FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7286 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wezwanie do zapłaty KZK GOP 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wezwanie do zapłaty KZK GOP"   

dezives
 Wysłana - 19 kwiecień 2010 18:43        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam,

Jakiś czas temu zostałem przyłapany za jazdę bez ważnego biletu u przewoźnika KZKGOP miało to miejsce w marcu. Dzisiaj dostałem pierwsze pismo od kzkgop z wezwaniem zapłaty do 14 dni od otrzymania listu. Straszą, że w razie nie uiszczenia należnej kwoty sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania karnego. Jest to mój pierwszy mandat. Z tego co słysałem do oddają do sądu jak ktoś zalega z kilkoma mandatami. Tak jak wspomniałem na początku to pierwsze wezwanie. Zostawić sprawe ? Później kolejne wezwania się pojawią? Proszę o wskazówki :)

misio13
 Wysłana - 19 kwiecień 2010 19:09      [zgłoszenie naruszenia]

zazwyczaj ludźmi się interesowali dopiero od kwoty 200zł..
inni pewnie każą Ci zapłacić i uniknąć przykrych skutków ale ja bym zostawił to tak jak jest..a po kilku latach wygasają te mandaty

no chyba że faktycznie to jakaś mała kwota to zapłać,żebyś nie miał jakichś problemów.
dla przykładu u mnie w mieście bez biletu to kara 110zł..w Szczecinie to 240zł ;-/

Zmieniony przez - misio13 w dniu 2010-04-19 19:10:29

Pozory mylą

Pan_kracy
 Wysłana - 20 kwiecień 2010 12:56      [zgłoszenie naruszenia]

co ty *******isz człowieku ?

i co z tego ze za kilka lat wygasają jak do tego czasu moga mu dawno pol chaty zawinąć

ciezko Ci za bilet zapłacić to na piechotę, rowerem lub jakkolwiek inaczej ale nie autobusem

rzecki
 Wysłana - 20 kwiecień 2010 13:38      [zgłoszenie naruszenia]

Wezwania się będą powtarzać, sprawa zostanie przekazana do sądu i zapewne przeprowadzona zaocznie, więc może pewnego ranka wstać i ujrzeć w drzwiach miłego pana z nakazem komorniczym :P Nie tak dawno temu mój kolega miał identyczną sytuację więc nie łudziłbym się że się wywiniesz.

misio13
 Wysłana - 20 kwiecień 2010 21:01      [zgłoszenie naruszenia]

Pan_kracy za 1 mandat za brak biletu to faktycznie pół chaty jak nic,nawet całą dadzą radę..nigdy na wałku nie jechałeś?

wy naprawdę tak myślicie że każdego kto ma mandacik za brak biletu ścigają,pozywają do sądu i komorników nasyłają?

Pozory mylą

rzecki
 Wysłana - 20 kwiecień 2010 22:38      [zgłoszenie naruszenia]

Wiesz, do mojej siostry rok temu przyszedł komornik o 50 zł... A od jakiegoś czasu można nawet do specjalnego rejestru dłużników trafić... Oczywiście pół chaty to przesada, ale powszechna opinia "nic mi nie zrobią" jest mocno przesadzona ;)

misio13
 Wysłana - 20 kwiecień 2010 22:54      [zgłoszenie naruszenia]

no z tym rejestrem to prawda.niby kredyciku nie dostaniesz, na raty nic nie weźmiesz i takie tam.. może i przesadzona ale takie sytuacje jak podałeś że za 50zł komornik przychodzi do domu do częstych też nie należą.

Pozory mylą

dezives
 Wysłana - 21 kwiecień 2010 10:52      [zgłoszenie naruszenia]

za to nie trafi się do KRD bo to nawet nie ma statusu mandatu czy coś takiego, druga sprawa jak mogą przysyłać przed sądowe wezwanie a list nawet nie jest z potwierdzeniem odbioru czyli równie dobrze mogę powiedzieć, że nic nie dostałem.

Methos
 Wysłana - 21 kwiecień 2010 10:58      [zgłoszenie naruszenia]

Wpłać i zapomnij. Oszczedzisz sobie problemów które się zaczną.

dezives
 Wysłana - 21 kwiecień 2010 12:01      [zgłoszenie naruszenia]

słowa nie poparte faktami nie przemawiają dla mnie ;)

Pan_kracy
 Wysłana - 21 kwiecień 2010 23:06      [zgłoszenie naruszenia]

dałem radosna buzke zebys sie nie przy*******ił a Ty i tak swoje
( zreszta jak ktos nie jest zamozny to te 300-400 zł mandatu może być dla niego połową chaty )

jaki jest zysk w płaceniu 50, 100 czy nawet 300 zł więcej zyskując tylko trochę na czasie

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wezwanie do zapłaty KZK GOP

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: inwestycja w rope | Czy można legalnie pracować mając 17 lat? | Sklep internetowy - nieszablonowy | stopy procentowe | Moja kuzynka ma poważne problemy.. jak ją odnaleźć? | Motor zajęty przez US | Odszkodowanie od firmy za wypadek podczas transportu | papierosy do niemiec | odliczenie podatku | Numer przychodzący | zakup ziemi rolnej - wymagania formalne | proszę o wykładnię funkcjonalną tego zdania | zaświadczenie o niekaralności. | prywatny akt oskarzenia | Wyłudzenie podczas wypadku samochodowego. | staz pracy | mercedes | Dee-Jay | antidotumm | emka | emka88 | emka21 | fajna strona | iwonka_87 | biedronka | renika | renia | petardy | kodeina | dzika karta | must be the music | angielskiego | jak najszybciej | accuface | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.