FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2229 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Wizyta prezydenta RP w Moskwie 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
Kwaśniewski powinien pojechać do Moskwy 
Kwaśniewski powinien odmówić 
Nie mam zdania 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Wizyta prezydenta RP w Moskwie"   
 
Helevorn
 Wysłana - 7 marzec 2005 23:10    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Prezydenci Litwy i Estonii nie pojadą do Moskwy na obchody 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej 9 maja. Obaj swoje decyzje ogłosili równocześnie w poniedziałek

- Tutaj, na Litwie, odpowiednio uhonorujemy bohaterów wojny, pokłonimy się, wspominając wszystkich zabitych. I nie będziemy więcej szukać odpowiedzi na pytanie, gdzie bardziej sprawiedliwe jest świętowanie rocznicy zakończenia II wojny światowej - stwierdził prezydent Valdas Adamkus.

To samo obwieścił w Tallinie prezydent Arnold Ruutel: - Koniec drugiej wojny przyniósł zwycięstwo nad faszyzmem, ale narzucenie nas sowieckiego totalitarnego reżimu - ogłosił Estończyk.

Negatywnej odpowiedzi na zaproszenie prezydenta Putina oczekiwano już od przynajmniej dwóch tygodni. Kamieniem obrazy stały się publiczne wypowiedzi prezydenta Putina i oświadczenia rosyjskiego MSZ kwestionujące okupację krajów bałtyckich przez ZSRR i próbujące usprawiedliwić podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow w 1939 r., który do niej doprowadził. Już wcześniej prezydent Litwy mówił, że nie miałby żadnych rozterek, gdyby prezydent Rosji uznał okupację krajów bałtyckich. Ale Rosjanie woleli uczcić po raz kolejny "wyzwolenie" krajów bałtyckich. A dla dużej części Litwinów, Łotyszy i Estończyków prawdziwy koniec II wojny światowej to moment wyprowadzenia wojsk rosyjskich na początku lat 90. ubiegłego wieku, po odzyskaniu przez oba kraje niepodległości po rozpadzie ZSRR.

Odrzucenie zaproszenia przez dwa kraje bałtyckie jest ciosem dla Kremla przygotowującego majowe obchody z wielką pompą. Mają one przypomnieć światu o potędze ZSRR i o ambicjach odbudowania tego imperium przez obecnego prezydenta Władimira Putina. Putin na uroczystości zaprosił szefów 50 państw m.in. USA, Niemiec i Francji. Zaproszenie wywołało dyskusję także w Polsce, gdy Rosjanie nazwali polskie narzekania na Jałtę "grzechem". - Właśnie w Jałcie mocarstwa sojusznicze potwierdziły pragnienie, by Polska była silna, wolna, niezawisła i demokratyczna - napisał moskiewski MSZ. Ostatecznie prezydent Aleksander Kwaśniewski ostatecznie postanowiłdo Moskwy polecieć.

Do Moskwy pojedzie za to prezydent Łotwy, która decyzję podjęła już na początku tego roku, choć wcześniej umawiała się z prezydentami Litwy i Estonii, że decyzję podejmą wspólnie. - Nie jesteśmy żadną Pribałtyką, jak tego chce Moskwa. Jesteśmy trzema niepodległymi państwami, członkami UE i NATO. Każdy z nas ma swoją politykę, swoje problemy - tłumaczyła Vaira Vyke-Freiberga. Stwierdziła też, że jako szef państwa unijnego musi być tam, gdzie będą inni unijni przywódcy.

Po ogłoszeniu tej decyzji prezydent Łotwy wysłała jednak do szefów państw europejskich i USA list, w którym stwierdziła, że choć przyjęła zaproszenie prezydenta Putina, to nie zgadza się z rosyjską interpretacją historii. Wyjaśniała, że koniec nazistowskiej okupacji dla Łotwy i pozostałych krajów bałtyckich oznaczał zamianę tej okupacji na sowiecką.

Obrażeni za złamanie jedności prezydenci Litwy i Estonii, nie podpisali tego listu. List ten wywołał zaś oburzenie w Rosji. Pojawiły się nawet głosy, aby cofnąć zaproszenie łotewskiej prezydent.

Po odwołaniu przyjazdu prezydenta Ruutela najprawdopodobniej zostanie odwołane przewidziane na 10 maja podpisanie umowy o granicy estońsko-rosyjskiej. Łotysze najpewniej taką umowę podpiszą. Kreml obiecywał obu krajom podpisanie tych umów właśnie w zamian za przyjazd na obchody 9 maja. Litwa podobną umowę podpisała już w 1994 r.

Z decyzji prezydentów Litwy i Łotwy niezadowoleni są także Łotysze. Teraz starają się usprawiedliwić swoją panią prezydent. Znana łotewska politolog Żaneta Ozolina stwierdziła, że na decyzje prezydentów Estonii i Litwy na Zachodzie nikt nie zwróci uwagi, ale na pewno źle zostaną przyjęte w Rosji. Uważa natomiast, że decyzja łotewskiej prezydent przyniesie krajowi wiele korzyści.

Zrodlo: [wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2588290.html]

###

Pytanie brzmi: czy nasz kochany prezydent ma jechac do Moskwy czy moze sobie darowac te wizyte?
______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

 
Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 7 marzec 2005 23:24      [zgłoszenie naruszenia]

Oczywiście, że jechać. Niby dlaczego nie?

Bo trzy państewka wielkości gluta z nosa obrażają się na Rosję?
Nie dziwne, jak się miało swoje dywizje SS - to teraz głupio jechać.
_______________________________
 
Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

 
Ronowicz
 Wysłana - 8 marzec 2005 00:10      [zgłoszenie naruszenia]

Dywizje SS, ideologie polityczna, etyke i moralnosc i romans z aryjczykiem. Strice faszyzm mialy tylko wlochy, ale rzady ww panstw nie odbiegaly od tego nurtu... na tym koncze wypowiedz bo znowu zacznie sie rozsylanie skarg do ambasad.
_______________________________
 
...Szara Eminencja...

 
Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 8 marzec 2005 00:19      [zgłoszenie naruszenia]

Żarty, żartami - ale "obrażenie" się na naszego wschodniego sąsiada jest działaniem typu "Na złość tacie, zesrałem się w majtki"
_______________________________
 
Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

 
Ronowicz
 Wysłana - 8 marzec 2005 00:36      [zgłoszenie naruszenia]

Ogolnie cala sytuacja jest smieszna. Polska '39 (kraj o bardzo ekstremistycznej doktrynie), w 2005 roku chce razem z krajami faszyzujacymi w 39 roku pokazac "takiego wala" bylej stalinistycznej rosji, mimo iz rowno po polowie czesc znich faworyzowala hitleryzm jak i stalinizm przeplatany z wlasna narodowosciowa ekstrema.

Paradoks szalenca czy zabojcza hipokryzja ?

Zmieniony przez - Ronowicz w dniu 2005-03-08 00:37:12
_______________________________
 
...Szara Eminencja...

 
Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 8 marzec 2005 08:31      [zgłoszenie naruszenia]

A wracając na nasze podwórko, to jakie przeciwnicy wizyty mają argumenty, za potencjalną korzyścią dla Polski na arenie polityki zagranicznej, która wyniknia z odrzucenia zaproszenia?

Bo umówmy się, argument dotyczący okazania moralnej wyższości nad azjatami jakoś do mnie nie przemawia.
_______________________________
 
Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

 
Helevorn
 Wysłana - 8 marzec 2005 15:13      [zgłoszenie naruszenia]

A czy maj 1945 to dla nas jakies szczegolne wydarzenie do swietowania? Nie wydaje mi sie. Nie sadze rowniez zeby brak wizyty Kwasniewskiego w Moskwie wplynal jakos znacznie na ochlodzenie stosunkow polsko rosyjskich. Dodatkowo trapi mnie jedna sprawa - czemu juz w mediach na pare misiecy przed wizyta majowa jest to tak naglosniona sprawa, a rocznica wydania rozkazu eksterminacji polskiej ludnosci w Katyniu w ostatnich dniach przeszla bez wiekszego echa? Bynajmniej nie jestem zdania iz w kolko powinnismy celebrowac nasza historie (bo w tej chwili w Polsce sa wazniejsze sprawy do zrobienia).
_______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

 
Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 8 marzec 2005 15:19      [zgłoszenie naruszenia]

1. Pisanie, że Katyń pomija się milczeniem jest totalną bzdurą, wybacz, bo trąbi się o tym wszędzie. W muzeum Katyńskim - był?. Jest tego od lat za przeproszeniem do zerzygania.

2. 60 rocznica "Zwycięstwa nad hitlerowskim faszyzmem" jest ważna dla Rosjan i takie zaproszenia się przyjmuje. Nie uważasz chyba, że data zakończenia II WŚ w Europie jest datą niezbyt istotną?
_______________________________
 
Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

 
Helevorn
 Wysłana - 8 marzec 2005 15:28      [zgłoszenie naruszenia]

1. Widac ja ktory glownie czytuje prase jakos jeszcze nie rzygam ta rocznica. W porownaniu z rocznica wyzwolenia Auschwitz musze wrecz napisac iz w mediach wrecz nie ma nic na ten temat...

2. Napisalem "dla nas" (w domysle Polakow). Przejscie z jednego terroru w drugi to dla mnie zaden powod do swietowania. W skali swiatowej to wydarzenie przedstawia sie zupelnie inaczej. Ale z perspektywy Polaka trzeba miec cos nierowno pod glowa zeby miec ochote na SWIETOWANIE z tej okazji.

Pozwole sobie zacytowac jeszcze jeden krotki artykul:

"W marcu 1995 roku agencje prasowe meldowały, że Estonia nie będzie więcej obchodzić 9 maja za dzień wyzwolenia. Jeden z estońskich ministrów oświadczył, że ... "zakończenie wojny było zwycięstwem Armii Czerwonej, a to nie będzie u nas świętowane". Kraje nadbałtyckie utożsamiają dzisiaj Moskwę z długim okresem przed- i powojennej okupacji i widzą nadal płynące z Moskwy zagrożenie i agresywny ton rosyjskiej polityki."

A juz inna sprawa jest fakt iz powinnismy jako Europejczycy (w koncu od roku jestesmy w Europie) swietowac 8 a nie 9 maja
_______________________________
 
Były moderator Polityki i Seksu

 
Kicius
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 8 marzec 2005 17:24      [zgłoszenie naruszenia]

Jak czytam tego typu wypowiedzi to nasuwa mi się jedno - hisoria uczy nas głównie tego, że niczego nas nie nauczyła.

1. A chciałbyś obchodzić rocznice wszystkich wydarzeń związanych z Katyniem - podpisania rozkazu, rozstrzelania, dotarczenia amunicji, ekshumnacji i bóg wie czego jeszcze? Bądź poważny, a lepiej idź do jakiejś księgarni i zobacz ile tam jest o Katyniu a ile o innych rzeczach?
Wybacz, ale stwierdzenia typu: mało, zapomniany itd. są nieprawdziwe.
Dla mnie jest tego dużo, tym bardziej, że dwadzieścia kilka tysięcy w porównaniu do np. Oświęcimia, czy innych niemieckich zbrodni to liczba, hmmmm
- skromna? Dla Rosjan, dla których niewyjasniona zostaje kwestia milionów zamordowanych przez Stalinizm obywateli, prawdopodobnie wręcz śmieszna.

2. Nie wiem, może ja mam nierówno, ale nie zapomniaj, że między 1939 a 1945 z terenów RP "wyparowało" kilka milonów obywateli, w kolejnych sześciu latach, czyli 1945-1951 te i inne statystyki były juednak dla Polaków korzystniejsze. Choćby sam fakt języka polskiego, jako urzędowego, złotówki jako środka płatniczego, odbudowy zniszczeń wojennych itd. Dopiero w roku 1999 po raz pierwszy w całym okresie powojennym zarejestrowano ubytek rzeczywisty ludności w Polsce. W odniesieniu do obywateli Polski tych terrorów nie da się porównać żadnąmiarą. Albo prawie żadną.

3. ZSRR poniósł w II WŚ największe straty, a jednocześnie włożył największy wkład "ludzki" w zwycięstwo, zrównywanie żołnierzy ACz ze Stalinem czy Stalinizmem jest właśnie jedny z najobrzydliwszych przekłamań "współczesnej" historii w stylu "Naszego dziennika". Należy sie tym ludziom szacunek, za to, że oddali życie walcząc na obcej ziemi. Nikt ich o zgodę na to nie pytał. I choćby tylko z tej przyczyny zaproszenia takie należy przyjmować. Odrzucanie ich w atmosferze obrazy za jakąś tam, nie do końca zresztą z punktu widzenia autora fałszywą wypowiedź, nie wpływa na poprawę atmosfery w polityce zagranicznej.
Tym bardziej że UE i USA zależy na utrzymaniu dobrych stosunków z Rosją, występowanie w roli "Pawia i papugi" narodów czyni z nas błaznów. Ty bardziej, że podpierasz sie przykładem państwa, które w II WŚ ostro kolaborowało z Niemcami. Ja tam się Rosjanom nie dziwię, że im dali popalić po wojnie.

Pozdrawiam
_______________________________
 
Ne boją się ni Boga, ni Diabła ni Władzy Radzieckiej

 
Daer
 Wysłana - 8 marzec 2005 18:42      [zgłoszenie naruszenia]

Obecny rząd jest moim wrogiem, więc im bardziej się skompromituje tym lepiej. Czy pojedzie czy nie pojedzie będzie dla prezydenta źle, i bardzo dobrze. Z tego powodu nawet nie rozmyślam jak należy postąpić, bo to aktualnie nieistotne A polityka nie ejst czymś tak stałym, by mówić o konsekwencjach wieloletnich, zwłaszcza przy takim dyplomatycznym pierdnięciu (bo taka waga dla świata tego, czy tam pojedzie czy nie). Polityk zagrniczna uleg zmianom przy prawie każdej zmianie ekipy rządzącej, a zmian ekipy rządzącej to norma.

"Wybacz, ale stwierdzenia typu: mało, zapomniany itd. są nieprawdziwe. "
-->> Ilu nastolatków wie o Katyniu a ilu o Oświęcimiu? I ilu kojarzy Oświęcim ze śmiercią Polaków? A ilu ludzi na świecie mówi o polskim obozie zagłady? Ilu wie o Katyniu? Czy jest faktem powszechnie znanym w Europie, że sowieci dokonywali mordów na Polakach będąc "w jednej drużynie"? Izrael dba o swoje, my też możemy. I nie ma sensu mówić tu o liczbie, o czyny się rozchodzi i ich znaczenie, ich konsekwencje, nie o liczby.. ZSRR zerwało stosunki z Polską m.in. przez Katyń, to był pretekst. Jakbyśmy nie byli w stanie wojny z ZSRR koniec wojny mógłby mieć inne konsekwencje. W tym momencie Katyń staje się częscią całości, staje się symbolem. I o tym trzeba pamiętać, wbijać ludziom do łbów.

Co do innych fragmentów wypowiedzi - wolność albo śmierć, śmierć lepsza od niewoli, etc., kiedyś tak mówiono. Teraz mówi się inaczej.
Mam AC dziękować? Za co? Za gwałt dokonany na Polsce, za współpracę z Hitlerem (jak mieli takie dobre serca mogli zaatakwoać w '39 - nie zrobili tego, bo rozkazywał im Stalin, wykonywali wolę Stalina, więc utożsamianie ich ze Stalinem jest normalne), za pomoc przy powstaniu warszawskim? Za pomoc Hitlerowi w walce z podziemiem polskim, za zbrodnie na Polakach przed i po wojnie, za pół wieku niewoli dzięki ich pracy, za zrzucanie odpowiedzialności za mordy na nazistów tak, że nie wiadomo ile kto ymordował, ile ofiar komu można przypisać? Z to wszystko mam dziekować? No bez przesady.
To tak jakbyśmy dzięowali Niemcom i Rosjanom za zrujnowanie Warszawy, bo potem pod opieką Stalina mogliśm ją odbudować większą i wspanialszą

"Tym bardziej że UE i USA zależy na utrzymaniu dobrych stosunków z Rosją, występowanie w roli "Pawia i papugi" narodów czyni z nas błaznów."
-->> Ja uważam, że przpomnienie prady nie jest rolą "pawia i papugi" Przpomnieć trzeba, pytanie czy zrobić to jadać czy nie jadąc. A jak pisalem mi to obojętne.
_______________________________
 
[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Wizyta prezydenta RP w Moskwie

Strony: 1 2 3 4
 
Warto przeczytać: jaką formę przyjąć? | Mieszkanie Socjalne - jakiekolwiek M . PILNE | dofinansowanie dla drobnych przedsiebiorcow z UE | kredyt studencki | Radio Maryja - urywki z anteny (audio) | Pobicie - Jakie Konsekwencje? | rezygnacja - okres próbnym | Kontrola graniczna | Konto Walutowe | Praca z kraju dla firmy zagranicznej | Wyrok | Świadczenia Rodzinne | Praca w wakacje w restauracji etc,,/ umowa? | Gdzie studiować ? | KANTOR-jak wystartowac?? | Akcja społeczna "Chcemy latać z Poznania" | Batman | wso | A?yczenia | xxxBĄNxxx | garsoniera | dzimdzim | co ostatnio ogladales | shah | samotność | samotny | Sprawdzian historia Igim,,Cyliwizacja rzymian,, | ciocia | kimdzongmnie | klejnot-nilu | klejnot nilu | wso2011 | pirelli 2007 | madz | Biznes

 
Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi


Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.
 
Powered by Pazdan ForKat 4.0