FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1699 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Właściwa Strona Mocy - Propaganda w filmach i serialach SF 
[powiadom znajomego]    
Autor "Właściwa Strona Mocy - Propaganda w filmach i serialach SF"   

Daoloth
 Wysłana - 12 kwiecień 2005 15:16        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

A mysleliscie ze nie mozna?Zasadniczo produkcje SF dal telewizji i ina powstaja w oparciu o pomyslu marketingowcow i laikow ale jednak "niebezpieczne" pomysly sie zawsze wslizna. takz etaki post "na (aby na pewno) lajcie" :P

Na pierwszy ogien Gene Rodenberry tworca star treka.Linki tylko po angielsku ale powinniscie sobie poradzic...

[www.friesian.com/trek.htm],
[www.kyradesign.co.uk/kate/opinion/trek.html],
[www.stardestroyer.net/Empire/Essays/Trek-Marxism.html]
( moj faworyt he he ku chwale Imperium!)

Socjalizm to syf nieziemski

Daoloth
 Wysłana - 12 kwiecień 2005 15:21      [zgłoszenie naruszenia]

Do dupy jest ten serwer grrr... i bardoz prosze niehc ktos poprawi tytul posta...POwinno byxc bez tego wrednego "ą"

Dalsze linki...
[www.scifi.com/sfw/issue304/letters.html]
( tu poszukajcie naglowka "Trek as never advocated communism")
[www.philjohn.com/rev_tv/pjkdt_st2.html],

Daer
 Wysłana - 13 kwiecień 2005 14:48      [zgłoszenie naruszenia]

A Star Wars?

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -

Daoloth
 Wysłana - 13 kwiecień 2005 15:25      [zgłoszenie naruszenia]

Przeczytales?

Poczatkowo bylo tez i o SW ale serwer nie chcial przyjac.Star Wars jest zdecydowanie mniej propagandowe z podstawowej przyczyny: Gene Rodenberry wymyslil Star Trek jako serial ktorego osi acentralna bylby PROBLEMy a nie AKCJA ( jak w SW).Stad pierwszy pocalunek pomiedzy bialym facetem (Kirk)a czarna kobieta (Uhura) nastapil wlasnie w ST-TOS(the original series).Natoiat od The New Generation wplyw na scenariuszma paramount i cala banda debili z Hollywood stad traci to new age, komunizmem, i kretynizmem

Teraz nie mam czasu:
WWW.STARDESTROYER.NET i jak chcesz kliknij banner "i want you for the galactic empire" z Vaderem.Tma jest troch ciekawostek

Zasadniczo potem cos napisze a skrotem - GE - monarchia pruska
Republika - obecne USA, Fedracja Handlowa - tu ciekawe- opowiada sie za "kapitalizmem i wolnym handlem" a sa obrzydliwi i robia co innego niz mowia - no i sa sprzymiezeni z Sithami ....Lucas widac tez choruje na chorobe czerownych oczu....

Ale jakie szcescie ze ile by osob nie probowal oglupic za dziecka - ci dorosna i beda walczyc w slusznej sprawie!Ku chwale Imperium panowie!

:P

Daoloth
 Wysłana - 13 kwiecień 2005 15:28      [zgłoszenie naruszenia]

Jest inne ciekawe zrodlo Haldeman "Wieczna Wojna" raczej ksiazka niz komiks...szcerze powiem glupie to ale efektowne.Chetnie zrobilbym z teog film gdyby ktos mi dal szanse

Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 13 kwiecień 2005 20:24      [zgłoszenie naruszenia]

Haldeman to czub z ostrym PTSD po Wietnamie

Ale "Wieczna wojna" b.efektowan, też bym film polubił.

Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

_VEGITA_
 Wysłana - 16 kwiecień 2005 01:48      [zgłoszenie naruszenia]

Może nie SF, ale oglądałem dzisiaj "amerykańskiego ninję"
Po latach, gdy oglądam te stare, poczciwe filmy mojego dzieciństwa, jak Rocky, Rambo - przecieram oczy... - JEDNA WIELKA PROPAGANDA jak dla mnie na równi z tymi "na osobiste zlecenie" dyktatorów, w każdym bądz razie propagandowa walka USA z końca "zimnej wojny"(edit: i oczywiście Wietnam ) aż razi w oczy

Zmieniony przez - _VEGITA_ w dniu 2005-04-16 01:49:48

Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna(...)

Daoloth
 Wysłana - 21 maj 2005 01:47      [zgłoszenie naruszenia]

No i stało się! Jurek Łukasinski spierd**** mi słodkie wspomnienia z dzieciństwa...Sk*** tak przerobił II częśc SW że teraz to już nei wiadomo czy się płakac czy śmiać.....Palpatine jako maniak, Vader jako naćpany nastolatni ojciec.... I tylko Yoda jak zwykle się broni... Żałosne, żałosne, żałosne...!!!! Obejrzeć obejrże pewnie jeszce kiedyś ale trzeba byc totalnym kretynem żeby spieprzyć taki temat...Lucas najwidoczniej jest...
No i kolejny film w któym słyszymy sranie w banie o demokracji i takich tam a człowiek któy NARESZCIE zaprowadza porzadek w galktyce to szalony tyran....
No i jakim cudem budowana przez Tarkina 9 w tajemniccy przed imperatorem - ze wzgledów bezpieczństwa - palpatine wiedzial tylko ze cos takiego istnieje) Gwiazda Śmierci jest juz w 25% skończona?????????

Zakłamana wersja historii.Polityczna poprawnie kreskówka dla dzieciaków z mózgami przeżartymi colą i bigmacami...Arggggrrrrrrrrrhhhhh!!!

Helevorn
 Wysłana - 21 maj 2005 09:05      [zgłoszenie naruszenia]

To tylko film przeciez

Były moderator Polityki i Seksu

Daoloth
 Wysłana - 21 maj 2005 10:49      [zgłoszenie naruszenia]

WCALE NIE! Połowe dzieciństwa zniszczyli mi wyrodni rodzice! Drugą połowę pan Lucas niszcząc mojego bohatera z dziecieństwa.Jedynego bohatera!Jesteś niewspółczujący i okrutny! Zupełnie jak jakiś jedi :P

Ale tak na powaznie to z bólem musze stwierdzić zę z przyjemnej choć głupawej bajki o facetach z neonówkami Lucas zrobił film o obronie demokracji i innych zmyślonych bzdetów o których przez 5 filmó pokazywał że są do dupy i na słowo kazał wierzyć zę sa ok.... propaganda aż miło...bleeeee

"przysięgałem wierność republice i demokracji!" (obi-wan kenobi)

Zzz....
 Wysłana - 22 maj 2005 20:44      [zgłoszenie naruszenia]

A zemste szitów juz ktoś oglądał ?
P.S Nigdy nie przepadałem za SF ani GW.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Właściwa Strona Mocy - Propaganda w filmach i serialach SF

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Sąsiad, kwiatki na murze domu. | PIT-37, e-Deklaracje - wysłałem, ale co dalej? | Wybór OFE | Skreslenie z listy studentow | Lg Kg 800 - Nieuznana Reklamacja / Rzekome Zalanie | już raz odroczony mandat | Alkochol+Nieletni+Samochód | Płacenie alimentów pomiędzy studiami | Paszport, osoba nieletnia | Odzysk kasy za reklamowane buty | Skąd banki mają moje dane? | Komornik zajął rozliczenie podatkowe | pieczątka - czy mozna cos z nią zrobić? | zawarcie umowy przez osobę niepełnoletnią | System Boloński | Umowa bez daty. | weronika książkiewicz | sylwest | masa makowa | masa makova | cta | kamagra | koncert | trymer | mantalista | wiatrówka | shalala | showup tv podobne | caerki online podobne | caerki online podobne | sex camerki | fm gruop | walka o dominacje | gumez | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.