FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2320 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Trudne pytania o pity 
[powiadom znajomego]    
Autor "Trudne pytania o pity"   

zgnilas
 Wysłana - 1 październik 2003 01:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

witam znawcow.mam pare pytan i dla przejrzystosci tematu wypisze je w podpunktach?
1)ozenilem sie we wrzesniu i czy moge w zwiazku z tym skladac z zona wpolne zeznanie podatkowe?
2)czy przysluguje odliczenie podatku za nauke (studia zaoczne)w tym roku
3)czy jezeli nie bedzie mozna rozliczyc sie razem ,to czy moja zona bedzie mogla odliczyc sobie od podatku wiecej niz zarobila ( zarobila 4tys ,a za szkole tamten semest i ten 3 tys i remont mieszkania 2 tys)
4)czy jezeli bedzie mozna spelnic to co w pkt.3 to moze dodac zaplacic jeszcze w tym roku za przyszly semestr nauki tak zeby go dodac do terazniejszego rozliczenia
5)czy jezeli ja mialem ulge remontowa 4 lata temu i teraz bedziemy rozliczac sie razem to mozemy z niej skorzystac?

Licze na wasza pomoc i z gory dziekuje...

Tommygun
 Wysłana - 3 październik 2003 10:32      [zgłoszenie naruszenia]

1)nie, dopiero po pełnym roku podatkowym będąc razem
2)już chyba jej nie ma - ale zajrzyj do ustawy o PIT, a jeżeli ulga jeszcze jest - było tam ograniczenie wiekowe uprawniające do skorzystania z tej ulgi
3)nie - bo jak możesz odliczyć więcej niż zarobiłeś :) - metoda to przerzucenie nowych rachunków na ciebie lub szukanie dodatkowego zarobku
4)zapłacić wcześniej możesz, kwestia co ci to da - patrz pkt. 2
5)tak, w tym roku zaczęła się nowa ulga trzyletnia (2003-2005 r.)

a tak w ogóle to potrzebny jest tu specjalista a nie jakiś tam inżynier

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 9 październik 2003 15:30       [zgłoszenie naruszenia]

Ulga na ksztalcenie jeszcze jeszcze jest ale .. jesli nie mozna odliczyc jako oplaty za nauke w szkolach wyzszych to mozna wykorzystac jako ulge na ksztalcenie i doskonalenie zawodowe
pozdr

wietom

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Trudne pytania o pity