FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3608 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
USA, lider ludobójstwa (?) 
[powiadom znajomego]    
Autor "USA, lider ludobójstwa (?)"   
 
Helevorn
 Wysłana - 26 listopad 2004 17:21        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Tadeusz Włodarczyk

USA, lider ludobójstwa

Pierwszym, który w 1945 roku wydał rozkaz zrzucenia bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki (200 tys. ofiar bezpośrednich) był prezydent USA Harry Truman, mason 33 stopnia. Filozofia przemocy na trwałe stanowi sposób postępowania prezydentów USA w stosunkach z innymi narodami, o czym świadczy choćby garść faktów tylko po II wojnie światowej.

Lata 1948-1953 to karna agresja USA na Filipiny i krwawe tłumienie filipińskiego oporu przeciw kolonialnej dominacji USA. Giną tysiące ludzi. Prawie równolegle w latach 1950-1953 trwa wywołana przez USA wojna koreańska z udziałem około miliona żołnierzy amerykańskich. Wojna ta trwała 37 miesięcy powodując ogromne zniszczenie Korei. Liczba zabitych, rannych i zaginionych wyniosła około 4 mln osób, w tym tylko 140 tys. obywateli USA. Do dziś trwa wyjaśnianie masakr popełnianych przez żołdactwo amerykańskie na koreańskiej ludności cywilnej. W latach 1964-1973 karne ekspedycje ok. 50 tys. żołnierzy USA brały udział w pacyfikacjach Laosu. Waszyngton oficjalnie wypowiedział wtedy 9 sierpnia 1971 roku układ genewski z 1962 roku o neutralności Laosu. Mało kto wie, że w okresie od 17 maja 1964 do 27 lutego 1973 roku (data zawieszenia broni) lotnictwo amerykańskie zrzuciło na Laos około 2,5 mln ton bomb, czyli więcej niż zrzucono przez całą II wojnę światową w Europie! (The Daily Telegraph Magazine, 1.02.1974)

W styczniu 1964 USA dokonują kolejnej krwawej agresji na Panamę, którą potem poprawi desantami marines za rządów George'a Busha w 1989. Zginęły dziesiątki tysięcy panamskich cywili. Obecnie syn tamtego prezydenta, George W. Bush jr, zapowiedział, że jako przyszły prezydent USA dokona inwazji zbrojnej w celu "wyzwolenia Kanału Panamskiego" jeśli statki amerykańskie napotkają w nim jakiekolwiek trudności (a to jest łatwe zadanie dla CIA), czyli, że powtórzy krwawą jatkę, jakiej dopuścił się jego tatuś.

Lata 1965-1973 to amerykańska wojna wietnamska, jedna z najbardziej cynicznych zbrodni mijającego stulecia. Działania wojenne USA i ich ludobójcza eskalacja powietrzno-morska zakończyły się sromotną klęską agresora wskutek bohaterskiego oporu i patriotyzmu Wietnamczyków. Koszt działań przekroczył 137 mld $, udział w walkach wzięło 2,3 mln Amerykanów. Wojna w 90% uderzała w wietnamską ludność cywilną. Zginęło co najmniej cztery miliony ludzi, a samą tylko liczbę żyjących kalek i sierot z tej wojny szacuje się na 6 mln. Straty materialne w zniszczonym dobytku oraz w zniszczonych dobrach kultury są do dziś niemożliwe do oszacowania. Straty najeźdźców w porównaniu do strat wietnamskich były stosunkowo nikłe: 56.000 zabitych i 303.000 rannych żołnierzy USA plus 5.000 zabitych i rannych żołnierzy ich sojuszników np. Australii i Nowej Zelandii (którzy wystąpili w roli jaką dziś przewiduje się dla Polaków w NATO). Wg źródeł amerykańskich Wietnamczycy zniszczyli im 4800 helikopterów i 3600 samolotów. Bombardowanie i ostrzeliwanie Wietnamu pochłonęło ogółem 14-16 mln ton amunicji, co odpowiada sile ok. 720 bomb atomowych zrzuconych na Hiroszimę w 1945 roku. Liczba kraterów od wybuchów bomb została w 1972 roku oszacowana przez Kongres na 26 milionów! Lotnictwo USA użyło również broni chemicznej powodując defoliację obszaru 40 tys. km kw. Dżungli i lasów namorzynowych, trwałe wyjałowienie 120.000 ha ryżowisk, zniszczenie unikalnych ostoi dzikiej przyrody, intoksykację źródeł wody pitnej i zatrucie ponad 1,3 mln ludzi. Osobną zbrodnią Amerykanów było zrzucenie ogółem 200 tys. ton napalmu (Le Monde 25.01.1973).

W 1970 wojska USA w sile 32.000 żołnierzy dokonały krwawej napaści na Kambodżę zabijając tysiące cywilów i osadzając tam swą marionetkę Lon Nola, co wywołało retorsję w postaci odwetu Czerwonych Khmerów, dziś przedstawianego jako jedyne zło jakie stało się w Kambodży. W roku 1982 amerykańska piechota morska (800 żołnierzy) ląduje w Libanie powodując znów setki cywilnych ofiar. W 1983 roku 2.000 amerykańskich marines dokonuje inwazji na karaibską wyspę Grenadę, powodując setki ofiar cywilnych. W 1986 roku lotnictwo USA dokonuje podstępnej inwazji na Libię. Zbombardowano miasta Trypolis i Bengazi. W 1991 operacja Pustynna Burza skierowana przeciwko Irakowi, w obronie dynastii posłusznych emirów bogatego w naftę Kuwejtu. Bierze w niej udział 450.000 żołnierzy USA, głównie lotnictwo. Wskutek masowych bombardowań ginie 150.000 Irakijczyków, a gospodarka tego kraju pogrążona w zupełnej ruinie jest dodatkowo po dziś dzień obłożona sankcjami, surowo sankcjonowanymi przez okręty patrolowe USA. Praktycznym warunkiem zniesienia sankcji jest obalenie Saddama Hussajna, władcy nieposłusznego wobec światowej oligarchii żydomasońskiej. Rzeźnikiem Iraku jest znowu prezydent George Bush, mason 33 stopnia, inicjowany w organizacji "Czaszki i Piszczele". W latach 1992-1993 ma miejsce interwencja amerykańskiej piechoty morskiej w Somalii, pozornie dla położenia kresu wojnie klanowej, w rzeczywistości jednak dla przechwycenia kontroli nad Sokotrą, bazami d. ZSRR kontrolującymi Ocean Indyjski i wejście na Morze Czerwone. Giną tysiące Somalisów. W maju 1999 cyniczna agresja na Jugosławię, rzekomo w obronie albańskiej ludności cywilnej Kosowa przed prześladowaniami ze strony Serbów, w rzeczywistości dla obalenia Slobodana Miloszevicia. Oto czym jest główne państwo NATO. Ciąg dalszy chyba nietrudno przewidzieć.


###

Jakis czas temu Ronowicz wrzucil do jednego z tematow ciekawa liste amerykanskich interwencji w XX wieku. Sama lista bez zadnego sprecyzowania i komentarza niewiele dla mnie znaczyla. Powyzszy jednak artykul potwierdzil wiekszosc zarzutow dotyczacych Amerykanow i ich dzialan. Straszne...

Wielu osobom wydaje sie ze sa swiadome otaczajacego ich swiata... ale to tylko im sie wydaje...

Czym czlowiek zdobywa wiecej wiedzy tym czesciej jest szokowany
______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

 
Helevorn
 Wysłana - 26 listopad 2004 17:23      [zgłoszenie naruszenia]

I jeszcze jeden adres: [http://www.milosierny-aniol.most.org.pl/index1.html] - dla tych ktorzy chcieliby poczytac o szczegolach zbrodniczej interwencji NATO w Jugoslawii...
_______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

 
Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 26 listopad 2004 18:39      [zgłoszenie naruszenia]

Na 73 roku się zresztą nie skończyło, w "militariach" zresztą jest lista, nie wiem czy ta sama, ale pełna.

Ale to jest andyamerykańska propaganda tylko.
A z drugiej strony "bratnia pomoc dla ludu Iraku" Ci się nie kojarzy?

Zmieniony przez - Kicius w dniu 2004-11-26 18:42:30
_______________________________
 
Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

 
Ronowicz
 Wysłana - 26 listopad 2004 21:42      [zgłoszenie naruszenia]

Sprawa masonow (pierwszy akapit artykolu) to sprawa z jednej strony zle rozumiana i demonizowana a z drugiej strony niebiezpiecznie bagatelizowana.

A ze Stevem i Stiopka to jeden pies to wszyscy powinni wiedziec.


Zmieniony przez - Ronowicz w dniu 2004-11-26 21:44:19
_______________________________
 
...Szara Eminencja...

 
Ronowicz
 Wysłana - 26 listopad 2004 21:47      [zgłoszenie naruszenia]

"W 1986 roku lotnictwo USA dokonuje podstępnej inwazji na Libię. Zbombardowano miasta Trypolis i Bengazi"

Mialem ta watpliwa przyjemnosc byc wtedy w Tripolisie.
Bodajze w 87 bylo powtorka z rozrywki ale na mniejsza skale i o tym sie nie mowi.


Zmieniony przez - Ronowicz w dniu 2004-11-26 21:52:38
_______________________________
 
...Szara Eminencja...

 
Casusbelli
 Wysłana - 27 listopad 2004 01:25      [zgłoszenie naruszenia]

Ludzie a co w tym dziwnego ze jeden kraj zabezpiecza swoje interesy kosztem innych.
Tak bylo ZAWSZE, od kiedy istnieje rodzaj ludzki, zawsze jedno plemie bilo inne plemie, panstwa na siebie napadaly. Imperium Aleksandra, Hellada, Rzym... przeciez to wszystko powstalo przez wojny i podboje.
Tak juz jest ze SILNIEJSI dyktuja swoje warunki- takie jest prawo natury, ktorej czescia jest czlowiek. I nie da sie tego stlumic przez jakies nakazy (chociazby religie ----->patrz chrzescijanstwo: miluj blizniego jak siebie samego, nadstaw drugi policzek i takie tam ******ly).
Czlowiek nie zmieni tego ze jest drapieznikiem, a drapiezniki maja zaborcze podejscie do innych gatunkow.
Obecnie najsilniejszym drapieznikiem sa USA i nie rozumiem oburzenia z powodu ich checi do dominacji. A co innego mieliby robic- dokarmiac biedne dzieci z afryki (swoj droga jak patrze na to co tam sie dzieje i slucham papieza, ktory mowi o pomocy ubogim, a jednoczesnie straszy pieklem za uzywanie kondomow... )

 
Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 27 listopad 2004 11:31      [zgłoszenie naruszenia]

Nie chodzi o niezrozumienie prawideł, a o fakt, że jedni mogą robić co chcą a reszta ma byc cicho, a inni tylko ruszą palcem i już są ludobójcami.
Hipokryzja, czy cuś.


Każdy ma prawo zabezpieczać swoje interesy, ale jak lecą niewinne głowy - to sprawa jest jasna. To jest zbrodnia.
_______________________________
 
Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

 
Rumian
 Wysłana - 27 listopad 2004 12:25      [zgłoszenie naruszenia]

Wydaje mi się że tytuł jest troche przesadzony.Może on bowiem sugerować nieopatrznie że USA wymordowało najwięcej istnień w ludzkości. A takie twierdzenie jest niedorzecznością. Myśle że rekord ZSRR( ok. 100 milionów) może pobić tylko sama Rosja, bowiem USA nie jest państwem autorytarnym a tylko państwa autorytarne mogą sobie na takie coś pozwolić. Pozatym Rosja to państwo barbarzyńskie to dzicz!!!
Była tu wspomniana agresja na Libie. Jakby nie patrzyć, państwo to było silnie antyUSA i terrorystyczne, montowało zamachy w USA i finansowało innych terrorystów.
_______________________________
 
"Serce mędrca zwraca się ku prawej stronie, głupca zaś ku lewej"- Księga Koheleta

 
INSOMNIA
 Wysłana - 27 listopad 2004 12:57      [zgłoszenie naruszenia]

no ja mam tylko nadzieje ze nie doczekam sie 3w swiatowej ale jak widze co sie dzieje w iraku terroryzm itd. ciezko w to uwierzyc ale swiat idzie do przodu i sa organizacje ktore tego porzadku na swiecie bronia wiec moze nie bedzie tak zle

 
Crombie
 Wysłana - 27 listopad 2004 13:53      [zgłoszenie naruszenia]

hmm.. czy USA jest liderem ludobójstwa... historycznie rzecz biorąc niekoniecznie, ale jesli by spojrzec na ostatnie 60 lat... too.... wypada im miejsce w czołówce ...
_______________________________
 
MARIO PUZO - "GodFather" - My Bible
mafia.heyah.poSiTiFni.LeFy.Slang.pl - Szef mafii
Ojciec Chrzestny swojej mafii i Blinka
MODERATOR Działu Polityka...;-)

 
Ronowicz
 Wysłana - 27 listopad 2004 18:16      [zgłoszenie naruszenia]

Terrorysci w kazdej szafie.

_______________________________
 
...Szara Eminencja...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

USA, lider ludobójstwa (?)

Strony: 1 2 3 4 5
 
Warto przeczytać: C&A- sklep franczyzowy? | Fvck! znowu lipa na allegro pomocy!! | Kredyt - kupno miezkania | Allegro-odesłanie paczki | Sprzedaz programów | Jak uzyskać obywatelstwo niemieckie? | Trudna sprawa z allegro | co można zrobić z nr dowodu? | Staż z up, a umowa zlecenie. | Weksel | Podleganie ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu | spadkobierca ? | Próba sprzedaży dekodera telewizji cyfrowej | Przelew | Śmierć ojca - dziedziczenie | Dziedziczenie po Wuju | Marzia Gaggioli | koszulka joga bonito | blokersi ) | blokersi | chammskie | psychopaci | biografie morderców | desperados | steelfeet | fzn | ból szczeki | nie byl lisek | kurva erudyta | mieliście przyjaciółke | spawacz | ratownik medyczny | Lubisz to suko | pływak | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0