FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1186 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
WIĘZIENIE 
[powiadom znajomego]    
Autor "WIĘZIENIE"   

INSOMNIA
 Wysłana - 26 sierpień 2003 10:18        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mam pytanie dotyczące dzisiejszych wiadomości o karze za jazdę po pijanemu Przemysława Wałęsy, otóż nie bardzo rozumiem ten wyrok. Dostał karę 1 roku więzienia w zaieszeniu na 3 lata. Proszę mi wytłumaczyć o co w tym chodzi, czy pójdzie siedzieć na ten rok, czy nie, czy tylko zawiasy dostanie?

...ciało i umysł nie zawsze chodzą w parze...

Michau
 Wysłana - 26 sierpień 2003 11:51      [zgłoszenie naruszenia]

Warunkowe zawieszenie wykonania kary- jest to środek probacyjny , czyli taki , który polega na poddaniu sprawcy próbie.POlega ono na stwierdzeniu winy sprawcy w wyroku skazującym(w tym przypadku 1 rok) i jednoczesnym poddaniu go próbie(tu 3 lata)..od jej wyniku zależy jaką dolegliwosć poniesie ostatecznie sprawca.
WZWK można zastosować gdy orzeczono karę pozbawienia wolności nie przekraczającą 2 lat , karę ograniczenia wolności albo grzywne.MA ono przede wszystkim zapobiec powrotowi sprawcy do przestępstwa, a więc musi istnieć tzw. pozytywna prognoza co do tego ,że sprawca podobnego przestępstwa już więcej nie popełni. (swoją drogą syn Wałęsy kiedyś już miał wypadek samochodowy po pijaku i wtedy stwierdzono że cierpi na tzw. pomroczność jasną he he, moim zdaniem w jego przypadku ten WZWK jest bezcelowe...) Art 69KK mówi ,że sąd stosując WZWK bierze pod uwagę postawę sprawcy, jego właściwośći i warunki osobistedotychczasow sposób życia i jego zachowanie się po popełnieniu przestępstwa.
Jeśli chodzi o długość oresu próby to w wypadku kary pozbawienia wolnosci sąd może ją wyznaczyć na okres od 2 do 5 lat. Pomyślny przebieg próby powoduje ,że po 6 miesiącach po jej zakończeniu skazanie ulega zatarciu. Art 72 KK zawiera katalog obowiazzków które sąd moze nałożyć w wypadku WZWK na skazanego. Są to obowiązki takie jak np. powstrzymanie się od spożywania alkoholu, powstrzymanie się od przebywania w określnych środowiskach lub miejscach, poddanie się leczeniu, odwykowi...itp.)
A co jeśli próba się nie uda? Wtedy sąd morze zarządzić wykonanie kary uprzednio zawieszonej ( w tym przypadku 1 rok) Sąd jest zobowiązany do zarządzenia kary gdy w okresie próby skazany popełnił podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie karę pozb. wolności.
MAm nadzieję, ze to nieco 'rozjaśnia' sprawę...

INSOMNIA
 Wysłana - 26 sierpień 2003 20:52       [zgłoszenie naruszenia]

Hmmm, mam nadzieję że rozjasni się niebawem jeszcze bardziej bo od października zaczynam studia, dzieki za pomoc, SOG, pozdrawiam..

...ciało i umysł nie zawsze chodzą w parze...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

WIĘZIENIE

Warto przeczytać: Maksymalna długość umowy o prace? | Zameldowanie tymczasowe, a urząd pracy | Zabronione posiadanie, A bycie pod wpływem? | Uszkodzenie auta na drodze | Ucieczka z miejsca stłuczki | Co lepsze ?? Renta planistyczna ciag dalszy... | Renta planistyczna ciag dalszy... | Wypadek uszkodzone auto | Trafika (tytoń) na allegro - legalne? | Wiecie cos na ten temat ;d....odróbki ;/ | głebokość gruntu | Umowa zlecenie - ryczałt. | zadanie | Mieszkanie prywatne | Mandat autobusowy | Problem z mandatem | szlaban | rude | deloitte | wielka 4 | wielka czwórka | polandball | mdma | jak poznac ze prezerwatywa pekla | Odwołując się do wybranych dzieł kultury, omów motyw diabła | perła | sesja | nowy testament | zasady likwidowania | inso wiA3ry | lekkoatletyka dla niepełnosprawnych | chinskiturysta | kokolino | koko | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.