FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1468 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Polityka
USA walczy w sieci 
[powiadom znajomego]    
Autor "USA walczy w sieci"   

TheKleszcz
 Wysłana - 30 czerwiec 2009 12:54        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Prezydent USA, Barack Obama, powiedział podczas swojego przemówienia 29 maja 2009 r: "Od dawna mówi się, że rewolucja w technologii komunikacyjnej i informatycznej dała początek wirtualnemu światu. Nie oszukujmy się jednak: ten świat - cyberprzestrzeń - jest naszą codziennością. Sprzęt i oprogramowanie, komputery stacjonarne i laptopy, telefony komórkowe oraz kieszonkowe komputery Blackberry splotły się z każdym aspektem naszego życia. () Cyberprzestrzeń jest zatem rzeczywista, tak jak zagrożenia, które ze sobą niesie".

Cyberprzestrzeń istotnie jest rzeczywista. Informacje
korporacyjne, dane osobowe, zasoby sieciowe i wirtualne towary od lat są celem ataków. Prawo wciąż ledwo nadąża za przestępcami i realiami cyberprzestrzeni. Większość rządów dopiero teraz uświadamia sobie, jakie aspekty wymagają ochrony.

Prezydent Obama omówił też koszty związane z cyberprzestępczością: "Żeby zyskać przewagę nad tymi, którzy usiłują nam zaszkodzić, musieliśmy nauczyć się zupełnie nowego słownictwa - spyware, malware, spoofing, phishing, botnet. Miliony Amerykanów padły ofiarą cyberprzestępców, którzy naruszyli ich prywatność, ukradli tożsamość, zniszczyli życie, opróżnili portfele. Według jednego z badań tylko w ciągu ostatnich dwóch lat cyberprzestępczość kosztowała Amerykanów ponad 8 miliardów dolarów".

29 maja Pentagon (Departament Obrony Stanów Zjednoczonych) przedstawił Białemu Domowi plan cyberobrony. 23 czerwca Sekretarz ds. Bezpieczeństwa
Robert M. Gates ogłosił powstanie Cybercomu. Zadaniem nowej organizacji będzie koordynowanie codziennego działania sieci komputerowych wojska i Pentagonu.

Natomiast Mikko Hyppönen komentował: "Utworzenie biura ds. cyberobrony przy Białym Domu to krok we właściwym kierunku. Poważne cyberzagrożenia to nie wymysły - codziennie widzę dowody działalności internetowych przestępców. Technologie ataku stają się coraz bardziej skomplikowane i skuteczne, a rządy muszą być przygotowane na naruszenie zabezpieczeń. Może ludzie nie powinni polegać w aż takim stopniu na technologiach internetowych, ale prawda jest taka, że polegają. W swoim dzisiejszym wystąpieniu prezydent Obama podkreślił globalną naturę internetu
i związanych z nim zagrożeń. Oznacza to, że nie da się chronić sieci bez międzynarodowej współpracy. Biuro przy Białym Domu powinno też uwzględnić pewne ważne kwestie polityczne i militarne. Na przykład internetowe ataki są zwykle przekierowywane przez terytoria różnych państw, aby utrudnić zlokalizowanie napastnika. Zwalczanie tych ataków wymaga zatem współpracy z innymi krajami. Co więcej, ponieważ prawa poszczególnych państw się różnią, kluczowe znaczenie będzie miało ich wspólne egzekwowanie".

Cyberwojna z pewnością będzie miała charakter asymetryczny. Przestępcy przejmują komputery konsumentów i używają ich do swojej brudnej roboty. W rezultacie Stany Zjednoczone powinny rozważyć, czy są skłonne do kontrataku przeciwko mimowolnym pośrednikom w Stanach Zjednoczonych lub krajach sprzymierzonych. Jeśli napastnik przypuści atak za pośrednictwem tysięcy zakażonych komputerów domowych w Azji i Europie, Stany Zjednoczone będą musiały zdecydować, jak mają się bronić i jakie próby rozwiązania tej sytuacji są usprawiedliwione".

Jeśli ta nowa inicjatywa zabezpieczenia amerykańskiej cyberinfrastruktury się powiedzie, może wreszcie doprowadzi do globalnej współpracy na rzecz zwalczania cyberprzestępczości i innych internetowych zagrożeń. Będzie to jednak duże wyzwanie.

News wzięty z itbiznes.pl. Mam bardzo mieszane odczucia względem tego. Wojna wirtualna czy realna, sens dla Waszyngtonu jest ten sam - USA chcą utrzymać kontrolę nad zasobami (czy to ropa czy informacje). Ponadto od dziesiątków lat USA prowadzi politykę, której elementem jest znajdowanie sobie wrogów, aby utrzymywać społeczeństwo w strachu - murzyni, komuniści, libańscy terroryści, talibowie, Irak (lub ogólniej: muzułmanie), teraz zagrożenie z sieci. Każda z tych akcji to jednocześnie usprawiedliwienie dofinansowania Pentagonu. Gdyby chodziło o obronę mieszkańca, to równie dobrze (lub nawet lepiej) można by prowadzić kampanię informacyjną stawiającą na profilaktykę, lepszą ochronę własnego peceta, tymczasem chcą centralizować ośrodek walki z tymi zagrożeniami - nic nie zmienia się od lat, tu ciągle chodzi o władzę. To pierwsze poważne rozczarowanie dla mnie w kwestii rządów Obamy.

Zacznij żyć tu i teraz.
[www.zacznijzyc.net]

soroz3
 Wysłana - 30 czerwiec 2009 13:04      [zgłoszenie naruszenia]

A przepraszam a o co ma chodzić? USA prowadzą normalną politykę supermocarstwa i starają się utrzymać na pierwszym miejscu za wszelką cenę... Metody są jakie są, natomiast te "utrzymywanie społeczeństwa w strachu" to bujda, bo zawsze są jacyś wrogowie potężnych państw, szczególnie wtedy, kiedy ono stara się przejmować kontrolę na ważnymi dla niego obszarami, surowcami itd.

Gdyby Chiny, Ruskie mieli możliwości robiliby tak samo. Nawet teraz się starają i dlatego tak działają mocno np. w Afryce. UE też ma te wszystkie traktaty lizbońskie, pomysły armii UE właśnie po to by też móc tak mocno działać jak Stany czy niedługo Chiny...

Jestem młody, wykształcony, mieszkam w W-WA, głosuje na PO, oglądam TVN i mam trochę kredytu.

ziemon
LADY
 Wysłana - 30 czerwiec 2009 13:10      [zgłoszenie naruszenia]

wojna w sieci to temat który się pojawia od jakiegoś czasu, w zasadzie gdyby się nie pojawił to byłoby co najmniej dziwne z punktu widzenia polityki, polityki bezpieczeństwa a także samej genezy internetu (w końcu wojskowi też maczali w tym palce)

i jak soroz słusznie zauważył - inne państwa również starają się możliwości takie wykorzystywać, wystarczy przypomnieć ataki na serwery gruzińskie podczas zeszłorocznego konfliktu

ale ogólnie ciekawy temat sam w sobie więc mam nadzieję że się rozwinie

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Lunar
 Wysłana - 30 czerwiec 2009 13:32      [zgłoszenie naruszenia]

Znaczy..
zabezpieczenia będą dla tych co mają kasę
rząd, bankowość, urzędy, potężne firmy
a inteligentne programy inwigilacyjne i tak będą dostępne tym, którzy szukają konsumentów/whatever

na penwo jeśli ktoś wydaje kase na takie zabezpieczenia, to nie ma na myśli dobra i bezpieczeństwa milionów Amerykanów <śmiech>

"Pieprzyć to ja się chcę z tysiącem kobiet, ale kochać tylko z tobą."
[www.alterkino.org] - kino ludzi myślących

TheKleszcz
 Wysłana - 30 czerwiec 2009 17:29      [zgłoszenie naruszenia]

soroz3: Wszyscy wychowaliśmy się najpewniej w czasach, w których "normalna polityka supermocarstwa" jest na porządku dziennym, ale nie znaczy to, że chwalebne jest przejść z tym do porządku dziennego - warto o tym rozmawiać, informować społeczeństwo, ponieważ wiele osób nie ma pojęcia choćby na temat historii i jeszcze przypadkiem weźmie obietnice Obamy za dobrą monetę. Co do "utrzymywania społeczeństwa w strachu", to w jaki sposób jest to bujda? Zauważ, że jedno nakręca drugie - USA prowadzą najbardziej agresywną politykę zagraniczną na ziemi, to rodzi wrogów, mają czym straszyć itd. Zauważ jednak, że często to utrzymywanie w strachu jest nieadekwatne do zagrożenia. Atak na Irak nastąpił w oparciu o fałszywą przesłankę (broń masowego rażenia) oraz gdy Saddam był już słabiutki. Lata wcześniej, podobnie jak talibowie w Afganistanie, był za to wspierany przez USA. Wystąpienie Obamy to element dziedziczonej z prezydenta na prezydenta hipokryzji - warto o tym wiedzieć.

Atak na Iran i Afganistan wcześniej wspomagała silna kampania propagandowa, być może USA szykują się do czegoś nowego.

Lunar: Zgadzam się w 100%. Najfajniejsze, że dzieje się to za pieniądze podatników. Co otrzymują w zamian? Obama już odpowiada "W rezultacie Stany Zjednoczone powinny rozważyć, czy są skłonne do kontrataku przeciwko mimowolnym pośrednikom w Stanach Zjednoczonych lub krajach sprzymierzonych. Jeśli napastnik przypuści atak za pośrednictwem tysięcy zakażonych komputerów domowych w Azji i Europie, Stany Zjednoczone będą musiały zdecydować, jak mają się bronić i jakie próby rozwiązania tej sytuacji są usprawiedliwione"

Zacznij żyć tu i teraz.
[www.zacznijzyc.net]

minner
SZPIEG
 Wysłana - 30 czerwiec 2009 17:49      [zgłoszenie naruszenia]

Swego czasu troche "hakierowałem" i powiem wprost, większość włamów do sieci komputerowych jest spowodowana głupotą ludzką (dotyczy to zwłaszcza społeczeństwa - a więc braki haseł, lub hasła typu imie i data urodzenia, brak oprogramowania antywirusowego i firewalla, głupota poprzez klikanie w nieznane linki i uruchamianie nieznanych programów). Więc jak ktoś wcześniej wspomniał powinna być większa akcja informująca o tym jak się zabezpieczać.

Wg mnie powinno się wprowadzić do szkół taki przedmiot jak bezpieczeństwo w internecie. Może bym znalazł przy tym robote

A to co podpisał Obama, to nic innego jak powoli tworzenie armii hakerów do prowadzania obrony i szpiegostwa informatycznego, w końcu Chiny mają już takie oddziały hakerów.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

Lunar
 Wysłana - 1 lipiec 2009 09:45      [zgłoszenie naruszenia]

Internet jest globalny. To oczywiste było, że na USA się nie skończy. Jego marzeniem (niczym ze snu amerykańskiego konserwatysty) byłoby stotalitaryzowanie neta.
Choć sprawa ucichła, jakiś czas temu było zbieranie petycji przeciwko bodajże czegoś z internetem, nie do końca wiem kto co i jak, ale sytuacja była taka: Żeby mieć dostęp do pomniejszych stron i jeszcze pomniejszych, trzeba zapłacić oczywiście więcej. To tak jak teraz z telewizją. Mając podstawowy pakiet bez bajerów w polsacie rozumiem, że nie mam takich AXN czy HBO na przykład. Ale nie mam nawet MTV czy niektórych kanałów discovery (lool)

Tak samo będzie w internetem. Jak nie dziś, to za 10 lat. Mainstream i konsumpcjonizm i oficjalne wspaniałe serwisy będą dostępne i Bóg mi świadkiem, pewnie kiedyś nie bedzie można wyłączyć strony głównej z oficjalnego np. polskiego portalu, gdzie są gry, filmy, publicystyka. Marzenie! <śmiech>
A chcąc wejść na jakieś undergroundowe niefajne strony (a już na pewno na serwery na ktorych jest jakakolwiek tresc anarchistyczna) jak insomnia trza będzie mieć fajniejszy pakiet

dzisiaj się nie stosuje już policyji. Dzisiaj się odbiera prawa i naturalną wolność za przyzwoleniem i na naszych oczach. czadowy system

minner
SZPIEG
 Wysłana - 1 lipiec 2009 10:16      [zgłoszenie naruszenia]

Wg mnie opcja typu płacenie za internet nie przejdzie, po prostu by wykończyła to medium.

Wiem że pomysły w UE były aby za oglądanie stron www płacić !! Chory pomysł zrodził się w umyśle jakiegoś euro-debila, który ma pewnie kasy jak lodu.

Ja wiem jedno, jak by wprowadzili takie coś, to zaraz znajdą się metody na obchodzenie tego, chodzi mi o stronę techniczną.

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

Daer
 Wysłana - 1 lipiec 2009 12:12      [zgłoszenie naruszenia]

Jak Minner.
Poza tym, że nie wiem co ma internet do "naturalnej wolności".

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -

Lunar
 Wysłana - 1 lipiec 2009 12:36      [zgłoszenie naruszenia]

jeszcze troche i stanie się dobrem podstawowym jak woda

[skoro jest XXI wiek to warunki na miare XXI wieku i wymagania sie poszerzyły; używam języka właśnie tych ludzi, którzy mają w pupie głęboko kraje w ktorych nawet dostep do dobr podstawowych nie jest zapewniony]

Daer
 Wysłana - 1 lipiec 2009 12:58      [zgłoszenie naruszenia]

Woda czy prąd to żadne "naturalne prawo", tylko przywilej, usługa. Internet tym bardziej.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

USA walczy w sieci

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Profanacja insygniów Państwa Polskiego na polecenie Ukraińców | Fijor: dlaczego żywność nie jest za darmo? | Wybory samorządowe 2010 | Wrak samolotu z bliska.... | wychowanie patriotyczne jako przedmiot w szkolach | Polityka jako teatr dla mas | Przegląd tygodnia | Polityka socjalna PISu | POdatki i oglupienie "ludu" | Radziszewska i dyskusje o liberalizmie | Jego ekscelencja Doald Tusk | Wybory 2011 | Międzynarodowa Konferencja Wrocław 2010 | akcja: Jarek, wstydzimy się ciebie! | O micie wykształcenia w Polsce | B. Komorowski - komentarze do prezydentury | sweet69 | atarax | skrzatyzor | słynne domy mody | sekretarka | jiggad | przeciw histaminowe | cezar pies | cezar | piracetam | pleyboy,ckm | playboy,ckm,itp | wso 2012 | buty | up skirt | filu1992 | roksa | leonardo | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.