FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1483 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Trudna sytuacja rodzinna. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Trudna sytuacja rodzinna."   

jacek001
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 00:27        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam

Potrzebuję pomocy w kwestiach prawnych bardzo trudnej sytuacji rodzinnej mojej przyjaciółki. Ma ona 18 lat i pozostał jej rok do ukończenia szkoły, liceum i zdania matury. Chce dalej się uczyć i zdawać na studia.

Dziewczyna jest po dwóch próbach samobójczych. Wylądowała w szpitalu psychiatrycznym. Wszyscy lekarze uważają, iż wina leży po stronie rodziców. Rodzice od dziecka wmawiają jej ,że jest beznadziejna, doszło do tego stopnia, że ona chciała się zabić, aby już nie być problemem dla swoich rodziców. Po wyjściu ze szpitala powróciła do domu, jednak niestety nic się nie zmieniło. Wręcz przeciwnie, rodzice mają do niej wyrzuty i pretensje, apropo jej prób. Twierdzą ,że robi to im na złość i nie patrzy na ich uczucia.

Moja przyjaciółka już nie daję rady. Nie wytrzymuję psychicznie, ciągle po niej jeżdżą rodzice. Nie ma dnia, kiedy nie wypominaliby jej próby samobójczej. Rodzice chcą ją wyrzucić z domu..

Pytania są następujące:
1) Jak wygląda szansa na alimenty? (2 psychiatrów i 2 psychologów zaświadczają o winie rodziców i złej sytuacji rodzinnej)

2) Gdzie może ona mieszkać (słyszałem, że szkoła może udostępnić internat, czy będzie musiała płacić pieniądze za wynajem, czy nie? Jeżeli nie internat, to jakie są jeszcze możliwości?)

3) Jaka jest możliwość na uzyskanie jakiejkolwiek pomocy socjalnej już na studiach (bądź w szkole, przez ten ostatni rok)?

4) W przypadku wejścia na drogę sądową, co grozi rodzicom? (po za uzyskaniem alimentów przez moją koleżankę), (w grę wchodzi przemoc psychiczna, jak i fizyczna) ?

Głównym problemem jest kwestia pieniężna. Niewątpliwie, moja przyjaciółka musi stamtąd uciekać, bo nie wytrzyma tej chorej atmosfery. Jednak mieszkanie z rodzicami daje jej możliwość dostępu do internetu, komputera = nauki. W przypadku alimentów nie jestem pewien, czy byłoby to tak możliwe, gdyż ma ojczyma, który prawdopodobnie jej w ogóle nie adoptował (to on głównie zarabia pieniądze, pensja matki jest o wiele mniejsza).

5) W takiej sytuacji, moja przyjaciółka ma prawo o ubieganie się o alimenty tylko od strony matki, czy ojczyma również (żyję z nim 16 lat)?

Dzięki za uwagę, mam nadzieję, że ktoś mi pomoże
Pozdrawiam

dumad
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 08:07      [zgłoszenie naruszenia]

2) może opieka społeczna mogłaby w takiej kwestii coś pomóc. Ogólnie to mogą chyba coś z tym zrobic. tak jak i w p.3 mogą zapewnic jej stypendium socjalne. Moja sąsiadka nie ma rodziców i opieka daje jej kasę na życie a coś nawet słyszałem że i mieszkanie jakieś. Ale dokładnie się nie orientuję. Byś musiał się dowiedziec jakie możliwości ma opieka społeczna

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

jacek001
 Wysłana - 16 czerwiec 2010 21:30      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli ogólnie udać się do opieki społecznej? Nawet jeżeli skończyła 18 lat? Dzięki za odpowiedź, sog ;)

zg3rni
 Wysłana - 17 czerwiec 2010 18:44      [zgłoszenie naruszenia]

na studiach mozliwa jest pozyczka rzadowa, i splaca sie ja po studiach jak bedzie zarabiala... ale niech wybierze madrze jak ma takie przypaly. Musi sie sama ustabilizowac.

Il ne faut pas discuter des goûts.

cooltras
 Wysłana - 18 czerwiec 2010 20:11      [zgłoszenie naruszenia]

Dokładnie jak dumad.Kierunek MOPS. MOPS sobie monitoruje środowisko, zwraca się z zapytaniem do Policji o ewentualny wywiad, MOPS kieruję wniosek o rozpatrzenie sytuacji opiekuńczo-wychowawczej

Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -

InQu
 Wysłana - 19 czerwiec 2010 18:59       [zgłoszenie naruszenia]

Alimenty dostanie na 100% pod warunkiem, że nie będzie w stanie utrzymać się na przyzwoitym poziomie z własnych dochodów.

Biorąc pod uwagę zachowanie rodziców oraz okres czasu, przez który pozostawała pod jego opieką wydaje się, że alimentów również może żądać od ojczyma.(art.144 KRO)

Zmieniony przez - InQu w dniu 2010-06-19 19:03:26

a b c

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Trudna sytuacja rodzinna.

Warto przeczytać: Ślub Cywilny | Jaki wyrok za... | Bhp ... ? O w końcu będzie ?? | ubezpiecznie autka | PIT rozliczenie | gpw ??? | pozyczki społecznościowe | jaka kara za.. | umorzenie grzywny | Kazusy - cywil potrzebna pomoc | mbank a akademik | Podatek od wzbogacenia? | Odszkodowanie po wypadku | Provident-ściąganie należności | sprzedaz internetowa | Jak to jest z oddaniem prawka jesli zabiorą ci na rok. | co za ruda | abstra | hatchback do 50 tys | ricky- | t shirt | żydzi iq | piko | PPS | polska partia socjalistyczna | wojun forma | ojciec wędkarz | blizny | zmarszczki | japonka | jabłko | filmy on line | bolące pachwiny | zioło policja | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.