FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4206 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Wiwisekcja (testy na zwierzętach) 
[powiadom znajomego]    
Autor "Wiwisekcja (testy na zwierzętach)"   

Pr0sie
 Wysłana - 23 maj 2010 18:13        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Piszę pracę o wiwisekcji. Chcę udowodnić, że drastyczna większość przeprowadzanych obecnie eksperymentów na zwierzętach jest moralnie nie do zaakceptowania. Trochę brakuje mi argumentów atakujących moją tezę, może ktoś ma inne zdanie i chciałby spróbować mnie przekonać? ;)

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 23 maj 2010 18:38      [zgłoszenie naruszenia]

Lepiej na ludziach czy na zwierzętach?

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

baruch
 Wysłana - 23 maj 2010 18:48      [zgłoszenie naruszenia]

1) Zwierzęta laboratoryjne łatwo rozmnożyć i utrzymać w podobnych warunkach-a co za tym idzie zapewnić powtarzalność badań (=dużo wyników) i ich porównywalność.

2) Jest to tanie.

3) Daje wyniki realniejsze niż symulacja komputerowa.

4) Wyniki badań można zastosować do usprawnienia życia człowieka.

brak czasu

Pr0sie
 Wysłana - 23 maj 2010 19:05      [zgłoszenie naruszenia]

Tak, oczywiście, ale chodzi mi o argumenty w punktu widzenia etyki. Pytanie brzmi czy mamy prawo zadawać ból zwierzętom w celu 'usprawnienia życia człowieka'. Jeśli tak, to gdzie postawić granicę. Jeśli takie grube porównanie jest w ogóle możliwe - jaka ilośc zwierzęcego bólu "warta jest" jakiej ilości przyjemności/korzyści człowieka? Ile psów możemy zabić żeby wyprodukować nieszczypiący w oczy szampon? 10? 100? 10 000?

Co do kwestii czy lepiej na ludziach czy na zwierzętach - w zdecydowanej większości przypadków, lepiej na zwierzętach. Nie ze względu na samą przynależność do gatunku homo sapiens, ale ze względu na pewne predyspozycje ludzi i zwierząt które sprawiają że życie ludzkie ma wyższą wartość.
Ale czy wszystkie te testy faktycznie są konieczne? Postęp rzecz oczywista, ale czy po trupach?

baruch
 Wysłana - 23 maj 2010 19:52      [zgłoszenie naruszenia]

Oczywiście. Człowiek jest miarą wszechrzeczy. (Protagoras bodajże)

brak czasu

MadMan047
 Wysłana - 23 maj 2010 20:03      [zgłoszenie naruszenia]

Nie powinno się zadawać niepotrzebnych cierpień zwierzętom. I też zależy w jakim celu te eksperymenty bo jeśli mają doprowadzić do uratowania ludzkiego życia lub np. uzdrowienia niepełnosprawnej osoby to tak. Jednak powinno się cierpienia tych zwierząt minimalizować.

Bo po co zadawać im ból w celu uzyskania jak sam powiedziałeś "szamponu nie szczypiącego w oczy"

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

Specjalista -

Pr0sie
 Wysłana - 23 maj 2010 20:11      [zgłoszenie naruszenia]

@baruch
A jednak większość cywilizowanych państw zabrania okrucieństwa wobec zwierząt. Człowiek który skopie na śmierć czy utopi bezdomnego psa, bo np. działał mu na nerwy, może nawet iść do więzienia (teoretycznie). Zwierzę ucierpiało, człowiek skorzystał. A jednek to nielegalne. Zmienić prawo?
Poza tym jedną z podstawowych zasad etyki jest "minimalizowanie cierpienia". Wydaje mi się z w powszechnym rozumieniu nie odnosi się to tylko do cierpienia człowieka.

Zmieniony przez - Pr0sie w dniu 2010-05-23 20:12:54

Akacjowy
 Wysłana - 23 maj 2010 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

No ale jest wyraźna różnica między panem Mietkiem który zabija swojego psa motyką bo ma kaca a piesek głośno szczeka,a laboratorium gdzie królik albo szczur są poddawane testom mającym na celu wynalezienie leczenia na hiv czy inne dziadostwa...

przecież nie śpię...

baruch
 Wysłana - 23 maj 2010 20:38      [zgłoszenie naruszenia]

Ale człowiek kopał bezmyślnie, dlatego idzie do więzienia (zapraszam do wątku o psie w dziale PiE ), a testy laboratoryjne służą wyższym celom (np. uzyskanie szamponu, który nie szczypie dzieci w oczy)

W ogóle to się z Tobą zgadzam, ale chciałaś argumentów przeciwko Twoim tezom

brak czasu

Klejcun
Win Dizel
 Wysłana - 23 maj 2010 20:45      [zgłoszenie naruszenia]

Dla mnie z tym aresztowaniem za psa itp. to taka sama nowomoda jak aresztowanie za nazwanie geja gejem. Codziennie ginie tysiace krow i swiniakow, a przeciwnicy mody na przeciwstawianie sie testom na zwierzetach wpjeerdalaja befsztyki i golonke.

Nie piszczie do mnie nic na PW bo nie sprawdzam tego maila.

INSOMNIA
 Wysłana - 23 maj 2010 20:54      [zgłoszenie naruszenia]

przeciwnicy mody na przeciwstawianie sie testom na zwierzetach wpjeerdalaja befsztyki i golonke

Pewnie wychodzą z założenia, że zwierząta te zostały zabite w humanitarny sposób.

Podstawowa różnica między zabiciem psa na ulicy a zabiciem w badaniach jest taka, że ktoś sam sobie hoduje zwierzaki do badań - nie łapie bezpańskich psów i nie szuka kotów po piwnicach.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 7 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wiwisekcja (testy na zwierzętach)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7

Warto przeczytać: Podświadoma samotność | Dlaczego kościół katolicki przyczynia się do zachorowań na AIDS? | Mięso w piątek... | zdrada czy nie??? | psycholog w warszawie doradzcie gdzie? | Śmierć naturalna | cechy urzeczywistnienia | nauki Jana od Krzyża | ReligiaTV | Nowe badania religijności | Ile warte jest życie | 13-tego piątek | Wyjście z życiowego dołu... | wojna już w lipcu 2009? | Analiza osobowości Kasownicka na podstawie wybranych cytatów dla Tadka | Wolnomularstwo-czy dalej istnieje? | shimajiro | rosja | rosja stan umysłu | eripe | ola-szwed-playboy | śmieszne fotki | co zrobic zeby anal nie bolal | ckm | szwed playboy | galeria fryzur | galeria | Dokumentalne | Filmy | torrent | torrenty | jestem kuna | jestem kuną | kuna | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.