FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 67126 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podróże - małe i duże
Wieczne pióra 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wieczne pióra"   

rimius
 Wysłana - 20 luty 2007 09:35      [zgłoszenie naruszenia]

Cześć.
Co tam dobrego słychać u użytkowników i miłośników wiecznych piór? Nikt ostatnio niczego ciekawego nie zakupił? Jakiś czas temu kupiłem Palikana M 200 a potem pokazały się M 215. Z "dwusetki" jestem zadowolony, ale "dwieściepiętnastki" są sympatyczniejsze. Polecam bardzo i jedno i drugie, bardzo dobre pióra.
O innych pogadamy później. Mam nadzieję, że dyskusja ponownie się trochę ożywi.
Zapraszam do podzielenia się swoimi wrażeniami

rimius

Biedak
 Wysłana - 20 luty 2007 13:12      [zgłoszenie naruszenia]

Witam!
Ciekawe hobby :)
Ja mam Pelikana Co do reszty to nie znam sie dostałem od rodziców :)

Sog za zainteresowanie

Wstaje. Sprawdzam liste 100 najbogatszych! JEżeli mnie nie ma to ubieram sie i ide do roboty!(której i tak nie

rimius
 Wysłana - 20 luty 2007 20:31      [zgłoszenie naruszenia]

Nooo, nareszcie ktoś tu się odezwał. Fajnie, że tak szybko
Hej, Biedaku, a co to za model Pelikana??? Napisz coś więcej. Jaką ma stalówkę, zwykłą, czy złotą? No i jak Ci się nim pisze. Pelikany są bardzo wdzięczne. Mi osobiście nie pasuje w nich tylko jedna rzecz. Mianowicie gwint na korpusie mógłby być trochę mniej ostry. W takiej formie czasami trochę mi przeszkadza. Może to jest kwestia trzymania pióra, ale takie rzeczy są czasami mało od nas zależne.
Pozdrawiam.

rimius

Angel...
 Wysłana - 20 luty 2007 22:37      [zgłoszenie naruszenia]

hmm swietne hobby

Znawca -

rimius
 Wysłana - 12 marzec 2007 08:57      [zgłoszenie naruszenia]

Witam wszystkich atramenciarzy,
i pozostałych również.
Do tej pory kupowałem pióra tyko ze stalówkami w rozmiarze "F". Wynikało to w dużej mie-rze ze względów praktycznych. Pisałem bowiem drobniutkim pismem, aby zmieścić więcej tekstu na papierze. Jednak ostatnio nachodzi mnie ochota na grubszą kreskę. Zamówiłem więc sobie w sklepie stalówkę "M" do Pelikana. Zobaczymy jaki będzie efekt.
A tak na marginesie, Pelikan to taka wdzięczna konstrukcja, że stalówka jest spięta na stałe ze spływakiem i w takiej postaci wkręcana w szyjkę pióra. Dzięki temu, bez ryzyka uszkodzenia stalówki możne ją wykręcić i wkręcić inną. Fajne rozwiązanie. W innych konstrukcjach naj-częściej trzeba po prostu zakupić drugą stalówkę wraz z szyjką pióra. A to jest z reguły bar-dziej kosztowne. Ale co ta, jak hobby, to hobby... Nieprawdaż?
Hej, piszcie coś. Nikt za Was tego nie zrobi
Pozdrawiam.

rimius

2nd
 Wysłana - 16 kwiecień 2007 10:09      [zgłoszenie naruszenia]

Witam,hobby na prawde pasjonujące,podziwiam. Mam problem co prawda nie kolekcjonuje piór ale mam jedno i nie moge znaleźć nigdzie do niego stalówki, obecna praktycznie wbila sie w podloge przy upadku i nie nadaje sie juz do niczego. Prosze o pomoc.Pozdrawiam

2nd
 Wysłana - 16 kwiecień 2007 10:10      [zgłoszenie naruszenia]

I jeszcze foto pióra

rimius
 Wysłana - 16 kwiecień 2007 18:12      [zgłoszenie naruszenia]

Cześć.
Zwracam się do koleżanki lub kolegi "2nd".
Stalówka z Twojego pióra jest najpopularniejszą stalówką stosowaną w najtańszych piórach. Nie oznacza to oczywiście, że nie można mieć dużo radości z posługiwania się takim przyborem do pisania. Obecnie najczęściej wymienia się uszkodzoną stalówkę razem z szyjką, czyli przednią częścią pióra, w której stalówka jest obsadzona. Jednak dotyczy to piór markowych, niekoniecznie drogich, ale markowych. Twoje pióro do nich nie należy. Dlatego trudno jest coś z tym zrobić. Jeśli nie masz nikogo zaprzyjaźnionego w sklepie z materiałami piśmienniczymi, kto mógłby pomóc, a pomimo to chcesz "uruchomić" swoje pióro to ja mam taką stalówkę. Mogę Ci ją odstąpić, rzecz jasna nieodpłatnie.
Pozdrawiam, Rimius.

rimius

imanuela
 Wysłana - 16 kwiecień 2007 20:37      [zgłoszenie naruszenia]

Hmm, bardzo to dla mnie ciekawy post, choć chyba nieiwiele osób jednak jakoś specjalnie interesuje się piórami, no ale może teraz zacznie;)

Tak się akurat składa, że zawsze wolałam pisać piórem, niż długopisem (od najmłodszych klas podstawówki) i tak zostało. Dzięki temu mam kiklanaście różnych piór, ale jedno ulubione. Pisze dużo w pracy oraz poza nią, więc na pewno nie oszczędzam stalówek ;)

Na załączonym obrazku moje ulubione, z którym praktycznie się nie rozstaję :)

Parker Sonnet Szkocka Krata GT
korpus i skuwka
wyrazista szkocka krata na korpusie platerowanym srebrem.

wykończenia
platerowane 23 karatowym złotem

stalówka
Grawerowana w kratkę z litego 18 kratowego złota i rodu

...nie bluszcz i nie kot...

2nd
 Wysłana - 17 kwiecień 2007 18:47      [zgłoszenie naruszenia]

Rimius, bardzo dziekuję za odpowiedź, zajrzę do jeszcze do kilku sklepów i jeśli nic nie znajdę dam znać:) A tak na marginesie jakie cechy powinno posiadać dobre, markowe pióro, jak rozróżnić tanią podróbkę od czegoś naprawdę wartościowego? I jaki atrament jest najlepszy, jak go dobrać jakie są jego rodzaje? Dużo pytań,ale myślę, że nasi bardziej doświadczeni Koledzy z chęcią podzielą się swoją wiedzą:) Pozdrawiam 2nd (ona:))

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 32 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wieczne pióra

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32