FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 12217 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Umowa kupna/sprzedaży działki ogrodowej 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Umowa kupna/sprzedaży działki ogrodowej"   

PiotrS
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 20:45        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Bardzo pilnie proszę o pomoc!!!!

Jutro czyli 14 września chcę sprzedać działkę ogrodową. Grunt należy do Ogólnopolskiego Związku Działkowców, ja jestem właścicielem domku letniskowego drzew i urządzeń na działce, czyli sprzedaje wszystko oprócz gruntu. Całą kwotę otrzymam od kupującego.
Zależy mi na sporządzeniu poprawnie brzmiącej umowy do tego typu tranzakcji.

Proszę pomóżcie !!

hallucyon
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 20:52      [zgłoszenie naruszenia]

Piotrze,

Nie sądzę, żebyś otrzymał tutaj taką pomoc. Nawet jeśli, ja nie przedstawiłbym do podpisania umowy kupna/sprzedaży sporządzonej przez anonimowego forumowicza.

Co więcej, wydaje mi się, że tego typu umowa wymaga podpisu obu stron w obecności notariusza. Jeśli tak jest, to notariusz sporządzi ją w odpowiednim brzmieniu.

Jeśli zaś nie masz pieniędzy na notariusza (choć to zwykle kupujący pokrywa jego koszta), udaj się Obywatelskiego Biura Porad Prawnym. Istnieją one przy wydziałach prawa w większych miastach akademickich. Tam możesz uzyskać nieodpłatną poradę prawną.

PiotrS
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 21:13      [zgłoszenie naruszenia]

A nie znasz ewentualnie jakiejś konkretnej strony, na której mógłbym porozmawiać z kimś przez internet a znającym się na tych sprawach ?!
Pytam bo właśnie na tym forum w miesiącu marcu był praktycznie mój problem opisywany !!

hallucyon
 Wysłana - 13 wrzesień 2006 22:10       [zgłoszenie naruszenia]

Osobiście z nich nie korzystałem ale...

[http://www.poradaprawna.pl/]
[forumprawne.org/]
oraz
[http://www.google.pl]

Do wielu numerów Gazety Prawnej są dołączone krążki kompaktowe z wzorami umów, itp. Zajrzyj w salonie prasowym do najnowszego numeru. Jeśli nic nie znajdziesz, poszukaj "straganiarzy", którzy handlują płytkami dołączonymi do gazet.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Umowa kupna/sprzedaży działki ogrodowej

Warto przeczytać: Prawo / referat proszę o pomoc | Norton Annual Renewal - problem z obciążeniem karty kredyt. | rejestracja działalności gospodarczej | Wypadek trzch samochodów | Nieoświetlony pojazd | Ekonomia - pytania | Sprawa o paserstwo | Zadanie z wymiany walut | Przewóz towarów chłodnią | metoda narzutu na koszty a metoda zysku docelowego | Pytanie o mandat | prawa autorskie na stronie | Jak pozbyć sie dziecka | Przekroczenie prędkości o 7 km/h. | Kredyt na działalność | kopiowanie filmiku yt | nietzsche | ewa | kastowe | komandor64 | kosuzule | puszczalska | czas spalania alkoholu | liveleak | groźby | pulsometr | zdradza | zdradziła | po jakim czasie można zrobić test na hiv | związek na odległość | politechnika rzeszowska | zyczenia na 18 | kolęda | Kawkaz | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.