FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 67132 razy ¬
 
ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Wieczne pióra 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wieczne pióra"   
 
ArielN
 Wysłana - 22 luty 2008 23:08      [zgłoszenie naruszenia]

Miałem jedno Carene dotychczas i bardzo żałuję, że musialem sie z nim rozstać. Kupowales może od Lewertowskiego?

 
alexalex
 Wysłana - 23 luty 2008 00:45      [zgłoszenie naruszenia]

J.P.Lewertowski ma świetne ceny na Carene, ale znalazłem jeszcze lepszą ofertę. Sklep Made2Shop w Stanach (na ebay'u zwą się made-2-shop) miewa niesamowite okazje w swojej ofercie :) Jeśli nie u nich, to kupiłbym na pewno u Lewertowskiego

 
ArielN
 Wysłana - 23 luty 2008 11:29      [zgłoszenie naruszenia]

Cieszy mnie to, że są okazje jeszcze lepsze niz u Lewertowskiego, choć samo kupowanie u tego sprzedawcy to przyjemność.

Alexalex mógłbyś zamieścić recenzję swojego pióra, jeżeli nie byłoby to dla Ciebie kłopotem?

Pozdrawiam
Ariel

PS. Co do Lewertowskiego to nie jestem z nim w żaden sposób powiązany, po prostu dołączyłem do grona usatysfakcjonowanych zakupem klientów.

 
allusion
 Wysłana - 24 luty 2008 21:00      [zgłoszenie naruszenia]Bexley...Sliczne!
_______________________________
 
Jeden człowiek to jeden sens
Jeden sens to jeden cud
Jeden cud to jeden wers
Jeden wers to parę nut.

 
allusion
 Wysłana - 24 luty 2008 21:03      [zgłoszenie naruszenia]Rinascimento...Pomarzyć też dobra rzecz
_______________________________
 
Jeden człowiek to jeden sens
Jeden sens to jeden cud
Jeden cud to jeden wers
Jeden wers to parę nut.

 
alexalex
 Wysłana - 24 luty 2008 21:05      [zgłoszenie naruszenia]

Pierwsze wrażenie

Pióro dotarło do mnie po niecałym tygodniu od zamówienia, co uważam za krótki czas biorąc pod uwagę to, że przybyło zza oceanu. Zapakowane w standardowe, granatowe pudełko Watermana bez zbędnych ozdób, ze złotym napisem na wieczku. A w środku... Pióro robi ogromne wrażenie po pierwsze ze względu na bardzo oryginalny lakier na korpusie - jest gładkie, ale widać w nim nieregularną strukturę (przypuszczam, że jest lakierowane kilkukrotnie; ostatnie warstwy są przezroczyste), a po drugie - ze względu na oryginalną złoconą skuwkę, w której w regularnych odstępach zrobione są złobkowania (w grupach po trzy).

Wykonanie

Doskonałe! Nie da sie powiedzieć inaczej - nie sposób się przyczepić do żadnego elementu wykończenia. Całkowicie "na łopatki" rozłożyło mnie to, że pióro wyposażone jest w dwie USZCZELKI, które zapobiegną ewentualnemu zalaniu ubrania w razie wypadku z tłoczkiem lub gdyby wysunął się w piórze nabój. Carene jest dość ciężkim piórem, ale "na oko" nie jest cięższe niż np. Waterman Expert

Stalówka

Istota pióra tkwi w dobrze piszącej stalówce. Carene kupiłem (tak jak większość moich piór) ze stalówką F. Pisze świetnie, ale nie jest to najgładsza stalówka z tych w jakie wyposażone są moje pióra. Podczas pisania stawia delikatny opór - co nie jest niczym złym, nie lubię gdy pióro wymyka się spod kontroli ;) Grubość linii - dokładnie taka jak oznaczona: czyste "F", cieńsze niż "F" Pelikana czy Visconti. Stalówka jest dość twarda, ale delikatnie się "poddaje" przy mocniejszym nacisku. Pióro nie pisze ani zbyt sucho, ani szczególnie mokro :)

System napełniania

Standardowe naboje lub tłoczek. Nic szczególnego, ale łatwo utrzymać w czystości :)

Konkluzja

Pióro było warte każdego centa z ceny jaką za nie zapłaciłem. Kupiłem je dla uczczenia ważnego wydarzenia i wydaje mi się, że było świetnym wyborem :) W najbliższym czasie zamierzam dokupić do niego inną stalówkę (Lewertowski sprzedaje np. "stub" na eBayu) i będzie to pióro do pisania listów :)

 
ArielN
 Wysłana - 24 luty 2008 23:35      [zgłoszenie naruszenia]

Świetna recenzja! Dzięki że podzieliłeś się z nami spostrzeżeniami.

Moje Carene(F) zachowywało się identycznie jak Twoje. Stalówka sztywna, raczej po stronie walczących z papierem niż gładko po nim sunących. To pióro zdecydowanie nie należy do przyborów, które są wątpliwej jakości.

Jedyny problem jaki miałem w ciągu roku użytkowania wiązał się z jednorazowym błędem przy napełnianiu pióra atramentem (Moja wina, moja wina, moja bardzo...)- nie docisnąłem tłoczka do końca i... WYCIEK GWARANTOWANY!!! Z pomocą przyszli mi konstruktorzy Carene (podwójna uszczelka, o której napisałeś to świetne rozwiązanie!). O tym, że atrament znalazł się poza tłoczkiem dowiedziałem się dopiero po odkręceniu korpusu mieniącego sie notabene wspaniałym purpurowym kolorem (Royal Purple/Violet ST). Ach... Jak mogłem rozstać się z tym cudownym przyborem piśmienniczym?!

Z posiadaniem Carene wiąże się pewne ryzyko :) KAŻDY PRZY KIM NIM PISAŁEŚ zapamięta i Ciebie i Twoje pióro. Ileż to razy modliłem się, aby nie dostało nóg, gdy posługiwałem się nim w pracy, albo towarzystwie osób trzecich, a każde: "Mogę zobaczyc jak się nim pisze?" uczyniło mnie najbardziej odpornym na stres człowiekiem na Ziemi. Jedno jest pewne: CARENE przyciąga uwagę.
Komentarze typu: "A co to ze Star Treka je masz?" to codzienność. Przy tym nie jest postrzegane jako "środek leczenia kompleksów nowobogackiego". Carene to więcej niż pióro, Carene to styl i przyjemność z pisania...

Ariel

Zmieniony ze względu na literówki.

Zmieniony przez - ArielN w dniu 2008-02-24 23:37:14

Zmieniony przez - ArielN w dniu 2008-02-24 23:37:50

 
ArielN
 Wysłana - 24 luty 2008 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

W moim odczuciu Rinsacimento lepiej wygląda na zdjęciach niż w rzeczywistości. Z założoną skuwką stwarza wrażenie nieproporcjonalnego :) Co nie zmienia faktu, że innym się podoba!

To tylko moje zdanie, odczucia i wrażenia innych osób zapewne są inne ;)

Ariel

 
ArielN
 Wysłana - 24 luty 2008 23:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ho! ho! Bexley to już królewska półka :) można pomarzyć jak napisała Allusion!

 
ArielN
 Wysłana - 26 luty 2008 21:01      [zgłoszenie naruszenia]

Tak jak alexalex napisał Carene spełnia warunki konkursu. Wspaniałe pióro jednak miałem już jedno i chciałbym kupić cośś nowego. Czekam na kolejne propozycje zgodnie z naszą zabawą

Chyba muszę wprowadzić system nagród, żeby nastąpiła mobilizacja :)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 32 stron.   poprzednia | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wieczne pióra

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32