FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1753 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Własna firma - jak nie dac sie okraść w swoim kraju 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Własna firma - jak nie dac sie okraść w swoim kraju"   

Paszczak
 Wysłana - 20 grudzień 2012 18:45        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Jak w temacie, w marcu ruszam ze swoją działalnością i kombinuje jak to zrobić żeby nie płacic w polsce podatków? Mółbym płacić pod warunkiem ze za tysiak zusu przez 40 lat bede miał 3 tys emerturki przez 2-3 lata - ale jak wiemy w polsce to jest niemozliwe. Pod warunkiem ze za zdrowotne bede mogl sie leczyc - tez w polsce niemozliwe. Szczerze wole tymi pieniedzmi dupe podcierac niz placic podatki w polsce. Rolnikiem nie jestem pochodze z biednej rodziny wiec zero przywilejów.
Czy mógłbym założyć firme jednoosobowa np w anglii i tam placic podatki a pracowac u siebie w kraju? Jak to jest z kwota wolną od podatku? Interesuje mnie wszystko na temat legalnosci prowadzenia firmy w polsce ale zeby bylo to jak najtaniej. ZUS prawie tysiak jak i przez pierwsze 2 lata 400 mnie nawet nie interesuje tylko i wylacznie z tego wzgledu ze podcierajac tymi pieniedzmi dupe bede mial chociaz podtarta dupe a placac podatki nie bede mial doslownie nic. Bylem frajerem 8 lat robiac na swojego szefa wiec nie mam zamiaru byc przez nastepne 40 oddajac ciezko zarobiony hajsik nawet nie wiem komu. Nawet nie mam asfaltu na ulicy mimo ze 7 lat tankuje samochod a niby to na drogi akcyza idzie. Więc Panowie, są jakies kruczki i sztuczki zeby godnie prowadzic firme w naszej drugiej rumunii?

Giddens
 Wysłana - 20 grudzień 2012 19:07      [zgłoszenie naruszenia]

sa firmy ktore to ogarna za ciebie.

co do tego ze nie warto placic zdrowodnego etc. myslalem tak samo, burzyl sie, narzekale. do czasu w ktorym mialem wypadek. - bez tego ze skladki placone, obecnie mial bym fakture za leczenie, pobyt w szpitalach, a gdyby nie swiadczenia chorobowe/rehabilitacyjne nie mial bym nawet za co kupic papieru zeby tylek podetrzec...

Już podałem imię Janusz
A turysta to mój zawód

hepar
 Wysłana - 20 grudzień 2012 19:07      [zgłoszenie naruszenia]

Przez takich właśnie kombinatorów począwszy od władzy do szaraków jest i będzie w Polsce gówno jedno wielkie.

el - passo
 Wysłana - 20 grudzień 2012 21:03      [zgłoszenie naruszenia]

Podepne się pod tematu bo chodzi mi o coś podobnego.
Dużo słyszy się o ludziach/firmach prowadzących interesy na całym świecie a płacący mniejsze podatki poprzez zarejestrowanie firmy na Cyprze czy Luxemburgu.
Ostatnio nawet ten Francuski aktor Gérard Depardieu zameldował się w Belgi gdyż Francja chciała ściągnąć od niego 75% ciężko zarobionych pieniędzy. Chore, że ktoś kto dorobił się wiecej niż przeciętny człowiek musi oddać im 3/4 kasy. Ale to inny temat.

Jak to jest z tymi firmami za granicą? Czy każdy może założyć tam sobie firmę? Trzeba spełniać jakieś warunki? Czy właściciel/prezes firmy musi posiadać obywatelstwo danego kraju? Czy trzeba mieć jakieś ogromne obroty żeby móc korzystać z przywilejów innych państw?

Przez takich właśnie kombinatorów począwszy od władzy do szaraków jest i będzie w Polsce gówno jedno wielkie.

A co Ty człowieku myślisz? Ile w naszym kraju bankrutuje małych i średnich firm dających zatrudnienie wielu ludziom? Nikt nie przyłoży klientowy pistoletu do łba i nie każe kupić u danego sklepikarza paczki czipsów ale jeśli taki sklepikarz ma problem powinno mu się jakoś pomóc, dać odetchnąć a nie ciągnąć go za szyje. Nie zapłać w ZUSie 5zł to dostaniesz szereg pism i wezwań a z kolei złam rękę i usłysz 'w tym roku wyczerpaliśmy już limit gipsowania, zapraszamy za rok'. Paranoja ****a.
Podziwiam ludzi którzy potrafią dorobić się dużej kasy, legalnie a to czy pod szyldem polskim czy cypru? Sami sobie ukręcili bata.

Ja np głosuje na Korwina bo powiedział, że jak on dojdzie do władzy to wszystkich którzy teraz żądzą zamknie za kraty. Ten argument za mną przemawia, ma u mnie głos

Zmieniony przez - el - passo w dniu 2012-12-20 21:07:39

GB
 Wysłana - 20 grudzień 2012 21:29      [zgłoszenie naruszenia]

to że chcą mu zgarnąć 75% (Francja) jako przedstawicielowi najbogatszej klasy jest owszem chore, ale jeśli podatki są tak ustawione że każdy z góry na dół lepiej wyjdzie na kombinowaniu niż na ich płaceniu (u nas) jest nie tylko chore ale i na dodatek głupie.

Paszczak
 Wysłana - 20 grudzień 2012 22:14      [zgłoszenie naruszenia]

w polsce na start zanim cos zarobisz musisz bulic zus - w anglii np po 3 miesiacach dopiero rejestrujesz firme, jak ci nie idzie to rezygnujesz. Juz nie wspomne o podatkach... Masz 2 opcje - kombinacja albo bieda - co wybierasz?
polak u sibie w kraju jest ruc.hany w dupe na kazdym kroku. Kto sie jeszcze uczy lub ma start od starych niech nawet nic nie doradza.

Zmieniony przez - Paszczak w dniu 2012-12-20 22:16:27

MadMan047
 Wysłana - 20 grudzień 2012 22:25      [zgłoszenie naruszenia]

szczerze? dzięki takim kombinatorom przeciętny pracownik fizyczny jest w stanie w polsce zarobić to przyzwoite 2,5-3,5k na łape bez wykształcenia wyższego

Zmieniony przez - MadMan047 w dniu 2012-12-20 22:26:06

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

Paszczak
 Wysłana - 20 grudzień 2012 22:32      [zgłoszenie naruszenia]

A jak się ma kwota wolna od podatku w praktyce?

MadMan047
 Wysłana - 20 grudzień 2012 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

miner gdzieś wrzucał zestawienie i u nas jest 3k z drobnym hakiem

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

Paszczak
 Wysłana - 20 grudzień 2012 22:37      [zgłoszenie naruszenia]

rocznie?

z tego co sie orientowalem w anglii byloby to kilkadziesiat tys na plny

Zmieniony przez - Paszczak w dniu 2012-12-20 22:39:40

bambochaaa
 Wysłana - 20 grudzień 2012 23:12      [zgłoszenie naruszenia]

Zmieniony przez - bambochaaa w dniu 2012-12-20 23:17:24

"Mężczyźni są dla kobiet wesołym miasteczkiem z ubezpieczeniem na życie"

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Własna firma - jak nie dac sie okraść w swoim kraju

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Strona z przetargami | alimenty <H>E<L<P> | Jazda samochodem bez waznego przegladu. | rocznik 87....na kogo swoje glosy ? | "Antykatolicyzm" wazne!!! | O sytuacji na Białorusi z innego punktu widzenia | Konto Bankowe --> internet | Aparat pomocniczy organu wykonawczego | Made in China | Patent | Dofinansowanie UE na samochody | Co grozi za pobicie ? | Jakie mamy prawa? | Ceny paliwa | Rozp. działalności poza miejscem zamieszkania | Sopot festiwal | aplikacja komornicza | ponczochy | ponczoch | przedstawiciel handlowy | wwwshowuptvzmyslowasunia | agh | poznam chlopaka | skracanie napletka | napletek | caligula | alfa romeo 147 | klasyk polskiej motoryzacji | polacy | bejsbol wka | szale czaki | mariannap1101@wppl | obracanie filmA3w | WrA3A bta Maciej | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.