FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 9341 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wezwanie do sadu !! demoralizacja 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wezwanie do sadu !! demoralizacja"   

marklin
 Wysłana - 2 listopad 2005 15:04        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

dzisiaj dostalem zawiadomienie ze musze sie stawic w sadzie rodzinnym i bede mial toczona sparwe o demorlaizacje i mam zlozyc wyjasnienie czy cos atkiego czyli tzw wniosek dostalem >
a zaczelo sie od tego ze 24 wrzesnia w naszym malym miasteczku skasowali mnie i kumpla za picie piwa w miejscu publiczny <kumpel 20 lat ja bylem wtedy niepelnoletni 5 listopada mam 18lat> i powiedziulei mi na komisariacie ze mam dmucha w alkomat wyszlo 0,40mg/l nie wiem czy duzo:) no i ze bede mial sparwe o demoralizacje a dzisiaj dostalem kopertye z wezwaniem dla mnie i dla starych na 14 grudnia tego roku
myslicie ze jak tosie moze skonczyc bo ja jestem calkowicie zielony w tym temacie
z gory dzieki

Donio
 Wysłana - 2 listopad 2005 17:05      [zgłoszenie naruszenia]

o demoralizacje powiadasz

a do jakiego sadu (napisze fonetycznie "sondu" ) kolega smiga ?

Widze tutaj jedynie zastosowanie` przepisów kodeksu wykroczen nizej wymienionych:

Art. 8. (6) Na zasadach określonych w niniejszej ustawie odpowiada ten, kto popełnia czyn zabroniony po ukończeniu lat 17.

Art. 54. Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych,
podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

Art. 105. § 1 . (118) Kto przez rażące naruszenie obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej dopuszcza do popełnienia przez nieletniego czynu zabronionego przez ustawę jako przestępstwo, w tym i przestępstwo skarbowe, wykroczenie lub wykroczenie skarbowe i wskazującego na demoralizację nieletniego,
podlega karze grzywny albo karze nagany.

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

marklin
 Wysłana - 2 listopad 2005 17:09      [zgłoszenie naruszenia]

do sadu rodzinnego no wlasnie nie wiem co o tym myslec kolega dostal mandat za picie w mejscu publicznym a mnie ojeciec musial odbierac:) ale w dniu rozprawy juz bede mial ukonczone 18lat

Donio
 Wysłana - 2 listopad 2005 18:15      [zgłoszenie naruszenia]

Nie jest wazny dzien rozpoczecia wokandy
ale data popelnienia wykroczenia

Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

marklin
 Wysłana - 2 listopad 2005 19:53     
 Usunięta przez Tommygun za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

Tommygun
 Wysłana - 2 listopad 2005 20:04      [zgłoszenie naruszenia]

Napisz jeszcze raz i w jakimś zrozumiałym dla ogółu języku, nikt Cię nie goni, poskładaj całe słowa w zdanie i dopiero wyślij to na forum.

Specjalista -

marklin
 Wysłana - 2 listopad 2005 20:17      [zgłoszenie naruszenia]

ok zagonioy troszke jestem sorxx
Wiec mam pytanie : czy sedziowie w takich sprawach zazwyczaj nakladaja jakies wysokie kary na oskarzonych , czy raczej konczy sie tylko na upomnieniu??

Coglin
 Wysłana - 2 listopad 2005 21:24      [zgłoszenie naruszenia]

DObra to ja sie pochawle wiedza, ktora mam z doswiadczenia...
Za 1 razem jest upomnienie... Poprostu robi ci siare przy starych.....
Potem za 2-3 daja ci kuratora...Ale jak masz tyle lat ile masz to tak czy siak dostaniesz upomnienie...No chyba ze jestes stalym bywalecem komisariatu i z psami jestes na Ty... I nie chce sie im ciebei spisywac....Ale nie sadze...
W kazdym razie milego sluchania upomnienia:)

marklin
 Wysłana - 2 listopad 2005 21:56      [zgłoszenie naruszenia]

dzieki cogolin wiesz bo pierwszy raz mam z taka sparawa do czynienie tez tak myslalem ze to tylko upomnie ie bedzie a jesli jeszcze moge cos wtracic tak ps to co by mnie czekalo gdybym sie nie stawil w tym dnoiu na rozprawie

Donio
 Wysłana - 2 listopad 2005 22:02      [zgłoszenie naruszenia]

Nie ma sie czym chwalic coglin, a temat "psów" byl juz kiedys omawiany w tym dziale tak wiec wyluzuj

Do Marklina:

Art. 5. ustawy o postepowaniu w sprawach nieletnich

Wobec nieletniego mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym; kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Art. 6. Wobec nieletnich sąd rodzinny może:

1) udzielić upomnienia,

2) 6) zobowiązać do określonego postępowania, a zwłaszcza do naprawienia wyrządzonej szkody, do wykonania określonych prac lub świadczeń na rzecz pokrzywdzonego lub społeczności lokalnej, do przeproszenia pokrzywdzonego, do podjęcia nauki lub pracy, do uczestniczenia w odpowiednich zajęciach o charakterze wychowawczym, terapeutycznym lub szkoleniowym, do powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach albo do zaniechania używania alkoholu lub innego środka w celu wprowadzania się w stan odurzenia,

3) ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców lub opiekuna,

4) ustanowić nadzór organizacji młodzieżowej lub innej organizacji społecznej, zakładu pracy albo osoby godnej zaufania - udzielających poręczenia za nieletniego,

5) zastosować nadzór kuratora,

6) 7) skierować do ośrodka kuratorskiego, a także do organizacji społecznej lub instytucji zajmujących się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym, terapeutycznym lub szkoleniowym, po uprzednim porozumieniu się z tą organizacją lub instytucją,

7) 8) orzec zakaz prowadzenia pojazdów,

8) orzec przepadek rzeczy uzyskanych w związku z popełnieniem czynu karalnego,

9) 9) orzec umieszczenie w rodzinie zastępczej, w młodzieżowym ośrodku wychowawczym, w młodzieżowym ośrodku socjoterapii albo w ośrodku szkolno-wychowawczym,

10) orzec umieszczenie w zakładzie poprawczym,

11) zastosować inne środki zastrzeżone w niniejszej ustawie do właściwości sądu rodzinnego, jak również zastosować środki przewidziane w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Coglin
 Wysłana - 2 listopad 2005 22:05      [zgłoszenie naruszenia]

Hm pewnie by przelozyli, a pani sedzina by kazala cie policji na nastepny termin sila przyprowadzic...Tak mi sie wydaje... ja tam pamietam jak za chlopakami policja latala...Ale wtedy to znowu bys prawo zlamal....I znowu by sie do ciebie pluli i kolejna sprawa moglaby byc....
Lepiej isc posiedizec te 30-60minut, poudawac grzecznego. I za jakeis 2 tygodnie zjawic sie na ogloszenie wyroku...I miec swiety spokoj...I tak nie bedziesz mial w kartotekach tego ze byles karany...Bo to upomnienie i wogole...Tak swoja droga, to moze sedzina ci umozy sprawe bo masz 18lat ale to bym sie zdziwil....

ps. Donio ja powiem tak, z tego co ja wiem, to jak sie konczy 18 lat Najczesciej kuratorka pisze taka prozbe do sadu o umozenie nadzoru kuratorskiego, poniewarz nie ma postepow w resocjalizacji czy jakos tak.....
A co do policjy i ich synonimow, to sorka nie wiedzialem :)
ps. Szkoda ze prawo dziala tylko na papierze....A na ulicy go de facto nie ma...

Zmieniony przez - Coglin w dniu 2005-11-02 22:08:57

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wezwanie do sadu !! demoralizacja

Strony: 1 2

Warto przeczytać: PROBLEMY NA POCZCIE ZGINĘŁA KASA | Stłuczka z sąsiadem, egzekwowanie kasy, brak OC | Zmiana lokalizacji DG | Kradzież w markecie . | niemiecka karta do bankomatu | pożyczka od zaraz | Kredyt samochodowy - gdzie ? | Nie zapłacone Ubezpieczenie OC .... | Niemcy wyjazd do pracy | obsługa nieterminowej spłaty | Jakiego rodzaju to orzeczenie SN - wyrok, postanowienie etc.? | Reklamacja - buty - naprawa zamiast wymiany | Kodeks Karny do Kodeksu Wykroczeń | Gwarancja wymienionwego telefonu | Handel legalnymi srodkami odurzajacymi | Wyjazd- problem z dokumentami | rosja stan umysłu | eripe | ola-szwed-playboy | śmieszne fotki | co zrobic zeby anal nie bolal | ckm | szwed playboy | galeria fryzur | galeria | Dokumentalne | Filmy | torrent | torrenty | jestem kuna | jestem kuną | kuna | podrywaczki | alkofather | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.