FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 13795 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zakup kontrolowany
Vectra C - jeździł ktoś? 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Vectra C - jeździł ktoś?"   

Neptas
 Wysłana - 21 luty 2011 07:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam,
Czy ktoś jeździ/jeździł takim czymś jak Vectra C 1,9CDTI najlepiej 150KM? Znajomi ten model sobie chwalą, ale wszyscy mieli do czynienia z benzyniakami, a opinie na stronach typu autocenrum wydają mi się mało miarodajne - np. to, że prawie 2 tonowy samochód z dieslem 150KM pali w mieście niecałe 8 litrów, a w trasie do 140km/h 4,8 ->
O typowych bolączkach tego konkretnego silnika czytałem już w internecie, raczej jest chwalony, ale chciałbym zasięgnąć rady kogoś kto użytkuje to na co dzień.

Specjalista -

xeo151
 Wysłana - 21 luty 2011 09:35      [zgłoszenie naruszenia]

Pali tak jak piszesz, a do 2 ton to jej jednak te prawie 400kg brakuje.

Choć życie ciąży psychika siada nie mogę się poddać to moja zasada...

Eminem - Love The Way You Lie ft. Rihanna
[http://www.youtube.com/watch?v=uelHwf8o7_U&feature=player_embedded]#!

Znawca -

Neptas
 Wysłana - 21 luty 2011 10:48      [zgłoszenie naruszenia]

O spalaniu diesla 1,9 w samochodzie tej wielkości mam pojęcie - do tej pory jeździłem AR 156 II 1,9JTD 140KM. Chodzi mi raczej o to jak ten konkretny silnik się spisuje z tym samochodzie, czy są z nim jakieś poważne problemy. Poza tym ogólnie chciałem zaczerpnąć opinii użytkowników na temat całego samochodu, nie tylko silnika

Specjalista -

esik
 Wysłana - 21 luty 2011 11:06      [zgłoszenie naruszenia]

Mieliśmy te silniki w Astrach i nic się z nimi nie działo nigdy. Tylko że były to auta max 6-7 letnie.
Jeśli chodzi o spalanie, to astry spalały przy cięzkich nogach przedstawicieli ok. 7 litrów w mieście, więc nie sądzę, że ta Vectra spali więcej jak 8
To są silniki o fajnej charakterystyce, więc nie trzeba tego męczyć, a jedzie
Skoro masz doświadczenie z dizlami, to naprawdę nie wiem co Cię dziwi w spalaniu poniżej 5 litrów na autostradzie

A opel jak to opel... Zawieszenie dobre, blacha też ok (stereotyp o oplach które gniją niż dawno powinien odejść do lamusa)... Lać i jeździć No chyba, że kupisz składanego z trzech, to wtedy nie psioczyć na Opla tylko na starszego lekarza z Niemiec (niepalącego)

Zmieniony przez - esik w dniu 2011-02-21 11:08:35

"Czytajcie Eulera, czytajcie go - jest mistrzem nas wszystkich."
- Pierre Simon de Laplace

Neptas
 Wysłana - 21 luty 2011 11:21      [zgłoszenie naruszenia]

Nie dziwi mnie takie spalanie, ale nigdy nie udało mi się takiego uzyskać Popracuję nad tym

W służbowym Oplu Combo mam 1,3 CDTI i powiem szczerze, że na prawdę daje radę, jeździ się nim fajnie. Bardzo podoba mi się charakterystyka tych silników, dlatego zwróciłem uwagę na 1,9 w Vectrze. Wiem, że są to w miarę nowoczesne silniki, kupując 8-9 letni samochód podejrzewam, że będzie miał ok 200kkm przebiegu - czy te diesle dają radę z takimi przebiegami, czy trzeba pchać pieniądze w remonty?

Specjalista -

esik
 Wysłana - 21 luty 2011 11:35      [zgłoszenie naruszenia]

Jak nie kupisz jakieś flotowego, który był katowany to nie powinno być biedy. Jeździłem takimi Astrami 1,9 po 200k+ to owszem, głośniej chodziły, ale nic się z nimi więcej nie działo. Chyba dwie sprężarki na 12 samochodów były wymieniane.

"Czytajcie Eulera, czytajcie go - jest mistrzem nas wszystkich."
- Pierre Simon de Laplace

alko1986
 Wysłana - 21 luty 2011 12:29      [zgłoszenie naruszenia]

Kumpel sobie kupil taki na taryfe. Narazie z 10 tys zrobil wiec nie duzo ale zadowolony generalnie jest. Spalanie mowi delikatnie ponad 7 w miescie.

Baybus
 Wysłana - 21 luty 2011 12:33      [zgłoszenie naruszenia]

Mam w rodzinie w Gts-ie tyle ze w benzynie, samóchod polecam, ale plastiki nie są przedniej jakości. Jeśli chodzi o silnik diesla to miałem styczność w Astrze i muszę przyznać, że ładnie się zbiera, nie wiem jak z trwałością.

Znawca -

Neptas
 Wysłana - 21 luty 2011 17:13      [zgłoszenie naruszenia]

A ma ktoś porównanie pomiędzy 1,9CDTI i 2,2TiD? Widzę, że ogłoszeń z 2,2 jest sporo więcej. Z tym silnikiem w ogóle nie mam żadnych doświadczeń. Seryjnie jest słabszy (125KM), ale po chipie na pewno da się z niego zrobić ponad 150KM które seryjnie ma 1,9.

Specjalista -

xeo151
 Wysłana - 21 luty 2011 18:30      [zgłoszenie naruszenia]

1.9 CDTI lepszy

Choć życie ciąży psychika siada nie mogę się poddać to moja zasada...

Eminem - Love The Way You Lie ft. Rihanna
[http://www.youtube.com/watch?v=uelHwf8o7_U&feature=player_embedded]#!

Znawca -

hulk997
 Wysłana - 21 luty 2011 19:48      [zgłoszenie naruszenia]

Nie 2.2 TiD a 2.2 DTI jeżeli mowimy o oplu.
W CDTI 150 KM nie ma opcji żeby zejśc vectrą poniżej 5 litrów. W astrze z ledwo da sie to zrobić.
W 1.9 cdti przy przebiegu pomiędzy 200k a 300k nastaw się na wymiane turbiny i dumasu (ponad 4000 zł w serwisie na zamiennikach). Do tego EGR się lubi zatkać. Silnik mega wrażliwy na hvjowe paliwo.
Plusy sa takie, że w porównaniu do np TDI VW pracuje niemal jak benzynka, ma nie do porównania lepszą kulturę pracy i fajniej oddaje moc. Spalanie podobne.
Wolałbym pomimo wszystko 2.2 dti na pompie. Jest wytrzymalszy i mozna lac gorsze paliwo.
Vectra C ogolnie fajna furka ale szukaj czegos w pełnej opcji bo dopiero wtedy srodek zaczyna jakos wyglądać. Fajny jest tez pakiet Irmscher.

Przeliczając koszty użytkowania cdti lepiej kupic 3.2 benzyne i zagazować. Nawet jak spali troche wiecej to zaoszczędzisz na naprawach tego delikatnego diesla.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 13 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Vectra C - jeździł ktoś?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Warto przeczytać: samochód do 6000 zł | MRCEDES ML 2001 270 CDI | BMW 5 E-34 prosze o opinie | Cło | peugeot 307 | Audio A6 C6 | Do 16 tys - ostateczne starcie by ever %-) | Ford Focus vs Peugeot 308 czy moze Auris?? | Auto dla mamy | To jest jakiś wałek?? | BMW 3 albo 5 rocznik okolo 1990 | Baaaardzo tani samochód - do 3000zł | BMW E-46 330D vs. A4 2.5TDI quattro | bmw tds e 39 | RODZINNY DO 6000 zl | Auto do 40 tys. | loura45 | abw | kicia188 | aussiebum | ziemniaki | ciekawostki | ryje banie | papież księga królowej saby | pojedynek | papież księga królowej saby | walka pijakow o 1000 złotych | wędkarstwo | praca maturalna | noworoczne postanowienia | ksiA .A ka | ANlA | izba | 2680 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.