FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 67138 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Wieczne pióra 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wieczne pióra"   

allusion
 Wysłana - 6 grudzień 2007 22:19      [zgłoszenie naruszenia]

iustyna Ciezko mi sie odniesc co do pior watermana... wizualnie sa bardzo piekne ale nie pisalam wiec sie i żadna madroscia tu nie popisze Co do Parkera myśle ze to dobre pióro na początek kolekcjii je polecam.

Jeden człowiek to jeden sens
Jeden sens to jeden cud
Jeden cud to jeden wers
Jeden wers to parę nut.

INSOMNIA
 Wysłana - 6 grudzień 2007 23:34      [zgłoszenie naruszenia]

Iustyna, ja uzywałem modelu frontier-ale długopisu(zgubilem, zawsze gubie długopisy). I Jezeli chodzi o jakosc pisania-super. Gdy ulegl uszkodzeniu-parker naprawił w ciągu 2 tygodni. Pióra nie uzywalem niestety, ale długopis z tej serii mi bardzo odpowiadał.

ArielN
 Wysłana - 6 grudzień 2007 23:35      [zgłoszenie naruszenia]

Justyna:

Waterman Hemisphere to naprawdę piękne pioro do damskiej dłoni :) Będziesz z niego bardzo zadowolona.

Podobnie Parker Frontier!

Osobiście, dla mojej przyszłej żony kupiłem Parkera Sonnet Ocean Blue na wyprzedaży za 150zł. Przyznacie, że to okazaja :)

Allusion:

Wspaniały nabytek. Widać, że masz świetny gust i te zdjęcia...

Powiem tak: Masz poczucie stylu <- oficjalny komplement ;)

Zapytałaś o moje marzenia?
Przysięgałem sobie, gdzy zaczynałem kupowac pióra, iż nigdy nie wydam na jedno więcej niż 100zł. Miesiąc później nabyłem model za 300zł... później pojawiło sie kolejne za 402 zł, następne bylo za 550zł... A teraz moim marzeniem, które mam zamiar niedługo zrealizowac jest Visconti Opera Black. Typowe, klasyczne męskie pióro. Ach...

Pióra to worek bez dna. Grunt, że nie tracą bardzo na wartości. ALE przyjemność z pisania oraz przypisawanie piór do ważnych wydarzeń (wspomnienia) to wartości bezcenne.
Życie jest po to, aby się cieszyć!

I samej radości wszystkim życzę!!!

Pozdrawiam

INSOMNIA
 Wysłana - 6 grudzień 2007 23:37      [zgłoszenie naruszenia]

Ariel- sog za ciekawe hobby.Doskonale Cie rozumiem- to schorzenie na które cierpisz odnośnie piór-ja mam dokładnie to samo z nożami. Te schorzenia strasznie pustoszą...portfel

ArielN
 Wysłana - 6 grudzień 2007 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

Ja noże również rozumiem :)

Pozdrawiam

allusion
 Wysłana - 7 grudzień 2007 08:29      [zgłoszenie naruszenia]

ArielN dobrze ,powiedziane, To ja sie przyznam ze tez jestem takim Klasycznym Przypadkiem To jak nałóg ...chwycisz za pierwsze pióro..nie sposob to juz rzucic Tez oczywiscie poluje na nastepne. Pióra doskonale wyrabiaja charakter pisma a co do pisma niektórych ..jestem pod wrazenien.Sama uwielbiam pisać listy.
ArielN co do zdjec mogły być lepsze ale robione biegusiem z lekka nutka adrenaliny no i telefonem. Rany!..za oficjalny komplement dziekuje
ijustyna jak juz kupisz koniecznie sie pochwal..Nie martw sie nikt tu nie bedzie patrzył z zazdroscia
PITTT szkoda ze ci sie dlugopis połamał.Moze to z nerwow

Jeden człowiek to jeden sens
Jeden sens to jeden cud
Jeden cud to jeden wers
Jeden wers to parę nut.

INSOMNIA
 Wysłana - 7 grudzień 2007 16:43      [zgłoszenie naruszenia]

nie połamał się, tylko uszkodziła się gumowa część, z którą w modelu frontier trzymamy. Obracala się dookoła własnej osi. I to naprawili

alexalex
 Wysłana - 7 grudzień 2007 23:18      [zgłoszenie naruszenia]

@Allusion: gratuluję zakupu Frontiera! bardzo porządne pióro - używałem jednego przez kilka lat, a w końcu komuś podarowałem ;)
a kupiłaś sobie odpowiedni atrament do niego?? :D

@Ariel: pióra potwornie tracą na wartości :) chyba, żeby poczekać długi okres czasu, aż staną się mocno poszukiwane ;) też sobie tak tłumaczyłem moje "uzależnienie", że jakby coś, to sprzedam kilka piór i odzyskam pieniądze :D

@Iustyna: zdecydowanie odradzam Rotringa, Hemi z kolei to bardzo przyzwoite pióro, dość lekkie jak na metalowe pióro i mimo swej niewielkiej średnicy dobrze leży w dłoni :) więc radzę Hemi albo Frontiera :) albo rozejrzyj się za piórami Lamy, z tego co wiem mają znowu jakiegoś polskiego dostrybutora.. polecam tanie Safari, albo Al-Star, albo (z nieco wyższej półki) Studio

INSOMNIA
 Wysłana - 7 grudzień 2007 23:22      [zgłoszenie naruszenia]

Alexalex- a co sądzisz o wyrobach firmy "duke"? Ostatnio natknąłem się na ciekawy egzemplarz, ale przyznam się że pierwszy raz widziałem nazwę firmy.

alexalex
 Wysłana - 7 grudzień 2007 23:48      [zgłoszenie naruszenia]

Duke to mało znana u nas firma, ale ostatnio jakby częściej się pojawiała.. Widziałem kilka ich piór w jednym z łódzkich Empików. Duke to spółka niemiecko-chińska, a której Niemcy dają design, a Chińczycy tanią siłę roboczą ;) I wychodzą im niezłe pióra w niewysokich cenach :) Mam pióro Duke Silvershell ([http://www.flickr.com/photos/rolkowicz/94078655/]) - pisze doskonale gładko, a miało powalająco niską cenę jak na pióro o złotej stalówce. Co prawda tylko 10K, ale zawsze to złoto ;) Używałem też przez chwilę pióra Duke Carbon Fibre ([http://www.flickr.com/photos/rolkowicz/171546784/]) - pisało równie dobrze, było spore i dość ciężkie, i bardzo efektowne :)
Ogólnie - Duke ma opinię firmy, która dba o jakość swoich produktów i są one uznawane za bardzo dobre pióra w swojej półce cenowej.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 32 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wieczne pióra

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32