FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 28298 razy ¬

ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Wiejske przesądy 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wiejske przesądy"   

norex
 Wysłana - 9 listopad 2010 23:20      [zgłoszenie naruszenia]

Ja znam takie:
Jak zapomnisz czegoś z domu i się wrócisz, musisz usiąść, podnieść nogi do góry i policzyć do 11.
Albo chowanie kasztanów do tapczanu, łóżka.
Niby wyciągają choroby :D

PS: mój pierwszy post :>

It's Toasted

prezes007
 Wysłana - 10 listopad 2010 17:40      [zgłoszenie naruszenia]

alja9 juz nie pamietam jakiego koloru i z jakiego materialu byla ta szmatka, ale na pewno byla mala, ladnie zlożona i wlozona miedzy pieniadze... aha i juz jej nie mamy

dżiajdżo
 Wysłana - 10 listopad 2010 21:02      [zgłoszenie naruszenia]

dzieciom przed chrztem nie mozna pokazywac ich odbicia w lustrze bo costam
jak czegos zapomnisz z domu i sie wrocisz to musisz 3 razy splunac przeez lewe ramie
jak ziewasz to cie obgaduja a jak cie swedzi ucho to tesciowa o tobie komus mowi (albo na odwrot z tym ziewaniem i swedzeniem nie pamietam)

lilith23
 Wysłana - 17 listopad 2010 21:03      [zgłoszenie naruszenia]

ja znowu slyszalam...wlasciwie nie wiem gdzie to umiescic czy w zabobonach czy tez w innym dziale " *****izmy ludzkie" ze jak sie nogi goli to zylaki sie robia:) hehe masakra ...nic dodac nic ujac...przynajmniej bede wiedziala dlaczego mam zylaki na starosc buhaaahaaa

" Wiara czyni cuda"

ToKoks
 Wysłana - 5 styczeń 2011 21:42      [zgłoszenie naruszenia]

ja słyszałem ze jak się cos ze święconki wielkanocnej wszamie po zmroku to się robactwo w domu zalęgnie. Chciałem sprawdzic ale mama tak bardzo w to wierzy że mi nie pozwoliła mówiąc ze ona jeszcze jak była młoda i tak zrobiła to mrówki czy cos takiego jej chate nawiedziło w dużej liczebności
Słyszałem jeszcze takie coś że jak się zaśnie w łubinie(taka roślinka rolnicza) to się nie obudzi już człek

Pater92
 Wysłana - 5 styczeń 2011 22:12      [zgłoszenie naruszenia]

Mnie zawsze ojciec gada, ze jak sie wracam, to zebym usiadl i policzyl do 10, jak z nim probuje dyskutowac to zaraz sie wkurza na mnie i koniec rozmowy

E: tak jest tylko w sytuacjach jak gdzies z nim wychodze

Zmieniony przez - Pater92 w dniu 2011-01-05 22:14:07

prezes508
 Wysłana - 8 styczeń 2011 21:21      [zgłoszenie naruszenia]

Pater92, u mnie matka też zawsze mi mówi, że jak wyjde i wrócę po coś (bo tego zapomniałem wziąć od razu) to żebym na chwilę usiadł, bo będę miał nieszczęście ..

Ps.wiem trochę nie po Polsku to ująłem, ale nie mam siły już się zastanawiać nad składnością zdania.

Turn on Your fire!!

metro90
 Wysłana - 11 styczeń 2011 22:16      [zgłoszenie naruszenia]

Te ludowe przesądy to dobry przykład na to jak ludzie sobie podświadomie tłumaczą co niektóre zjawiska. A co ciekawe przesądy gryzą się z wiarą w Boga, gdyż wskazują one na istnienie innej wielkiej siły. Najbardziej przesądni są ludzie tzw. "starej daty", którzy przeważnie stanowią jednostki najgorliwiej wierzące. Świetnie się tu uwidacznia jak to ludzie sobie dopasowują dla wygody wiarę. To poważny argument przeciwko Kościołowi jako "instytucji" (w moim mniemaniu) na co jednak trzeba poświęcić odrębny temat, gdzie można by się zglebić w zagadnienie.

Jesus died for somebody's sins but not mine. My sins - my own - they belong to me.

MemorsMars
 Wysłana - 12 styczeń 2011 19:04      [zgłoszenie naruszenia]

Z tym polewaniem moczem rany, to nie do końca głupi przesąd.
Można się na to natknąć czasami w literaturze survivalowej.

Zmieniony przez - MemorsMars w dniu 2011-01-12 19:06:24

MadMan047
 Wysłana - 12 styczeń 2011 22:33      [zgłoszenie naruszenia]

Bo to nie przesąd tylko fakt.

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wiejske przesądy

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8