FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 67142 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Wieczne pióra 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wieczne pióra"   

hulio
 Wysłana - 8 sierpień 2007 12:32      [zgłoszenie naruszenia]

Mont Blanc Meisterstück Solitaire Royal - ok. 420 000 zł

Zmieniony przez - hulio w dniu 2007-08-08 12:37:27

hulio
 Wysłana - 8 sierpień 2007 12:52      [zgłoszenie naruszenia]

39 900 zł

hulio
 Wysłana - 9 sierpień 2007 12:58      [zgłoszenie naruszenia]

Pióro Delta, model Napoleon Bonaparte - ok 31 000 zł

Zmieniony przez - hulio w dniu 2007-08-09 12:58:46

hulio
 Wysłana - 9 sierpień 2007 13:00      [zgłoszenie naruszenia]

Takie samo tylko srebrne - 5600 zł

allusion
 Wysłana - 9 sierpień 2007 20:11      [zgłoszenie naruszenia]

To ostatnie...bardzo ladne
hulio a Ty piszesz piorem na codzien?Jak tak pochwal sie jakim...!

Jeden człowiek to jeden sens
Jeden sens to jeden cud
Jeden cud to jeden wers
Jeden wers to parę nut.

hulio
 Wysłana - 10 sierpień 2007 08:33      [zgłoszenie naruszenia]

Nie pisze, już dawno chciałem sobie kupić ale zawsze jakoś miałem inne wydatki.
Ale teraz nie odpuściłem i jedno pióro już do mnie jedzie. Podobno starsze pióra, szczególnie te przedwojenne są lepsze. W tamtych czasach więcej pisano bo nie było kompów i ksero, pióra produkowano z myślą o naprawdę intensywnym, użytkowaniu miały bardziej miękką stalówkę i ogólnie robione były z lepszych materiałów. Dlatego na takie się zdecydowałem. Opisze dokładnie to pióro jak będę je już miał i wkleje też foty.

alexalex
 Wysłana - 10 sierpień 2007 11:20      [zgłoszenie naruszenia]

Faktycznie - stare pióra często mają miękkie ("semi-flex") i bardzo miękkie ("flex" i "wet-noodle") stalówki. Pisanie takimi stalówkami wymaga pewnej wprawy i umiejętności. I niestety łatwo można je uszkodzić przez niewłaściwe użytkowanie.
Do dłoni przyzwyczajonej do pisania długopisami i ołówkami znacznie lepiej będzie pasowała twarda stalówka współczesnego pióra :) Twarde stalówki idealnie się spisują na przykład wtedy, gdy konieczne jest szybkie notowanie dużych ilości tekstu. Miękkie - do bardziej ozdobnego pisania (np. do pisania listów; a co?! niektórzy jeszcze piszą papierowe listy! heh).

Pozdrawiam,
alex

hulio
 Wysłana - 10 sierpień 2007 12:19      [zgłoszenie naruszenia]

Właśnie podobno nawet jak się ma brzydkie pismo to takim piórem z miękką stalówką pisze się ładnie. Wcześniej alex coś wspominałeś, że można dostać pióro ze złotą stalówką za 100zł. Chodziło Ci o używkę?
Pozdrawiam

alexalex
 Wysłana - 10 sierpień 2007 15:31      [zgłoszenie naruszenia]

Nie, chodziło mi o nowe pióro :) Jak dobrze poszukać, to daje się znaleźć takie okazje, ale raczej nie w naszych sklepach. W tej cenie (tj. trzydzieści kilka dolarów) kupiłem pióro Duke Silvershell ze złotą stalówką (10K), która całkiem przyjemnie sprężysta jest podczas pisania.
Duke to kooperacja niemiecko-chińska. Niemcy dają design i (prawdopodobnie) robią stalówki do tych piór. Chiny składają je w całość. Pióra zbierają bardzo dobre opinie wśród użytkowników na całym świecie. Uważane są za najlepsze z chińskich piór.

Tu znajdziesz zdjęcia części z kolekcji: [alexalex.awardspace.com/Piora/]

Pozdrawiam,
alex

hulio
 Wysłana - 10 sierpień 2007 16:30      [zgłoszenie naruszenia]

Pokaźna kolekcja, widziałem że większość to pióra Duke.
Szkoda że nie idzie dostać tego w Polsce. Ja zamówiłem Sheaffera ze złotą stalówką flex, niedługo do mnie zawita :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 32 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wieczne pióra

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32