FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1555 razy ¬

Informacje tutaj przedstawione są opiniami użytkowników i dają co najwyżej ogólną wiedzę o problemie. Nie mogą zastąpić profesjonalnej porady lekarskiej. Forum służy do wymiany poglądów i doświadczeń, w żadnym wypadku nie może być podstawą do samodiagnozy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie stanu zdrowia/przebiegu leczenia należy zwrócić się po poradę do lekarza. Tylko porada lekarska oparta na osobistym zbadaniu pacjenta, wywiadzie chorobowym i badaniach dodatkowych gwarantuje postępowanie bezpieczne, takie, które może dać pożądany efekt leczniczy.

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zdrowie
Upośledzenie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Upośledzenie"   

kemot2
 Wysłana - 23 kwiecień 2010 17:29        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Więc generalnie urodę mam sprzyjającą, niestety gorzej jest z tym co się dzieje w środku. Mam duże problemy z zapamiętywaniem. Książek nie czytam w ogole bo gdy się za nie zabierałem to bywało tak że będąc na 55 str nie pamiętałem co było na 54 czy 53. Mniej więcej jarzyłem o czym czytam tą książke, ale gdyby ktoś by zadał pytanie na podstawie tej książki na 90% bym nie odpowiedział. Tak samo jest z muzyką, często słucham truskullowych kawałków z rapu typu

to generalnie spiewana poezja , bardzo mnie taka muzyka imponuje, niestety mimo że w przeciągu roku spędziłem nad słuchaniu takiej muzyki około 400h, do tego często spedzałem po parenaście minut codziennie nad stronami z tekstem do tych piosenek to zapamiętałem 1-2 piosenki na tyle że moge je całe zarapować. Reszta to jakieś prześwity po 1-2 zdania.Ludzie normalni wystarczą ze przesłuchają jakiś kawałek bez czytania tekstu 10-15 razy i już potrafią zarecytować całość. Więc to kolejna oznaka że ze mną jest coś nie tak. Mam 20 lat i sedze w liceum, co prawda to prawda prawie w ogóle nie zaglądam do ksiązki, z zajęc pamiętam może 10% tego co usłyszałem. Jedynie coś na eng potrafię spamiętać gdy siedzimy i jakieś cwiczenia przerabiamy. Moja matka miała w 86 poważny wypadek, w ktorym miała wstrząs mózgu z utratą pamięci. Przez tydzien ją moj były ojciec trzymał w mieszkaniu bez udzielenia jej jakiej kol wiek pomocy. Od tamtego czasu ma zaniki pamięci, brak koncentracji i generalnie też jest lekko z deka otumaniona. Może jakiś uraz odziedziczyłem po niej? Gdzie z takim czymś się udać, może gdy faktycznie coś takiego u mnie wykryją dostanę jakieś papiery czy rentę ?Za młodu zawsze miałem jakieś tam dodatkowe lekcje z prywatnymi nauczycielami, ale jakiś specjalnych wyników mimo tak wielkiej edukacji nie miałem. Niestety od czasów 5klasy podstawówki już nie było na to środków, a mnie już kompletnie nie szło w szkole, mimo że dopiero wtedy mój umysł powinien zacząc tak doprawdy chłonąć.

Kiedyś miałem testy " 3 late temu " to wyszło że posiadam poziom 4 klasy podstawówki.

Zmieniony przez - kemot2 w dniu 2010-04-23 17:32:59

Meekhail
 Wysłana - 23 kwiecień 2010 17:47      [zgłoszenie naruszenia]

Piszesz poprawnie zarówno pod względem gramatycznym jak i ortograficznym, więc nie wiem czy faktycznie jesteś upośledzony. Może jesteś słuchowcem a nie wzrokowcem i stąd te trudności w zapamiętywaniu tekstu czytanego. Poza tym zawsze możesz ćwiczyć pamięć ucząc się fraszek Kochanowskiego na pamięć To naprawdę pomaga.

kemot2
 Wysłana - 23 kwiecień 2010 18:08      [zgłoszenie naruszenia]

Piszę poprawnie, ponieważ kiedyś byłem uzależniony od kompa i jedyne co robiłem to siedziałem przed MMORPG i gawędziłem na tym czacie. A Ci co walili orty, byli brani za dzieci. Zresztą ortografia wszędzie nam towarzyszy i trudno tego się nie nauczyć, mimo woli to zaczyna przychodzić. Ale nadal potrafię napisać słowo z błędem, mimo że 1000razy już je pisałem i napotykałem się że źle napisałem. Wzrokowcem, możliwe bo filmy jakoś w miarę pamiętam. W pracy też nie mam większych problemów, przykładowo sporo rzeczy na budownictwie się nauczyłem. Ale muszę coś robić fizycznie by to spamiętać, niestety w szkole tak kolorowo nie jest. Zresztą doprawdy sporo spędzam czasu z ludzmi i przez to moja skladnia tragiczna nie jest.
Dodatkowo sporo flirtuje przez różne komunikatory, więc na to nie było siły żebym się nie nauczył. Nawet żadnych regułek nie znam z ortografii, pamięciowo to zacząłem już pisać.
Mam mega problemy z matmą, a to powinna być moja domena, gdybym był wzrokowcem.

Zmieniony przez - kemot2 w dniu 2010-04-23 18:10:44

Maestr0
 Wysłana - 23 kwiecień 2010 18:49      [zgłoszenie naruszenia]

Neurolog i Psychiatra - tam szukaj pomocy.

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.
W. Allen

Specjalista -

Dreando
 Wysłana - 23 kwiecień 2010 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

Poradnia psychologiczna? Jakaś taka instytucja chyba jest i tam badają podatność ludzi na naukę itp.

"Takie widzi świata koło, jakie tępymi zakreśla oczy..."

INSOMNIA
 Wysłana - 23 kwiecień 2010 19:01      [zgłoszenie naruszenia]

Zdecydowanie nie jesteś upośledzony.

Mało zdolny - może, ale nie każdy musi być fizykiem jądrowym, neurochirurgiem czy prezesem korporacji.

kemot2
 Wysłana - 23 kwiecień 2010 19:45      [zgłoszenie naruszenia]

Neurolog i Psychiatra - tam szukaj pomocy. a czy to pokryje nfz? Iść chyba wpierw do rodzinne żeby dostać jakieś skierowanie,tak?
2ga sprawa jest taka, że szczególnie na przedmiotach ktore mnie nie interesują czyli Historia, Polski, najzwyczaniej na świecie patrzę na wykładowcę i zasypiam. Jest to LO zaoczne, tak więc więcej tutaj się wyklada niż notuje. Patrzę na osobę produkującą się i więcej się zmagam ze snem niż zapamiętywaniem tego co słyszę. Tak jak by mi się oczy męczyły, robił się coraz bardziej senny i gdyby nie to że tak nie wypada, to na tej ławce jestem zasnąć pare sekund. W Gimnazjum już tak miałem że gdy siedziałem z tyłu najzwyczaniej na swiecie zasypiałem
PS: Spie po 8h

Swamprage
 Wysłana - 23 kwiecień 2010 21:12      [zgłoszenie naruszenia]

Za [manipulowanie.blox.pl/2009/03/Rodzaje-inteligencji.html] :

"Płynie z tego dość ważny dla Ciebie wniosek - nabierz sporego dystansu do wszelkiego rodzaju testów. Nasze dzieci żyją w świecie, gdzie ludzie nagminnie są sprawdzani przez różnego rodzaju formularze, które roszczą sobie prawo do orzekania o ich inteligencji czy umiejętnościach. Jeżeli Twoje dziecko ograniczy się do nauki, jak rozwiązywać testy i pozwoli, by inni oceniali jego możliwości na podstawie wyników, to odda swoje uzdolnienia, dary i umiejętności w cudze ręce. Dziecko powinno samo, na swój własny użytek poznać swoje prawdziwe atuty i uzdolnienia, i z Twoją pomocą zająć się ich umacnianiem i rozwijaniem.

IQ, który przez wiele lat był jedynym miernikiem zdolności, został w ostatnich badaniach naukowych zakwestionowany jako zbyt ograniczony, by ogarnąć całą rozmaitość wybitnych uzdolnień i talentów. Profesor Howard Gardner, który spędził wiele lat na badaniu ludzkiego mózgu i jego wpływu na kształcenie, doszedł do
wniosku, że nie istnieje jedna inteligencja, ogarniająca wszystkie operacje umysłu i tym bardziej nie można jej zmierzyć za pomocą testów. Wyróżnił on wiele rodzajów inteligencji, rozszerzając tym samym pojęcie dziecięcego potencjału i wysuwając koncepcję różnorodności talentów. W oparciu o stworzony przez Gardnera
model, niektórzy badacze wyłonili jeszcze dodatkowe obszary uzdolnień. W tej chwili, we współczesnej literaturze psychologicznej, wymienia się następujące rodzaje inteligencji:

1. Inteligencja językowa - jest to nasza umiejętność czytania, pisania i porozumiewania się za pomocą słów. Umiejętność ta jest w wysokim stopniu rozwinięta u pisarzy, poetów i mówców. Wyraża się ona m.in. w bogatym słownictwie, w umiejętności budowania pięknych wypowiedzi i snuciu interesujących opowieści.

2. Inteligencja logiczno-matematyczna - to nasza umiejętność rozumowania i liczenia, rozumienie liczb
i zdolność logicznego myślenia. Najlepiej jest rozwinięta u naukowców, matematyków, prawników i sędziów.

3. Inteligencja muzyczna - to uczenie się przez słuchanie, świadomość różnorodności dźwięków, umiejętność ich rozpoznawania, odtwarzania i wykorzystywania w kompozycjach. Szczególnie rozwinięta u kompozytorów, dyrygentów i czołowych muzyków.

4. Inteligencja przestrzenno-wizualna - to ten rodzaj zdolności, którą wykorzystują architekci, rzeźbiarze, malarze, nawigatorzy i piloci, czy nawet pracownicy firmy transportowej, którzy muszą sprawnie załadować meble na ciężarówkę podczas przeprowadzki. Jest to uczenie się przez patrzenie, świadomość kształtów, umiejętność zagospodarowania przestrzeni.

5. Inteligencja kinestetyczna (motoryczna) - rozwinięta w dużym stopniu u sportowców, tancerzy, gimnastyków, a prawdopodobnie także u chirurgów czy mechaników precyzyjnych. To uczenie się poprzez ciało, rozwijanie umiejętności fizycznych, zdolność koordynacji i bezbłędnego wykonywania złożonych sekwencji ruchów.

6. Inteligencja interpersonalna - umiejętność nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi, szczególnie widoczna
u psychologów, handlowców, agentów ubezpieczeniowych, negocjatorów oraz osób, które motywują innych. Umiejętność nawiązywania kontaktu i przyjaznego obcowania z innymi osobami, zdolność wczuwania się w położenie innych (empatia).

7. Inteligencja intrapersonalna (introspektywna) - umiejętność wejrzenia w siebie, poznania siebie. Ten rodzaj inteligencji wiąże się u niektórych ludzi z wielką intuicją. Pozwala również sięgnąć do ogromnych zasobów informacji przechowywanych w naszej podświadomości. Zdolność postrzegania i kontrolowania własnych myśli, potrzeb oraz uczuć - umiejętność tę w stopniu doskonałym posiada np. mistrz zen.

Inteligencja inter- i intrapersonalna są często łączone i nazywane inteligencją emocjonalną.

8. Inteligencja przyrodnicza - umiejętność pracy i życia w zgodzie z naturą, poczucie harmonii ze światem przyrody i odpowiedzialności za utrzymanie równowagi ekologicznej.

9. Inteligencja naukowa - zdobywanie wiedzy o świecie, ciekawość, by dowiedzieć się więcej, wykorzystywanie eksperymentów w celu zbadania reguł rządzących wszechświatem.

10.Inteligencja filozoficzna - myślenie i zadawanie pytań dotyczących sensu życia, umiejętność myślenia na poziomie abstrakcyjnym.

11. Inteligencja moralna - umiejętność dostosowania się do zasad społecznych i religijnych, poczucie sprawiedliwości, kierowanie się etyką.

12.Inteligencja finansowa - umiejętność dysponowania własnymi środkami pieniężnymi i ich pomnażania, rozumienie zasady obiegu pieniądza w społeczeństwie."

Verrier89
Mo Cuishle
 Wysłana - 23 kwiecień 2010 22:38      [zgłoszenie naruszenia]

a co jesli mam kazdej po troche z tego co tam podales wyzej?

**4231424234124###

Maestr0
 Wysłana - 24 kwiecień 2010 00:46      [zgłoszenie naruszenia]

Tzn, że wg skali ilorazu inteligencji znajdujesz się na poziomie przeciętnym/ponadprzeciętnym IQ<140

Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.
W. Allen

Specjalista -

F0rest
 Wysłana - 24 kwiecień 2010 12:23      [zgłoszenie naruszenia]

Też widze siebie w kazdej 'dziedzinie' po trochu

''Roses are red. Violets are blue. Milk, eggs, coffee.'

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Upośledzenie

Strony: 1 2

Warto przeczytać: | | biodra | dni niepłodne | nauczyciele | sudafed | joanna mrotek | sandra lewandowska | sex torrent | torrent | jakie kechy powinien posiadac dobry przelozony | sałatka | prostytuki warszawa | Emmaer | tynkarz | zabawy z siostra | skojarzenia | kaszubski | makbet | yasminelle 28 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.