FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2579 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Własny biznes - podstawowe pytania 
[powiadom znajomego]    
Autor "Własny biznes - podstawowe pytania"   

INSOMNIA
 Wysłana - 6 grudzień 2009 12:12        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam,
na wstępie wybaczcie moja nieznajomość pewnych przepisów. Cos szukalem, ale wole sie jednak upewnic pytając m.in. Was.

Chce zalozyć "smal biznes" - szkołe korepetycji i mam w zwiazku z tym kilka pytan.
Szkoła wygladałaby tak, ze ja daje korepetycje w max 4 osobowych grupach.
szukalem o podatku i znalazlem cos takiego:
[http://www.podatki.biz/artykuly/18_143.htm]
Ilosc h w miesiacu bylaby mniejsza niz 48 wiec rozumiem, ze spokojnie moge z tego skorzystac (bardziej oplacalne niz 19% od dochodów). Czy da sie tak?

Jak to jest z kupnem czegos na taką dzialność?
Chodzi mi o rzeczy jak laptop, tablica, flamastry, stoliki.
Korepetycji udzielałbym w wynajetym pokoju wiec niejako bylaby to siedziba firmy . Czy da sie wtedy odliczyc koszt czynszu czy czesci rachunków od podatku?
Jak to jest pozniej np. z kupnem mieszkania na firme? Zakładam, ze stworzyłbym tam siedzibe (czyli normalne zwykle mieszkanie, ale w salonie daje od czasu do czasu korepetycje). Co by sie pozniej stało gybym zawiesił działanosc - chodzi mi o to czy nie bedzie zadnych problemow.
Czy jesli pracownikom (czyli sobie bo wiecej nie planuje) stworzylbym fundusz socjalny, w którym jest np. jedzenie to tez moge to odliczyc od podatku?
Co z ZUSem... pracuje na 4/5 etatu (od marca najprawdopodobniej na cały etat) w firmie i płacą tam na mnie normalny ZUS - mam umowe o prace na chwile obecna na okres probny, pozniej na czas nieokreslony. Musze cos placic? Wiem, ze musze placic zdrowotne ... cos koło 220zl, tak?

W sumie na chwile obecną to bedzie tyle... jak cos mi sie jeszcze przypomni to dopisze. Fajnie by bylo jakby ktos wstawil tez jakies linki gdzie kilka tych punktów byloby wytłumaczone. Z góry dzieki

EDIT:
i moze da sie dostac jakies dofinansowania z UE?

Zmieniony przez - Kuba_SnK w dniu 2009-12-06 12:26:04

anc_kozak
 Wysłana - 6 grudzień 2009 12:40      [zgłoszenie naruszenia]

Ee no jak sobie wezmiesz karte podatkowa to nie ma żadnego wplywu na podatek to co sobie tam kupisz

Jednak z literalnego brzmienia przepisu można wywnioskować, że nie będziesz mógł się opodatkowac karta, bo tam jest napisane " z uczniem" a Ty bedziesz to robil z grupa

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

prezes85
 Wysłana - 6 grudzień 2009 12:46      [zgłoszenie naruszenia]

moze da sie dostac jakies dofinansowania z UE?

da sie ale sie ***ac z tym trza pare lat

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

INSOMNIA
 Wysłana - 6 grudzień 2009 15:21      [zgłoszenie naruszenia]

anc, czyli nie da sie wziac czegos na firme i odliczyc od podatku?
w sensie ze np. za 2010 wyszlo mi, ze zaplacilem podatku 5000zł ... kupilem rzeczy za 2000zł ... to mi cos zwracaja. Do tej pory myslalem, ze tak to dziala.

no z UE to zdaje sobie sprawe, ze nie odbywa sie to szybko, ale dobrze wiedziec, ze jest taka opcja.

Musze sie dokladnie podowiadywac co i jak... zeby jakis biznes plan napisac (jakis mam zakladajac 19% podatek od dochodu i 220zł zdrowotnego)

I dalej nei wiem jak z ZUSem... jak zatrudniony jestem na 4/5 to nic nie place? I jak z na cały etat

dzieki

Zmieniony przez - Kuba_SnK w dniu 2009-12-06 15:22:29

anc_kozak
 Wysłana - 6 grudzień 2009 15:42      [zgłoszenie naruszenia]

No to jak masz te 19% to to jest co innego niz Karta, ktora jest forma ryczaltowa

Jak wyciagasz z tego wiecej niz minimalna to tylko NFZ jak dobrze pamietam

Pomóż zwierzakom !

Ekspert -

elgoff
 Wysłana - 6 grudzień 2009 15:46      [zgłoszenie naruszenia]

Możesz sobie odliczać jedynie podatek VAT - o ile jesteś vatowcem, co przy takich usługach raczej nie będzie zbyt korzystne.

o0o0o

anc_kozak
 Wysłana - 6 grudzień 2009 16:43      [zgłoszenie naruszenia]

nie może sobie odliczyć bo nie swiadczy uslug opodatkowanych

Pomóż zwierzakom !

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 6 grudzień 2009 16:59      [zgłoszenie naruszenia]

ok, czyli jedno juz wiem... nie moge odliczac sobie tak rzeczy. W sumie nie byłoby tego duzo bo tablica + stolik do 500zł sie zmieszcze, ale zawsze cos by bylo

z ZUSem dalej na 100% nei wiem ... mozesz anc napisac "tak, nie placisz nic ZUSu skoro jestes zatrudniony w innej firmie" lub "placisz czesc/calosc" ?

Widze tutaj aktualne stawki:
[http://www.podatki.egospodarka.pl/36825,Karta-podatkowa-stawki-2009,1,65,1.html]

czyli jesli tu jest tak:
"Za udzielanie lekcji na godziny uważa się pomoc w nauce, polegającą głównie na odrabianiu (przygotowaniu) z uczniem zadanych lekcji."

czyli jesli mam takie przypadki:
1. mam grupe i rozwiazuje z nimi zadania to co wtedy? Wg 19% podatku mam sie rozliczac?
2. mam 1 ucznia, ale przygotowuje go do matury - czyli nie odrabiam z nim zadanych lekcji tylko cos innego, co wtedy?

kwestia jest do ustalenia co sie dzieje jak mam grupe, a nie jedna osobe

i dzieki za odpowiedzi

elgoff
 Wysłana - 6 grudzień 2009 17:05      [zgłoszenie naruszenia]

anc_kozak: usługi szkoleniowe - 0%, tak?

o0o0o

yazir
 Wysłana - 6 grudzień 2009 21:25      [zgłoszenie naruszenia]

A nie myślałeś o założeniu działalności w czymś w stylu inkubatorów przedsiębiorczości? [inkubatory.pl/]
200zł miesięcznie taka przyjemność kosztuje.

Co AIP zrobi dla Twojej firmy?
Użyczymy Ci osobowości prawnej dzięki temu działając w AIP nie musisz rejestrować własnej działalności gospodarczej.
Prowadzimy księgowość Twojej firmy.
Tworzymy umowy, udzielamy porad prawnych.
Pomagamy w wyszukiwaniu funduszy na Twoje przyszłe inwestycje.
Organizujemy szkolenia, byś mógł efektywnie zarządzać swoją firmą.
Wspieramy w reklamie i promocji.
Nad rozwojem Twojej firmy czuwa sztab ekspertów.
Wszystko co zarobisz trafia na twoje konto bankowe.

Dodatkowo :
podnosimy wiarygodność Twojej firmy na rynku.
dajemy dostęp do usług zarezerwowanych dla firm o bardzo dużych obrotach finansowych.
zapewniamy większe bezpieczeństwo Twoich transakcji.

Zmieniony przez - yazir w dniu 2009-12-06 21:27:15

anc_kozak
 Wysłana - 6 grudzień 2009 21:57      [zgłoszenie naruszenia]

elgoff nie, jakby było 0% to by była czynnosc opodatkowana

Załącznik nr 4 do Ustawy o VAT - Usługi zwolnione

7. ex 80 Usługi w zakresie edukacji

Pomóż zwierzakom !

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Własny biznes - podstawowe pytania

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Co grozi za.. [pilnie potrzebuje pomocy] | Gwałt, co dalej ? | kupiłam samochód a sprzedawca chce jeszcze kasy za koła | zadoscuczynienie | Przepisanie nieruchomości na dziecko... | Kupno auta - wady ukryte | Jaka lokata? | analiza SWOT | legitymacja szkolna | Pomoc finansowa... | mandat za powiedzienie slowa "kur..." w miesjscu publicznym | Kopia protokołu przesłuchania | bank dla nastolatka | Sprawa o alimenty | Zakłócanie porządku - muzyka | Zycie z odsetek | opowiadania erotyczne dziadek wnuczka | amatorskie sex filmy polakow | opowiadania erotyczne malolaty | ssc | 42 razy | OPOWIADANIA nastolatki | shadowline | panna z dziećmi | ryzyko | planowana wpadka | sabotaż prezerwatyw | przebjane prezerwatyw | jak uszkodzć prezerwatywe | torował | ewa sonnet ines cudna | iza | wasze nudesy | opowiadanie zdrada | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.