FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4217 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wezwanie do zawarcia umowy z otwartym funduszem emerytalnym 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Wezwanie do zawarcia umowy z otwartym funduszem emerytalnym"   

1900
 Wysłana - 13 czerwiec 2011 19:39        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam

Pracuje juz coś koło 2 miesiecy i jakoś kilka dnie temu przyszedł do mnie list z takim własnie nagłówkiem jak w temacie - szczerze mówiąc jestem zielony w tych sprawach i nie wiem o co z tym chodzi - w liscie zus wzywa mnie do zawarcia umowy z funduszem emerytalnym bo jak nie to wylosują mi. No właśnie, tylko zastanawia mnie pewna rzecz - czy jeśli podpisze umowe z jakimś funduszem to kto opłaca składki ? pracodawca czy ja ? można jakoś ominąc te składki? Pracuje na umowę o prace i mam składki opłaca pracodawca tylko nie wiem czy też emerytalne. sogi

4stars
 Wysłana - 13 czerwiec 2011 19:50      [zgłoszenie naruszenia]

Pracodawca oplaca tobie zus. Zus z tej skladki przesyła 2,3% skladki do ofe twojego. Jesli przyszło tobie takie wyzwanie to znaczy ze pracodawca opłaca tobie te składki. Nie da sie tego uniknac bo tak nakazuje ustawa z lat 90 że każdy musi oszczedzac w 1 i 2 filarze. 1 filar=ZUS 2 filar = OFE. Ty niczego nie opłacasz wszystko jest robione za ciebie. Czasem tylko z tych wydruków co tobie przyjdą za pół roku np warto sprawdzić czy faktycznie zus przelewa te pieniadze do ofe bo tutaj jesli jest transfer zablokowany no to tracisz.

Fundusz emerytalny najlepiej wybierz patrząc na stopy zwrotów. Ewentualnie rankingów jakichs. Teraz najlepiej stoi chyba allianz axa itd. Ale lepiej zeby ktos zorientowany sie wypowiedział.

Zmieniony przez - 4stars w dniu 2011-06-13 19:52:22

Searching for the truth is easy.Accepting the truth is hard.

1900
 Wysłana - 13 czerwiec 2011 19:56      [zgłoszenie naruszenia]

dzięki 4stars jesteś git człowiek. Czyli nic z konta nie będą mi sciągać?

ps. sog

Zmieniony przez - 1900 w dniu 2011-06-13 19:57:06

4stars
 Wysłana - 13 czerwiec 2011 20:17      [zgłoszenie naruszenia]

Z konta nic tobie nie będą ściągać. To są rzeczy które reguluje zus. A zus już załatwia przelewy miedzy sobą a ofe. Inaczej sprawa wygląda jak byś sam prowadził działalność gospodarcza. Ale jeśli te składki opłacane masz to robi to pracodawca/księgowość.

Bez problemu idź i nie daj się wylosować bo to najgorsze dla twoich pieniędzy żeby trafić do jakiegoś funduszu poczty polskiej albo Polsatu.

joeletaxi
 Wysłana - 13 czerwiec 2011 20:30      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.money.pl/emerytury/porownanie/por=stopy/pro=0/]

Nie wiem, czy ten Polsat to taka krzywda.

4stars
 Wysłana - 13 czerwiec 2011 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

[http://www.money.pl/emerytury/porownanie/por=aktywa]

z takich aktywów nie trudno wyciągnąć taki zwrot.

p.picollo
 Wysłana - 13 czerwiec 2011 20:44      [zgłoszenie naruszenia]

Tez kilka dni temu dostałem takie wezwanie, i rowniez pracuje od kilku msc na umowe o prace.

Zastanawiam sie nad ING i chyba na niego sie zdecyduje.

Zapraszam do zakupu artykułów z branży dziecięcej... Wózki, foteliki, krzesełka, akcesoria

1900
 Wysłana - 13 czerwiec 2011 20:47      [zgłoszenie naruszenia]

j/w. też myśle o ING i jak nic lepszego nie przyjdzie mi do głowy i znajde NIP to składam tam wniosek

joeletaxi
 Wysłana - 13 czerwiec 2011 21:16      [zgłoszenie naruszenia]

4stars, powiedz to tym, którzy utopili na giełdzie/foreksie/whateverze znacznie mniejsze aktywa :)

Ad meritum: to lepiej być "u większego", czy u tego, który więcej zarabia? (przy założeniu, że wierzymy, iż jakiekolwiek OFE nam coś kiedyś da)

Zmieniony przez - joeletaxi w dniu 2011-06-13 21:25:04

4stars
 Wysłana - 13 czerwiec 2011 22:13      [zgłoszenie naruszenia]

Więc tak jest limit pieniędzy które mogą być inwestowane i przewiduje to ustawa dlatego Ing nie jest dobre bo ma już za dużo ludzi i siłą rzeczy nie jest w stanie tych pieniędzy zainwestować bo są ograniczeni ustawami.

Tak masz racje lepiej być u tego który zarabia stąd liczą się te stopy zwrotu. Ale lepiej być u tego który obraca średnimi aktywami tak żeby miał dobrą płynność. Trzeba też patrzeć na cenę jednostki bo to nas bardzo interesuje. Prawdopodobnie jeśli np wybierzemy Generali / Axa to różnicy dla naszych pieniędzy w perspektywie czasu nie będzie.

Co do Polsatu to jest ta sama zasada ktoś zarobi 1zł ma 100%, ktoś kto ma 10zł i zarobi 8zł powiedzmy ma tylko 80%. Ale ty wolisz zainwestować pieniądze w kogoś kto zarobił 1zł bo zarobił 100%.

Metody inwestowania też was w jakiś sposób interesują Allianz głownie inwestuje w obligacje i instrumenty bezpieczne dlatego na wyjściu z kryzysu są najlepsi. Ale prawdopodobnie w momencie rozdania i tak wyjdzie kto inwestował najlepiej.

Zmieniony przez - 4stars w dniu 2011-06-13 22:15:30

anc_kozak
 Wysłana - 14 czerwiec 2011 03:22      [zgłoszenie naruszenia]

możesz ich olać i zostaniesz wylosowany do jednego z funduszy, które uzyskały stopy zwrotu wyższe niż średnia ważona stopa zwrotu wszystkich funduszy w dwóch ostatnich okresach rozliczeniowych, a aktywa netto funduszu nie przekraczają 10% aktywów całego rynku OFE

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Wezwanie do zawarcia umowy z otwartym funduszem emerytalnym

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Kurs euro i dolara | fotoradar - fotomontaż? | Kazus, powództwo cywilne - wycięcie drzew | mandat | program ochrony kupujacych allegro | reklamacja zakupionego samochodu od osoby prywatnej | sąd grodzki | Jak to jest z tymi zwiększonymi opłatami w PKO BP od 1 maja? | po jakim czasie przestepstwa ulegaja przedawnieniu | Zapytanie | kosztorys pojazdu | Spadek | pytanie odnosnie wyjazdu do usa | czy przestepstwo eliminuje mnie ze starań do mundurówki | sklep + zgloszenie kradziezy | Allegro - zwrot Przedmiotu używanego | jasło | pierdoia | jennifer walcott | ))O(( | carly wrenn | O | Anna Hoksa | konto bankowe | zwrot butelek | herminia | opowiadanie erotyczne | opowiadanie | mięśni PC | mięsień PC | filmu o romańsie | pierścionek | prawo jazdy | infini | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.