FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 925 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Własny sklep internetowy 
[powiadom znajomego]    
Autor "Własny sklep internetowy"   

doska88
 Wysłana - 20 luty 2008 15:35        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam

Ostatnio pochłonęło mnie szycie torebek i portmonetek. Stwierdziłam, że sprzedawanie ich w internecie byłoby niezłym pomyslem i moze przyniesc niewieli zysk. Oczywiście moglabym to robić na allegro ale marzy mi się strona z własnymi produktami. Myslalam o zalozeniu sklepu internetowego ale tu zaczynaja sie schody. Czy w takim razie musze rejestrowac dzialalnosc i odprowadzac podatek nawet jesli zarobilabym miesiecznie kilkanascie albo kilkadziesiat zlotych? Jestem studentka, nigdzie nie pracuję wiec nie mam nawet NIP-u i jestem kompletnie zielona.

Moze orientuje się ktoś jakie sa wymogi prawne i ewentualne oplaty przy prowadzeniu niewielkiego sklepu internetowego, a nawet bardziej galeri autorskiej na ktorej mozna cos kupic.

Bede wdzieczna za konstruktywne odpowiedzi :)

Tyfus2008
 Wysłana - 20 luty 2008 18:36      [zgłoszenie naruszenia]

Witam!!!
Nie zakładaj żadnej firmy bo czeka Cie płacenie Zusu, na początek małego ale zawsze.
Sprzedawaj sobie na Allegro swoje produkty i na początek zobacz czy idzie na tym zarobić, jak sie da to dopiero możesz zacząć sie martwić o firme.

Na allegro można dorobić naprawde ładny grosik, ale trzeba uważać żeby nie przesadzić bo skrbówka może ścignąć.

Ale jak będziesz miała właśnie taki problem (skarbówka) to znaczy, że czas zalegalizować działalność.

Na początku pomyśl co sprzedawać i czy wogóle ktoś kupi twoje towary a potem jak już będziesz miała rozeznanie co idzie a co nie, wtedy pomyśl o firmie.

impossible is nothing

Vivan
 Wysłana - 20 luty 2008 19:53      [zgłoszenie naruszenia]

j.w. nie działaj w celu rejestracji działalności. Mysle, że nawet jak zacznie się to kręcić na allegro, tzn jakiś niewieki grosz z tego Ci wpadnie,to nie masz co się martwić legalizowaniem tego typu działalności, no chyba, że z czasem stanie się to dla Ciebie jedno z głównych żródeł dochodów, to wtedy legalizacja jak najbardziej.

Pierdu i nas nie ma

doska88
 Wysłana - 20 luty 2008 21:02      [zgłoszenie naruszenia]

Konkretniej chodzilo mi o uzyskanie odpowiedzi na pytanie czy jesli zalozylabym sobie sklep internetowy i sprzedawala na nim produkty (niewielka ilość w skali miesiaca czy nawet kilku miesiecy) i nie zalegalizowala firmy to czy groza mi jakies konsekwencje prawne?

Tak mi na tym zalezy bo wydaje mi sie ze wlasny sklep lepiej sie prezentuje i w jakis sposob jest sie bardziej rozpoznawalnym niz zwykla sprzedaz na Allegro.

Co do rynku zbytu nie zalezy mi na kokosach a obecnie panuje moda na recznie szyta odzież i galanterie wiec z tym nie powinno byc problemu.

Zmieniony przez - doska88 w dniu 2008-02-20 21:04:49

PanMarcin
 Wysłana - 20 luty 2008 21:23      [zgłoszenie naruszenia]

Moja siostra sprzedaje torebki m.in. w necie, ma swoją strone internetową, sprzedaje też na allegro ale z tego jest bardzo mały zarobek. Od jakiegoś czasu współpracuje ze sklepami i dzięki temu idzie jej lepiej bo bez tego to jej na zus nie wystarczało. Kase na rozpoczęcie działalnosci dostała z urzedu pracy.

Ja bym ci radził jak poprzednicy, najpierw sprobuj cos sprzedac bez zakładania działanlosci a jak ci bedzie jakos szło to dopiero bierz sie za działanosc bo wszelkie daniny publ. cie zjedzą.

Specjalista -

shiroo
 Wysłana - 21 luty 2008 03:12       [zgłoszenie naruszenia]

musisz zarejestrować działalność , bez tego nawet nie zareklamujesz się w takich portalach jak PKT czy PF . w razie problemów ze skarbówką sprawa nie wyglądała by tak kolorowo bo grozi grzywna do 5tyś i karny podatek 75%

Zmieniony przez - shiroo w dniu 2008-02-21 08:51:01

praca zabija wolny czas:(

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Własny sklep internetowy

Warto przeczytać: | | niniewska ela | niniewska-ela | niniewska | słowiańska | lantra | calvin klein man | polak | KSM | wycieczka | dragons den | podpierak | grawer | rozqurwiciel | AdolfiQ | nudist | rkr | pomysA, na zmiane | japonki | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.