FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2013 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Wiara sama w sobie 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wiara sama w sobie"   

F11
 Wysłana - 29 wrzesień 2007 21:27        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Wiara sama w sobie*

Zapytaj samego/ą siebie. W co tak naprawdę wierzysz, nie koniecznie to musi być Bóg.

Wierzysz w drugiego człowieka ?
Ja mogę powiedzieć, że wierze w siebie, swoje możliwości i to że człowiek może wszystko, napewno są granice. Wierze w możliwości drugiego człowieka i w to w co on wierzy, bo przecież dlaczego miało by mu się nie udać osiągnąć cel. Wierze w przyjaźń, dobroć drugiego człowieka, w dobre serca.

Wierze w coś czego nie można wyjaśnić. W Boga, oraz inne niewyjaśnione sytuacje, rzeczy, osoby.

Porozmawiajcie z kimś, z kim możecie porozmawiać poważnie. O tym czego nie rozumie, w co wierzy, co mu się przytrafiło.

Czasem spotykam się z czymś dziwnym jak dla mnie. Mieszkam w bloku na 7 piętrze, wychodzę z domu i gdy jestem na półpiętrze to winda sama z siebie przyjeżdza na samą górę, a nikogo nie ma na klatce, ani nie jest wciśnięty przycisk.

Dobrze by było gdyby jeszcze w blokach ruchome schody by były ...

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 29 wrzesień 2007 22:11      [zgłoszenie naruszenia]

wierze w Boga
wierze, że ludzie potrafią czynić wielkie, piękne i dobre rzeczy
wierze, że ludzie potrafią żyć w jedności i pokoju
wierze, że żeby coś osiągnąć najpierw trzeba szczerze chcieć

Zmieniony przez - kermit w dniu 2007-09-29 22:11:36

F11
 Wysłana - 29 wrzesień 2007 22:12      [zgłoszenie naruszenia]

Chcieć to móc, a móc to wpływać na przebieg wydarzeń. Kiedyś ktoś to mi powiedział

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 29 wrzesień 2007 22:13      [zgłoszenie naruszenia]

móc to chcieć szczerze, chcieć szczerze to poznać swoje prawdziwe pragnienia, to poznać swoje serce. Z tym, że owo poznanie musi być wolne.

F11
 Wysłana - 29 wrzesień 2007 22:15      [zgłoszenie naruszenia]

poznać siebie

F11
 Wysłana - 29 wrzesień 2007 22:18      [zgłoszenie naruszenia]

wierze w znaki, np. myślę o czymś o czym nie powinienem i się potykam. To jest jakiś nie wiem, sygnał, impuls i za każdym razem myślę o tym że to jest właśnie znak. Pokazanie że nie jest ok, ze coś trzeba zrobić...

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 29 wrzesień 2007 22:20      [zgłoszenie naruszenia]

np. myślę o czymś o czym nie powinienem i się potykam
--nie czaju

To jest jakiś nie wiem, sygnał, impuls i za każdym razem myślę o tym że to jest właśnie znak. Pokazanie że nie jest ok, ze coś trzeba zrobić...

wiele jest takich znaków imo. W pierwszej kolejności wg mnie takim znakiem jest choroba, znaczy ona że coś jest nie tak, że coś trzeba zmienić

F11
 Wysłana - 29 wrzesień 2007 22:22      [zgłoszenie naruszenia]

problemy z sercem mam heh ;/ trochę zlekcewarzyłem ;/

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 29 wrzesień 2007 22:33      [zgłoszenie naruszenia]

na łożu śmierci pewnie nie jesteś, a na szukanie zdrowia nigdy za późno nie jest

F11
 Wysłana - 29 wrzesień 2007 22:39      [zgłoszenie naruszenia]

no no

młoda krew jeszcze...

Kisielu
 Wysłana - 30 wrzesień 2007 14:59      [zgłoszenie naruszenia]

rozwazalem kiedys taka rzecz, ze to czlowiek wymyslil boga zeby ludzie mieli w co wierzyc, poniewaz wiara wzmacnia i pozwala na przezwyciezenie trudnosci. co jesli ten wlasnie czlowiek to wiedzial i dal ludziom sile w ten wlasnie sposob? hipoteza ta jest przez to realna. na pewno nie jestem pierwszym ktory tak myslal, ale wpadlem na to sam. ludzie wierza i sie modla. jesli cos sie uda, ktos wyzdrowieje przypisuja to bogu i sile modlitwy i dalej sie modla. efekt placebo?
sa ludzie, ktorzy zyja dla wiary. nie mowie tu o konkretnej religii, bo wszystkie opieraja sie na tym samym, na jakiejs sile stworczej.
ja jedyne w co wierze na stowe to moja wlasna osoba, bo nic w moim zyciu nie zdarzy sie beze mnie. proste

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wiara sama w sobie

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Misijna olimpiada wiedzy o afryce | Wypadki i żałoba narodowa | !KONKURS! Zapraszam do brania udziału :) | Fobie, brak pewności siebie... | erich fromman-o sztuce milosci/ebook | Ah ta niezgłębiona seksualność..... | Problem ze soba - brak kontaktu z innymi ludzmi | czy imie ma znaczenie | potrzebny mi artykuł "Maszyna licząca a inteligencja" A.M. Turing | Ustawienia Hellingera | Dlaczego tak mało klasycznej filozofii? | Na szamańskich ścieżkach........ | Autohipnoza, medytacja itp | oobe, ld, new itp. | Szacunek | przemoc psychiczna | aliexpress | zona odeszla co teraz | parapetówa | prezent na | szef | inteligencja | wykształcenie | pitbull | essentiale forte | skręcanie | motorolaw220 puk misi | własna DG | only cats | TOPIK | piłkarzy | nagość | jacek | co warto | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.