FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 877 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
URLOP! 
[powiadom znajomego]    
Autor "URLOP!"   

LouRaider
 Wysłana - 18 luty 2006 17:24        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Panowie (i panie) jak to jest z tymi urlopami? Mam na umowie o pracę 20 dni urlopu/rocznie ale powiedzmy, że gdybym po 7 miesiącach zmienił pracę na inną firmę to czy te dni urlopu co mi się "nazbierały" przechodzą na następną firmę i tam je mogę wykorzystać, czy też je tracę?

TIA

Tommygun
 Wysłana - 19 luty 2006 18:49      [zgłoszenie naruszenia]

Urlop jest regulowany kodeksem pracy i to, co Ci przysługuje jest ilością dni w roku, niezależnie od pracodawcy. Mówimy oczywiście o umowie o pracę, bo tylko przy tej umowie istnieje pojęcie urlopu.

Specjalista -

puzon1488
 Wysłana - 21 luty 2006 07:44      [zgłoszenie naruszenia]

Zakładając, że zmienisz pracodawcę po 7 miesiącach pracy, to dotychczasowy pracodawca będzie miał obowiązek uregulować z toba kwestie urlopu. W takiej sytuacji urlop ptzysługuje proporcjonalnie do okresu przepracowanego w danym roku kalenrarzowym u danego pracodawcy. Trzeba wyliczyć proporcję 7/12 mnożysz przez 20. taki urlop masz u tego pracodawcy. ułamek zaokrągla się w górę do pełnej wartości. Jeśli pracodawca nie udzieli Ci urlopu w naturze, wtedy ma obowiązek zapłacić ekwiwalent pieniężny. Jeśli podejmiesz pracę u nowego pracodawcy w trakcie roku również stosuje się zasadę proporcjonalności. Zadzwon do najbliższego oddziału PAństwowej Inspekcji pracy-uzyskasz dokładną poradę. pzdr.

Berserkr

LouRaider
 Wysłana - 21 luty 2006 09:19       [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki wszystkim za pomoc :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

URLOP!

Warto przeczytać: prosze o pomoc | allegro.. oszust | VZM - zwrot vat za mat. bud. | Rozbiórka domu | Dotacje | W jaką walutę zainwestować? | Kurs euro i dolara | fotoradar - fotomontaż? | Kazus, powództwo cywilne - wycięcie drzew | mandat | program ochrony kupujacych allegro | reklamacja zakupionego samochodu od osoby prywatnej | sąd grodzki | Jak to jest z tymi zwiększonymi opłatami w PKO BP od 1 maja? | po jakim czasie przestepstwa ulegaja przedawnieniu | Zapytanie | ogłoszenia towarzyskie | jablonka86- | jablonka86 | wiza | meskalina | grupa terespolska | chillouty na niedziele | bejsbolówka | agnieszka wagner | Lions Club | Lyoness | gruzja | aleksander pistoletov | fana | -2,5-Dimetoksy-4-chloroamfetamina | SMAK PUSSY | bez obiektywu | Preskaler | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.