FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3743 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
USA - broń, pozwolenia i inne... 
[powiadom znajomego]    
Autor "USA - broń, pozwolenia i inne..."   

najsgut
 Wysłana - 29 marzec 2008 18:48        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam

Od dłuższego czasu nurtuje mnie jedna kwestia. Oglądam dużo filmów i zastanawiam się jak to jest z kupnem broni w USA. Jak wiadomo dostęp do niej jest łatwiejszy niż w Polsce i w ogóle innych krajach, ale nie spodziewałem się, że od tego stopnia. Jeśli ktoś oglądał np. "Shoot'Em Up", "To nie jest kraj dla starych ludzi" lub "Miasto Gniewu", to wie o czym mówię. Sklep normalnie przy ulicy, wielki neon "GUNS" i facet wchodzi sobie "poproszę to, to i to i jeszcze takie, takie i takie naboje".
Jak to jest? Czy na kupno normalnego pistoletu jak np. Beretta potrzeba tam jakieś zezwolenie? Kiedyś ktoś chyba nawet tutaj pisał, że jak był w Stanach to shotguny i amunicja leżały w supermarketach koło bananów Może mi ktoś to rozjaśnić? Pozdrawiam i proszę bez głupich wypowiedzi typu "nie wierz we wszystko co widać w filmach".

Zmieniony przez - najsgut w dniu 2008-03-29 18:50:52

Kozakosa
 Wysłana - 29 marzec 2008 18:55      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli niemasz zakazu zwiazanego np z choroba psychiczna lub przestepstwem to idziesz do sklepu i kupujesz.

najsgut
 Wysłana - 29 marzec 2008 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

Czyli bez żadnego problemu? Aby papier o braku przeciwwskazań i tyle?
Załóżmy, że pojadę sobie do USA na wakacje. Mogę sobie zakupić?

Zmieniony przez - najsgut w dniu 2008-03-29 19:00:34

Kozakosa
 Wysłana - 29 marzec 2008 19:02      [zgłoszenie naruszenia]

Masz dokumenty w USA?

najsgut
 Wysłana - 29 marzec 2008 19:11      [zgłoszenie naruszenia]

Nie, a o jakie dokładnie chodzi?
Taki przykład tylko podałem, bo chciałbym mieć broń (tak nawet dla rozrywki, postrzelać od celu) i się zastanawiam jak to jest w USA z zakupem, oczywiście nie mówię o wysłaniu tego do Polski, bo to samobójstwo ;)

Zmieniony przez - najsgut w dniu 2008-03-29 19:25:23

Kozakosa
 Wysłana - 29 marzec 2008 19:25      [zgłoszenie naruszenia]

Wydaje mi sie ze tylko bedac obywatelem USA mozesz zakupic bron.
BTW na co Ci bron w czasie wakacji?

Zmieniony przez - Kozakosa w dniu 2008-03-29 19:26:04

najsgut
 Wysłana - 29 marzec 2008 19:51      [zgłoszenie naruszenia]

na co Ci bron w czasie wakacji?

Tak sobie myślałem, że gdybym tam mieszkał/pojechał przykładowo na wakacje, to czy nie byłoby problemu z kupnem. Taki przykład z tymi wakacjami Nurtuje mnie po prostu to od jakiegoś czasu jak ot jest z zakupem tam. Broń zawsze chciałem mieć żeby nauczyć się strzelać, tak nawet dla rozrywki

beldzior
ERKAEMISTA
 Wysłana - 30 marzec 2008 15:00       [zgłoszenie naruszenia]

jak znasz angielski to sobie poczytasz w linku który zaraz poszukam
jak jest w poszczególnych stanach.
W USA, w sklepie na wiosce raczej nie miał byś problemu z zakupem broni.
A przed powrotem do kraju mógłbyś ja zwyczajnie sprzedać

EDIT:
[http://www.nraila.org/GunLaws/FederalGunLaws.aspx?ID=60]

[http://www.nraila.org/GunLaws/Default.aspx]

[http://www.packing.org/state/]

Zmieniony przez - beldzior w dniu 2008-03-30 15:17:18

Ja chcę karabin taki, którego lśniąca stal ogniste śle zygzaki, gdy padnie rozkaz: Pal!
Ja chcę karabin taki, co ciska śmierci grom, by wraże tłuc żołdaki , za Polskę,......

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

USA - broń, pozwolenia i inne...

Warto przeczytać: Zmiana kategorii wojskowej | Najlepsze filmy wojenne | Wojna w Czeczenii - linki itp. | Detektywistyka-Wywiad | Wywiad z Marcinem Kosskiem | List otwarty Green Devils Legion | Co sądzicie o garocie ??? | patent strzelecki-pytania egzaminacyjne | co robic??? | Jaki gaz obronny wybrać. | "Kim jest Marcin Kossek" TVN TURBO | Polscy komandosi | Kawaleria Powietrzna | Amerykańskie kurtki Asów | centymetr rezerwisty.. | Co sądzicie o... | haszysz | duże cycki | upskirt | nastolatka | poniósł mnie melanż | marina | dziewczyny wolne | kasia | słodki | muzyka do treningu | DOC | 2,5 Dimetoksy 4 chloroamfetamina | 4 aco dmt | nagie dziewczyny | dziewczyny | girl | 66procent | 66 procent | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.