jest odpowiedzialny za tragedię.. I nie ma ani słowach o karach, o Boże, no to znaczy, że już nie ma znaczenia ten punkt...

No i nie wiem czemu nie wspomną w tym miejscu, że obietnice pomocy państwa ze strony rządu to przecież wzięcie na siebie odpowiedzialności za nie swoje błędy.

Przepraszam, ale jak dla mnie są pewne granice, a to już przesada..

Garść rzetelniejszych artykułów (bez spacji):
[rzeczpospolita.pl/gazeta/] wydanie_060131/kraj/kraj_a_1.html
[rzeczpospolita.pl/gazeta/] wydanie_060131/publicystyka/publicystyka_a_6.html

A Wyborcza i Nowy dzień wolały szukać sposobu, by przy tej okazji zaatakować PiS i rząd.

Zmieniony przez - Daer w dniu 2006-01-31 12:05:56

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

Daer
 Wysłana - 31 styczeń 2006 12:12      [zgłoszenie naruszenia]

Przepraszam, za mało sypiam - ankietę kiepsko sformuowałem :/ I nie mogę wyedytować :/ mam nadzieję, że jednak zrozumiecie...
Pierwsza opcja - zgadzam się z artykułem, i do tego uważam go za rzetelny
Druga - podejście takie jak Daer
Trzecia - pośrodku, nie zgadzam się z treścią artykułu, ale nie przeszkadza mi publikacja takich rzeczy
Czwarta - wiadomo

Znawca -

niebieski_
 Wysłana - 31 styczeń 2006 12:24      [zgłoszenie naruszenia]

No oczywiście na PIS nie można zwalać odpowiedzialności za tą tragedie. Co nie znaczy, że nie wykorzystuje jej w bezwzględnej walce politycznej (zresztą nie tylko PIS). Trudno będzie komuś przypisać pełna odpowiedzialność za ten wypadek. Jego przyczyną był brak odpowiednich przepisów, brak odpowiednich służb kontrolnych, brak poprawnej praktyki w przeprowadzaniu tego typu imprez, polskie bałaganiarstwo

Majma
 Wysłana - 31 styczeń 2006 14:08      [zgłoszenie naruszenia]

Dear masz rację. Co by się nie stało od razu wina PiSu albo Kaczyńskich...

POZDRAWIAM

ferry
 Wysłana - 31 styczeń 2006 20:09      [zgłoszenie naruszenia]

Proponuję obwinić PiS również za ostatni wypadek w kopalni Jas-Mos oraz za tsunami w Azji z 2004 roku

quasar
 Wysłana - 31 styczeń 2006 23:37      [zgłoszenie naruszenia]

wyborcza zawsze byla wibiorcza

ale a'propos rzetelnych artykulow z rzepy:
"Trzeba nowych przepisów, by nie dochodziło do takich tragedii jak w Katowicach - oświadczyło w telewizyjnych relacjach kilku przedstawicieli rządu"

to dwoma rekami podpisuje sie pod ich komantarzem:
"A mnie się wydaje, że przepisów jest nadmiar"

czy oni naprawde naprawde uwazaja ze jedynym sposobem na WSZYSTKO sa dodatkowe przepisy, dodatkowi urzednicy, dodatkowe instytucje kontrolujace

why so serious?

Daer
 Wysłana - 1 luty 2006 10:28      [zgłoszenie naruszenia]

JESTEM, WIĘC PISZĘ
Rząd do łopaty

Ludzie doświadczeni, a ja także jestem doświadczony politycznie, i to ciężko, już w niedzielę zastanawiali się, kiedy chorzowska tragedia stanie się orężem walki politycznej. Od razu, czy dopiero za chwilę. Długo nie trzeba było czekać.

Już w poniedziałek o świcie w Radiu TOK FM pani redaktor Janina Paradowska wyraziła przypuszczenie, że prezydent, premier i ministrowie rządu udali się na miejsce katastrofy w celach propagandowych. Z niskich pobudek. Dla poklasku. Przesłuchiwany przez nią prof. Religa został przyciśnięty do muru pytaniem, po co właściwie do Chorzowa pojechał.

Próbowałem sobie wyobrazić, co mówiłaby red. Paradowska, gdyby rząd zamiast na Śląsk pojechał w Dolomity. Pewnie mowa byłaby o obojętności, o lekceważeniu ludzkiego nieszczęścia, a gdyby rozmówcą był senator Niesiołowski, to i o łajdactwie. Ten rząd nie miał dobrego wyjścia - cokolwiek by uczynił, nigdy nie sprosta wymaganiom moralnymobiektywnych i bezpartyjnych mediów.

Dalszy ciąg nastąpił we wtorek. Gazeta "Nowy Dzień" na połowie pierwszej strony wydrukowała pytanie: "Ministrze Dorn, czemu wcześniej nic Pan nie zrobił?". "Dzień" jest może i nowy, ale metoda stara jak świat. Gazeta krzyczy, że były już, ale ówcześnie urzędujący wojewoda łódzki Stefan Krajewski alarmował na początku stycznia rząd, że zalegający na dachach śnieg jest poważnym zagrożeniem i należy go natychmiast usunąć. "Niestety, Ludwik Dorn zlekceważył moje ostrzeżenia - oskarża prof. Stefan Krajewski".

To straszne oskarżenie. Wprawdzie naiwnym mogłoby się wydawać, że urzędujący wojewoda zamiast ostrzegać, powinien na swoim terenie zadbać o usuwanie śniegu. Od tego jest. Ale gazeta woli przekonywać, że schwytała Dorna na gorącym uczynku. Nie złapał za łopatę i nie pojechał odśnieżać dachów w Łódzkiem, Śląskiem i wszędzie indziej. Rząd mógłby się w ogóle bardziej przyłożyć. Za Millera takich śniegów nie było.

Proponuję, żeby jednak ofiar katastrofy nie używać w podły sposób do rozgrywek politycznych. To uwłacza ich pamięci. Wiem, niestety, że ten apel będzie bezskuteczny. Festiwal dopiero się zaczął.
Maciej Rybiński

Znawca -

Daer
 Wysłana - 1 luty 2006 10:47      [zgłoszenie naruszenia]

Czy ktoś z ludzi głosujących na opcję numer jeden mógłby uzasadnić swoje stanowisko pisząc odpowiedniego posta?

Znawca -

GB
 Wysłana - 1 luty 2006 13:49      [zgłoszenie naruszenia]

Ferry: Proponuję obwinić PiS również za ostatni wypadek w kopalni Jas-Mos oraz za tsunami w Azji z 2004 roku
Kopalnia czemu nie, sam widzialem kiedys zdjecie Kaczynskiego wsrod gornikow wiec cos pewnie w tym jest . Ale tsunami juz nie przejdzie, bo winnych przeciez znalezli: [serwisy.gazeta.pl/df/1,34471,3101050.html]

A co do artykulu to niestety cala ta dyskusja pokazuje plytkosc polskiej polityki. Ktora zreszta dotyczy obu stron, bo w koncu Kaczynski tez wyplynal w duzym stopniu na krytykanctwie a jak juz dostal do reki wszystko co chcial to wychodzi na to ze poza sklocaniem i obietnicami rozliczenia komunistow niewiele ma do zaoferowania.

Nie ludzisz sie chyba Daer ze gdyby rzadzilo PO czy SLD czy cokolwiek innego to byloby inaczej, opozycja tak samo walilaby glodne kawalki o odpowiedzialnosci rzadu np. za katastrofe budowlana w Pcimiu Dolnym.

Daer
 Wysłana - 1 luty 2006 15:59      [zgłoszenie naruszenia]

Co innego jak robi to partia opozycyjna (np. SLD, PO), co innego jak robi to niskonakładowa i małoopiniotwórcza gazeta (np "Nasz dziennik", czy "Gazeta Polska"), a co innego, jak TVN (w "Teraz my" choćby, nie wiem, czy przypadkiem nie było tego w "Faktach" czy gdzieś indziej) czy GW.

To są zarzuty bardzo poważne i trafiają do ludzi, a próby obrony tylko utwierdzają ludzi w przekonaniu o winie ("tłumaczy sie tylko winny" - im bardziej niezręcznie mu, tym bardziej winny), z kolei zignorowanie zarzutu kończy się tym samym ("teraz ignoruje, to wtedy pewnie też zignorował", tudzież "widać nie ma nic na swoją obronę").

GW nigdy nie była bezstronna, choć próbowała za taką uchodzić, jednak są pewne granice, których przekroczenie chyba wszyscy widzą - temat założyłem po to, by sprawdzić, czy się mylę, czy nie. Wyniki ankiety i opinie na różnych forach, które miałem (nie)przyjemność widzieć utwierdzają mnie w przekonaniu, że jednak się mylę i wielu to "łyka"

Nie chodzi więc tu o moje złudzenia co do tego, że to zachowanie nienormalne, tylko moje złudzenia co do tego, że jednak nawet przeciwnicy PiSu dostrzegą pewne przegięcie.

Pozdrawiam

Znawca -

Zzz....
 Wysłana - 1 luty 2006 16:11      [zgłoszenie naruszenia]

jak ma byc dobrze w panstwie, gdzie rządzą kaczki, Lew siedzi, a i tak wszyscy sluchaja Lisa

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

To już chyba przegięcie...

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: ILE KASY ZA SPRAWE ! | Czas na wpłatę/wysłanie towaru | zalanie sąsiadki | "Naruszenie czynności narządu ciała" - do..., czy powyżej 7 dni ?? | w jakim banku zalozyc konto | darowizna | Założenie działalności gospodarczej a miejsce zamieszkania | procedury celne - sprowadzanie z USA | Pare pytań dotyczace działalnosci gospodarczej | jak odzyskac dziecko!!!!pomocy!!!! | badania rodziny przez psychologów | cos mi grozi??:( | Problem z sąsiadem | Monitoring miejski - mandat? | Kradzież z pobiciem. tzw.Dziesiona | ustawa o o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej | Kupowanie prezerwatyw | rady | figura kasia | zielińska | śmieszne testy | katarzyna zielińska nago | animal seks | dekolty aktorek | sexy dziewczyny na ulicy | zielińska playboy | polish zloty | katarzyna zielińska playboy | donat | donata | dolina krzemowa | 15 letnia koleżanka | weselne | Odeta Moro Figurska ckm | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.