FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 104641 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Militaria
WSO 2010 cz.2 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
Panc-zmech 
Aeromobilna 
Rakietowa i artylerii 
Rozpoznania ogólnego 
Artylerii przeciwlotniczej 
Saperska 
Przeprawowa 
nie ide (w 2010r) sprawdzam 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "WSO 2010 cz.2"   

dawidpol
 Wysłana - 30 marzec 2010 18:35      [zgłoszenie naruszenia]

Pragne zaznaczyc ze wiele osób zaczyna oddawać krew bezinteresownie xD :) to jest fakt i to b budujący !! xD

Czujesz jak moc wpływa do woreczka xD

Robercik91
 Wysłana - 30 marzec 2010 18:59      [zgłoszenie naruszenia]

Ja tam wole czuc jak moja moc we mnie siedzi :D
a tak serio to jak robisz to bezinteresownie to bardzo fajnie :D SOG jak wejdzie :D

dawidpol
 Wysłana - 30 marzec 2010 19:34      [zgłoszenie naruszenia]

Jak tam jedziecie repetytoria jakies ?? xD

alberton
 Wysłana - 30 marzec 2010 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

Ja robie to w aeroklubie Bielsko-Biała(chodzi o kurs spadochronowy)....
a z ta bezinteresownością to sorry....nigdy nie oddał bym pół litra krwi dla dwóch czy trzech pkt przy rekrutacji na uczelnie,
-fajnie zrobic coś dobrego ale jeśli to może mi w czymś dodatkowo pomóc to mam wieksza motywacje..
-uważasz że lepiej nic nie zrobić i siedzieć w domu z myślą:'ale jestem za***ist. nie poszłem oddać krwi i nie powiedza mi że zrobiłem to dla dostanie się na uczelnie"...pozdroxD

selekt
 Wysłana - 30 marzec 2010 21:28      [zgłoszenie naruszenia]

@cesco pytałeś parę stron wcześniej o przedmioty na WSO.
Więc udało mi się dotrzeć do takiego zestawienia:

Przedmioty cywilne:
- matematyka,
- angielski,
- podstawy socjologii,
- podstawy pedagogiki,
- komunikacja społeczna,
- statystyka opisowa,
- podstawy zarządzania,
- mikroekonomia,
- wf,

Przedmioty wojskowe:
- Teoria i praktyka strzelań,
- taktyka ogólna,
- podstawy dowodzenia,
- podstawy dowodzenia (specjalistyczna)
- taktyka pododdziałów (specjalistyczna)
- rozpoznanie i armie innych państw (dla wszystkich),
- obrona przed bronią masowego rażenia,
- działalność wychowawcza w wojsku,
- działalność szkoleniowa w wojsku,
- obrona przed bronią masowego rażenia,
- wsparcie ogniowe i inżynieryjne,
- topografia,
- topogeodezja (rozpoznanie only),
- budowa i eksploatacja maszyn,
- budowa i eksploatacja sprzętu SZ RP,

Oraz dodatkowo dołączm FAQ które powstało na forum: [http://www.wsowl.fora.pl]

1. Jak wygląda matematyka na tych studiach?

Dwie godziny wykładów, dwie godziny ćwiczeń. Pierwszy semestr kończy się zaliczeniem oceną, a drugi semestr egzaminem. Całkowanie, różniczkowanie, pochodne, pochodne dwóch zmiennych, to samo co na cywilnych studiach.
Możecie też mieć inny program nauczania, np. jeden semestr zakończony egzaminem, także nic pewnego.

2. Jaki przedmiot sprawia najwięcej problemów ?

Każdy ma swój, sporo osób narzekało na teorię i praktykę strzelań, sporo uwaliło matematykę, pojawiły się niezaliczenia egzaminu z podstaw zarządzania. Ogólnie każdy ma coś z czego jest słaby. Taktyka ogólna na początku jest wielkim bólem, ale z czasem stwierdzicie, że była prosta. Ale i tak nie ma trudnych przedmiotów jeszcze (może statystyka opisowa, która teraz się rozpoczęła, ale to zobaczy się pod koniec semestru).

3. Czy jest coś takiego jak badania okresowe, czy można wylecieć ze szkoły jak się złapie jakąś dolegliwość?

O badaniach okresowych nie słyszałem i raczej na pewno ich nie ma. Co do dolegliwości, to jeżeli uniemożliwia ona Ci wykonywanie pewnych czynności wymaganych na stanowisku podporucznika, to możesz dostać kwit z podziękowaniem. W wojsku niestety trzeba być zawsze gotowym do akcji, nie ma "muszę się wyleczyć i wam pomogę chłopaki".

4. Czy nauka w WSOWL opiera się tylko (ile) na kuciu teorii, robieniu zadań i bieganiu? Jak to się ma do zajęć praktycznych? Co na co dzień robi się jeszcze w szkole?

Na WSOWL zbierasz wiedzę teoretyczną, którą wykorzystasz podczas wyjazdów do centrów na praktyki. 9 miesięcy teorii, 2 miesiące na urlopy (kumulację) i 1 na praktykę. To mało, o wiele za mało jak na szkołę wojskową. Ponoć kiedyś liczba poligonów przeważała, ale to dawne czasy.
Budzisz się, biegasz zaprawę, jesz śniadanie, idziesz na apel, idziesz na zajęcia, wracasz na apel, idziesz na obiad, teoretyczne wolne (mogą zatrudnić do sprzątania dydaktyka i innych placówek), kolacja, rozliczenie i capstrzyk. Wszystko przeplatane najróżniejszymi rzeczami, typu czyszczenie broni, przenoszenie mebli, czyszczenie pokoi, rejony, ćwiczenia na musztrę itd.

5. Dużo jest zajęć na strzelnicy? Czy jest coś takiego jak bytowanie?
Zajęć na strzelnicy jest mało. Głównie chodzi o to byś trafił w cel, nikt Ciebie nie będzie poprawiał, uczył oddychania, trzymania broni i innych podobnych. Bardziej opiszą teorię, powiedzą, że masz spory rozrzut i tyle.
Bytowanie jest na kierunku rozpoznawczym zaplanowane.

6. Czy były momenty, w których miałeś dość?

Czy były momenty, w których miałem dosyć tego wszystkiego?
Każdy kogo znam na tej szkole takie ma, stare rygory i wymagania to powodują. Ale czasami trzeba przetrzymać, by przeżyć pewne rzeczy. W cywilu miałbym o wiele luźniej, teraz potrafiłbym korzystać z każdej wolnej chwili, ale nie mam zamiaru odchodzić na chwilę obecną.

7. Jaka jest unitarka?

Co do unitarki - najpiękniejszy okres na szkole, przetyrają was jak szmatę po betonie, a potem będziecie jeszcze tęsknić do tego. I tak mieliśmy luz, bo falowanie jest zabronione od dawna. Ale nie ma czego się bać, na unitarce proście o jeszcze więcej męczenia i rygorów. Żałujcie, że macie tylko 2 tygodnie.

8. Czy można mieć laptopa, jak jest z internetem na szkole?

Można mieć laptopa (ale nie próbujcie nawet przywozić na unitarkę), wystarczy wyrobić sobie na niego pozwolenie. Pozwolenie, to dokumencik, na którym jest numer seryjny laptopa i poświadczenie, o tym, że wszystko na nim jest legalne. Czyli : Piszesz meldunek o pozwolenie na laptopa, oddajesz dowódcy plutonu, on przekazuje dalej. Po paru dniach będzie ogłoszona komisja, sprawdzą Ci lapka i wydadzą stosowne poświadczenie.
Co do hot-spotów, niby jest w jednym budynku, ale sprawa z jego działaniem ucichła. Póki co, dalej trzeba czekać na neta od wojska. Z osobistym modemem (Play teraz ma tanią ofertę) problemu nie ma.

9. Jakie jest jedzenie?

Na szkole posiłki są starego, wojskowego typu -> jak najwięcej kalorii, jak najtłuściej. Zazwyczaj ok. 4500-5000 kcal. dziennie, ale aby zjeść to wszystko trzeba mieć już spust. Jeżeli chcecie się zdrowo odżywiać, to albo zapomnijcie o wojsku, albo szykujcie się na spore wydatki na normalną żywność. Tutaj nawet mleko do płatków się słodzi ; )

10. Jak to jest z urlopem/wakacjami w szkole?

Wszystko zależy od planu szkolenia, możecie mieć w lipcu, sierpniu, po połowie tych miesięcy. Ważne, że przysługuje, będąc na szkole będziecie chcieli go po prostu mieć, nieważne kiedy.
"Wakacje" <--- takie słowo możecie wymazać już ze słownika

11. Co z weekendami/przepustkami?

W teorii, jeżeli zasłużyłeś na przepustkę jednorazową, to możesz wyjechać do domu. Inaczej w sobotę do 15 musisz zostać na kompanii, by później móc wyjść na miasto do 21:30 następnego dnia. Dopiero na mieście jesteś "wolny" i robisz co chcesz.
Przepustka jednorazowa to właśnie wasz "wolny" weekend, od piątku po zajęciach do niedzieli 24 (a jeżeli przełożony jest wyrozumiały to da nawet do 6 w poniedziałek). Bez przepustki weekend jest już mniej ciekawie, bo wychodzimy na przepustce stałej w sobotę od 15, wracamy w niedzielę o 21:30. Ale najpierw trzeba przebiec zaprawę, zjeść śniadanie, wysprzątać rejony zakwaterowania lub wykonać inne prace, następnie zjeść obiad (czyt. zmarnować pół soboty). A i nie opuścicie też rejonu garnizonu Wrocław, bo tylko na przepustce jednorazowej możecie jechać do swoich rodzin w innych miastach/miejscowościach. "Wolnymi" jesteście dopiero gdy walniecie się na kanapę w swoich domach.
Przepustkę stałą otrzymujecie po uniitarce, dzięki niej możecie opuszczać teren szkoły. Cały bajer tkwi w tym, że trzeba się wpisać w książkę "osób opuszczających rejon zakwaterowania", a tam można być wpisanym tylko w określonych godzinach.
Tak, w weekend możecie iść na miasto pobalować, na shopping, albo udawać japończyków i latać z aparatem.

12. Kiedy jest ślubowanie?

Ślubowanie jest w ostatni dzień unitarki, przynajmniej ja tak miałem.

13. Jak z umundurowaniem?

Dostaje się nowy mundur polowy wz.93, stary wz.93 do tyrania na unitarce, zajęciach w terenie, używany mundur letni z rip-stopu i parę innych gratisów, zależnie od tego, czy wasz rocznik ma zapewnione dodatkowe umundurowanie. Możesz mieć nowy mundur, byleby to był ten sam model co reszta, panuje stara zasada-> "w wojsku*****owo, ale jednakowo". Także ludzie szpanu rodem z asg nie mają co swoich zbiorów przywozić do szkoły, bo nawet o buty trzeba mieć zezwolenie.

14. Ile osób w pokoju?

Liczba osób w pokoju zależy od szczęścia, tzn. jaki pokój będzie Ci przypisany. Aktualnie mam 8 osób w pokoju, chociaż dwa tygodnie temu byłem w dziesięcioosobowym.

15. Jak często są służby?

Służba wypada tak raz na półtorej miesiąca, ale u was będzie częściej, bo będzie was mniej.

16. Komu melduję/oddaję honory?

Nie mówi się meldować, tylko oddać honor. Zgodnie z regulaminem oddaje się honory starszym stopniem oraz równym stopniem.

17. Jak jest z żołdem na I roku?

Masz 1050 zł na pierwszym roku dla siebie, to masa pieniędzy. Starczy na wszystko, wyżyjesz spokojnie, nie martw się.

Chciałbym dodać, że większości odpowiedzi na pytania udzielił Rorschach - Dziękujemy ;))

Gulczaas
 Wysłana - 30 marzec 2010 23:16      [zgłoszenie naruszenia]

Orientuje się ktoś o ile można poprawić średnio czas na kilosa w ciągu tych 3 miesięcy? Aktualnie mój czas to 3:25 ^^ Bigeam od doyc niedawna bo od tygodnia : P Ale mam trening rozpisany na 5 dni w tyg. i zamierzam się go trzymać.

dawidpol
 Wysłana - 30 marzec 2010 23:38      [zgłoszenie naruszenia]

Jezeli dopiero zaczynasz a masz 3:25 to spokojnie zejdziesz < 3:00
bez obaw

z miesiac biegaj rozbiegania a potem dodaj tempówki ...

Zmieniony przez - dawidpol w dniu 2010-03-30 23:39:29

Robercik91
 Wysłana - 31 marzec 2010 00:51      [zgłoszenie naruszenia]

Gulczaas, dawidpol - zejście w 3 miesiące ponizej 3 minut z 3.25 jest możliwe ale to też zależy od danego organizmu... sa tacy co i w miesiac zbija 25 sekund a sa tacy co beda zbijac poł roku :D

Gulczaas
 Wysłana - 31 marzec 2010 13:43      [zgłoszenie naruszenia]

No to mam nadzieje, że mi sie uda : D Jak tam robiliście prognozy ile możecie dostać pkt jak wam wszystko wyjdzie, jak wam nie pojdzie itp : D? Ja zrobiłem i jeśli zrobie wszystko na maksa to jestem w stanie wf na 90 ang 70 + matma 45 i rozmowa 40 co, a minimum to wf 60 matma 30 angol 60 i rozmowa 20

Zmieniony przez - Gulczaas w dniu 2010-03-31 13:43:43

Zmieniony przez - Gulczaas w dniu 2010-03-31 13:44:16

Robercik91
 Wysłana - 31 marzec 2010 14:35      [zgłoszenie naruszenia]

A ja się pochwale :D mój rekord na 1 km to było 2.56.... ostatnio biegłem zaraz (10-15 minut na złapanie oddechu) po 30 minutowym biegu (trucht, sprint, trucht sprint)i miałem 3.06 troszkę się zmartwiłem :D ale wczoraj poszło 2.52 :)
To mój nowy rekord :D
Co do drążka to powiem wam coś, nie patrzcie na to ile najwiecej kiedy kolwiek zrobiliście, bo ja mam rekord 28 ale cieżko mi sie 2 raz do niego zbliżyć. A srednio zawsze wychodzi 23- 25 :) czyli rada patrzcie na średnia wynikow a nie na najlepszy :D dlatego bieg mnie martwi bo umie bignać poniżej 3 minut jak i zaspac na wiecej niz 3 ;P musze to ustabilizować :D

To moje rekordy
1 km - 2.52 (średnio ~ 3 minuty)
drazek- 28 (średnio 23-25)

ps. wracajac do drażka zauważyłem ze czasem mam tak ze robie np 23 i nagle trace nie siłe a motywacje takie cos "a kvra nie chce mi sie" albo inny motyw jak sie zamyśle robie juz chyba 15 za mną a ja dopiero zaczynam liczyc "jeden" zas o czyms mysle "dwa" ;D juz ponad dwadzieścia a ja dopier 2 se policzyłem

Zmieniony przez - Robercik91 w dniu 2010-03-31 14:40:29

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 151 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

WSO 2010 cz.2

Strony: 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134

Warto przeczytać: Służba zasadnicza w jednostkach desantowych | WAT | dwa wezwania na WKU | DUM DUM | Jak dostać się do wojska? | Zakupy sprzętu militarnego | Naboje do broni hukowej gdzie kupić???? | Legia Cudzoziemska | test sprawnościowy | Agencja Mienia Wojskowego - zakupy | WKU PYTANIE | Szukam fora gdzie ugaduja sie ludzie idacy do wojska! | Buty | PROBLEM z WKU pilna pomoc | WKU problem | Kicius zgłoś się - obiór %-) | moli | DjTiesto | on mnie nie chce | rpk | gimper | lesine | zalukaj | horrorcore | przewartościowane | staszica | poseł | mądre zdania | policja bagażnik | szablon allegro | Paulina Chylewska | żylak | mama_omasa | Amy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.