FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2042 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Wiara sama w sobie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wiara sama w sobie"   

INSOMNIA
 Wysłana - 1 październik 2007 03:31      [zgłoszenie naruszenia]

Wierze w siebie, w to, ze prawie w kazdej sytuacji potrafie byc szczesliwym.
Wierze w to, ze oplaca sie byc dobrym dla przyjaciol, a dla wrogow srogim.
Wierze w to, ze ludzie Cie szanuja, jesli od nich wymagasz.
Wierze, ze nic tak nie mdli, jak nadmiar lukru.
Wierze w to, co mozna zobaczyc, zwazyc i opisac, nie wierze w zadne nadprzyrodzone zjawiska.
Wierze w to, ze teraz wiemy wiecej, to co bylo kiedys ma wartosc historyczno-porownawcza.
Wierze, ze ewolucja postepuje optymalnie.
Wierze w to, ze kieruja mna powszechne popedy.
Wierze w to, ze masz prawo sie ze mna nie zgadzac, jezeli mnie nie krzywdzisz, warto pozwolic Ci zyc po swojemu.
Wierze, ze ludzi nalezy oceniac po czynach, bo dobrymi checiami wybrukowane jest pieklo.
Wierze, ze moje przeswiadczenie o tym, ze sie w czyms mylisz, nie czyni Cie gorszym czlowiekiem.
Wierze w to, ze nie mam patentu na racje.

kruchy5
 Wysłana - 1 październik 2007 08:34      [zgłoszenie naruszenia]

Seba żeś dał radę tak nad ranem zasunąć...no,no

Ja:
Wierzę że skutek ma swoją przyczynę a przyczyną zaistnienia wszystkiego jest Bóg.
Nie wierzę w człowieka tak łatwo oszukać jego zmysły.
Nie wierzę że możliwe jest skonstruowanie aparatu do mierzenia piękna,dobrego smaku,humoru.
Wierzę w praktyczną empatię.
Wierzę w uczciwość w ostatecznym rozrachunku tylko ona może oświetlić nam moment śmierci.
Wierzę że człowiek powinien uczyć się panować nad swoimi popędami.
Wierzę że największy potencjał człowieka to nie jego organiczny mózg ale nieśmiertelna dusza.

Ps.: Wierzew to, ze nie mam patentu na racje. to warunek konieczny wszelkiej konstruktywnej dyskusji.

Zmieniony przez - kruchy5 w dniu 2007-10-01 08:37:50

Specjalista -

Thamuz_
 Wysłana - 1 październik 2007 16:09      [zgłoszenie naruszenia]

Wierze tylko w to, ze czlowiek moze uwierzyc we wszystko. W nic poza tym.

Ambassador of the hell

siersciuk
 Wysłana - 1 październik 2007 23:09      [zgłoszenie naruszenia]

Wierzę w początek Wszechrzeczy i nieprzypadkowość mojego Istnienia.
W intuicyjnie pojmowane dobro.
W siebie i niektórych Ludzi.

a to że biore udział w religii ma podstawe w tych 3 Wierzeniach.

.

ples
 Wysłana - 1 październik 2007 23:37      [zgłoszenie naruszenia]

wierze w swoje możliwości, w ludzką inteligencję, w samorealizację.
wierze, ze jestem omylny, mogę sie mylic, zmysły i intuicja mogą mnie zawodzic, szczególnie po alko

"god, please give us back Tupac and we will trade you Justin Beiber"

"nieistnienie jest atrybutem zaszczytnym, przysługującym także Bogu i sprawiedliwości”

Znawca -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 1 październik 2007 23:53      [zgłoszenie naruszenia]

Dawno tego nie pisalem, ale jak Seba

Wierze w siebie.
W to, ze ludzi mozna opisywac i dzielic wedlug kategorii.
Wierze tez w to, ze czlowiek moze osiagnac wszystko, czego zapragnie... chociazby to mialo sie urzeczywistnic tylko w jego glowie

Poza tym ktos pisal o "szczerym chceniu"... Nie ma IMO sensu tego tak nazywac, bo chcenie to chcenie a robienie to robienie Szczerze chciec to moge na przyklad bulke z pomidorem, ale nie pojde po tego pomidora jesli bedzie to oznaczac, ze nie spotkam sie z dziewczyna np
Wazne jest tutaj tylko to, by nasze 'tak' bylo silniejsze od naszego 'nie'...

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 2 październik 2007 00:23      [zgłoszenie naruszenia]

Wrocilo wsparcie.

kruchy5
 Wysłana - 3 październik 2007 08:38      [zgłoszenie naruszenia]

W sumie "wiara sama w sobie" jest takim wentylem bezpieczeństwa chroniącym człowiek przed szaleństwem.
Ostatecznie sprowadza się do stwierdzenia : "wierzę że ( tu wstawić dowolne) MA SENS".Czyli człowiek jest człowiekiem tylko wtedy jeśli potrafi sobie wyobrazić że są pewne jakości we wszechświecie które mają cel.Może być to Bóg , może rozwój rozumu, może (tak jak Lem) "mądrość wszechświata" albo coś kompletnie innego.Ale znamienne jest że coś musi.Skąd ta potrzeba wiary w jakiś porządek?

Specjalista -

fazimodo
 Wysłana - 3 październik 2007 10:50      [zgłoszenie naruszenia]

Napisałem długą wypowiedź i mi się z***ała :/
Więc w skrócie - chciałbym, aby nie zrównywano wiary w zjawy, duchy, Boga etc. z wiarą wynikającą z obserwacji, która to jest wiarą w jakiś porządek, czy nawet możnaby to nazwać wiedzą. I to nie jest wiara w jakiś tam porządek od tak, tylko wiara, że to co obserwujemy jest porządekim i jest naturalne. I z tego dalej bierze się sens w wypowiedziach typu "wierzę, że nauka ma sens", a to dlatego, że ludziom wykształconym przeważnie powodzi się lepiej niż ludziom bez wykształcenia - obserwacja nadaje tutaj sens, a nie wyobrażenie nie związane z rzeczywistością.

Zdrowy rozsądek - występuje tak rzadko, że jest uważany za super moc.

Znawca -

kruchy5
 Wysłana - 3 październik 2007 11:24      [zgłoszenie naruszenia]

Są ludzie którzy twierdzą że ich wiara w duchy wynika z obserwacji

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wiara sama w sobie

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Lepsze jutro było wczoraj? | Świadome sny | Co to znaczy?? | Śmierc - alfa czy omega ? | Grzech | Nieskonczoność... | morze | Mieć czy Być??? | Sambójstwo | Przesądy | Magia | KLONOWANIE | Żona niewierna?? Zdrada teraz i kiedyś | Szukam krótkich, ciekawych tekstów o miłości | Doswiadczenie psychologiczne | Po co ona nam? | hanna | alicja wisz | alicja wiszka | modelka alicja wisz | peugeot 107 | jak postępować z kobietami poradnik dla desperata | jak postępować z kobietami poradnik dla desperata | Antybiotyk | Bakterie | glinka playboy | katarzyna glinka | kononowicz w raju 2 | wakacje historia | wakacje historia seks | ciocia i kuzynki prysznic | robienie minety cioci | malolaty | nowakowska | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.