FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1095 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Ubezpeczenie OC. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ubezpeczenie OC."   

iLight
świetlisty
 Wysłana - 18 luty 2010 10:44        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witajcie.
Chciałbym się poradzić, zapytać o kilka rad. Do rzeczy, otóż w grudniu zakupiłem swój pierwszy samochód / szału nie ma / ale liczy się, że pierwszy . Wziąłem go na współwłaściciela z matka.
Kończą się dni starego ubezpieczenia i pora wybrać kolejny. No i tutaj mam kilka pytań. Polecicie jakaś dobra, tania ubezpieczalnie? Czy podczas wybierania konkretnej firmy mam patrzeć głównie na koszty OC ? Gdzie mogę obliczyć ile mnie więcej zapłacę za pól roku ubezpieczania mego samochodu? / słyszałem, ze jest taka opcja /. Będę wdzięczny, z góry dziękuje.
Pozdrawiam.

Zmieniony przez - iLight w dniu 2010-02-18 10:44:54

Gosia_p
 Wysłana - 18 luty 2010 10:55      [zgłoszenie naruszenia]

musisz chyba wejść na stronki poszczególnych firm ubezpieczeniowych i wyliczyć sobie składkę
umowę podpisujesz na rok ale możesz np. raz na pół roku płacić składkę
jeśli chodzi o OC to kieruj się głównie ceną, bo limit ubezpieczenia jest chyba wszędzie taki sam
ale mogę się mylić
oblicz sobie składkę u dotychczasowego ubezpieczyciela, bo czasem opłaca się zostać

piotrusxtc
 Wysłana - 18 luty 2010 10:57      [zgłoszenie naruszenia]

na stronach poszczególnych ubezpieczycieli masz kalkulatory, które pozwolą Ci w bardzo dużym przybliżeniu obliczyć wysokość składki.

Tutaj na szybko coś udało mi się znaleźć:
[http://www.ubezpieczenia.aplum.pl/axa-kalkulator-skladki-ubezpieczen-oc-ac-wyliczenie-stawki-samochodu-firmy-axa.html]

kalkulatory najpopularniejszych towarzystw.

OC jak to OC, musi być. Jeśli auto nie jest jakieś super mega za kilkaset tysięcy to się ni8e zastanawiaj nad niczym tylko szukaj najtańszej składki bo kwoty ubezpieczeń choć są różne to wystarczająco wysokie bo chyba nie chcesz spowodować szkody na milion złotych
Jeśli matka ma jakieś zniżki to dobrze się dowiedzieć o zaświadczenie o nich, żeby skorzystać ze zniżek również u innych ubezpieczycieli.
Ponadto musisz sie liczyć ze sporymi zwyżkami, np u mnie to jest + 100% za wiek poniżej 25 oraz + 15% za to, że miasto. Z drugiej strony biore -60% od ojca, jako, że współwłasność i wychodzi całkiem przyzwoicie bo za silnik 5.7, OC to jakies 800 zł na rok.

Co do płacenia OC to standardem jest, że możesz rozbić opłatę na raty. Ja np. płacę w dwóch ratach co pół roku.

Jak chodzi o jakieś konkretne T.U. to nie ma regół... Ja już trzecie auto z kolei mam w UNIQUA i jestem zadowolony, szczególnie dlatego, że masz prawo do jednej kolizji w roku i nie zabiorą Ci za to znizek (czy dorzucą zwyżki). Dzieje się tak dopiero po drugim razie w ciągu jednego roku ubezpieczeniowego.
Z link 4 np już się nie zadaję, bo to złodzieje i naciągacze co potwierdził prawomocny już wyrok sądu.

Dodam jeszcze, choć o to nie pytałeś ale może komuś się przyda, że umowa jeżeli nie zostanie wypowiedziana pisemnie przed jej upływem, ulega automatycznemu przedłużeniu na warunkach oferowanych przez T.U. z dnia automatycznego przedłużenia. Należy pamiętać o wypowiadaniu tych umów PISEMNIE PRZED UPŁYWEM TERMINU NA JAKI ZAWARTA JEST UMOWA.

Z ciekawosci policzyłem sobie takie samo jak mam w UNIQUA tyle, że w Liberty Direct i co ciekawe w Uniqua płacę 1100 zł taniej :)

Zmieniony przez - piotrusxtc w dniu 2010-02-18 11:07:41

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

Znawca -

iLight
świetlisty
 Wysłana - 18 luty 2010 12:05      [zgłoszenie naruszenia]

Okej, dziękuje.
Miałem właśnie pisać o automatycznym przedłożeniu ale uprzedziles mnie, jesteś naprawdę wdzięczny. Jutro znajdę trochę czasu, to pochodzę po TU w mym mieście:)
SOGi oczywiście zasłużone.

Zmieniony przez - iLight w dniu 2010-02-18 12:08:40

zuuzkaa
 Wysłana - 18 luty 2010 20:40      [zgłoszenie naruszenia]

Dołożę się do pochwały firmy UNIQUA też mam u nich od lat autko-cały pakiet (OC,AC i NW) i mają najtaniej w porównaniu z innymi firmami jakie sprawdzałam. Poza tym ja patrze tez na jakosc-nie sztuka isc do najtanszej firmy, zaplacic i juz a potem jak sie cos stanie to walczyc o zwrot kasy. Znajomi mieli takie akcje z PZU i Warta, po stłuczkach zeby im czy auto sholowali (jakis asistanse czy cos) albo kase wyplacicli ? Masakra! Walki, pisma czekanie kilka mscy,,,,,, Naprawde z takimi rzeczami nie ma problemu w UNIQUA - sholuja Cie (masz nalepke na szybie a=z asistansem i numerami tel-w razie co dzwonisz i gotowe), zgłaszasz szkode do likwidatora i albo sami ci remontuja autko albo dajesz faktury i dostajesz zwrot bez proszenia sie i Bog wie jakiego wymagania. A to tez jest wazne, mimo wszystko!!!! Nie tylko kwota skłądki-chociaż jeśli o mnie chodzi to i tak w Unice mam najtaniej:) Mam 60 % w oc i ac:D

Zmieniony przez - zuuzkaa w dniu 2010-02-18 20:40:43

Zmieniony przez - zuuzkaa w dniu 2010-02-18 20:40:58

Żyj tak abyś nie musiał wstydzić się swojego cienia....

yennie
 Wysłana - 18 luty 2010 23:14      [zgłoszenie naruszenia]

jezeli intereseje cie tylko oc, to jedynym kryterium przy wyborze ubezpieczyciela powinno byc kryterium jak najnizszej ceny na nic innego nie powienienes zwracac uwagi

Znawca -

iLight
świetlisty
 Wysłana - 18 luty 2010 23:47      [zgłoszenie naruszenia]

Witam ponownie.
Okazało się, ze ubezpieczanie wyniesie mnie dość dużą stawkę, na która niestety nie mogę sobie pozwolić. Bylem dzisiaj u pośrednika TU i doradził mi abym przepisał 1/10 cześć auta na osobę, która ma zniżki. Padło na moja siostrę cioteczna, która się raczej zgodzi. Zawsze wydawało mi się, ze w razie stłuczki osoba posiadająca zniżkę straci je, pośrednik mówił przeciwnie. Ze firma ubezpieczeniowa nawet się o tym nie dowie. Jak to jest w końcu ?

zuuzkaa
 Wysłana - 19 luty 2010 07:25      [zgłoszenie naruszenia]

Na 100 % nie jestem pewna, ale wszędzie mi mówiono, że współwłaściciele tracą razem. Nawet jeżeli np. ta sistra cioteczna puknie na innym aucie to razem tracicie bo przecież zniżki nie dotycza danego auta tylko osoby. Ale może to od firm zależy?

Żyj tak abyś nie musiał wstydzić się swojego cienia....

Gosia_p
 Wysłana - 19 luty 2010 08:32      [zgłoszenie naruszenia]

a można wiedzieć ile Cię wyszło to ubezpieczenie?
oraz ile masz lat, bo to też istotne?
ja w zeszłym roku kupiłam pierwszy samochód i zarejestrowałam go na siebie, nie miałam żadnych zniżek i za oc wraz z pakietem NNW (kierowca + pasażerowie)+ ubezpieczenie psa zapłaciłam 640 zł za cały rok

iLight
świetlisty
 Wysłana - 19 luty 2010 08:54      [zgłoszenie naruszenia]

21 lat, pierwszy samochód - ok 1100 zł.
Auto jest wart około 2500zl, wiec dlatego trochę szkoda mi.
Chciałbym jeszcze zapytać, jakie są wady zamówienia ubezpieczenia w Internecie? Obliczyłem, ze w Axa wyjdzie mi trochę grosza mniej, ale niestety w mym mieście nie maja siedziby.

Zmieniony przez - iLight w dniu 2010-02-19 08:58:22

Gosia_p
 Wysłana - 19 luty 2010 09:07      [zgłoszenie naruszenia]

no to sporo
zobacz PW

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Ubezpeczenie OC.

Strony: 1 2

Warto przeczytać: ubezpieczenie???? | Darowizna czy przepisanie | Jaka jest dozwolona wysokość żywopłotu od strony sąsiada?? | napad z rabunkiem i narzędziem | Pożyczka dla stażysty? czy to mozliwe? | ziemia | kredyt, pomocy! | analiza dyskursu?? | Odnalezienie znajomej osoby | Tekst jednolity umowy sp. z o.o. | Umorzenie mandatu. | ceny paliw, znowu w gore? | Zakup samochodu | Allegro - towar niezgodny z opisem | kumpel ma problem. zajrzyj | Inwestycje ekologiczne | adek1987 | zarządzanie i inżynieria produkcji | cae | stosunek do dziewczyny | zaufanie | bea flora | zdrada | nie ufam | narty | channelchooser | pluskwy | pluskwa | pawellas | brak okresu | allegro | oszukany allegro | horodyńska | rob zombie living dead girl | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.