FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1059 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Unikanie sprawiedlowosci 
[powiadom znajomego]    
Autor "Unikanie sprawiedlowosci"   

Czorny90
 Wysłana - 21 grudzień 2010 11:54        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam takie jedno pytanie. Załóżmy, że dostałem wyrok na rok odsiadki, wyrok jest prawomocny, w każdej chwili moga po mnie przyjechać. Uciekam zagranicę, wracam za 5 lat. Łapią mnie. Ide siedzieć na rok czy dostane więcej? Sprawa jest od nowa przeprowadzana czy jak to wygląda? Pytam czysto hipotetycznie.

mlkv
 Wysłana - 21 grudzień 2010 15:35      [zgłoszenie naruszenia]

Przerabiałem niedawno podobny problem.

1) W opisanym przypadku zastosowanie znajdzie art. 103 KK, w zależności od tego na jaką karę skazali ( +5 lat, do 5 lat, inna kara ) nie można wykonać kary wykonać po odpowiednio 30/15/10 latach od daty uprawomocnienia się wyroku.

2) Jeśli przed upływem wskazanego terminu Cię powiną, to idziesz na tyle na ile zostałeś skazany.

3) Nie znam ( czytaj - raczej nie istnieje ) przepisu dodatkowo penalizującego ucieczkę przed wymiarem sprawiedliwości. Sytuacja kiedy ktoś dostaje tzw. bilet i się nie zgłasza do ZK jest zresztą w PL nagminna.

4) Powyższe nie oznacza, że takie zachowanie pozostaje bez wpływu na całokształt sytuacji skazanego w przypadku, gdy go powiną przed tym terminem. Wielokrotnie w stosunkach pomiędzy skazanym a wymiarem sprawiedliwości ( np. warunkowe przedterminowe ) brane są pod uwagę różne czynniki, i długotrwała ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości z pewnością stanowi czynnik "na nie". Poza tym myślę ( ale niech się praktyk wypowie ) że taki klient ZK karnego np. może mieć określone problemy z dostaniem przepustki.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

Czorny90
 Wysłana - 21 grudzień 2010 15:55      [zgłoszenie naruszenia]

Ok, dzieki wielkie, sog. Czyli uciekam do Australii, wracam za 15 lat i mogę zyć tutaj spokojnie.

Jeszcze jedno pytanie. Ile może trwać "przyjazd" po skazanego od czasu uprawomocnienia się wyroku? Tydzień, miesiąc, dłużej?

mlkv
 Wysłana - 21 grudzień 2010 21:33      [zgłoszenie naruszenia]

1. Jeśli chodzi o pytania "gdzie s******lać"? - skowronki na dzielnicy śpiewają, że dobrymi adresami na dzień dzisiejszy są w takich przypadkach Szkocja, Anglia czy Holandia.

Australia znajduje się daleko, trzeba nabyć np. bilet lotniczy, same komplikacje.

Szkocja - wsiadasz w auto z kolegą, jedziesz, granic obecnie nie ma, nikt nie odróżnia pana Kowalskiego od pana Xyzglrssfra, na podrobionych na chama lewych papierach podobno wszystko wychodzi.

2. Co do dokładnej praktyki jak sytuacja będzie wyglądała w konkretnym przypadku nikt Ci nie powie. Raz tak, raz śmak. Mój kolega ostatnio miał 3 dni po dacie stawienia się w ZK wskazanej na bilecie wizytę celem doprowadzenia.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

mlkv
 Wysłana - 21 grudzień 2010 21:40     
 Usunięta przez mlkv za naruszenie Pkt4 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Ekspert -

Czorny90
 Wysłana - 22 grudzień 2010 08:29       [zgłoszenie naruszenia]

No z tą Australią to wiadomo o co chodziło, mogłem równie dobrze napisać Nepal
Ok dzieki Ci jeszcze raz.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Unikanie sprawiedlowosci

Warto przeczytać: Problem z "odcięciem prądu" | Działka=porada | Pytanie o allegro. | GBP czy PLN | Umowa telekomunikacyjna | PROWOKACJA policjantów [przykłady] | Firma a Wojsko | Środki Funduszu Pracy + działalność gospodarcza | FIRMA OCHRONIARSKA - jak zalozyc?? | Komornik | Pomóżcie zdać egzamin z ekonomiki budownictwa! | Mały dylemat?? | Forum i/lub kanal IRC traktujacy o GIELDZIE | paszport dla dziecka | fundusz emerytalny po raz enty | Delegacja zagranicza | baryła | podpis | nim | tool | polish celeb fakes | supermemo | levy88 | brat siostra | brat siostra sex | uszkodzony wyświetlacz w samsung s3 | robot man | Grażyna Holi | house of cards | Płaczący | agatka | bikini | skurcz w dupie | Artystyczne interpretacje powstań narodowych w literaturze i malarstwie | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.