FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7736 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Umowa kupna-sprzedaży garażu 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Umowa kupna-sprzedaży garażu"   

Publius
 Wysłana - 17 sierpień 2009 18:19        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam,
czym szczególnym charakteryzuje się umowa kupna-sprzedaży garażu? Wzór zwykłej umowy kupna-sprzedaży jest mi znany. Czy w przypadku garażu znajdują się tam jakieś ważne zapisy?

Byłbym wdzięczny za jakieś wskazówki, odesłanie do ustawy, ewentualnie wzór takiej umowy.

Dziękuję za zainteresowanie i pomoc!

Pozdrawiam serdecznie,
Publius Enigma
->
Moje wypowiedzi stanowią moją indywidualną ocenę sytuacji na rynku, etc.

PanMarcin
 Wysłana - 17 sierpień 2009 18:28      [zgłoszenie naruszenia]

zależy od stanu prawnego

co to za garaż? miejsce postojowe w garażu wielostanowiskowym w bloku? garaż stojący na czyjejś posesji? czy może jeszcze coś innego?

Specjalista -

Publius
 Wysłana - 17 sierpień 2009 18:39      [zgłoszenie naruszenia]

A przepraszam, nie zaznaczyłem.
Jest to jeden z wielu garażów, które stoją z daleka od bloków. Ziemia pod nim nie wchodzi w grę. Ziemią zarządza w tym przypadku Kompania Węglowa.

Wydaje mi się, że sprzedający w tym przypadku sprzedaje sam garaż, jako zabudowę oraz oczywiście prawo do użytkowania, ale chyba to już dzieje się automatycznie wraz z posiadaniem ;)
"Wydaje mi się", bo sam sprzedający nic nie wie, "on tylko płaci co miesiąc kwotę X zł" dla zarządcy gruntu.

Pozdrawiam serdecznie,
Publius Enigma
->

PanMarcin
 Wysłana - 17 sierpień 2009 18:42      [zgłoszenie naruszenia]

zapytaj go o podstawę posiadania/władania garażem, najlepiej żeby pokazał jakiś papier na to to wtedy będzie wiadomo co to jest

Specjalista -

Publius
 Wysłana - 17 sierpień 2009 19:10      [zgłoszenie naruszenia]

Wiesz co, on twierdzi, że nic nie ma i to jest bardzo prawdopodobne. Są to tereny przykopalniane, gdzie laaata temu ludzie pobudowali sobie garaże i płacą Kompanii za użytkowanie terenu. I co w tej sprawie mogę zrobić? Czy jeżeli spiszę umowę K-S i zapłacę 2% podatku od umów cywilno-prawnej, to czy będę legalnym użytkownikiem garażu?

Pozdrawiam serdecznie,
Publius Enigma
->

PanMarcin
 Wysłana - 19 sierpień 2009 23:11       [zgłoszenie naruszenia]

Nie znam stanu prawnego tego garażu ani warunków "użytkowania" go przez sprzedającego więc ci na to pytanie nie odpowiem. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej ustalić np. w tej Kompanii Węglowej na jakich zasadach korzysta się z tych garażów, żeby potem nie być zaskoczonym, no chyba, że ci nie szkoda tych kilkuset czy kilku tysięcy złotych, które zapłacisz za garaż.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Umowa kupna-sprzedaży garażu

Warto przeczytać: Telefon komorkowy Gwarancja :/ | Napaść na kumpla i... | Zwrot telefonu | Program do prowadzenia firmy. | Najkorzystniejsza pozyczka :) | Rozprawa | studia i urząd pracy | Zaświadczenie o dochodach z Urzędu Skarbowego. | Odszkodowanie | polubowanie/pobicie | Prawo telekomunikacyjne | Kto z was gra na gieldzie ?? | Telefon zepsuty nieuznana gwarancja :/ | allegro | problem z lekarzem.. | Co wybrać ? ;-) | Legnica | zakupy usa | trening dla początkujących | skorpion | lumia 620 | aga | bonobo | wredniutka_zmijka | dudowa pompki noznej | dracula prawdziwa historia | vredes | leczenie kanałowe | rocker | Maj-kel | bernardx | Maj kel | testy do policji | TheStifler | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.