FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4733 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Wiara to dar i łaska? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wiara to dar i łaska?"   

bezemocji
 Wysłana - 8 grudzień 2008 15:55        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jak jest z tym darem wiary? Łaską wiary?
Niektórzy ją mają, niektórzy nie. Zakładając, że wszystko pochodzi od Boga może jednych obdarzył zdolnością wiary a innych tego pozbawił, jakby upośledził? Ale człowiek obdarzony wolną wolą taki "dar" podobno otrzymał. W rozlicznych tłumaczeniach na ten temat sprawa nie wygląda na jasną. Czytam i takie, że każdy ma dar wiary, a że go nie rozwija to przejaw jego lenistwa i wygody. Bóg chce zbawienia i dobra dla każdego człowieka, ale jednym jakoś bardziej to umożliwia, dając jak w MediaMarkcie "Nie dla ...." łaskę wiary. Przynajmniej tak to wygląda. W zawiłych teologicznych objaśnieniach oczywiście wszystko jest proste i pozbawione sprzeczności. A istnieją i to spore na styku dar łaski wiary - wolna wola. Bezbożnicy za to mogą się poczuć "rozgrzeszeni" bo powiedzą, że nie dostali Daru Wiary. Prosta obserwacja wskazuje, że tych mniej obdarzonych jednak przybywa i nie chcą skorzystać z jej dobrodziejstw.

Wiara rzeczywiście jest najpierw łaską, darem od Boga. Niektórzy wykorzystują ten fakt twierdząc, że nie wierzą, bo nie otrzymali łaski wiary. Według nich to Pan Bóg jest winny, On nie chce, aby Go poznali. Jednakże, jak mówił św. Paweł, każdy człowiek może rozpoznać Boga, chociażby dzięki swojemu sumieniu, czy po prostu patrząc na stworzenie. Te doświadczenia mogą pomóc uzmysłowić sobie, że łaska wiary jest już we mnie złożona. Jednakże, łaska wiary to jedna sprawa, współpraca z nią to druga. Warto by się czasem zapytać siebie, na ile współpracuję z łaską wiary? mateusz.pl

Jak z tym jest? Jak np. Tadek i inni "współpracują z łaską wiary?"
Ale bez sporów o istnienie Boga, jeśli można....

Specjalista -

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 8 grudzień 2008 16:55      [zgłoszenie naruszenia]

"łaska wiary" ? - jak na mój gust świetne narzędzie propagandowe, byś nie dociekał istoty spraw a wierzył, i jeszcze był z tego dumny że zostałeś wybrany :)

Namaste!

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 8 grudzień 2008 17:41      [zgłoszenie naruszenia]

Sam też byłem obdarzony wielką łaską wiary jak te rzesze wybranych.

Jednak nie tylko to zostało mi zaszczepione i wraz z doświadczeniem i włosami na klacie do głosu doszła wiara w samego siebie. A co za tym idzie we własny umysł. Kiedy też zaczyna się go akceptować to wspomniana łaska wiary pozostaje już tylko zbędnym balastem.

Po co komu przestarzały, niemodny bubel? Po co?

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

nupel
lachoniator
 Wysłana - 8 grudzień 2008 17:57      [zgłoszenie naruszenia]

IMO otwiera oczy :D

WybrzydzoSS....... nie dupiSS

""Nastepny fifaraka sie znalazl, straznik teksasu ****a silesia figter i nieugiety prze ****""
[www.famewear.pl]

ęcjolina
 Wysłana - 8 grudzień 2008 18:13      [zgłoszenie naruszenia]

Bardzo trudno jest wypowiadać sie o takiej religii, w kktórej istnieje pojęcie łaski wiary.Trzeba chyba praktykowac, zeby mieć o tym jakieś pojęcie.Nie wiem co to jest, ale czasem spotykam ludzi, którzy wydają sie wchłonięci przez wiarę.Nie podwazam wartości innych praktyk religijnych jesli daja coś ludziom konstuktywnego.Te systemy istnieją od stuleci a więc sa potrzebne.Oudzie sa rózni.Tam. gdzie umysł jest aktywny jest więcej miejsca na praktykę niż wiarę.Jest takie porownanie starych systemów religijnych do ludzi, którzy stoją u podnóża tej samej góry i widzą ja i innej strony.Może soś jest w tym z prawdy.

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 8 grudzień 2008 18:19      [zgłoszenie naruszenia]

.Jest takie porownanie starych systemów religijnych do ludzi, którzy stoją u podnóża tej samej góry i widzą ja i innej strony

Tak, to mądre spojrzenie. Przy czym ateizm czy nauka to też stanie u podnóży tej samej góry, z jeszcze innych stron.

Namaste!

Ekspert -

bezemocji
 Wysłana - 8 grudzień 2008 18:27      [zgłoszenie naruszenia]

- To aktywny umysł jakoś kłóci się z wiarą?
- Może jest coś takiego jak "dar niewiary"?

Specjalista -

ęcjolina
 Wysłana - 8 grudzień 2008 18:31      [zgłoszenie naruszenia]

Systemy religine stawiają rózne wymogi.W chrześcijaństwie jest pasterz- kapłan, ktory prowadzi wiernych, spowiada, wyglasza kazanie.Więcej jest do przyjęcia na wiare.

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 8 grudzień 2008 18:37      [zgłoszenie naruszenia]

no ale żeby oddać prawdę i być uczciwym - zawsze wiara jest przejawem niewiedzy, tak samo jak tęsknota za szczęściem jest przejawem braku szczęścia.

Namaste!

Ekspert -

Sotsu
 Wysłana - 8 grudzień 2008 18:41      [zgłoszenie naruszenia]

Wiara-To nie żaden dar tylko coś osiągniete przez rozmyślenia duchowo religijne.
Wiara to stan,ducha umysłu w którym się wierzy w "coś".
Łaska-to "dodatkowy bonus" w powodzeniu

Wiarę i łaskę może osiągnąć, każdy człowiek gdy tylko mu zależy.

Taka jest moja ocena.

Pozdrawiam

Czy możemy zmienić świat ?

Sotsu
 Wysłana - 8 grudzień 2008 18:44      [zgłoszenie naruszenia]

no ale żeby oddać prawdę i być uczciwym - zawsze wiara jest przejawem niewiedzy, tak samo jak tęsknota za szczęściem jest przejawem braku szczęścia.

Wiara nie jest przejawem niewiedzy, lecz odczuciem wynikającym z potrzeby naprzykład zmian na lepsze.

Tak samo jak bycie chudym jest tęsknotą bycia tęższym ?

Czy możemy zmienić świat ?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wiara to dar i łaska?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Warto przeczytać: | | podpierak | grawer | rozqurwiciel | AdolfiQ | nudist | rkr | pomysA, na zmiane | japonki | xtrasize | lee knox | powiekszanie penisa | pamiętniki z wakacji | grafik | jak zamie?cic film z youtube | zycie w jaskini | zycie bezdomnego | rzym | pieprzyki | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.