FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3780 razy ¬

ROZRYWKA | Grafika i Fotografia
Tutorial o malowaniu "w komputerze" ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Tutorial o malowaniu "w komputerze" ?"   

kriSLee
 Wysłana - 8 luty 2008 21:03        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jakiś taki szczegółowy tutorial pokazujący jak ktoś maluje przy użyciu photoshopa lub Corel Paintera ? Chodzi mi o to jak w komputerze wygląda 'ręczne' cieniowanie, mieszanie kolorów, nakładanie cieni itp. ? Widziałem ostatnio taki w 'gazecie' PHOTOSHOP - tyle, że strasznie skrótowy i akurat to co najważniejsze dla mnie nie było tam pokazane.

"Doświadczenie być może powiększa mądrość; nie zmniejsza jednak głupoty.&qu

cropped
 Wysłana - 20 marzec 2008 16:12      [zgłoszenie naruszenia]

batoniq
 Wysłana - 11 lipiec 2008 15:36      [zgłoszenie naruszenia]

dobre te tutki?

(.)(.)

VanFurio
 Wysłana - 18 październik 2009 20:41      [zgłoszenie naruszenia]

no właśnie! nie chciałem zakładać nowego tematu więc swoje pytanie zadam tu bo w pewnym sensie tego tematu dotyczy. Wiadomo, że narzędzia takie jak photoshop dają nieograniczone wręcz możliwości. Nie każdy z drugiej strony dysponuje też wrodzonym talentem do tworzenia obrazów na płótnie nie wspominając już o tym, że namalowanie obrazu pędzlem nie ukrywajmy wychodzi nieco drożej niż stworzenie cyfrowego obrazu (farby, pędzle, materiały etc). Szkicowanie w miarę mi wychodzi więc postanowiłem połączyć jedno i drugie. I tu pytanie! Czy projekt obrazu stworzony na papierze i obrobiony cyfrowo (dodanie kolorów, gradientów, efektów) w rezultacie można jeszcze określić mianem sztuki czy jest to już wyłącznie swego rodzaju ciekawostka. Czy taki obraz to pójście na łatwiznę? powiesili byście coś takiego powiedzmy w domu na ścianie?

Żeby zilustrować to lepiej dodaję coś takiego

Gdzie się podziały czasy gdy idealizm był w cenie

VanFurio
 Wysłana - 18 październik 2009 20:45      [zgłoszenie naruszenia]

i tu wspomniany efekt

Gdzie się podziały czasy gdy idealizm był w cenie

kriSLee
 Wysłana - 18 październik 2009 23:42       [zgłoszenie naruszenia]

Myślę, że zbyt generalizujące pytanie.
Ludzie wieszają sobie różne rzeczy na ścianie. Np. robią zdjęcia cyfrowe, obrabiają w komputerze, a potem 'drukują' i na ścianę.

Wieszają plakaty, które są często miksem grafiki skanowanej, rysowanej, fotografii itd. (choćby każdy plakat filmowy).

Ale w tym przypadku, o którym mówisz to są dwie kwestie.
1. Jeśli ktoś już sobie wiesza obraz, rysunek to zasadniczo interesuje go ten efekt, że oto ma 'dzieło' rysowane własnoręcznie. Ma coś wyjątkowego, jednorazowego, nikt inny nie będzie miał tego samego, bo tylko on ma ten jedyną oryginalną wersję, którą narysował 'artysta'. Może dotknąć farby, zobaczyć pociągnięcia pędzla itd. A wydruki, reprodukcje - to już trochę siara i obciach ;) - ale to w takim podejściu ..'snobistycznym'

2. Oczywiście, że to jest sztuka taka sama, jak każda inna gdzie człowiek tworzy coś swojego. A to czy w komputerze, czy na papierze czy też łącząc obie techniki, to jest tylko kwestia użycia narzędzia, ale...jest kwestia oceny techniki i umiejętności :>
Bo np. bardziej będziesz cenił kogoś kto potrafi farbami, ołówkiem, własno ręcznie tak 'ścieniować' skórę, że będzie wyglądała jak prawdziwa - czy kogoś kto po prostu w 3 sek. użył efektu skóry,cienia w komputerze ? :>
Laik, patrząc na obrazek - powie "Za***iste kolorki" i będzie miał w dupie jak to powstało :) Znowu ktoś kto się zna będzie wiedział ile wykonanie czegoś kosztowało pracy i wymagało umiejętności.
To tak jak różnica między DJ'em, a muzykiem. "Plebs" będzie miał gdzieś czy ten DJ sam wymyślił tą perkusjie, sam wymyślił tą linię basu, tą harmonię czy tylko skleił z gotowych fragmentów - ważne, że dobrze im się przy tym buja :)

"Doświadczenie być może powiększa mądrość; nie zmniejsza jednak głupoty.&qu

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Tutorial o malowaniu "w komputerze" ?