FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 80380 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Moda i Uroda
Włosy - poradnik 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Włosy - poradnik"   
 
vogue
 Wysłana - 2 listopad 2005 19:22      [zgłoszenie naruszenia]teraz ustosunkuje sie do tego wyzej (artykuly zebrane z internetu)
kiedys farbowalam wlosy szamponetkami palette - strasznie zniszczyly mi wlosy,a rudy kolor wlosow mam do dzis...(odrosty mam w tym wlasnie kolorze,chociaz to nie jest moj naturalny kolor)- byc moze saszetki innych firm nie maja takiego wplywu na wlosy,te palette zdecydowanie odradzam
jesli chodzi o farby naturalne - na moich wlosach wychodzily zawsze kilka tonow jasniejsze,musialam kupowac ciemniejsze odcienie

teraz uzywam farb L'Oreala-jestem z nich bardzo zadowolona z tego co wiem produkty garnier tez sa niczego sobie

ale jesli masz ladne naturalne wlosy, nie farbuj ich, nie warto!!
_______________________________
 
.

Specjalista -
 
vogue
 Wysłana - 2 listopad 2005 19:25      [zgłoszenie naruszenia]a teraz cos o kreconych wlosach

Co zrobić jak natura poskąpiła nam pięknych, bujnych "sprężynek" na głowie? Na szczęście z pomocą może nam przyjść chemia i jej najnowsze osiągnięcia w dziedzinie płynów do trwałej.

W dzisiejszych czasach trwała ondulacja nie jest tylko modą, jest czymś więcej - trendem i nurtem w potrzebie kreowania wizerunku nowoczesnej kobiety. Dzisiejsze płyny do trwałej ondulacji, dają nieograniczone możliwości w tworzeniu indywidualnych, oryginalnych kształtów i perfekcyjnego ułożenia fryzury dla podkreślenia urody i rysów twarzy.

Na szczęście jest ona zabiegiem dużo łagodniejszym i precyzyjniejszym niż ta nieszczęsna trwała za czasów naszych babć czy mam, gdzie kojarzyła się ona jedynie z przesuszonym "barankiem" na głowie. Z jej pomocą praktycznie każdy może cieszyć się burzą loków albo jedynie optycznie zwiększyć objętość włosów, czy skrócić modelowanie fryzury do niezbędnego minimum. Ważny jest jednak indywidualny dobór preparatu w zależności od kondycji i właściwości włosów.

Na czym polega dokładnie trwała?

Każdy włos jest zbudowany z cząsteczek proteinowych, które są połączone wiązaniami dwusiarczkowymi. Jego trzon składa się z wielu takich wiązań, których to właśnie ułożenie decyduje o tym czy nasz włos jest kręcony, czy też prosty. We włosach prostych cząsteczki proteinowe i łańcuchy układają się równolegle, natomiast w kręconych pod kątem prostym do trzonu. I pod wpływem związków chemicznych zawartych w płynie do trwałej ondulacji właśnie te wiązania dwusiarczkowe pękają i na ich miejsce formują się nowe, którym to kształt nadają wałki.

Technicznie każda trwała przebiega trzystopniowo:
Etap pierwszy to nawinięcie włosów na wałki. Końcówki zawsze zabezpiecza się kawałkami papieru albo fizeliny. Tak nawinięte włosy, zwilża się bardzo dokładnie płynem ondulacyjnym. Może mieć on charakter zasadowy bądź kwaśny. Różnica polega na tym, że pod wpływem zasadowego pH (pH 9 lub większe) następuje spęcznienie włosów i wniknięcie składników samego rdzenia włosa. Natomiast w trwałej kwaśnej, (pH 6-7, czyli zbliżone do naturalnego) proces wnikania tych składników odbywa się bez konieczności spęcznienia włosów. W jednym i drugim przypadku następuje rozerwanie i formowanie nowych wiązań dwusiarczkowych.

W drugim etapie spłukuje się z włosów płyn ondulacyjny strumieniem wody. W niektórych gabinetach nakłada się również na tym etapie skoncentrowany roztwór substancji odżywczych. Wnikają one wtedy znacznie głębiej niż podczas zwykłego mycia czy nałożenia odżywki.

Etap trzeci polega na neutralizacji resztek płynu do trwałej i na ostatecznej odbudowie struktury włosa. Do tego służy płyn utrwalający. Zakończeniem zabiegu jest zazwyczaj nałożenie na włosy odżywki.


Która lepsza? Kwaśna, alkaliczna, termiczna...

Alkaliczna trwała zdecydowanie najlepiej sprawdza się na zdrowych, nierozjaśnianych włosach. Panie, które mogą cieszyć się takimi włosami na pewno docenią jej długotrwały efekt, utrzymujący się nawet do 10 miesięcy. Aktywnym składnikiem preparatów alkalicznych są sole amonowe kwasu tioglikolowego.

Kwaśna trwała, jak już wcześniej wspomniałam, ma pH zbliżone do neutralnego. Jej aktywny związek kwas monotioglikolowy jest mniej agresywny i nadaje się do wszystkich rodzajów włosów, również tych cienkich i delikatnych. Minusem jest jedynie jego krótkotrwały efekt, utrzymujący się maksimum do trzech miesięcy. Poza tym nadaje on włosom dużo delikatniejszy skręt. Ale wydaje mi się, że jest to raczej jego zaleta ze względu na naturalny wygląd włosów.

Oprócz tych podstawowych podziałów wyróżnić można trwałe dwufazowe, które są idealne przy odrostach. Wówczas nakłada się na nie środek silniejszy, a na resztę włosów płyn dużo delikatniejszy. Dzięki czemu możemy się cieszyć dłużej lokami w nienagannym stanie.

Niektóre salony proponują również trwała termiczną lub laserową. Działanie preparatów są wówczas aktywowane przez ciepło albo laser. Raczej nie ma to wpływu na jakość skrętu. Oszczędzamy jedynie czas spędzony w salonie.

Firmy fryzjerskie prześcigają się w innowacjach mających na celu zredukowanie do minimum szkodliwości składników przy jednoczesnym poprawieniu jakości i trwałości skrętu. Tradycyjne związki zastępowane są delikatniejszymi aminokwasami (firma Ce Ce) lub wzbogaca się płyny kwasami owocowymi (L'oreal), keratyną czy argininą (Wella, L'oreal). Dzięki temu można poddać trwałej ondulacji nawet dość zniszczone włosy.

Na polskim rynku fryzjerskim, bardzo ciekawy kilkustopniowy program regeneracyjny przygotowujący włosy do zabiegu trwałej ma L'anza. Włosy są najpierw myte szamponem głęboko oczyszczającym, który usuwa pozostałości środków do stylingu oraz mineralne osady i chlor zawarty w wodzie. Następnie dla poprawienia skrętu i pięknego połysku stosuje się Wzmacniacz keratynowy z dużym stężeniem białek i enzymów lub tak zwany Rekonstruktor (na włosy silnie zniszczone), czyli specjalną odżywkę o właściwościach regenerująco-nawilżających. Na koniec spłukuje się włosy specjalną kwaśną płukanką.

W salonach Joico włosy są na początku również oczyszczane. Następnie nakłada się preparat o niskim pH i preparat o nazwie K-Pak, w którego skład wchodzi keratynowy kompleks wzmacniający, wnikający w warstwę korową włosa. Końcowym etapem jest ponowne zakwaszenie i nawilżenie odżywką z panthenolem.

Jeżeli naszym głównym zamiarem jest jedynie podniesienie włosów u nasady i bardzo naturalny delikatny skręt włosów to polecam preparat Headlines z salonów Welli. Jest to bardzo łagodny preparat, który wprowadza do wnętrza włosa tak zwany depozyt keratynowy. Dzięki czemu wzmacnia strukturę włosa i jego sprężystość. Po zabiegu włosy są puszyste, mniej się przetłuszczają. Specjalną odmianę tego preparatu przeznaczono do włosów krótkich i półdługich. Fryzura utrzymuje się około 6-8 tygodni i nie ma problemu z odrostami, bo po tym czasie włosy samoistnie prostują się.

Kształt fryzury

To, czy wynikiem naszych starań nie będzie rozczarowanie, zależy od bardzo wielu czynników. Wiadomo już, że włosy silne, zdrowe, przetłuszczające się są znacznie mniej podatne na działanie czynników ondulujących niż włosy już kiedyś ondulowane czy farbowane, dlatego wymagają zastosowania silniejszego preparatu. Przy włosach uszkodzonych należy zastosować preparat słabszy i łagodniejszy (więcej substancji ochronnych), należy również skrócić czas działania - zamiast 20-30 minut tylko 10-15 minut. Nieprzestrzeganie tych zasad grozi poważnym uszkodzeniem włosów.

Oprócz dobrania najodpowiedniejszego preparatu oraz czasu, bardzo ważny jest rodzaj wałków i sposób nawinięcia na nie włosów. Jeszcze do niedawna stosowano w gabinetach wałki drewniane. Ich główna wadą było chłonięcie płynu do trwałej, gdzie stare i nowe preparaty mieszały się i dochodziło do różnych dziwnych reakcji na włosach. Na szczęście dzisiaj fryzjerzy mają do dyspozycji cały arsenał nowoczesnych wałków, spiralek, papilotów. Są one najczęściej plastikowe, czyli niewsiąkliwe. Dodatkowo często są elastyczne i miękkie oraz mają zapinki zapobiegające mechanicznemu uszkodzeniu włosów.

Decydując się na trwałą ondulację każda z nas powinna mieć dokładne wyobrażenie końcowego efektu. Generalnie obowiązuje zasada, że im wałki cieńsze tym więcej drobnych loczków. A przecież nie zawsze zależy nam na takim właśnie efekcie. Dlatego należy bardzo dokładnie wyjaśnić fryzjerowi, o jaki typ skrętu nam chodzi, jak się mają układać włosy. Najlepiej jest pokazać konkretną fryzurę na zdjęciu. Od tego zależy, jakich wałków fryzjer użyje oraz w jaki sposób nawinie włosy. I tak na przykład naturalnie wyglądające pukle powstaną, jeśli wałki będą się rozchodziły promieniście od czubka głowy. Efektowne sprężynki osiągniemy jak długie włosy nawinie się na specjalne pałeczki. Nieregularny skręt i delikatne fale otrzymamy przy papilotach. Musimy również wiedzieć, że nie zawsze do osiągnięcia konkretnego efektu konieczna jest trwała na całej głowie. Czasami wystarczy poddać jej działaniu jedynie niektóre wybrane partie włosów. Zwiększymy w ten sposób objętość fryzury, dodamy jej życia.

I moja jeszcze jedna uwaga. Nie upierajmy się na siłę przy danej fryzurze, jeśli doświadczony fryzjer stwierdzi, że wymarzona fryzura jest nie do wykonania na naszych włosach ze względu na ich długość czy kondycję.

_______________________________
 
.

Specjalista -
 
vogue
 Wysłana - 2 listopad 2005 19:28      [zgłoszenie naruszenia]Przedłużenie trwałości trwałej

* Ze świeżo skręconymi włosami musimy postępować niezwykle ostrożnie. Dobrze jest odczekać dwa trzy dni, aż skręt się utrwali i dopiero poddawać je innym zabiegom typu mycie czy malowanie. Również unikajmy w tym czasie szczotki do włosów, wałków, lokówki czy suszenia suszarką. Loki mogą stracić błyskawicznie swoją sprężystość.
* Dobrze jest również po zabiegu i mniej więcej, co cztery tygodnie podcinać końcówki włosów. Dzięki czemu rozdwajające się końcówki nie będą tworzyć niezbyt ładnego efektu "sianka".
* Skręcone trwałą włosy powinno się delikatnie czesać grzebieniem o szerokim rozstawie zębów.
* Naturalny efekt loczków osiągnie się rozdzielając jeszcze mokre pasma i susząc je suszarką z dyfuzorem - najlepiej spuszczając głowę do dołu. Włosy dodatkowo podniosą się u nasady.
* Mimo, że stosowane płyny są dużo łagodniejsze nie unikniemy lekkiego przesuszenia włosów. Dlatego po każdym myciu należy je wygładzać i nawilżać stosując odpowiednie odżywki;

Do godnych polecenia można zaliczyć:
Lanza Leave-in Protector
Kosmetyk, który bardzo ułatwia rozczesywanie splątanych włosów, chronie je przed uszkodzeniami termicznymi typu suszarka, lokówka. Ma silne właściwości nawilżające.
Wella; Curl Saver Mousse;
W linii Curl Saver znajdziemy jeszcze szampon i emulsję. Cała seria przeznaczona jest do włosów po trwałej ondulacji. Dzięki tym środkom włosy są bardzo elastyczne a skręt dużo trwalszy. Odzyskują one swoją witalność i zdrowy wygląd;
Kerastase, Masquintense for Dry & Fine Hair z serii Aqua-Oleum;
Wszystkie produkty z tej serii są przeznaczone dla włosów mocno zniszczonych. Zawierają między innymi olejek jojoby i awokado;
L'oreal, Perm Energy;
Odżywka energizująca w kremie do włosów po trwałej ondulacji lub kręconych. Połączone w niej witamina B3 i prowitamina B5 skutecznie odżywiają i odbudowują włosy. A super lekka formuła kremu w połączeniu z zaawansowaną technologią polimerów zapewnia włosom sprężystość i połysk;
Joanna, Odżywka-maska Odbudowująca z serii Keratyna;
Zapewnia włosom aktywną pielęgnację: odżywienie, wzmocnienie i ochronę. Odzywka-maska odbudowuje nawet silnie uszkodzone struktury włosa. Działa regenerująco - zawarty w niej kompleks keratynowo-pszeniczny naprawia uszkodzenia, nawilża i wzmacnia włosy od wewnątrz. Stają się one łatwiejsze do czesania i układania, a końcówki mniej się rozdwajają. Włosy są znaczniej bardziej błyszczące i sprężyste, nie elektryzują się i są mniej łamliwe. Odzyskują witalność i delikatność. Odżywka-maska doskonale poprawia kondycję zniszczonych włosów. W sklepach dostępny jest jeszcze szampon i odżywka.
Garnier, z serii Fructis; Włosy farbowane lub po Trwałej ondulacji;
Odżywka - krem wzmacniająca do włosów, zawiera aktywny koncentrat z owoców: kwasy owocowe, witaminy B3, B6, fruktoza, glukoza.
Mrs. Potter's Odżywczy Balsam
Do włosów farbowanych i po trwałej zawiera ginkgo biloba, jedwabne proteiny i wyciągi z ziół. Systematyczne stosowanie odżywczego balsamu zapewnia wszechstronną pielęgnację włosów i skóry głowy, elastyczność, witalność, zdrowy połysk, łatwość rozczesywania i modelowania włosów.


Oprócz konieczności odżywiania i wzmacniania włosów trwała ondulacja wymaga również odpowiednich środków do stylingu. Są to najczęściej produkty bardzo lekkie - najlepsze w formie płynnej i łatwe w użyciu. Oprócz właściwości modelująco-utrwalających mają również często właściwości nawilżające i bardzo często regenerujące. Na polskim rynku można znaleźć już spory ich asortyment.
Polecam między innymi:
Wella, Crystal Styling Lotion;
Jest to lotion zawierający czyste polimerowe związki wzmacniające strukturę włosa. Nie obciąża włosów, nie skleja ich, nadaje im piękny połysk, doskonale nawilża i pięknie pachnie. Można go stosować na włosy mokre lub na suche w celu odświeżenia skrętu.
Joanna, Styling Żel Spray;
Jest idealny do podkreślania pojedynczych pasemek, kosmyków, loków. Żel nie skleja ani nie wysusza włosów, nadaje im piękny, zdrowy połysk. Doskonale utrwala fryzurę zarówno, gdy układamy ją przy użyciu szczotki, wałków lub po prostu dłońmi.
Nowy preparat zawiera prowitaminę B5 oraz filtr UV, które chronią włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego i innych czynników zewnętrznych.
Yves Rocher, Beaute Express Coiffants;
Jest to nowość tej firmy. Jest to spray przeznaczony do stylingu i regeneracji włosów. Doskonały do kręconych włosów, nadając im naturalny skręt i przedłużając ich trwałość. Można go używać na mokre jak i na suche włosy. Goldwell, Curl Revitalising Lotion, nadaje włosom piękny połysk, objętość i miękkość;
L'oreal, Spray Curly Hair z serii FX Studio;
Nowa formuła do stylingu tej firmy pozwala pięknie odżyć włosom bez nadmiernego obciążenia. Włosy są miękkie, świeże i błyszczące.
_______________________________
 
.

Specjalista -
 
vogue
 Wysłana - 2 listopad 2005 19:34      [zgłoszenie naruszenia]i znow cos ode mnie

korcilo mnie kiedys, zeby zrobic sobie trwala,ale kiedy zobaczylam moja kolezanke pomysl zdecydowanie upadl...wygladala jak pudel,nie wiem, jak to opisac mowila, ze wybrala najgrubsze walki,jednak jej loki to byly takie spiralki,okropne...
wydaje mi sie, ze lepiej czasowo krecic wlosy (na walki,lokowka) niz robic trwala
_______________________________
 
.

Specjalista -
 
macja
 Wysłana - 2 listopad 2005 20:28      [zgłoszenie naruszenia]

jezeli stawiasz na braz to Ci polecam nowa linie welli wellaton chocolate colletion..wella proponuje 3 odcienie czekoladowego -> intensywna gorzką czekolade, aksamitną mleczną czekolade, oraz nieco jasniejsza, połyskujaca karmelowa czekolade - sama nie farbuje wlosow, ale wiele kolezanek sprobowalo i naprawde polecam!!

polecam tez l'oreala szampon koloryzujacy [ktory wyglada jak farba i tyle sie trzyma] casting...i pallete color shampoo tez jest spoko...bo one pokrywaja odrosty, rozjasnienia, a nie psuja wlosow tak jak farby...i co najwazniejsze, pozniej nie ma odrostow..farby najlepsze l'oreal, wella, palette.

W sumie akurat o Pallete sa odmienne zdania, ale np ja jak sprobowalam szampon koloryzujacy wlasnie tej linii, bylam zadowolona, wlosy nie byly zniszczone, a co najwazniejsze - zadnych odrostow.

Specjalista -
 
shinsei
 Wysłana - 2 listopad 2005 20:39      [zgłoszenie naruszenia]

Świetne są farby L`oreal Feria. Nadają bardzo ładny kolor i wielki plus dla odżywki- duża tubka(a nie jedna saszetka) starcza na ok miesiąc.Wygładza włosy , odzywia i nabłyszcza kolor. Polecam !
_______________________________
 
MOD MiU i Grafika Insomnia 2009

[kat-jot.daportfolio.com/]

Ekspert -
 
vogue
 Wysłana - 2 listopad 2005 22:10      [zgłoszenie naruszenia]

ja rowniez
_______________________________
 
.

Specjalista -
 
lounge21
 Wysłana - 11 listopad 2005 23:28      [zgłoszenie naruszenia]

Yyy...nie chcialbym przerywac waszej ujmujacej debaty na tematy zupelnie mi obce ;) lecz musze podziekowac Nicci za artykul o lupiezu.Troche rozjasnil sprawe,wyszlo na to ,ze mam jego kazda odmiane,chyba zaleznie od mego humoru :p Pozdrawiam ,ide zgolic sie na łysą pałę :P
_______________________________
 
I got a lover,a brown skin girl
She's got a magic of another world
And every time that I think of her, I'm on fire - fire

 
Nicci
 Wysłana - 12 listopad 2005 11:24      [zgłoszenie naruszenia]

Hehe, ciesze sie, ze artykuł chociaz troche rozjasnil jak sobie nie radzisz sama z lupiezem moze poszukaj jakiegos dobrego dermatologa, ktory doradzi jak sie go pozbyc. Pozdrawiam
_______________________________
 
Wiec kimze w koncu jestes?
Jam czescia tej sily, ktora wiecznie zla pragnac,
wiecznie czyni dobro
Noctua Summe Farmosa Parvula

Ekspert -
 
Wagner86
 Wysłana - 13 listopad 2005 10:46      [zgłoszenie naruszenia]

ja włsnei chcial bym sobie zmienic fryzure, tylko tak nie wiem czy na 3mm czy n a 1mm. Ale przyznam ze kiedys mialem bujne loki, no cuz czasy Beeegess sie skonczyly:D
_______________________________
 
Ile dał bym zeby mieć ze dwie
jedną w pasy, drugą w palmy
koszule
Zamieniam Sogi na kartki na mięso

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 8 stron.   poprzednia | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Włosy - poradnik

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8
 
Warto przeczytać: buty | Asos itp.. | kapcie | Dermatolog ?? Jaki edokumenty ? | ile kosztuja damskie ciuchy? | plaża | Mężczyzna może być brzydki! | Sportowe trendy | bluza rozpinana na ramieniu | koszula do garnituru | Opium YSL | Perfumy - jak to możliwe ? | Pytanie o koszulę | pytanie-koszula w krate | Jakie perfumy na teraz? | Pasek | PUA | httpwwwyoutubecomwatchv=4n1e74zz044 | tetris | jak napisać ugodę | miss mokrega podkoszulka | mokrego podkoszulka | cava cava | riese | nie dla os b | nie dla os b | Ma ,gorzata Werner | be_delicious | chor .zy | nie dla os b | torba na rami | dojrzałe | plusy polski w ue | maxley | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0