FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1765 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Ubezpieczenie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ubezpieczenie"   

swet98
 Wysłana - 7 wrzesień 2010 23:33        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Ucze się zaocznie a prace mam umowa zlecenie, więc z pracy nie dostane pieczątki. Skąd mam wziąc pieczątke by isc do lekarza? Mi moj szef z pracy mowil ze niby szkola piwnna mi dać, ale ja jakos tego nie widze. Moge isc na matki ksiązeczke? Mam 21 lat.

royals
 Wysłana - 8 wrzesień 2010 00:29      [zgłoszenie naruszenia]

szkoła powinna ale w praktyce tak zazwyczaj nie ma. czy na matki książeczkę możesz iść? tak jeśli jesteś wpisany do jej ubezpieczenia.

WSZYSTKO WYDAJE SIĘ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO

swet98
 Wysłana - 8 wrzesień 2010 01:52      [zgłoszenie naruszenia]

Jak sie dowiedziec czy na matki jestem? Bo ona sama chyba w koncu nie wie

royals
 Wysłana - 8 wrzesień 2010 09:53      [zgłoszenie naruszenia]

w książeczce ubezpieczeniowej mamy tzn książeczce na członków rodziny która zawsze jest wydawana z tytułu że ktoś racuje powinno pisać kto korzysta z jej ubezpieczenia. więc jeśli nie jesteś tam wpisany to nie możesz posługiwać się jej ubezpieczeniem.

Zmieniony przez - royals w dniu 2010-09-08 09:57:28

WSZYSTKO WYDAJE SIĘ TAKIE SAMO, A JEDNAK INNE JEST WSZYSTKO

zuoooo
 Wysłana - 8 wrzesień 2010 09:57      [zgłoszenie naruszenia]

swet, pracodawca powinien zapewnić Ci ubezpieczenie, jego to nic nie kosztuje, wzystko pobiera z Twojej wypłaty. jeżeli się uczysz to w szkole na początku jak sie zapisywalem zapewne pytali czy amsz ubezpieczenie, jak nie to oni by Cie ubezpieczyli ( oczywiscie bys musial zaplacic jakies grosze). w tej sytuacji radze przejsc sie do szkoly i powiedziec, że chcesz sie ubezpieczyć, a jak nie to do szefa niech Ci odciąga ubezpieczenie z wypłaty.

Demonologia skvrwysynu!

Znawca -

swet98
 Wysłana - 8 wrzesień 2010 10:21      [zgłoszenie naruszenia]

dzieki, łapcie sogi

INSOMNIA
 Wysłana - 8 wrzesień 2010 11:27      [zgłoszenie naruszenia]

szkoła powinna ale w praktyce tak zazwyczaj nie ma

Ludzie jeśli nie wiecie-przestańcie radzić.

Twoim tytułem ubezpieczenia jest "legitymacja studencka" do 26 roku jestes dopisany do ubezpieczenia rodziców-> czyli wszystko zostaje po "staremu" kiedy nie studiowałeś, po 26 roku życia jeśli nie pracujesz/nie masz innego tytułu ubezpieczenia możesz zgłosić na uczelni, że chcesz podlegać ubezpieczeniu w NFZ, wtedy zgłasza cię uczelnia.

Jeśli w tej chwili masz ukończone te 26 lat to obowiazek odprowadzania składek, w tym na ubezpieczenia społeczne ma twój zleceniodawca.

Jeśli masz poniżej 26 to dzwonisz do ZUSu i pytasz do kogo jesteś dopisany. W praktyce wystarcza iść z legitymacją studencką plus dowodem osobistym, ewentulanie ja sobie wyrobiłam karte europejską NFZ i wtedy to już łachy nikt mi nie robi, że mnie przyjmą.

Zmieniony przez - kle0_ w dniu 2010-09-08 11:29:16

p.picollo
 Wysłana - 8 wrzesień 2010 13:12      [zgłoszenie naruszenia]

kleo, dotyczy to również studiów zaocznych na uczelniach niepaństwowych?
W ubezpieczeniu jestem dopisany do ojca. Skończyłem szkole średnią i poszedlem na studia zaoczne. Czy trzeba dostarczać jakies dokumenty do ZUSu? Czy wszystko idzie automatycznie, i jeśli ucze sie dalej to jestem automatycznie ubezpieczony.

Zapraszam do zakupu artykułów z branży dziecięcej... Wózki, foteliki, krzesełka, akcesoria

woocash23
 Wysłana - 8 wrzesień 2010 20:26      [zgłoszenie naruszenia]

Jezeli studiujesz zaocznie i jesteś wpisany na ksiazeczce ojca to jestes ubezpieczony.
W przypadku korzystania z 'uslug' szpitalnych jako tytul ubezpieczenia musisz przedstawic ksiazeczke ubezpieczeniowa ojca albo taka karte jak ma KleO

Psychika czysta jak kryształ

INSOMNIA
 Wysłana - 8 wrzesień 2010 20:46      [zgłoszenie naruszenia]

Szczerze mówiąc to ja nie mam żadnej książeczki- nie wydaja u mnie w ZOZ (jedyna jaką posiadam to taka prlowska 0-18 ze szczepionkami itd. A do szpitala przynosiłam ostatni odcinek renty z ZUS`u.
Raczej problemów nie robią i przyjmują wszystkie możliwe dokumenty potwierdzające.

p.picollo
 Wysłana - 8 wrzesień 2010 21:13      [zgłoszenie naruszenia]

glupie pytanie, ale mojemu ojcowi emeryture przelewaja na konto i nie dostaje poczta żadnych odcinków z zusu. Czy wystarczy wydrukowane potwierdzenie przelewu?

Zapraszam do zakupu artykułów z branży dziecięcej... Wózki, foteliki, krzesełka, akcesoria

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Ubezpieczenie

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Staz | PSO- Plany Systematycznego Oszczędzania | Wadliwy sprzęt z allegro | Dowód osobisty | Dane ekonomiczne - gdzie wyszukac | Jak daleko przystanek od wyjazdu z posesji | Skan jakiegoś rachunku | Ostróda Reggae Festiwal ... | podatek z akcji | sady 24 godzinne | provident | jak zaczac z gielda? | Praca na miesiąc co z PITEM? | Jak liczyc doochód ??? | Tymczasowy dowód osobisty | Aukcje, a podatki i firma | Męski seks | celebrites | kaczor | sex gry dla par | jak przebudować drzwi w budynku | mystery | PAMIETNIK KRYŚKI | mokra | pewnego razu w rosji | playboy aneta zając | opowiadania erotyczne mlodsza siostra | garnitury | sex warszawa | fotki polskich amatorek | rudy lis showuptv | rudy lis łuków | rudy lis showup łuków | rudy lis showup łuków | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.