FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1967 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
W co zainwestować na rok? 
[powiadom znajomego]    
Autor "W co zainwestować na rok?"   

junkier
 Wysłana - 19 lipiec 2005 22:46        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Hej,
W co mozna zainwestować 5 tysiecy złotych na około rok tak by było wyżej niż na koncie bankowym a bez giełdowego ryzyka?

Dzieki za podpowiedzi!

curf
 Wysłana - 19 lipiec 2005 23:41      [zgłoszenie naruszenia]

Kup jednostki funduszu inwestycyjnego. Proponuję Ci fundusz z grupy zrównoważonych (przy ograniczonym ryzyku i prognozowanej koniunkturze) można mieć nadzieję na satysfakcjonujący zysk.

Podam Ci stopy zwrotu najlepszego i najgorszego funduszu z tej grupy w skali ostatniego roku:
- Citi Zrównoważony ---> 20,54%
- DWS Zrównoważony ---> 8,14%
Jeśli nawet nie trafisz w najlepszy fundusz to i tak masz szanse na lepszy wynik niż lokata bankowa.

PROSZĘ NIE ZWRACAĆ SIĘ DO MNIE MAILEM O WYKONANIE GRAFIKI :-)

Specjalista -

junkier
 Wysłana - 20 lipiec 2005 08:25      [zgłoszenie naruszenia]

ok, dziękuje za odpowiedz... Ale powiedz mi, w tych funduszach (nawet zrownowazonych) to jest tez ryzyko chyba jakies?

Wybralem sie do ING, i okazalo sie ze za rok o ile dobrze pamietam 2003 wyniosl zwrot okolo 2,5%... a juz na samym OKO jest 4,5%? Chyba ze fundusze nie sa objete 19% podatkiem??

I tak musze przemyslec to, ale jak mozesz powiedz mi prosze, czy wiekszosc funduszy zrownowazonych bazuje powyzej 4,5%?

curf
 Wysłana - 20 lipiec 2005 09:06      [zgłoszenie naruszenia]

Ryzyko praktycznie występuje we wszystkich inwestycjach. Zdarzają się wprawdzie wyjątki (np jeden z funduszy ubezpiecz. CU nie ma ryzyka, ale ponieważ planujesz inwest. na rok więc to nie dla Ciebie), ale zasada jest taka, że ryzyko jest zawsze: większe lub mniejsze.
Nie wiem co sprawdzałeś w ING, ale za 2003 r NIEMOŻLIWYM jest, by stopa zwrotu była tak niska.
We wszystkich funduszach obowiązuje podatek Belki (19% od zysków na koniec inwestycji)
Skoro zależy Ci na ograniczeniu (zminimalizowaniu) ryuzyka to poza grupą funduszy zrównoważonych sprawdź stabilnego inwestowania.

W necie znajdziesz bardzo dużo informacji na ten temat - wyniki, porównania. Jedną z tych stron jest np expander:
[http://www.e] href="http://www.insomnia.pl/sklep/Xpand-opis3202.html" style="text-decoration:none;color:003366" >xpander.pl/expander/index.jsp?place=Lead13&news_cat_id=379&news_id=5160&layout=4

Specjalista -

curf
 Wysłana - 20 lipiec 2005 09:15      [zgłoszenie naruszenia]

podałem Ci poprzednio NAJLEPSZY i NAJGORSZY wynik (reszta funduszy miała wyniki pośrednie, a więc ponad 8,14%)

tu masz pełny przegląd
[http://www.bankier.pl/narzedzia/fundusze/notowania/?aktywny=4]

Zmieniony przez - curf w dniu 2005-07-20 09:23:11

Specjalista -

Kask
 Wysłana - 20 lipiec 2005 09:38      [zgłoszenie naruszenia]

Fundusze Zrównoważone sa gowno warty i nie ma sensu w nie inwestowac, ponieważ to jest też fundusz akcyjny, tylko w mniejszym stopniu inwestuje w akcje, ale jeśli giełda będzie spadać na nich też starcimy, tylko troche mniej niż na akcyjnych, a jak giełda pójdzie w góre to nasze zyski będą dużo mniejsze niż na akcyjnych, nawet 2 razy mniejsze.

NAJLEPSZE FUNDUSZE NA KTÓRYCH JEST NAJWIĘKSZY ZYSK, ALE NIE MA RYZYKA UTRATY PIENIĘDZY TO FUNDUSZE STABILNEGO WZROSTU.
NAJLEPSZE:
1) ARKA STABILNEGO WZROSTU -zysk w tamtym roku 12%
2) SKARBIEC III FILAR
3) WARTA III
Na tych funduszach zawsze wyjdziesz około. 2 razy więcej zysku niż na lokacie bankowej (nieraz nawet więcej), no i nie trzeba odrazu płacić podatku, dzięki czemu nasze pieniądze pracują razem z "odsetkami".
Te fundusze przynoszą najmniejsze straty kiedy giełda spada, co jest bardzo ważne, ponieważ nasze pieniądze nie są praktycznie wogóle albo w niewielkim stopniu narażone na starty.

od inwestora )

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

curf
 Wysłana - 20 lipiec 2005 10:09      [zgłoszenie naruszenia]

Kask, skoro już określasz się mianem inwestora i coś doradzasz to rób to bardziej dokładnie i obiektywnie.

"NIE MA RYZYKA UTRATY PIENIĘDZY TO FUNDUSZE STABILNEGO WZROSTU."
- nie mów, że "nie ma ryzyka". Ryzyko, w większym lub mniejszym stopniu występuje zawsze - nawet w funduszach obligacyjnych.

Wymieniając "NAJLEPSZE" fundusze stab. wzrostu nie wprowadzaj ludzi w błąd. Załączony wykres pokazuje, że 3 fundusze miały wyniki lepsze od wymienionych przez Ciebie.

Na funduszach stab. wzrostu NIE zawsze musi być tak, że "wyjdziesz około. 2 razy więcej zysku niż na lokacie bankowej" (vide - SEB)

Opinię, że "Fundusze Zrównoważone sa gowno warty i nie ma sensu w nie inwestowac" pominę milczeniem

Specjalista -

curf
 Wysłana - 20 lipiec 2005 10:13      [zgłoszenie naruszenia]

I jeszcze jedna, drobna, sprawa: Kask, dlaczego posługujesz się przykładem wyników ubiegłorocznych?
Autor pyta o inwestycję 1.roczną i robi to w lipcu 2005, więc podawanie mu przykładu z ub. roku niezbyt pasuje do sytuacji. Sugerowałbym raczej podanie efektów z ostatnich 12 miesięcy.

Specjalista -

Kask
 Wysłana - 20 lipiec 2005 11:34      [zgłoszenie naruszenia]

Curf wyrywasz moje zdania z kontekstu co ma sie nijak do tego co napisalem calosciowo. Zrozumienie tekstu sie klania.
Co do ryzyka to jak pisalem należy je zminimalizowac. Patrzac na realny-optymalny zysk. Ryzyko to masz nawet jak trzymasz pieniadze na koncie oprocentowanym ponizej infalcji.

To prawda wybralem przykladowe fundusze bo nie chce mi się kopiowac wszystkich które na dzien dzisiejszy sa lepsze.
Nie podalem SEB tylko te które w poprzedni roku zyskaly tyle ile napisalem. Nie oznacza to ze na pewno teraz osiagna podobny zysk ale ich zarzadcy się nie zmienili i na pewno będą kontynulowac strategie finansowa - strategie zysku. Co nie oznacza ze nie ma lepszych funduszy na dzis.
Pomin milczeniem to o czego nie sprawdziles bo jak pisalem fundusze zrownowazone to jest lipa a jeśli ktos się zna na gieldzie to niech lepiej inwestuje w fundusze akcji lub sama gielde (ale nie z takim kapitalem) niż zrownowazone przynajmniej będzie miał lepszy zysk. Ale jeśli się nie zna i dopiero wchodzi w fundusze to dalem mu pokrotce wskazowki.
Nie będę się wiecej rozwodzil w akademickie dyskusje i komentowal pojedynczych zdan z tego co napisalem.

Znawca -

curf
 Wysłana - 20 lipiec 2005 11:45      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli "nie chce Ci się" to po co trudzisz się i odpowiadasz

I nie zarzucaj, że wyjąłem z kontekstu Twoje zdania: odniosłem się CAŁOŚCIOWO do Twojej wypowiedzi. Pozsłużyłem się konkretami i przykładami.

Domyślam się, że masz odmienne zdanie do czego masz prawo. Ja z kolei nie mam zamiaru Cię przekonywać, więc pozostańmy przy swoich - OK?

Specjalista -

Kask
 Wysłana - 20 lipiec 2005 11:49      [zgłoszenie naruszenia]

Curf masz zawsze bardzo dobre przyklady i bardzo dobrze poruszasz sie po sieci. OK.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

W co zainwestować na rok?

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Ubezpieczenie zdrowotne | Pare pytań:) | sex ogloszenie w internecie | EWSPA | Wojsko a PIT | mBank-Problem (nie było wcześniej) | art -prawo | Lokata z funduszem | Jedno małe pytanie... | Rejestracja skutera | Nowa Koalicja. Co myslicie o niej | Ubezpieczenie. | o Michalkiewiczu co negował zbrodnie hitlerowskie | wojsko a praca za granicą, mały problem ;-) | Jak odzyskac kasę? | Jak wyglada weryfikacja przez ubezpieczalnie? | rowerowe | thong | celebs | maffka | praca w szwecji | Rozk?ad normalny liczby sygna??w o awarii docieraj?cych do punkt?w kontrolnych w stacjach diagnostycznych urz?dzenia elektroniczne | Niesmia?o?? | nie lubi? je?? musli z mlekiem | znalaz?em j? | wojna ?wiatowa | cherry | koks? ? ???? ?w | ksi??ka | oblicz warto?? wyra?enia wykorzystuj?c dane z rysunku powy?ej | do?adowanie heyah | przemy l | wywiad z technikiem sekcji zw ok | wezwanie do wyp aty wynagrodzenia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.