FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 925 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wezwanie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wezwanie"   

huslar
 Wysłana - 3 styczeń 2008 21:57        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Mam takie pytanie, akurat przypomniało mi się jak dostałem wezwanie z policji o ustalenie kierowcy (akurat temat kierowcy już przerabialiśmy na tym forum), ale na poleconym było tylko moje nazwisko bez imienia. Problem w tym, że pod tym adresem zameldowane są, aż trzy osoby o takim nazwisku. Czy jakbym odmówił przyjęcia wezwania (bo w końcu nie wiedziałem do kogo było zaadresowane), to czy byłoby to potraktowane jako uchylanie się od stawiennictwa czy coś w tym rodzaju?

Donio
 Wysłana - 4 styczeń 2008 19:00      [zgłoszenie naruszenia]

Art. 129. § 1. W wezwaniu należy oznaczyć organ wysyłający oraz podać, w jakiej sprawie, w jakim charakterze, miejscu i czasie ma się stawić adresat i czy jego stawiennictwo jest obowiązkowe, a także uprzedzić o skutkach niestawiennictwa.

Adresat czyli osoba oznaczona z imienia i nazwiska

dalej wytłumacz sobie sam

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

huslar
 Wysłana - 5 styczeń 2008 17:20      [zgłoszenie naruszenia]

Zgadza się Donio.
Tylko, że ja nie mówię o samym wezwaniu, tylko o tym jak zostało ono do mnie doręczone. Listonosz miał wypisane na liście poleconym za potwierdzeniem odbioru jedynie moje nazwisko. Słyszałem (nie wiem czy to prawda), że odmowa przyjęcia poleconego jest traktowana jako doręczenie i muszę się wtedy stawić nawet jeśli o tym nie wiem. Dlatego jak mam traktować takie doręczenie wezwania gdzie jest tylko nazwisko ? Czy spotkałyby mnie konsekfencje za jego nieodebranie czy nie ?

Donio
 Wysłana - 5 styczeń 2008 19:51      [zgłoszenie naruszenia]

Przede wszystkim nie odebrałbym takiego wezwania z uwagi na brak imienia na wezwaniu.
A jesli to wezwanie (teoretycznie) nie było skierowane do ciebie ? Nie można takiego wezwania odebrać. Organ wystawiający winien precyzyjnie okreslic adresata.

Co innego gdybys nie odebrał prawidłowo zaadresowanego wezwania, pisma itp.
KPK jasno precyzuje, że w razie odmowy przyjęcia pisma lub odmowy albo niemożności pokwitowania odbioru przez adresata, doręczający sporządza na zwrotnym pokwitowaniu odpowiednią wzmiankę; wówczas doręczenie uważa się za dokonane.

Doreczenie dokonane, a więc w razie niestawiennictwa można narazić się na konsekwencje tj.

Na świadka, biegłego, tłumacza lub specjalistę, który bez należytego usprawiedliwienia nie stawił się na wezwanie organu prowadzącego postępowanie albo bez zezwolenia tego organu wydalił się z miejsca czynności przed jej zakończeniem, można nałożyć karę pieniężną w wysokości do 10.000 złotych.

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

huslar
 Wysłana - 5 styczeń 2008 20:53       [zgłoszenie naruszenia]

Jak zwykle profesjonalna odpowiedź. Dzięki Donio

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Wezwanie

Warto przeczytać: alternatywne źródła inwestowania | Oskarżenie prywatne | wyrok | Koniec trwania umowy najmu, a wypowiedzenie | Prawo administracyjne - emisja spalin | PROBLEMY NA POCZCIE ZGINĘŁA KASA | Stłuczka z sąsiadem, egzekwowanie kasy, brak OC | Zmiana lokalizacji DG | Kradzież w markecie . | niemiecka karta do bankomatu | pożyczka od zaraz | Kredyt samochodowy - gdzie ? | Nie zapłacone Ubezpieczenie OC .... | Niemcy wyjazd do pracy | obsługa nieterminowej spłaty | Jakiego rodzaju to orzeczenie SN - wyrok, postanowienie etc.? | sprężarka | dupcie | KurWA | mtv | strony | ciekawe strony | GASTXXX | wmdamian | wampiry | showup kasia | wampir | filmiki | Dymanie | bara | kod ograniczeń nokia 6303 | pieszczoty | salix | daesung | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.