FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 801 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Uszkodzenie auta na drodze 
[powiadom znajomego]    
Autor "Uszkodzenie auta na drodze"   

elgoff
 Wysłana - 21 luty 2010 13:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

1. Jadę seryjnym autem po drodze (auto bez modyfikacji, ale nisko zawieszone, nawet niech będzie to jakieś Lambo), droga jest zaniedbana przez zarządcę, czyt. w zimie powstała koleina a na środku pasa garb z lodu, na którym auto się zawiesiło/zostało uszkodzone.
2. Jadę drogą, która jest w stanie rozsypki, wpadam np. w dziurę i urywam koło.

Czy w takich sytuacjach mogę wezwać policję i żądać odszkodowania od zarządcy drogi? Jaki wpływ na to ma oznakowanie?

o0o0o

dumad
 Wysłana - 21 luty 2010 14:07      [zgłoszenie naruszenia]

poprostu nie jeździj takim autem w polsce, nie opłaca sie dlatego żadko można spotkac takie maleństwa. na nic ten temat, polska jest cała w dziurach
gdyby to był inny kraj w którym jedziesz zadbaną drogą i raptem wpadasz w dziure (jedną na odcinku 40km) to już by było coś

Zmieniony przez - dumad w dniu 2010-02-21 14:09:26

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

elgoff
 Wysłana - 21 luty 2010 15:22      [zgłoszenie naruszenia]

Auto mam homologację, jest zarejestrowane - dlaczego miałbym nim nie jeździć? Czysto hipotetycznie

o0o0o

Desertdog
 Wysłana - 21 luty 2010 20:35      [zgłoszenie naruszenia]

w pierwszej sytuacji myślę, że nic nie zdziałasz. W 2 sytuacji dzwonisz po policję, na miejscu wypełniają papierki i występujesz o odszkodowanie. To tyle

Zmieniony przez - Desertdog w dniu 2010-02-21 20:39:38

"I'd rather be judged by twelve, than carried by six..."

cooltras
 Wysłana - 21 luty 2010 20:49      [zgłoszenie naruszenia]

W obu przypadkach możesz jak najbardziej wezwać policję (tylko miej zawsze na względzie,że przyjeżdża drogówka-jeśli pogoda jest fatalna to zanim obrobią wszystkie stłuczki i wypadki na mieście może minąć sporo czasu zanim przyjadą do ciebie).Zrobią opis uszkodzeń, może i fotki, mogą cię sprawdzić alkomatem oraz ustalą (przyrządy, zeznania ewentualnych świadków)czy nie przekroczyłeś przepisów, jechałeś prawidłowo itp.Potem wypiszą kwity i z tym udajesz się do zarządcy drogi (np spółdzielnia mieszkaniowa, GDDKiA, UM).

Zanim jednak ich wezwiesz zwróć uwagę na znaki w pobliżu miejsca zdarzenia.Jeśli są ostrzegawcze znaki (typu wyboje na drodze lub co coraz częściej się pojawia "Uszkodzona jezdnia") twoje szanse na odszkodowanie spadają i to znacznieTo jest niestety takich ich wybieg - zamiast się wziąć za naprawę postawią znak i w przypadku roszczeń, mają większą szansę na obronę

Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -

dumad
 Wysłana - 21 luty 2010 21:35      [zgłoszenie naruszenia]

cooltras SOG i ja sie dowiedziałem co i jak

oby więcej takich było na tym forum z taką wiedzą w głowie

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

evenement_
 Wysłana - 21 luty 2010 22:25       [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli płacisz AC to możesz domagać sie zwrotu kosztów pokrycia naprawy.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Uszkodzenie auta na drodze

Warto przeczytać: Problem z Rachunkowością i kolokwium które się zbliża | Pytanie paczka poczta polska zagnięcię | brak zawiadomienia o sprawie.. | Kupno Samochodu | Zwolnienie L4 w czasie urlopu | zwrot podatku | Badanie krwi. | Rozliczanie z US | Jazda kosiarką po alkoholu | Negowanie holokaustu <kara> | przewozenie tytoni do francji | Pobicie, doradzcie laikowi | Allegro - wysyłka bez potwierdzenia nadania | Legitymacja a kanary | przekwalifikowanie na dzialke budowlana | Zwolnienie z akcyzy | głośniki | misstauruss | pzu | bravo hgt | pawerty | mercedes | Dee-Jay | antidotumm | emka | emka88 | emka21 | fajna strona | iwonka_87 | biedronka | renika | renia | petardy | kodeina | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.