FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 18890 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Polityka
Tracimy zasoby ropy i gazu 
[powiadom znajomego]    
Autor "Tracimy zasoby ropy i gazu"   
 
Multimir
 Wysłana - 12 luty 2010 13:13        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

.
.

Megaprzekręt

Na naszych oczach, przy biernej postawie polityków, mediów, służb specjalnych, dzieje się ostatni akt utraty suwerenności naszego kraju.

Afera hazardowa "warta" być może 0,5 mld PLN skutecznie przesłania megaaferę, w której Polska straciła jakieś 1500 mld PLN.

Megaafera nie zostaje zauważona, być może dlatego, że ma rozmiar niewiarygodny, choć tak łatwo sprawdzalny.

W czasie, kiedy kolejne rządy szukają dywersyfikujących rozwiązań dostawy paliw, po cichu rozdawane są polskie zasoby ropy i gazu obcym firmom. Oficjalna wersja Głównego Geologa Kraju jest taka: "Przekazujemy zasoby w celu ich rozpoznania, nie posiadamy środków na ten cel i nowoczesnych technologii".

To kłamstwa.

Od dziesiątków lat, w tym także w ostatnim 20 - to leciu, manipulowano informacją geologiczną. Np. coroczne Bilanse Zasobów Kopalin (PIG) informują, że mamy jedynie 150 mld m3 gazu (na 10 lat eksploatacji) i 19,5 mln ton ropy (na 1,3 roku eksploatacji).

Jak za dotknięciem różdżki czarodziejskiej, z chwilą przekazania zasobów w celu rozpoznania, od razu wiadomo, że pod Kutnem zasób gazu przekazany w 2007 roku FX Energy to ok. 500 mld m3, a gaz przekazany firmie Chevron w 2009r. (obie firmy z USA) to ok. 1000 mld m3 (1 bln). Zasoby te po prostu, były dawno, poprzez kilka tysięcy wierceń w latach 60 i 70 - tych XX wieku i inne (satelitarne) w latach następnych, rozpoznane, a informacje utajniono polskiemu społeczeństwu i przekazywano agenturze KGB.

Nie ujawnienie tych zasobów było i jest tym na rękę, którzy mają biznes na sprowadzaniu gazu z Rosji.Przekazano obecnie w obce ręce zasoby gazu w ilości ok. 1,5 bln m3 (na ok. 150 lat zapotrzebowania obecnego Polski) za ok. 1% wartości (opłaty koncesyjne za wydobycie - 5,63 PLN/1000m3) ze stratą ok. 2000 mld PLN (cena gazu z Rosji to ponad 400 USD/1000 m3).

Zasoby te zostały dawno rozpoznane i firmy amerykańskie, o których mowa powyżej (w FX Energy jest były wiceprezes PGNiG), mają 100% pewności co do wielkości zasobów, czym się same chwalą na swoich stronach internetowych.Manipulacja informacją przez Głównego Geologa Kraju, który wydał koncesje, polega na tym, koncesje wydaje (wydał obcym firmom ponad 30), jak twierdzi jedynie na rozpoznanie zasobów.

Dają się na to nabierać wszyscy, nie znając prawa geologicznego i górniczego, które obecnie w Art. 12 stanowi że: kto rozpoznał złożemoże żądać pierwszeństwa do jego eksploatacji przed innymi. Oznacza to, że rozpoznanie jest jednoznaczne z prawem do eksploatacji.

To samo w Art. 15 jest kontynuowane w projekcie nowego prawa g i g - druk sejmowy 1696.

Projekt nowego prawa g i g zmierza do totalnego przejęcia wszelkich zasobów energetycznych (oraz pozostałych) przez organ koncesyjny podległy Głównemu Geologowi Kraju w jednym celu - przekazania tych zasobów w ręce prywatnych firm przetargowo lub bez przetargu. Z pominięciem interesu państwa, samorządów i obywateli, czyli obecnych właściciel. Których pozbawia się możliwości korzystania z własnych zasobów.

Dodatkowo jeszcze w nowym prawie wymyślono możliwość bezwzględnego wywłaszczenia z nieruchomości wszystkich właścicieli obecnych przez tego, który uzyskał koncesję na rozpoznanie i/lub eksploatację.

Np. FX Energy ma już tereny o pow. 8,5 tys. km2 terenów w Polsce, które może przejąć na min. 50 lat, wywłaszczając wszystkich, jeśli zobaczy w tym jakiś interes. Nowe prawo g i g ma ułatwić także znakomicie przekazanie węgla brunatnego w obce ręce. Węgiel brunatny ma "iść" z prywatyzacją energetyki, co oznacza, że za oczekiwane 12 mld PLN (obecnie szacunki dochodzą do 25 mld PLN) z prywatyzacji sektora energetycznego utracimy zasoby o wartości setek mld PLN. Samorządy i organizacje społeczne eliminuje się skutecznie z procesu koncesyjnego, poprzez kolejne prawne ograniczenia ustawowe, celowe manipulacje prawem.

To wszystko staje się niewiarygodne poprzez swoją prostotę. Wydaje nam się, że nikt nie może zabrać nam naszych domów, działek, pól i lasów.

A jednak - wystarczy przeczytać choćby skrót projektu nowego prawa geologicznego i górniczego, żeby zrozumieć grozę sytuacji.

Udało się, przy biernej postawie praktycznie wszystkich sił politycznych, zatrzymać listem otwartym do Prezydenta i Premiera, Marszałków Sejmu i Senatu (dostali wszyscy posłowie) spowolnić legislację tego prawa (ustawa miała wejść w życie 1 lipca 2009r.).

Sejm uchwalił powołanie Nadzwyczajnej Podkomisji Sejmowej ds. druku 1696 - projekt nowego prawa geologicznego i górniczego, po bezskutecznej wielomiesięcznej dyskusji w podkomisji, samorządy i organizacje społeczne przestały w niej uczestniczyć decyzją Przewodniczącego i posłów PO. Z uzyskiwanych informacji posiadamy wiedzę, że z wielu wniesionych poprawek niewiele poprawek wniosła Podkomisja do projektu rządowego (projekt Głównego Geologa Kraju), projekt wkrótce ma trafić do drugiego czytania.

Podsumowując - zajmujemy się wszyscy duperelami, a tu kradną, zupełnie bezkarnie, wszystko co dla nas najcenniejsze. Zwłaszcza przyszłość. Mogliśmy być Norwegią czy Kuwejtem, a jesteśmy nędzarzem wycyckanym przez zgraję mafijnych "elit politycznych".

Może czas z tym skończyć, póki jeszcze coś zostało?

Może warto społeczeństwu ujawnić wszystkie bzdury o budowie dla nas bezpieczeństwa energetycznego, w ramach którego pozbywamy się własnych paliw jako źródła dochodów, by kupować od innych za ciężkie pieniądze.

Te bzdury o bezpieczeństwie energetycznym w ramach czego pozbywamy się za grosze dochodowych spółek energetycznych wraz z zasobami.

O potrzebie budowy elektrowni atomowych wtedy, kiedy zapotrzebowanie na energię stale spada, a wydano już pozwolenia na 12,5 tys. MW przyłączenia energii wiatrowej, (zostały do rozpatrzenia wnioski na 54 tys. MW), t.j. na 1/3 zainstalowanej obecnie mocy wszystkich elektrowni. Wtedy, kiedy dostępne zasoby geotermiczne (skał i wód) mogą zapewnić moc energii elektrycznej na ok. 50 tys. MW.

O konieczności realizacji projektu CCS - wychwytywania, sprężania i zatłaczania spalin ze spalania węgla brunatnego przez PGE (przygotowane do sprzedaży na giełdzie) w najcenniejsze geotermalne pokłady utworów solanek jurajskich w centralnej Polsce.

Może ktoś to powie poprzez media ogłupiałemu społeczeństwu i uratuje ten kraj?
[1616.salon24.pl/155948,megaprzekret]


* * *

Teraz jasne staje się jedno z koronnych pytań w hazardowej komisji
"Czy gra pan w golfa?"


Zmieniony przez - multimir w dniu 2010-02-12 13:14:56
______________________________
 
dawniej Multipro
ZAMKNIĘTY TEMAT [http://www.insomnia.pl/FAŁSZ_NA_MIARĘ_TRAGEDII-t636292-s6699.html#eot]

 
quasar
 Wysłana - 12 luty 2010 13:27      [zgłoszenie naruszenia]

FX Energy to ok. 500 mld m3, a gaz przekazany firmie Chevron w 2009r. (obie firmy z USA) to ok. 1000 mld m3 (1 bln). Zasoby te po prostu, były dawno, poprzez kilka tysięcy wierceń w latach 60 i 70 - tych XX wieku i inne (satelitarne) w latach następnych, rozpoznane, a informacje utajniono polskiemu społeczeństwu i przekazywano agenturze KGB.

Nie doczytalem
KGB przekazala info firmom amerykanskim bo to filie KGB w stanach,
czy moze KGB to filia firm amerykanskich w Rosji?


O potrzebie budowy elektrowni atomowych wtedy, kiedy zapotrzebowanie na energię stale spada

Zawsze powtarzam, ze nie powinno sie zasiadac do komputera po pijaku

Zmieniony przez - quasar w dniu 2010-02-12 13:30:17
_______________________________
 
why so serious?

Znawca -
 
Multimir
 Wysłana - 12 luty 2010 16:06      [zgłoszenie naruszenia]

.
.
Doczytałeś, doczytałeś.
Po prostu sugerujesz chaos tam gdzie go niema. Zwyczajnie w cytacie chodzi o dawną znajomość tych złóż i ukrycie ich przed społeczeństwem. Znane zachowania w takich przypadkach, w tamtych czasach. Obejmujące nie tylko nasze złoża ale i wiele innych dziedzin.

O potrzebie budowy elektrowni atomowych wtedy, kiedy zapotrzebowanie na energię stale spada.

Zanim coś "z głowy" zanegujesz, lepiej sprawdź.

Zapotrzebowanie na energię znajduje się w trendzie spadkowym.....
[info.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/energii+elektrycznej]

Po raz pierwszy od kilku lat spadło w Polsce zużycie prądu. A przecież mamy zimę, choć dość ciepłą. [energetyka.wnp.pl/spada-zapotrzebowanie-na-prad-czyli-gospodarka-zwalnia,67298_1_0_0.html]

Z miesiąca na miesiąc spada zużycie energii elektrycznej......
[biznes.onet.pl/domy-z-pradem-i-pod-prad,18567,3173078,1,prasa-detal]

Czyli znowu działa medialne wbijanie w głowę straszenie wzrostem zużycia.


Także ostatni szczyt cyrku politycznego może ładnie się sprawdzać jako zasłona dymna do takich postanowień w dotyczących naszych zasobów energetycznych. Np. ta umowa o rosyjski gaz, to pozbywanie się cichcem rodzimych zasobów. Smutne to, ale może czegoś nauczy.


Zmieniony przez - multimir w dniu 2010-02-12 20:58:31
_______________________________
 
dawniej Multipro
ZAMKNIĘTY TEMAT [http://www.insomnia.pl/FAŁSZ_NA_MIARĘ_TRAGEDII-t636292-s6699.html#eot]

 
quasar
 Wysłana - 12 luty 2010 22:52      [zgłoszenie naruszenia]

1. To sa bardzo specyficzne zloza, do ktorych potrzeba bardzo specyficznej technologii wydobycia.
I teraz:
A/ tej technologii nie posiadamy a amerykanie tak,
B/ wydobywanie do bardzo niedawna bylo mozliwe, ale byl drobny problem. Koszty wydobycia przewyzszaly koszt wydobytego surowca
C/ Nawet teraz, jak juz sie oplaca, to koszty poczatkowe-poszukiwan, odwiertow, badan, istalacji sa przeogromne i do tego ryzyko, ze sie nie zwroca, bo sie zle trafi, albo akurat cena gazu spadnie. Amerykanie chca ta kase wylozyc, to zle?

To troche jak z ogromnymi zasobami energii geotermalnej.
No sa. Tylko trzeba wywiercic te skromne 8 km w dol...

Kopaln na Slasku nie zamykano bo nagle zabraklo wegla,
tylko dletego, ze wydobycie sie nie oplacalo, bo zloza byly trudniej dotepne, albo np bylo mnostwo metanu a wybuchajacy gornicy zle wplywaja na PR holdingow weglowych.

Samo istnienie to za malo2. Apropos energii...
Artykul co podales jest o chwilowym zmniejszeniu zapotrzebowania, na energie elektryczna ( to nie jedyny rodzaj energii) spowodowanego chwilowym spadkiem produkcji.


Tutaj dlugookresowan analiza.
Calosc dostepna w necie w PDFie:

Zapotrzebowanie na paliwa i energię elektryczną do 2025 r.... Do 2025 r. prognozowany jest wzrost krajowego zużycia energii finalnej o 48-55 proc., energii pierwotnej o 41-50 proc., a energii elektrycznej o 80-93 proc. - wynika z dokumentu "Polityka energetyczna Polski do 2025 r.", przyjętego 22 grudnia br. przez Radę Ministrów.

Zmieniony przez - quasar w dniu 2010-02-12 22:57:53
_______________________________
 
why so serious?

Znawca -
 
Fapuj
 Wysłana - 13 luty 2010 00:14      [zgłoszenie naruszenia]

też ciekawa strona
[http://www.adamduda.pl/2010/02/10/lupki-a-lupienie-polski/]


był ten temat w hydzie poruszany
_______________________________
 
"Lubie walić konia lalalalala
Konia lubie walić lalalalala
Walić kon mnie lubi lalalala
Wszyscy sie walimy lalalala"

 
Camillus2
 Wysłana - 14 luty 2010 23:23      [zgłoszenie naruszenia]

Nawet teraz, jak juz sie oplaca, to koszty poczatkowe-poszukiwan, odwiertow, badan, istalacji sa przeogromne i do tego ryzyko, ze sie nie zwroca, bo sie zle trafi, albo akurat cena gazu spadnie. Amerykanie chca ta kase wylozyc, to zle?
Nie, ale czyo oni będą płacili 19% podatek od zysków?? Jestem tylko tego ciekawy.

Znawca -
 
Multimir
 Wysłana - 18 luty 2010 09:10      [zgłoszenie naruszenia]

.
.
Qasar
2. Apropos energii... (elektrycznej)
Artykul co podales jest o chwilowym zmniejszeniu zapotrzebowania, na energie elektryczna..


Tak, tak. Zaczekajmy tylko jak produkcja zacznie się przenosić z Chin do europy i już ta "chwilowość" minie. A gdzie odszczekiwanie Twojej wcześniejszej, błędnej informacji mandrylu? Przy tym pokazuje się tutaj, ogólne wytworzenie powszechnego błędnego mniemania o zużyciu energii elektrycznej. To dlatego że pędzona jest informacja o ciągłym wzroście zapotrzebowania. Jak się okazuje fałszywie. No cóż energia to wyjątkowo czuły punkt władzy i jej organu czyli mediów. Naturalnie po wynikach sądząc.

tej technologii nie posiadamy a amerykanie tak,

Fakt, ale nie sądzę aby to u nas było niemożliwe. Bo tę dziedzinę mamy na najwyższym światowym poziomie, a metoda hydraulicznego szczelinowania także jest nam znana .

C/ Nawet teraz, jak juz sie oplaca, to koszty poczatkowe-poszukiwan, odwiertow, badan, istalacji sa przeogromne i do tego ryzyko, ze sie nie zwroca, bo sie zle trafi, albo akurat cena gazu spadnie. Amerykanie chca ta kase wylozyc, to zle?

To troche jak z ogromnymi zasobami energii geotermalnej.
No sa. Tylko trzeba wywiercic te skromne 8 km w dol...


Bez przesady z tymi 8 km wierceń geotermalnych. Kłody pod nogi? Natomiast to że amerykanie wiercą na swój koszt, coś znaczy. A mianowicie to, że jak płacą teraz to wymagać będą później. Czego zaś wymagać, to także doświadczenie wyjątkowo dobrze nas uczy, a rząd
jakoś nie chce poinformować o szczegółach transacji.


Zmieniony przez - multimir w dniu 2010-02-18 09:11:55
_______________________________
 
dawniej Multipro
ZAMKNIĘTY TEMAT [http://www.insomnia.pl/FAŁSZ_NA_MIARĘ_TRAGEDII-t636292-s6699.html#eot]

 
Fluff.y
 Wysłana - 18 kwiecień 2010 12:19      [zgłoszenie naruszenia]

Kolejna "cudowna" decyzja szefów PO.


Złoża łupkowe w prezencie dla Amerykanów
16 kwietnia 2010Polskie władze oddały prawa do wydobycia gazu łupkowego amerykańskim koncernom i to znacznie poniżej cen obowiązujących na świecie. Tymczasem rosyjski Gazprom z ogromnymi obawami przygląda się planom eksploatacji tych złóż nad Wisłą.

Już sam fakt, że licencje na wydobycie gazu łupkowego polski rząd odstąpił zagranicznym firmom, zakrawa na kuriozum w skali światowej. Wielu analityków wskazuje bowiem, że państwo uzależnione od dostaw tego surowca z jednego kierunku (tak jak Polska od Rosji) powinno własnoręcznie sprawować pełną kontrolę nad tak cennymi złożami, znajdującymi się na własnym terytorium. Tym bardziej, że w kraju działa wiele przedsiębiorstw, które dysponują odpowiednimi technologiami, zapleczem logistycznym i kadrowym, zdolnym do samodzielnego wydobycia. Dlaczego więc licencje na wydobycie znalazły się w rękach takich firm jak, Exxon, Chevron, Conoco oraz BNK Petroleum czy San Leon Energy? W sumie w rękach amerykańskich firm jest w tej chwili najwięcej, bo aż ponad 30 licencji na odwierty. Amerykanie już rozpoczęli prace. PGNiG i Orlen dopiero mają takie plany.

Co ciekawe sprawa odwiertów wywołuje duże emocje za granicą. "The Economist", w swej analizie pod koniec ubiegłego roku wskazuje, że polski gaz łupkowy może zmienić układ sił energetycznych w tej części kontynentu i uniezależnić gospodarkę polską od dostaw z Rosji. Nic więc dziwnego, że analitycy Gazpromu spoglądają na inwestycje Polski z zapartym tchem, gdyż mogą one oznaczać, że ze źródeł polskich korzystać będą również inni odbiorcy europejscy, przynajmniej tej części kontynentu. Podobna sytuacja jest na Węgrzech, które również są uzależnione od dostaw z Rosji. Doskonałym przykładem takiej konwersji w systemie dostaw tego surowca są właśnie Stany Zjednoczone, które po tym jak okazało się, że posiadają złoża łupkowe wystarczające na zaspokojenie potrzeb USA na 100 lat, przekształciły nawet swoje terminale LNG z importowych na eksportowe, tak by można było sprzedawać gaz za granicę. Sprawa gazu łupkowego została nawet poruszona na początku roku w specjalnym raporcie, sporządzonym dla Rady Dyrektorów Gazpromu. Zaznaczono w nim, że samowystarczalność USA to jedna z przyczyn pogorszenia bilansów koncernu w ostatnim czasie.

- Kilka lat temu żadna z instytucji nie prognozowała szybkiego wydobycia surowca w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj wszystkie mówią o perspektywach wydobycia gazu łupkowego, które mogą radykalnie zmienić cały światowy rynek gazowy - wyjaśniał na łamach "Kommiersanta" Aleksandr Miedwiediew, wiceprezes Gazpromu.

Co w takiej sytuacji robią polskie władze? Koncernom, które planują odwierty w rejonach występowania gazu łupkowego, przyznawane są licencje po stawkach o wiele niższych niż te obowiązujące na świecie. Niedawno dziennikarze RMF FM dotarli do umów licencyjnych jednego z takich przedsiębiorstw. Wynika z nich, że Polska dostanie w postaci opłaty licencyjnej góra 1 proc. przychodu z wydobycia gazu. Dla porównania w USA stawki te wynoszą 20 proc. Nawet przedstawiciele firm wydobywczych przyznają, że stawki te są bardzo niskie. W rozmowie z "The Times" jeden z nich podkreślił, że warunki finansowe w Polsce są wręcz najkorzystniejsze na świecie.

Pokłady gazu łupkowego w Polsce są szacowane na 120 lat zapotrzebowania całego kraju na ten surowiec.

Autorzy: Barbara Barysz, Piotr Łaski


[biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal]

Wygląda na to, że ktoś komuś nieźle dał w łapę albo pogroził paluszkiem...
Oczywiście nikt za to nie beknie, a spin doctorzy rządu ogłoszą kolejny sukces...
_______________________________
 
'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

 
soroz3
 Wysłana - 18 kwiecień 2010 15:13      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem w stanie założyć, że jak się temu przyjrzeć dokładnie to wcale pewnie nie jest tak jak opisują to media typu Onet
_______________________________
 
Jestem młody, wykształcony, mieszkam w W-WA, głosuje na PO, oglądam TVN i mam trochę kredytu.

 
Skarbowy
 Wysłana - 18 kwiecień 2010 15:17      [zgłoszenie naruszenia]

Nie znam sie więc mam pytanie:
czy licencja na wydobycie jest tożsama z jakimś zezwoleniem czy licencją na sprzedaż?
_______________________________
 
Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

 
ziemon
LADY
 Wysłana - 18 kwiecień 2010 17:42      [zgłoszenie naruszenia]

mnie się wydaje że nie, ale trzeba byłoby to sprawdzić
_______________________________
 
[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Tracimy zasoby ropy i gazu

Strony: 1 2 3 4
 
Warto przeczytać: PO - liberałowie czy zamordyści ? | październik 2009 | Pandemiczny terror? | Ciekawy artykuł o polityce w Polsce | Jak PO rządzi służbami specjalny? Inny punkt widzenia | Podsumowanie afery hazardowej | Teścik | 01.12.2009- Utrata suwerenności- Traktat Lizboński | POwiedzcie mi prostemu człowiekowi. | Szokująca wypowiedź Dalajlamy - "Bush prawdomówny" | Harvard, Yale etc bez egzaminów i wiedzy | CZy rząd nasz oszukuje? | Władza - nie leczone uzależnienie | Senator Piesiewicz | Kradzież w Oświęcimiu | Internet w Polsce pełnoletni :-D | stwka wieksza niz zycie | ckm playboy | lg 32lv5300 | Laura Łacz | rap | Raskus | maciej_tbs | kukulek | spirala | kanax123 | nie kocha,ale chce ze mną być | daylette | pittdoggy | daylette tabletki antykoncepcyjne | disco gerls | Monachium | amber | tede | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0