FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2544 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wdanie się w bójke 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wdanie się w bójke"   
 
ddav
 Wysłana - 15 luty 2010 20:27        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć jaka karą można dostać za pobicie.
Z Art. 157. § 1.
Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny niż określony w art. 156 § 1,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Ale jak to się odnosi do nie pełnoletnich i jeśli nie było wcześniej żadnych rozpraw, lecz były już zgłaszane podobne występki na policje. Dodam tylko że miało to miejsce na tle rasistowskim oraz zostałem sprowokowany przez oskarżyciela.
Oskarżyciel nie spędził nawet dnia w szpitalu poza podstawowymi badaniami itp...

Z góry dziękuje za odpowiedz, czasu jest nie wiele...
______________________________
 
[uciec-do-legii].************/

[http://www.facebook.com/Daje.cynk.Tanie.alko]

 
ariana20
 Wysłana - 16 luty 2010 21:10      [zgłoszenie naruszenia]

Podstawa prawna - Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich i Kodeks Karny--> należy rozróżnić następujące sytuacje:
1. nieletni dopuszcza się czynu zabronionego przed ukończeniem 13 roku życia - sąd traktuje popełnienie takiego czynu wyłącznie jako przejaw demoralizacji nieletniego i może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich;
2. nieletni dopuszcza się czynu zabronionego między 13 a 17 rokiem życia - co do zasady sąd stosuje środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich; jeżeli jednak nieletni ukończył lat 15 i dopuścił się czynu zabronionego określonego w art. 134, 148 § 1, 2 lub 3, 156 § 1 lub 3, 163 § 1 lub 3, 166, 173 § 1 lub 3, 197 § 3, 252 § 1 lub 2 oraz w art. 280 k.k., może odpowiadać na zasadach określonych w kodeksie karnym, o ile sąd uzna, że okoliczności sprawy, stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemawiają, a w szczególności wcześniej stosowane środki wychowawcze lub poprawcze okazały się bezskuteczne;
3. sprawca dopuszcza się czynu zabronionego między 17 a 18 rokiem życia - co do zasady sąd stosuje przepisy kodeksu karnego (sprawca nie jest już nieletni, ponieważ skończył lat 17); wyjątkowo jednak sąd zastosuje zamiast kary środki wychowawcze, lecznicze albo poprawcze przewidziane dla nieletnich, jeżeli popełniony czyn jest występkiem, a okoliczności sprawy, stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemawiają.
Skazując nieletniego za popełnienie przestępstwa sąd nie może wymierzyć kary przekraczającej dwóch trzecich górnej granicy ustawowego zagrożenia, a może także zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

Mówiłeś że już były interwencje, każda sytuacja jest inna i zależy od oceny sądu, który stwierdzi jaki jest stopień demoralizacji małoletniego. Jeżeli zdecyduje że będa zastosowane przepisy ustawy o postępowaniu wobec nieletnich to wtedy art 6 tejże ustawy:

Art. 6. Wobec nieletnich sąd rodzinny może:
1) udzielić upomnienia,
2) zobowiązać do określonego postępowania, a zwłaszcza do naprawienia wyrządzonej szkody, do wykonania określonych prac lub świadczeń na rzecz pokrzywdzonego lub społeczności lokalnej, do przeproszenia pokrzywdzonego, do podjęcia nauki lub pracy, do uczestniczenia w odpowiednich zajęciach o charakterze wychowawczym, terapeutycznym lub szkoleniowym, do powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach albo do zaniechania używania alkoholu lub innego środka w celu wprowadzania się w stan odurzenia,
3) ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców lub opiekuna,
4) ustanowić nadzór organizacji młodzieżowej lub innej organizacji społecznej, zakładu pracy albo osoby godnej zaufania - udzielających poręczenia za nieletniego,
5) zastosować nadzór kuratora,
6) skierować do ośrodka kuratorskiego, a także do organizacji społecznej lub instytucji zajmujących się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym, terapeutycznym lub szkoleniowym, po uprzednim porozumieniu się z tą organizacją lub instytucją,
7) orzec zakaz prowadzenia pojazdów,
8) orzec przepadek rzeczy uzyskanych w związku z popełnieniem czynu karalnego,
9) orzec umieszczenie w rodzinie zastępczej, w odpowiedniej placówce opiekuńczo-wychowawczej albo ośrodku szkolno-wychowawczym,
10) orzec umieszczenie w zakładzie poprawczym,
11) zastosować inne środki zastrzeżone w niniejszej ustawie do właściwości sądu rodzinnego, jak również zastosować środki przewidziane w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

a jak zastosuje KK to tak jak sam napisales grozi od 3m do 5l, wszystko zalezy od oceny sadu, okolicznosci sprawy i twojego podejscia- okaz wine a podziala na twoja korzyść.


Zmieniony przez - ariana20 w dniu 2010-02-16 21:11:39

Zmieniony przez - ariana20 w dniu 2010-02-16 21:17:24

Zmieniony przez - ariana20 w dniu 2010-02-16 21:18:09
_______________________________
 
"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

 
cooltras
 Wysłana - 17 luty 2010 17:25      [zgłoszenie naruszenia]

Trochę nie do końca tak jak to jest napisane wyżej!Zależy ile masz dokładnie lat??co rozumiesz pod pojęciem były już zgłaszane sprawy??To znaczy,że już kogos pobiłeś czy jak??To,że cię pokrzywdzony,a nie oskarżyciel sprowokował nie ma tu nic do rzeczy.

Pij herbatę z melisy jak jesteś wybuchowy
_______________________________
 
Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -
 
ariana20
 Wysłana - 17 luty 2010 18:58      [zgłoszenie naruszenia]

napisalam ze sprawy sa rozne (znaczy ze wazne ile sie ma lat i co bylo zglaszane-to jest wlasnie stopien demoralizacji)...wiec jak jest?
_______________________________
 
"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

 
cooltras
 Wysłana - 20 luty 2010 19:10      [zgłoszenie naruszenia]

Żeby mówić jak jest to najpierw trzeba by mieć coś więcej od autora.A z tym stopniem demoralizacji trochę mieszasz.W tym przypadku akurat sprawa jest prosta.W momencie popełnienia sprawca miał poniżej 17 lat - UPN, powyżej - KK
_______________________________
 
Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -
 
ariana20
 Wysłana - 20 luty 2010 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

nie, nie mieszam, poprostu rozumiem prawniczo pewne pojecia: demoralizacja to stan w jakim sprawca sie znajduje (czy czuje zal za to co zrobil, czy byl juz notowany przez policje, jezeli tak to czy raz czy dwa czy moze dziesiec- i jezeli sprawca jest np nieletnim ktory z panami policjantami jest juz na ty bo na codzien musza w jego sprawie interweniowac i nie czuje winy czy kruchy za swoje postepowanie) to mozna powiedziec ze jest zdemoralizoway. wowczas mamy do czynienia z kodeksem karnym pkt 3 pierwszego cytowanego przeze mie przepisu. bowiem gdy sprawca jest na codzien grzecznym chlopcem, nie sprawiajacym klopotow itp itd, to nawet jezeli ukonczyl 17 lat a nie ma 18 sad po ocenieniu jego postepowania moze zastosowac środki wychowawcze dla nieletnich a nie kodeks karny
nie ma stalej granicy ze od 17 kodeks karny i traktujemy chlopaka jak doroslego : wszystko zalezy os sadu i ma on mozliwosc zlagodzenia kary i zastosowania postepowaia wobez nieletnich...jak skoczy 18 lat to dziekujemy i kk sie klania.
_______________________________
 
"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

 
ddav
 Wysłana - 21 luty 2010 20:20      [zgłoszenie naruszenia]

Wybaczcie że dopiero teraz.
Z policjantami na Ty nie jestem, zdarzyło się to może 2-3 razy wcześniej. Tak jak adriana napisałaś w ostatnim poście 'na co dzień grzeczny chłopak' bywa że da się mnie wyprowadzić z równowagi. Lat 17 (skończone)

Zmieniony przez - ddav w dniu 2010-02-21 20:25:54
_______________________________
 
[uciec-do-legii].************/

[http://www.facebook.com/Daje.cynk.Tanie.alko]

 
cooltras
 Wysłana - 21 luty 2010 20:53      [zgłoszenie naruszenia]

To pytanie do ariany20 - w takim razie przy przesłuchaniu z czego dostanie zarzut i jako kogo będą go przesłuchiwać (jako nieletniego czy może jako dorosłego),bo aż jestem ciekaw gdzie cię zaprowadzi ten tok myślenia??


bo idąc twoim tokiem myślenia i rozumowania kwestii prawniczych po twojemu to jeśli nieletni będzie ujęty pod wpływem alkoholu i powiedzmy,że miał trochę promili,a będzie potem żałował tego co zrobił i nie miał kontaktów z prawem to nic mu nie zrobią i nie będzie miał postępowania jako osoba zagrożona demoralizacją??

Tak wynika z tego co piszesz...


ddav poczekam tylko na następnego posta i dostaniesz odpowiedź


Zmieniony przez - cooltras w dniu 2010-02-21 21:15:36

Zmieniony przez - cooltras w dniu 2010-02-21 21:17:30
_______________________________
 
Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -
 
ariana20
 Wysłana - 21 luty 2010 23:04      [zgłoszenie naruszenia]

nie moj drogi, nie mowie ze nic mu nie zrobia, ale ze na stopien ostrosci wyroku ma wplyw to, czy mial juz do czynienia z prawem...wyjasnie ci to moze na przykladzie bo widze ze nie ogarniasz...wybacz ironiczny ton:
jest chlopak, ktory wdal sie w bojke, zdarzylo mu sie to pierwszy raz, nigdy nie mial do czynienia z prawem, zaluje tego co zrobil i ma nadzieje na poprawe w przyszlosci, dal sie poniesc emocjom, nie opanowal sie.
Postaw go teraz wobec potencjalego dresa, ktory lata na ustawki i srednio 5 razy w miesiacu laduje na policji za bojki, a i tak twierdzi ze bedzie sie dalej lał bo go to kreci.
Sad nadajac kare napewno surowiej potraktuje recydywiste prawda?
tak wiec mamy do czynienia z 17 latkiem ktory zbroił- pobil sie---> sad moze zastosowac lagodniejsza regulacje prawna np ustali nadzór, zamiast od razu do paki posylac - taka kara juz pomoze, bo chlopak wie, ze zle zrobil, nie chce wiecej tak postepowac i nie ma najmniejszej ochoty spotykac sie z nikim na sali sadawej, bo powiedzmy cala sytuacja juz okazala sie dla niego nauczka... ale juz przyslowiowy dres (nie chce nikogo obrazac) nie moze liczyc na lagodniejsza kare, bo to poprostu nie odniesie skutku
kara ma uczyc ...w niektorych przypadkach samo postawienie przed sadem jest juz nauka i niektorym wystarczy na cale zycie...wszystko zalezy od sytuacji i postawy i przestepstwa i oczywiscie nie oznacza to ze nic nikomu nie zrobia...poprostu kara moze byc lagodniejsza

nie napisalam ze nic mu nie zrobia... w tym przypadku jezeli wybryk bedzie jednorazowa szarpanina miedzy dwoma kolegami to sad moze zastosowac kare lagodniejsza z ustawy o nieletnich nawet jak jest miedzy 17,a 18 rokiem zycia. Wszystko zalezy od oceny sadu, ktory zrobi tak, jak bedzie uwazal za sluszne...bo:

Art. 53. § 1. Sąd wymierza karę według swojego uznania, w granicach przewidzianych przez ustawę, bacząc, by jej dolegliwość nie przekraczała stopnia winy, uwzględniając stopień społecznej szkodliwości czynu oraz biorąc pod uwagę cele zapobiegawcze i wychowawcze, które ma osiągnąć w stosunku do skazanego, a także potrzeby w zakresie kształtowania świadomości prawnej społeczeństwa.
§ 2. Wymierzając karę, sąd uwzględnia w szczególności motywację i sposób zachowania się sprawcy, popełnienie przestępstwa wspólnie z nieletnim, rodzaj i stopień naruszenia ciążących na sprawcy obowiązków, rodzaj i rozmiar ujemnych następstw przestępstwa, właściwości i warunki osobiste sprawcy, sposób życia przed popełnieniem przestępstwa i zachowanie się po jego popełnieniu, a zwłaszcza staranie o naprawienie szkody lub zadośćuczynienie w innej formie społecznemu poczuciu sprawiedliwości, a także zachowanie się pokrzywdzonego.

Zmieniony przez - ariana20 w dniu 2010-02-21 23:08:21

Zmieniony przez - ariana20 w dniu 2010-02-22 17:57:31
_______________________________
 
"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

 
ariana20
 Wysłana - 22 luty 2010 18:01      [zgłoszenie naruszenia]

a mi chodzi tylko o post w ktorym napisales ze granica wieku to 17 lat, co prawda nie jest, bo :
art 10 KK
§ 4. W stosunku do sprawcy, który popełnił występek po ukończeniu lat 17, lecz przed ukończeniem lat 18, sąd zamiast kary stosuje środki wychowawcze, lecznicze albo poprawcze przewidziane dla nieletnich, jeżeli okoliczności sprawy oraz stopień rozwoju sprawcy, jego właściwości i warunki osobiste za tym przemawiają.

a wszystkie wymienione w paragrafie 4 art.10 KK przesłanki to właśnie stopień demoralizacji...i działa to w dwie strony bo tak samo mozna postapic karzac 16 latka za 9 imiennie wymienionych w KK przestepstw jako dorosłego i umieścić w więzieniu jeżeli okaże się wysoko zdemoralizowany...

Zmieniony przez - ariana20 w dniu 2010-02-22 18:02:22
_______________________________
 
"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

 
cooltras
 Wysłana - 22 luty 2010 21:58      [zgłoszenie naruszenia]

Dobra krótko i na temat,bo nie zadowala mnie odpowiedź i nie cytuj mi tu paragrafów,bo tez jestem w tym obeznany,a autor chce po prostu wiedzieć co i jak.Chce tylko zobaczyć czy się sama nie zapętlisz,bo już niewiele brakuje

Jak go będą przesłuchiwać - dorosły czy nielat??Z czego dostanie zarzut??Sprawa idzie do Sądu Rodzinnego czy nie??co mu grozi to już mamy


_______________________________
 
Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wdanie się w bójke

Strony: 1 2
 
Warto przeczytać: Problem lotniczy | Nowy moderator w dziale Prawo i Ekonomia | GIELDA POMOCY | Praca w PL | Spóźnenie z PIT-em | Kilka pytań dotyczących komornika... | Pojęcia | Do Oma :-) | Ubezpieczenie... | Przesłuchanie w innym mieście . | 2 pytanka :) | czyn korupcyjny | czy musze zeznawac? | Ubezpieczenia OC po poprzednim wlascicielu samochodu - pytanie | marihuana w czechach | Mandat po raz kolejny | przemowienia romana dmowskiego | tags | trance space | intro szczecin | ilu partnerów | niemiecka roksa | po dropsach | chan | Jak zaciągnąć ją do łóżka | Jak poderwać dziewczyna | clinic | filmiki fotka | testoviron ewelina 3 | polki w playboy i ckm | meldunek do komendanta | tiger kobra | kiedy wybuchnie 3 wojna swiatowa | rekrutacja policji | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0