FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1497 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Wierzący historyk? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wierzący historyk?"   

Korfanty
 Wysłana - 22 sierpień 2006 18:34       

Przeniesiona przez stroficzka z działu 'Nauki Humanistyczne'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

"Początki człowieka nauka wiąże z pierwotnymi małpami wąskonosymi(...) Około 10-6mln lat temu pojawiły się pierwsze istoty człekokształtne zwane hominidami.." itd. itp. W mojej głowie rodzi się pytanie, czy historyk, naukowiec, może być równocześnie chrześcijaninem. Czy jego wiedza, która mówi o tym że człowiek powstał z małpy, nie kłóci się z wiarą, która mówi o stworzeniu człowieka przez Boga? Czy taki człowiek nie ma w głowie rozterki, konfliktu. Jak myślicie

Pozdrawiam

Zmieniony przez - Korfanty w dniu 2006-08-22 18:35:29

"w życiu piękne są tylko chwile"

stroficzka
 Wysłana - 23 sierpień 2006 14:16      [zgłoszenie naruszenia]

to chyba bardziej filozoficzne rozwazania w zwiazku z tym przenosze temat

[wizaz.pl/akcje/vichy/glosowanie.php?id=78525] KLIKNIJ PROSZĘ :)

user1
 Wysłana - 23 sierpień 2006 15:14      [zgłoszenie naruszenia]

A niby czemu jedno z drugim się kłóci? Dlaczego biblijne parabole są odbierane w sposób tak bezpośredni przeciez to są przypowieści!

W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym.

Raskus
Biofil
 Wysłana - 23 sierpień 2006 15:54      [zgłoszenie naruszenia]

Te zdania słyszałeś w telwizji zapewne bo ja także. Powiem Ci tak jak ja to uważam: Człowiek stopniowo ewulował, z człowieka takiego, siakiego do takiego itd. Mówi się, że człowiek pochodzi z małpy, ja też sobie tego nie wyobrazam bo małpa kogos kurde urodziła czy jak? Ale po głebszym zastanowieniu, można się domyśleć, że pierwsi ludzieuważani za małpy) na ziemi nie pełnosprawni fizycznie jak i psychicznie byli uznawani za małpy. Mieli budowe małpy itp.itd. i stopniowo doszły do postaci dzisiejszej

Jeszcze cos?

Zmieniony przez - Raskus w dniu 2006-08-23 15:54:38

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -

Korfanty
 Wysłana - 23 sierpień 2006 16:12      [zgłoszenie naruszenia]

User- tak, przypowieści, ale skoro są to przypowieści, to dopuszczalne są różne wersje ich interpretacji, a z tego co wiem kościół za wszelką cene stara się nam narzucać własną, jedyną, interpretację, ale ludzie w nią posłusznie wierzą. Ogólnie chodziło mi o to że nauka często kłóci się z religią.. Może kiedyś udowodni to w 100 procentach

Raskus- Te zdania pochodzą z książki do historii dla szkoły średniej Przepiszę więcej, może Ci się coś wyjaśni

"Małpy te między 30 a 20 mln lat temu rozdzieliły się na tzw. linię małp zwierzokształtnych i małp człekokształtnych. Około 10-6 mln lat temu pojawiły się- jako osobny gatunek- pierwsze istoty człekokształtne. Żyły one na kontynencie afrykańskim i były istotami dwunożnymi- Australopiteki. Miały one ponad metr wzrostu, wyprostowaną postawe, dlonie podobne do ludzkich, szczęki i mózg.." itd.

Później znajdowano coraz to nowsze gatunki, wyższe, z większym objętościowo mózgiem, i ogólnie coraz bardziej podobne do nas. Wkońcu małpka ewoluowała na człowieka, który rozpalał ogień i biegał z oszczepem za zwierzyną ;-P

user1
 Wysłana - 23 sierpień 2006 16:37      [zgłoszenie naruszenia]

Korfanty,
"z tego co wiem kościół za wszelką cene stara się nam narzucać własną, jedyną, interpretację" - to znaczy jaką konkretnie?
Ja nie widzę tu nic sprzecznego między ewolucją a siłami sprawczymi Stwórcy.

W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym.

INSOMNIA
 Wysłana - 23 sierpień 2006 16:44      [zgłoszenie naruszenia]

Byly kiedys w Wyborczej fragmenty encykliki JPII na ten temat, kosciol nie zaprzecza teori ewolucji, w swietle dowodow naukowych uwaza ja za logiczna, tyle tylko, ze wychodzi z zalozenia, ze sila sprawcza calego zamieszania byl bog.

Korfanty
 Wysłana - 23 sierpień 2006 16:48      [zgłoszenie naruszenia]

Hm.. taką jaką naucza, konkretnie nie jestem w stanie powiedzieć. Ale nie jest tak, że człowiek dostanie do rąk Pismo Święte, czyta, interpretuje, i żyje według tego. To Kościół wskazuje ludziom zasady, mówi jak żyć, a nie Biblia. To kościół czyta, interpretuje, i przekazuję ludziom. Ale czy to nie wynika z braku naszej aktywności, bo ilu z nas czyta Pismo Święte.

A gdyby nauka udowodniła że Bóg nie istnieje, albo że Jezusa nigdy nie było na Ziemi? Wierzyłbyś dalej?

Hm.. Seba, coś w tym może być.

INSOMNIA
 Wysłana - 23 sierpień 2006 16:54      [zgłoszenie naruszenia]

A gdyby nauka udowodniła że Bóg nie istnieje.

Tego sie nie da udowodnic, podejscie naukowe polega na badaniu istniejacych rzeczy, poprostu opisuje sie zastany stan. Istnieje nieskonczony zbior bytow czy rzeczy, ktorych istnienie mozna postulowac, nauka, nie zajmuje sie ich eliminacja, bo obejmuje obserwacje istniejacego swiata.

Zmieniony przez - seba5700 w dniu 2006-08-23 16:55:24

Korfanty
 Wysłana - 23 sierpień 2006 16:58      [zgłoszenie naruszenia]

"podejscie naukowe polega na badaniu istniejacych rzeczy"

Ale przecież wieki temu, nauka nie znała wielu wielu pojęć, które teraz już zna, odkryła i bada? Choćby, niewiem, grawitacja, mikroorganizmy i inne teraz już najprostsze rzeczy, kiedyś ich dla ludzkości nie była, jednak nauka je odkryła

INSOMNIA
 Wysłana - 23 sierpień 2006 17:00      [zgłoszenie naruszenia]

Tak, ale odkrywa rzecz, a nie odkrywa nieistnienia rzeczy, gdy cos zdolamy zaobserwowac, wtedy opis tego wchodzi w sklad nauki.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wierzący historyk?

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: i co dalej? | Kochające myśli :-D | Tezy pROF. Giertycha | Pytanie do ateistow | Poczucie wiary | Opisy gg miłosne a zarazem filozoficzne | Kto kopnie piłkę...? brak motywacji | Autoagresja-samookaleczenia. | Jak minął dzień? | Hinduizm | Bajka... | Czy różnimy się od pokolenia naszych dziadków?? | PROFILE INSOMNIA | refleksja? | Jakimi ludźmi jesteśmy? | serce czy rozum....?? | Prosta metoda jak skutecznie rzucić paleniei Kto z was rzucił palenie | jeszcze możesz wygrać życie | huckenbush | witamy panią licencjat | nokia 8800 | apatyczny | Vifon | soze86 | nie rozumiem co się stało | opowieści | 1 procent podatku | zodiaku | padaczka | szkolne rysunki | co sprzedaja zamiast amfetaminy | pranie | nimfomanka | brazzers | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.